Chile - Primera DivisiónEstadio Municipal de La CisternaTiedot päivitetty 17. lokakuuta 2026

Palestino - Univ. Concepción: ottelutilastot

Palestino-logo
Palestino
2 : 1puoliaika 0:1
Univ. Concepción-logo
Univ. Concepción

Palestino vs Univ. Concepción: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Palestino pelasi Univ. Concepción-joukkuetta vastaan sarjassa Primera División (Chile). Ottelu pelattiin 6. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Municipal de La Cisterna. Lopputulos: 2:1.

Nykyvire

Palestino: 3-0-2, 1,80 pistettä ottelua kohden. Univ. Concepción: 1-0-4, 0,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Palestino tekee 1,52 maalia ja päästää 1,38 maalia ottelua kohden. Univ. Concepción tekee 0,76 maalia ja päästää 1,67. Sarjan keskiarvo: 2,84 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Palestino 57 %, Univ. Concepción 43 %. Over 2.5: Palestino 52 %, Univ. Concepción 48 %. Sarjataso: BTTS 53 %, Over 2.5 55 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Palestino 1,51, Univ. Concepción 1,37. Laukaukset ottelua kohden: Palestino 15,0, Univ. Concepción 12,6. Keskimääräinen pallonhallinta: Palestino 51 %, Univ. Concepción 49 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Palestino: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,81. Univ. Concepción: johto puoliajalla 19 %, toisen puoliajan maalit 0,33.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Palestino 76-90+ (10) ja joukkueella Univ. Concepción 0-15 (3). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Primera División: 2,84 maalia ottelua kohden, BTTS 53 %, Over 2.5 55 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-1. Maalien keskiarvo 1,00, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Palestino lähtee otteluun selvästi paremmista lähtökohdista: se voittaa kotonaan 60 % otteluista, tekee keskimäärin 2,2 maalia ja päästää vain 0,9 maalia ottelua kohden. Univ. Concepción häviää vierasotteluistaan 60 %, tekee vain 0,8 maalia, ja sen puolustus päästää keskimäärin 2,4 maalia ottelua kohden. Isännät luovat myös enemmän laadukkaita maalipaikkoja, minkä vahvistaa xG-lukema 1,68 vastaan vieraiden 1,32, ja laukovat keskimäärin 5,7 kertaa kohti maalia vastustajan 3,3:aa vastaan. Viimeaikainen vire puoltaa niin ikään Palestinoa, joka on voittanut 3 viidestä edellisestä ottelustaan ja tehnyt niissä 9 maalia, kun taas vieraat ovat hävinneet 4 viidestä ottelustaan ja tehneet vain 4 maalia. Palestinon kotona saavuttama maaliero +13 ja Univ. Concepciónin vierasotteluiden maaliero -16 huomioiden kotivoitto on todennäköisin lopputulos.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Palestinon kausiprofiili heikentää selvästi molempien joukkueiden maalinteon todennäköisyyttä: BTTS toteutui vain 30 %:ssa sen otteluista, ja joukkue tekee kotikentällään keskimäärin 0,8 maalia. Univ. Concepción tekee myös keskimäärin vain 0,8 maalia, ja 30 %:ssa otteluista se jää ilman maalia, mikä kasvattaa riskiä, että vierasjoukkue päättää ottelun maaleitta. Palestino on pitänyt maalinsa puhtaana 40 %:ssa otteluista, kun taas sen puolustus päästää keskimäärin 1,0 maalia, joten vastustajan hyökkäyksen pitäminen kurissa on realistinen skenaario. Vaikka molempien joukkueiden viidessä viime ottelussa BTTS toteutui 60 %:ssa tapauksista, Concepción teki tuona ajanjaksona vain 0,8 maalia ottelua kohden xG-lukeman ollessa 1,04. Vierasjoukkueen heikko puolustus, joka päästää keskimäärin 2,4 maalia, suosii Palestinon voittoa, mutta todennäköisempi lopputulos on, että ainakin toinen joukkue jää ilman maalia, kuin että molemmat joukkueet onnistuvat maalinteossa.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Palestino luo hyvät edellytykset maalintekoon, sillä sen xG-keskiarvo on 1.44, kun taas Univ. Concepción päästää vastustajansa 1.98 xG:hen ja päästää keskimäärin 2.4 maalia. Kotijoukkue on myös paremmassa hyökkäysvireessä: se on tehnyt viimeisissä 5 ottelussaan 9 maalia, kun vierasjoukkue on tehnyt vain 4. Tästä huolimatta ottelun profiili ei viittaa erittäin suureen maalimäärään, sillä molemmat joukkueet tekevät tällä kaudella keskimäärin vain 0.8 maalia ottelua kohden, eikä Palestino ole ylittänyt 3.5 maalin rajaa yhdessäkään ottelussaan. Alle 3.5 maalin linjaa puoltaa myös se, että vain 40 % Univ. Concepciónin otteluista ja 0 % Palestinon otteluista on päättynyt vähintään neljään maaliin. Odotettu kokonaismaalimäärä 2.49 viittaa 1–3 maalin lopputulokseen, joten paras valinta on under 3.5.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin skenaario on tasatilanne tauolla ja sen jälkeen Palestinon voitto, sillä kotijoukkue on ollut tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen kolmessa viidestä viime ottelustaan, kun taas Universidad de Concepción on ollut tappiolla tauolla neljässä viidestä. Palestino on voittanut 60 % viidestä viime ottelustaan ja tehnyt niissä keskimäärin 1,8 maalia, kun taas vierasjoukkue on hävinnyt 80 % otteluistaan ja päästänyt keskimäärin 2,0 maalia. Kotijoukkueen etulyöntiaseman pitäisi näkyä erityisesti tauon jälkeen: viidessä viime ottelussa se on tehnyt toisella puoliajalla keskimäärin 1,4 maalia ja päästänyt vain 0,2, kun taas vastustajat ovat tehneet vain 0,2 maalia. Lisäksi vierasjoukkueen puolustus on päästänyt koko kauden aikana keskimäärin 2,4 maalia ottelua kohden, ja vastustajien xG on ollut 1,98, mikä vahvistaa ennustetta siitä, että Palestino ratkaisee ottelun edukseen toisella puoliajalla.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 1
1. puoliaika
2 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

63Pallonhallinta (%)37
PalestinoUniv. Concepción
19Laukaukset9
PalestinoUniv. Concepción
9Laukaukset maalia kohti4
PalestinoUniv. Concepción
2.19xG1.07
PalestinoUniv. Concepción
10Kulmapotkut7
PalestinoUniv. Concepción
50Vaaralliset hyökkäykset30
PalestinoUniv. Concepción
13Rikkeet14
PalestinoUniv. Concepción
2Kortit6
PalestinoUniv. Concepción

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.52Tehdyt maalit / ottelu0.76
PalestinoUniv. Concepción
1.38Päästetyt maalit / ottelu1.67
PalestinoUniv. Concepción
51%Keskimääräinen pallonhallinta49%
PalestinoUniv. Concepción
4.43Laukaukset maalia kohti / ottelu3.9
PalestinoUniv. Concepción

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

15Laukaukset ottelua kohden12.62
PalestinoUniv. Concepción
4.43Laukaukset maalia kohti3.9
PalestinoUniv. Concepción
10.2%Laukausten tehokkuus6%
PalestinoUniv. Concepción
51%Pallonhallinta49%
PalestinoUniv. Concepción
1.51Tehty xG1.37
PalestinoUniv. Concepción
1.41Päästetty xG1.64
PalestinoUniv. Concepción

Laukausten laatu

Palestino: HyökkääväUniv. Concepción: Tasapainoinen
PalestinoUniv. Concepción
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)30%31%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.100.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.340.19

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Palestino on 200 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.8 pistettä / ottelu - Palestino · 0.6 pistettä / ottelu - Univ. Concepción

Palestino
WLWWL
Kauden tulosjakauma
48% W14% D38% L
Kausi (V-T-H)
10-3-8
1.57 pistettä / ottelu · maaliero +3
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-0-2
1.80 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
6-3-1
Viimeiset 5 kotona
3-1-1
LWDWW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.8Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.68Vastustajan xG: 1.32BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Univ. Concepción
LLLWL
Kauden tulosjakauma
29% W19% D52% L
Kausi (V-T-H)
6-4-11
1.05 pistettä / ottelu · maaliero -19
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-0-4
0.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-3-7
Viimeiset 5 vieraissa
0-1-4
DLLLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.6Päästetyt maalit: 1.6xG: 1.24Vastustajan xG: 1.73BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Palestino on 100 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.52 maalia / ottelu - Palestino · 0.76 maalia / ottelu - Univ. Concepción

Palestino on 21 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.38 maalia / ottelu - Palestino · 1.67 maalia / ottelu - Univ. Concepción

Palestino:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Palestino tekee maalin 71 prosentissa otteluista (15 / 21 ottelua), kun taas Univ. Concepción pitää maalinsa puhtaana 24 prosentissa (5 / 21 ottelua).

Univ. Concepción:n maalintekoprofiili: vahva

Univ. Concepción tekee maalin 62 prosentissa otteluista (13 / 21 ottelua), kun taas Palestino pitää maalinsa puhtaana 24 prosentissa (5 / 21 ottelua).

32Tehdyt maalit (kausi)16
PalestinoUniv. Concepción
29Päästetyt maalit (kausi)35
PalestinoUniv. Concepción
2.9Ottelun maalikeskiarvo2.43
PalestinoUniv. Concepción
9Tehdyt maalit (viimeiset 5)3
PalestinoUniv. Concepción
6Päästetyt maalit (viimeiset 5)8
PalestinoUniv. Concepción

Kuinka usein tehdään vähintään...

71%1 maali62%
PalestinoUniv. Concepción
33%2 maalia14%
PalestinoUniv. Concepción
19%3 maalia0%
PalestinoUniv. Concepción
19%4 maalia0%
PalestinoUniv. Concepción

Kuinka usein päästetään vähintään...

76%1 maali76%
PalestinoUniv. Concepción
38%2 maalia43%
PalestinoUniv. Concepción
10%3 maalia29%
PalestinoUniv. Concepción
5%4 maalia10%
PalestinoUniv. Concepción

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

24%BTTS puoliajalla19%
PalestinoUniv. Concepción
5%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
PalestinoUniv. Concepción
24%Maali molemmilla puoliskoilla0%
PalestinoUniv. Concepción

BTTS ja maalimäärä

52%Vähintään 3 maalia ja BTTS33%
PalestinoUniv. Concepción
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää14%
PalestinoUniv. Concepción
60%BTTS – viimeiset 540%
PalestinoUniv. Concepción

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

76%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa81%
PalestinoUniv. Concepción
48%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa38%
PalestinoUniv. Concepción
14%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa10%
PalestinoUniv. Concepción

2. puoliaika

71%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen67%
PalestinoUniv. Concepción
33%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen29%
PalestinoUniv. Concepción
24%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen10%
PalestinoUniv. Concepción

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Palestino on 60 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.38 pistettä / ottelu - Palestino · 0.86 pistettä / ottelu - Univ. Concepción

Palestino — puoliaikatilanne
33% johdossa38% tasatilanteessa29% häviöllä
Univ. Concepción — puoliaikatilanne
19% johdossa29% tasatilanteessa52% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.38Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.86
PalestinoUniv. Concepción
0.71Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.43
PalestinoUniv. Concepción
0.67Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.9
PalestinoUniv. Concepción
1.38Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.33
PalestinoUniv. Concepción
52%Nollapeli ennen puoliaikaa38%
PalestinoUniv. Concepción
48%Ei maalia ennen puoliaikaa62%
PalestinoUniv. Concepción

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.48Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.95
PalestinoUniv. Concepción
0.81Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.33
PalestinoUniv. Concepción
0.71Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.76
PalestinoUniv. Concepción
1.52Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.1
PalestinoUniv. Concepción
52%Nollapeli puoliajan jälkeen52%
PalestinoUniv. Concepción
57%Ei maalia puoliajan jälkeen76%
PalestinoUniv. Concepción

Palestino — toisen puoliajan tulokset

38% W33% D29% L
29
Puoliaikapisteet
15
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
31
Toisen puoliajan pisteet
+2
Maaliero (2. puoliaika)
1.38
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen145%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 48 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Univ. Concepción — toisen puoliajan tulokset

19% W38% D43% L
18
Puoliaikapisteet
9
Puoliajan maalit
-10
Maaliero (1. puoliaika)
20
Toisen puoliajan pisteet
-9
Maaliero (2. puoliaika)
0.86
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen153%

Johtaa puoliajalla 19 prosentissa otteluista ja voittaa 29 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.1

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Palestino — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.602.40
Tehdyt maalit / ottelu0.41.4
Päästetyt maalit / ottelu1.00.2
Ottelun maalikeskiarvo1.41.6
1 maali80%100%
2 maalia60%20%
3 maalia0%20%
Nollapeli20%80%
Ei maalia60%20%
Maaliero-3+6
Puoliaika: 0% johdossa - 60% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 80% voitto - 0% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Univ. Concepción — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.800.40
Tehdyt maalit / ottelu0.60.0
Päästetyt maalit / ottelu1.00.6
Ottelun maalikeskiarvo1.60.6
1 maali80%60%
2 maalia40%0%
3 maalia20%0%
Nollapeli40%40%
Ei maalia60%100%
Maaliero-2-3
Puoliaika: 20% johdossa - 20% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 40% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Palestino
TehdytPäästetyt
2
1
0-15
7
7
16-30
6
6
31-45
3
1
46-60
4
6
61-75
10
8
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (10 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Univ. Concepción
TehdytPäästetyt
3
5
0-15
3
8
16-30
3
6
31-45
2
4
46-60
3
4
61-75
2
8
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (3 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -6 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.67
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.6 : 1.1
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
94%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
50%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-62%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
44%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
11%
0–0-riski
noin yksi 9 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Palestino

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.10
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.04
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.6 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.01
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.03
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
93%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
114%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.23
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.1
Myöhäiset maalit
31 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 6 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
31%

Univ. Concepción

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.27
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.64
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+11.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.61
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.03
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
63%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
102%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.45
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.1
Myöhäiset maalit
13 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 19 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
13%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Primera División:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

PalestinoLigaUniv. Concepción
Ottelun maalikeskiarvo• 2.902.84▼ 2.43
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 57%53%▼ 43%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 52%55%▼ 48%
Clean sheetit▼ 24%27%▼ 24%
Maali ennen puoliaikaa▲ 76%73%▲ 81%
Maali puoliajan jälkeen▼ 71%77%▼ 67%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.84
Maalien keskiarvo ottelua kohden
53%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
55%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
27%
Clean sheetit
1.64
Kotimaalit / ottelu
1.21
Vierasmaali / ottelu
+36%
Kotihyökkäyksen etu
+26%
Kotipuolustuksen etu
+14%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
73%
1 maali
38%
2 maalia
15%
3 maalia
3%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
77%
1 maali
42%
2 maalia
21%
3 maalia
12%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Univ. ConcepciónKeltainen korttiLuis Rojas Zamora
  2. Univ. ConcepciónKeltainen korttiMiguel Ángel Barbieri
  3. Univ. ConcepciónMaaliCecilio Alfonso Waterman RuizMaalisyöttö: Luis Rojas Zamora
  4. Univ. ConcepciónKeltainen korttiCecilio Alfonso Waterman Ruiz
  5. Univ. ConcepciónVaihtoKentälle: David Matías Retamal BascurPois kentältä: Miguel Ángel Barbieri
  6. Univ. ConcepciónKeltainen korttiBenjamín Andrés Sáez Delgadillo
  7. PalestinoKeltainen korttiVicente Ariel Espinoza Hevia
  8. Univ. ConcepciónVaihtoKentälle: Pablo Alejandro Parra RubilarPois kentältä: Luis Rojas Zamora
  9. PalestinoVaihtoKentälle: Ian Zohar Alegría PindalPois kentältä: Bryan Paul Carrasco Santos
  10. Univ. ConcepciónKeltainen korttiPablo Alejandro Parra Rubilar
  11. Univ. ConcepciónKeltainen korttiJeison Joaquín Fuentealba Vergara
  12. PalestinoKeltainen korttiCésar Augusto Munder Rodríguez
  13. PalestinoMaaliGonzalo Tapia PáezMaalisyöttö: Enzo Pablo Roco Roco

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Edellinen kohtaaminen: Palestino 0 - 0 - 1 Univ. Concepción. Maalien keskiarvo 1.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun Palestino–Univ. Concepción tulos?

Sarjan Primera División ottelu päättyi Palestino 2:1 Univ. Concepción. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Palestino–Univ. Concepción?

Palestino tekee keskimäärin 1,52 maalia ottelua kohden ja Univ. Concepción 0,76. Sarjan Primera División keskiarvo on 2,84 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 55 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 57 prosentissa joukkueen Palestino otteluista ja 43 prosentissa joukkueen Univ. Concepción otteluista.

Millainen on joukkueiden Palestino ja Univ. Concepción nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Palestino on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden). Univ. Concepción on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 4 tappiota (0,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Palestino–Univ. Concepción vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Palestino–Univ. Concepción taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.