Skotlanti - ChampionshipThe Energy Check StadiumTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

Partick Thistle - Arbroath: ottelutilastot

Partick Thistle-logo
Partick Thistle
3 : 0puoliaika 2:0
Arbroath-logo
Arbroath

Partick Thistle vs Arbroath: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Partick Thistle pelasi Arbroath-joukkuetta vastaan sarjassa Championship (Skotlanti). Ottelu pelattiin 3. lokakuuta 2026. Pelipaikka: The Energy Check Stadium. Lopputulos: 3:0.

Nykyvire

Partick Thistle: 1-3-1, 1,20 pistettä ottelua kohden. Arbroath: 2-1-2, 1,40 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Partick Thistle tekee 0,71 maalia ja päästää 0,29 maalia ottelua kohden. Arbroath tekee 0,75 maalia ja päästää 1,25. Sarjan keskiarvo: 1,95 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Partick Thistle 14 %, Arbroath 38 %. Over 2.5: Partick Thistle 0 %, Arbroath 38 %. Sarjataso: BTTS 33 %, Over 2.5 23 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Partick Thistle 1,51, Arbroath 0,74. Laukaukset ottelua kohden: Partick Thistle 11,3, Arbroath 3,9. Keskimääräinen pallonhallinta: Partick Thistle 57 %, Arbroath 46 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Partick Thistle: johto puoliajalla 43 %, toisen puoliajan maalit 0,14. Arbroath: johto puoliajalla 25 %, toisen puoliajan maalit 0,38.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Partick Thistle 31-45+ (2) ja joukkueella Arbroath 46-60 (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Championship: 1,95 maalia ottelua kohden, BTTS 33 %, Over 2.5 23 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 4 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-3-1. Maalien keskiarvo 1,25, BTTS 50 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Partick Thistle ei ole hävinnyt kotonaan ja on voittanut neljästä ottelustaan kaksi, kun taas Arbroath on kärsinyt tappion kolmessa neljästä vierasottelustaan. Kotijoukkueen suurin vahvuus on puolustus: se ei ole vielä päästänyt maaliakaan kotikentällään, kun taas vieraat päästävät vierasotteluissaan keskimäärin 2 maalia eivätkä ole pitäneet kertaakaan nollaa. Partick luo myös parempia maalipaikkoja: sen kotipelien keskimääräinen xG on 1,56, kun Arbroathin vierasotteluiden lukema on 0,93. Varovaisuuteen on silti aihetta, sillä kotijoukkue tekee kotonaan vain 0,75 maalia ottelua kohden ja on pelannut tasan kolmessa viidestä viime ottelustaan. Vaikka Arbroath on tehnyt tällä ajanjaksolla 4 maalia Partickin kahta vastaan, sen 7 päästettyä maalia ja se, ettei se ole onnistunut maalinteossa 75 %:ssa vierasotteluistaan, puoltavat kotijoukkueen voittoa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Vahvin peruste BTTS ”Ei” -vaihtoehdolle on Arbroathin heikko viimeistely: vierasotteluissa se tekee keskimäärin vain 0,5 maalia ja jää maaleitta 75 %:ssa otteluistaan. Partick Thistle päästää kotonaan keskimäärin 0,5 maalia ja pitää nollan 50 %:ssa otteluistaan, mikä pienentää entisestään vieraiden maalintekomahdollisuuksia. Vaikka Arbroath päästää vierasotteluissa keskimäärin 2,0 maalia, kotijoukkueet tekevät niissä keskimäärin 1,0 maalia, joten vieraiden puolustuksen haavoittuvuus ei välttämättä tarkoita, että molemmat joukkueet onnistuvat maalinteossa. BTTS toteutui 50 %:ssa Partickin kotiotteluista ja vain 25 %:ssa Arbroathin vierasotteluista, ja koko sarjassa osuus on 33 %. Siksi on todennäköisempää, että vähintään yksi joukkue jää maaleitta.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin valinta on alle 3,5 maalia: yksikään Partick Thistlen tähänastisista otteluista ei ole ylittänyt tätä rajaa, ja Arbroathin otteluissa näin on käynyt 25 %:ssa. Kotijoukkue päästää keskimäärin 0,5 maalia, kun taas vieraat tekevät keskimäärin 0,5 maalia eivätkä ole onnistuneet maalinteossa 75 %:ssa otteluistaan. Viidessä viime ottelussaan Partick on tehnyt ja päästänyt keskimäärin 0,4 maalia ottelua kohden, ja Arbroath on tehnyt 0,8 ja päästänyt 1,4 maalia. Vieraiden heikompi puolustus, joka on päästänyt tällä kaudella keskimäärin 2,0 maalia ottelua kohden, tarjoaa kotijoukkueelle mahdollisuuden maalintekoon, mutta kun otteluun ennustetaan yhteensä 1,9 maalia, vähintään neljän maalin skenaario vaikuttaa epätodennäköiseltä.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Partick Thistle ei ole päästänyt maaliakaan ennen taukoa yhdessäkään tähänastisesta neljästä ottelustaan, kun taas Arbroath oli tauolla tappiolla kolmessa neljästä ja päästi ensimmäisellä puoliajalla keskimäärin 1,25 maalia. Tämä puoltaa kotijoukkueen taukojohtoa, vaikka Partick Thistle itse oli tauolla tasatilanteessa kolmessa neljästä ottelustaan, joten maaliton ensimmäinen puoliaika on edelleen varteenotettava vaihtoehto. Koko ottelussa Partick tekee keskimäärin 1,0 maalia ja päästää 0,5, kun taas Arbroath tekee 0,5 ja päästää 2,0 maalia, mikä kasvattaa todennäköisyyttä sille, että kotijoukkue pitää mahdollisen johtonsa. Toisella puoliajalla Partick tekee keskimäärin 0,5 maalia, kun taas Arbroath päästää 0,75, joten 1/1-skenaario on niukasti edellä vaihtoehtoja X/X ja X/1. Vihje ei kuitenkaan ole vahva: Partickin xG on vain 0,56, kun Arbroathin lukema on 0,93, eikä kotijoukkue ole tehnyt maaliakaan toisella puoliajalla yhdessäkään viidestä viime ottelustaan.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

2 : 0
1. puoliaika
1 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

50Pallonhallinta (%)50
Partick ThistleArbroath
18Laukaukset5
Partick ThistleArbroath
9Laukaukset maalia kohti1
Partick ThistleArbroath
2.37xG0.76
Partick ThistleArbroath
9Kulmapotkut4
Partick ThistleArbroath
84Vaaralliset hyökkäykset49
Partick ThistleArbroath
7Rikkeet6
Partick ThistleArbroath
0Kortit2
Partick ThistleArbroath

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

0.71Tehdyt maalit / ottelu0.75
Partick ThistleArbroath
0.29Päästetyt maalit / ottelu1.25
Partick ThistleArbroath
57%Keskimääräinen pallonhallinta46%
Partick ThistleArbroath
4.71Laukaukset maalia kohti / ottelu2.25
Partick ThistleArbroath

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.29Laukaukset ottelua kohden3.88
Partick ThistleArbroath
4.71Laukaukset maalia kohti2.25
Partick ThistleArbroath
6.3%Laukausten tehokkuus19.4%
Partick ThistleArbroath
57%Pallonhallinta46%
Partick ThistleArbroath
1.51Tehty xG0.74
Partick ThistleArbroath
0.73Päästetty xG1.2
Partick ThistleArbroath

Laukausten laatu

Partick Thistle: TasapainoinenArbroath: Vastahyökkäävä
Partick ThistleArbroath
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)42%58%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.19
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.150.33

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Arbroath on 17 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.2 pistettä / ottelu - Partick Thistle · 1.4 pistettä / ottelu - Arbroath

Partick Thistle
DDWLD
Kauden tulosjakauma
43% W43% D14% L
Kausi (V-T-H)
3-3-1
1.71 pistettä / ottelu · maaliero +3
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-3-1
1.20 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
2-2-0
Viimeiset 5 kotona
2-2-0
WDWD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.4Päästetyt maalit: 0.4xG: 1.56Vastustajan xG: 0.70BTTS: 20%Over 2.5: 0%
Arbroath
WDLLW
Kauden tulosjakauma
38% W25% D38% L
Kausi (V-T-H)
3-2-3
1.38 pistettä / ottelu · maaliero -4
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-1-2
1.40 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-0-3
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-3
LWLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.8Päästetyt maalit: 1.4xG: 0.62Vastustajan xG: 1.32BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Arbroath on 6 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

0.71 maalia / ottelu - Partick Thistle · 0.75 maalia / ottelu - Arbroath

Partick Thistle on 331 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

0.29 maalia / ottelu - Partick Thistle · 1.25 maalia / ottelu - Arbroath

Partick Thistle:n maalintekoprofiili: vahva

Partick Thistle tekee maalin 57 prosentissa otteluista (4 / 7 ottelua), kun taas Arbroath pitää maalinsa puhtaana 25 prosentissa (2 / 8 ottelua).

Arbroath:n maalintekoprofiili: vaikeampi

Arbroath tekee maalin 50 prosentissa otteluista (4 / 8 ottelua), kun taas Partick Thistle pitää maalinsa puhtaana 71 prosentissa (5 / 7 ottelua).

5Tehdyt maalit (kausi)6
Partick ThistleArbroath
2Päästetyt maalit (kausi)10
Partick ThistleArbroath
1Ottelun maalikeskiarvo2
Partick ThistleArbroath
2Tehdyt maalit (viimeiset 5)4
Partick ThistleArbroath
2Päästetyt maalit (viimeiset 5)7
Partick ThistleArbroath

Kuinka usein tehdään vähintään...

57%1 maali50%
Partick ThistleArbroath
14%2 maalia25%
Partick ThistleArbroath
0%3 maalia0%
Partick ThistleArbroath
0%4 maalia0%
Partick ThistleArbroath

Kuinka usein päästetään vähintään...

29%1 maali75%
Partick ThistleArbroath
0%2 maalia25%
Partick ThistleArbroath
0%3 maalia13%
Partick ThistleArbroath
0%4 maalia13%
Partick ThistleArbroath

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

0%BTTS puoliajalla0%
Partick ThistleArbroath
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
Partick ThistleArbroath
0%Maali molemmilla puoliskoilla13%
Partick ThistleArbroath

BTTS ja maalimäärä

0%Vähintään 3 maalia ja BTTS25%
Partick ThistleArbroath
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää13%
Partick ThistleArbroath
20%BTTS – viimeiset 540%
Partick ThistleArbroath

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

43%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa63%
Partick ThistleArbroath
14%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa25%
Partick ThistleArbroath
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa13%
Partick ThistleArbroath

2. puoliaika

43%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen75%
Partick ThistleArbroath
0%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen25%
Partick ThistleArbroath
0%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen0%
Partick ThistleArbroath

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Partick Thistle on 65 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.86 pistettä / ottelu - Partick Thistle · 1.13 pistettä / ottelu - Arbroath

Partick Thistle — puoliaikatilanne
43% johdossa57% tasatilanteessa0% häviöllä
Arbroath — puoliaikatilanne
25% johdossa38% tasatilanteessa38% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.86Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.13
Partick ThistleArbroath
0.57Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.38
Partick ThistleArbroath
0Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.63
Partick ThistleArbroath
0.57Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1
Partick ThistleArbroath
100%Nollapeli ennen puoliaikaa63%
Partick ThistleArbroath
57%Ei maalia ennen puoliaikaa75%
Partick ThistleArbroath

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.88
Partick ThistleArbroath
0.14Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.38
Partick ThistleArbroath
0.29Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.63
Partick ThistleArbroath
0.43Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1
Partick ThistleArbroath
71%Nollapeli puoliajan jälkeen38%
Partick ThistleArbroath
86%Ei maalia puoliajan jälkeen63%
Partick ThistleArbroath

Partick Thistle — toisen puoliajan tulokset

14% W57% D29% L
13
Puoliaikapisteet
4
Puoliajan maalit
+4
Maaliero (1. puoliaika)
7
Toisen puoliajan pisteet
-1
Maaliero (2. puoliaika)
1.86
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 43 prosentissa otteluista ja voittaa 43 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Arbroath — toisen puoliajan tulokset

13% W50% D38% L
9
Puoliaikapisteet
3
Puoliajan maalit
-2
Maaliero (1. puoliaika)
7
Toisen puoliajan pisteet
-2
Maaliero (2. puoliaika)
1.13
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen152%

Johtaa puoliajalla 25 prosentissa otteluista ja voittaa 38 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Partick Thistle — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.800.60
Tehdyt maalit / ottelu0.40.0
Päästetyt maalit / ottelu0.00.4
Ottelun maalikeskiarvo0.40.4
1 maali40%40%
2 maalia0%0%
3 maalia0%0%
Nollapeli100%60%
Ei maalia60%100%
Maaliero+2-2
Puoliaika: 40% johdossa - 60% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 60% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Arbroath — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.001.00
Tehdyt maalit / ottelu0.40.4
Päästetyt maalit / ottelu0.80.6
Ottelun maalikeskiarvo1.21.0
1 maali60%80%
2 maalia40%20%
3 maalia20%0%
Nollapeli60%40%
Ei maalia80%60%
Maaliero-2-1
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 40% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Partick Thistle
TehdytPäästetyt
1
0
0-15
1
0
16-30
2
0
31-45
0
0
46-60
0
0
61-75
1
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (2 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Arbroath
TehdytPäästetyt
1
2
0-15
1
1
16-30
1
2
31-45
2
1
46-60
0
3
61-75
1
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (2 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

1.50
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.0 : 0.5
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
77%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
26%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-17%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
28%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
22%
0–0-riski
noin yksi 5 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Partick Thistle

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.78
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.36
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-6.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.80
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.44
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
65%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
34%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.51
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.4
Myöhäiset maalit
20 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 20 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
20%

Arbroath

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.46
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.04
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+4.6 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.01
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.05
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
88%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
114%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.02
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
0.0
Myöhäiset maalit
17 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 17 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
17%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Championship:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Partick ThistleLigaArbroath
Ottelun maalikeskiarvo▼ 1.001.95• 2.00
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 14%33%▲ 38%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 0%23%▲ 38%
Clean sheetit▲ 71%38%▼ 25%
Maali ennen puoliaikaa▼ 43%64%• 63%
Maali puoliajan jälkeen▼ 43%67%▲ 75%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

1.95
Maalien keskiarvo ottelua kohden
33%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
23%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
38%
Clean sheetit
1.10
Kotimaalit / ottelu
0.85
Vierasmaali / ottelu
+29%
Kotihyökkäyksen etu
+23%
Kotipuolustuksen etu
+13%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
64%
1 maali
26%
2 maalia
5%
3 maalia
0%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
67%
1 maali
26%
2 maalia
8%
3 maalia
0%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Partick ThistleMaaliBen StanwayMaalisyöttö: Sebastian Drozd
  2. Partick ThistleMaaliBen StanwayMaalisyöttö: Sebastian Drozd
  3. ArbroathKeltainen korttiSean Mackie
  4. ArbroathMaaliDylan ReidMaalisyöttö: Oisin Smyth
  5. Partick ThistleMaalisyöttöOisin SmythMaali: Dylan Reid
  6. ArbroathVaihtoKentälle: Dylan ReidPois kentältä: Michael McKenna
  7. ArbroathVaihtoKentälle: Brody PatersonPois kentältä: Sean Mackie
  8. ArbroathVaihtoKentälle: Scott McGillPois kentältä: Ryan Flynn
  9. Partick ThistleVaihtoKentälle: Tsoanelo LetsosaPois kentältä: Ben Stanway
  10. ArbroathKeltainen korttiScott Constable

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (4): Partick Thistle 0 - 3 - 1 Arbroath. Maalien keskiarvo 1.25, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun Partick Thistle–Arbroath tulos?

Sarjan Championship ottelu päättyi Partick Thistle 3:0 Arbroath. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Partick Thistle ja Arbroath keskinäiset tilastot?

4 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Partick Thistle voitti 0, Arbroath voitti 1 ja 3 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 1,25 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Partick Thistle–Arbroath?

Partick Thistle tekee keskimäärin 0,71 maalia ottelua kohden ja Arbroath 0,75. Sarjan Championship keskiarvo on 1,95 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 23 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 14 prosentissa joukkueen Partick Thistle otteluista ja 38 prosentissa joukkueen Arbroath otteluista.

Millainen on joukkueiden Partick Thistle ja Arbroath nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Partick Thistle on saavuttanut 1 voittoa, 3 tasapeliä ja 1 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden). Arbroath on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Partick Thistle–Arbroath vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.