Port FC - Lamphun Warrior: ottelutilastot
Port FC vs Lamphun Warrior: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Port FC pelasi Lamphun Warrior-joukkuetta vastaan sarjassa Thai League T1 (Thaimaa). Ottelu pelattiin 11. syyskuuta 2026. Pelipaikka: PAT Stadium. Lopputulos: 2:1.
Nykyvire
Port FC: 1-0-0, 3,00 pistettä ottelua kohden. Lamphun Warrior: 0-0-1, 0,00 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Port FC tekee 2,00 maalia ja päästää 1,00 maalia ottelua kohden. Lamphun Warrior tekee 1,00 maalia ja päästää 4,00. Sarjan keskiarvo: 2,56 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Port FC 100 %, Lamphun Warrior 100 %. Over 2.5: Port FC 100 %, Lamphun Warrior 100 %. Sarjataso: BTTS 67 %, Over 2.5 56 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Port FC 3,51, Lamphun Warrior 2,58. Laukaukset ottelua kohden: Port FC 31,0, Lamphun Warrior 25,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Port FC 74 %, Lamphun Warrior 60 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Port FC: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 1,00. Lamphun Warrior: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 1,00.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Port FC 31-45+ (1) ja joukkueella Lamphun Warrior 46-60 (1). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Thai League T1: 2,56 maalia ottelua kohden, BTTS 67 %, Over 2.5 56 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 2-0-0. Maalien keskiarvo 2,50, BTTS 0 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Port FC on selvästi paremmassa vireessä: se on voittanut kolme viidestä viime ottelustaan ja tehnyt niissä 8 maalia, kun taas Lamphun Warrior ei ole voittanut yhtäkään ottelua tänä ajanjaksona. Kotijoukkue on kerännyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2 pistettä ottelua kohden, vierasjoukkue puolestaan vain 0,6 pistettä. Lamphun on tehnyt viidessä viime ottelussaan vain 3 maalia ja päästänyt samalla 7, mikä kertoo ongelmista sekä viimeistelyssä että puolustuspelin organisoinnissa. Myös kauden alku puhuu Port FC:n puolesta: se voitti oman ottelunsa 2:1, kun taas Lamphun hävisi 1:4. Lamphunin kolme tasapeliä viidessä viime ottelussa lisäävät tasaisen lopputuloksen todennäköisyyttä, mutta kotijoukkueen hyökkäyksellinen etu ja vakaampi vire tekevät siitä suosikin.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
BTTS-signaali on kohtalainen, mutta sitä tukevat viiden viime ottelun tulokset: molemmilla joukkueilla tämä markkina toteutui niissä 60-prosenttisesti, mikä on lähellä liigan 63 prosentin keskiarvoa. Port FC teki tällä ajanjaksolla keskimäärin 1,6 maalia ja loi tilanteita 2,10 xG:n edestä, kun taas Lamphun Warrior tuotti vain 0,6 maalia ottelua kohden mutta 1,48 xG:tä. Isännät päästivät keskimäärin 1,0 maalia, vieraat puolestaan 1,4, mikä parantaa Port FC:n mahdollisuuksia maalintekoon ja jättää vastustajalle tilaa vastata. Lisäksi Port FC ei ole säilyttänyt kuluvan kauden tilastojen perusteella kertaakaan nollapeliä, ja sen ainoa tähänastinen ottelu päättyi BTTS-tulokseen, vaikka pieni otos edellyttää varovaisuutta. Molempien joukkueiden maaleihin päättyvän skenaarion etu on vähäinen, sillä Lamphun Warrior on tehnyt vain 3 maalia viidessä viime ottelussaan.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Port FC on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1.6 maalia ja päästänyt 1.0, joten otteluissa on syntynyt yhteensä keskimäärin 2.6 maalia. Lamphun Warrior on tehnyt samana ajanjaksona vain 3 maalia viidessä ottelussa eli 0.6 maalia ottelua kohden, ja sen otteluissa on syntynyt keskimäärin 2.0 maalia. Kotijoukkue luo paljon maalipaikkoja, minkä vahvistaa xG-lukema 2.10, mutta sen keskimääräinen viimeistelytehokkuus ei automaattisesti viittaa erittäin runsasmaaliseseen otteluun. Vaikka Lamphun päästää vastustajansa xG-lukemaan 1.52, vieraiden heikko hyökkäystuotanto vähentää vähintään neljän maalin ottelun todennäköisyyttä. Vahvin vaihtoehto on under 3.5, sillä 2.40 maalin ennuste jättää selkeän marginaalin tähän linjaan.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Port FC on selvästi paremmassa vireessä: se on voittanut 3 viimeisestä 5 ottelustaan ja tehnyt niissä keskimäärin 1,6 maalia, kun taas Lamphun Warrior ei ole voittanut yhtäkään ottelua, on tehnyt vain 0,6 maalia ja päästänyt 1,4 maalia ottelua kohden. Kotijoukkue johti puoliajalla 60 %:ssa viidestä viime ottelustaan, vierasjoukkue vain 20 %:ssa, ja Lamphun oli peräti 60 %:ssa tapauksista tasatilanteessa ensimmäisen puoliajan jälkeen. Port FC:n etu ennen taukoa näkyy myös ensimmäisten puoliaikojen keskimääräisessä maalimäärässä: se on tehnyt 1,2 maalia, kun Lamphunin lukema on vain 0,2. Toisen puoliajan jälkeen kotijoukkueella on edelleen suotuisampi tulosprofiili: se on kerännyt toisilla puoliajoilla keskimäärin 1,4 pistettä ottelua kohden, kun vastustajan lukema on 0,6. Todennäköisin skenaario on siis Port FC:n johto puoliajalla ja voiton säilyttäminen loppuun asti, vaikka kohtalainen tasapelin riski johtuu Lamphunin 60 %:n tasapeliosuudesta viidessä viime ottelussaan.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Port FC | Lamphun Warrior | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 29% | 36% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.11 | 0.10 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.22 | 0.11 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Port FC on 100 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
2 maalia / ottelu - Port FC · 1 maalia / ottelu - Lamphun Warrior
Port FC on 300 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1 maalia / ottelu - Port FC · 4 maalia / ottelu - Lamphun Warrior
Port FC tekee maalin 100 prosentissa otteluista (1 / 1 ottelua), kun taas Lamphun Warrior pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 1 ottelua).
Lamphun Warrior tekee maalin 100 prosentissa otteluista (1 / 1 ottelua), kun taas Port FC pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 1 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Port FC
Over / Under - Lamphun Warrior
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Port FC — toisen puoliajan tulokset
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
Lamphun Warrior — toisen puoliajan tulokset
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.00 | 3.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.0 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.0 | 0.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 2.0 | 1.0 |
| 1 maali | 100% | 100% |
| 2 maalia | 100% | 0% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 0% | 100% |
| Ei maalia | 0% | 0% |
| Maaliero | 0 | +1 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.00 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.0 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 3.0 | 1.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 3.0 | 2.0 |
| 1 maali | 100% | 100% |
| 2 maalia | 100% | 100% |
| 3 maalia | 100% | 0% |
| Nollapeli | 0% | 0% |
| Ei maalia | 100% | 0% |
| Maaliero | -3 | 0 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (1 goal). Päästää eniten välillä 16-30 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (1 goal). Päästää eniten välillä 0-15 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Port FC
Lamphun Warrior
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Thai League T1:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Port FC | Liga | Lamphun Warrior | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▲ 3.00 | 2.56 | ▲ 5.00 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 100% | 67% | ▲ 100% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▲ 100% | 56% | ▲ 100% |
| Clean sheetit | ▼ 0% | 22% | ▼ 0% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 100% | 78% | ▲ 100% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 100% | 67% | ▲ 100% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
- Lamphun WarriorVaihtoKentälle: Arnold SuewPois kentältä: Rodrigo Meneses Quintanilha
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): Port FC 2 - 0 - 0 Lamphun Warrior. Maalien keskiarvo 2.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Port FC–Lamphun Warrior tulos?
Sarjan Thai League T1 ottelu päättyi Port FC 2:1 Lamphun Warrior. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Port FC ja Lamphun Warrior keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Port FC voitti 2, Lamphun Warrior voitti 0 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Port FC–Lamphun Warrior?
Port FC tekee keskimäärin 2,00 maalia ottelua kohden ja Lamphun Warrior 1,00. Sarjan Thai League T1 keskiarvo on 2,56 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 56 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 100 prosentissa joukkueen Port FC otteluista ja 100 prosentissa joukkueen Lamphun Warrior otteluista.
Millainen on joukkueiden Port FC ja Lamphun Warrior nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Port FC on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 0 tappiota (3,00 pistettä ottelua kohden). Lamphun Warrior on saavuttanut 0 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (0,00 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Port FC–Lamphun Warrior vihjeen ja kattavan analyysin?
Vertaa tällä sivulla ottelun Port FC–Lamphun Warrior taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.


