Pyramids FC - El Gounah: ottelutilastot
Pyramids FC vs El Gounah: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Pyramids FC pelasi El Gounah-joukkuetta vastaan sarjassa Egyptian Premier League (Egypti). Ottelu pelattiin 9. syyskuuta 2026. Pelipaikka: 30 June Air Defence Stadium. Lopputulos: 1:0.
Nykyvire
Pyramids FC: 3-0-0, 3,00 pistettä ottelua kohden. El Gounah: 0-2-1, 0,67 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Pyramids FC tekee 2,00 maalia ja päästää 0,00 maalia ottelua kohden. El Gounah tekee 0,67 maalia ja päästää 1,00. Sarjan keskiarvo: 2,03 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Pyramids FC 0 %, El Gounah 67 %. Over 2.5: Pyramids FC 33 %, El Gounah 0 %. Sarjataso: BTTS 36 %, Over 2.5 31 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Pyramids FC 1,31, El Gounah 1,65. Laukaukset ottelua kohden: Pyramids FC 11,0, El Gounah 16,3. Keskimääräinen pallonhallinta: Pyramids FC 58 %, El Gounah 56 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Pyramids FC: johto puoliajalla 100 %, toisen puoliajan maalit 1,00. El Gounah: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,33.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Pyramids FC 31-45+ (2) ja joukkueella El Gounah 31-45+ (1). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Egyptian Premier League: 2,03 maalia ottelua kohden, BTTS 36 %, Over 2.5 31 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-1-0. Maalien keskiarvo 2,00, BTTS 100 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Pyramids FC johtaa sarjaa ja on voittanut kaikki kolme tähänastista liigaotteluaan tehden 6 maalia päästämättä yhtäkään. Kotijoukkue on myös viiden ottelun voittoputkessa, ja sen maaliero viidessä viime ottelussa on 10:2. Kotikentällään Pyramids tekee keskimäärin 2 maalia, hallitsee palloa 68-prosenttisesti ja antaa vastustajille vain 0,32 odotettua maalia, kun taas El Gounah on pelannut vieraissa kaikki ottelunsa tasan ja päästänyt keskimäärin 1 maalin. Vierasjoukkue pystyy luomaan maalipaikkoja, mistä osoituksena ovat vierasotteluiden 1,70:n xG ja keskimäärin 6 laukausta kohti maalia, mutta sen laukaisujen tehokkuus on vain 7 %, kun kotijoukkueella vastaava luku on 15 %. El Gounah on 16. sijalla eikä ole vielä voittanut liigaottelua, joten Pyramidsin puolustuksen laatu ja tasaisuus puoltavat kotijoukkueen voittoa.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
BTTS: Ei -valinnalla on lievä etu, sillä Egyptin liigassa vain 33 % otteluista on päättynyt siten, että molemmat joukkueet ovat tehneet maalin, ja otteluissa on syntynyt keskimäärin 1,97 maalia. Pyramids FC on päästänyt viidessä viime ottelussaan vain 0,4 maalia ottelua kohden, ja vastustajille sallittu keskimääräinen xG on ollut 0,84, mikä heikentää merkittävästi El Gounahin mahdollisuuksia maalintekoon. Vierasjoukkueella on kuitenkin perusteita uskoa omaan maaliin, sillä se on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1,2 maalia, tuottanut 1,67:n xG:n ja BTTS on toteutunut 80 %:ssa otteluista. Ratkaisevaa on kuitenkin se, että Pyramids FC on voittanut viisi viime otteluaan, tehnyt niissä 10 maalia ja päästänyt vain 2. Siksi todennäköisemmältä vaikuttaa skenaario, jossa vähintään toinen joukkueista – ennen kaikkea El Gounah – jää ilman maalia.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Molemmilla joukkueilla 100 % liigaotteluista on päättynyt alle 3,5 maaliin, ja lisäksi 100 % otteluista alle 2,5 maaliin, mikä tukee vahvasti vähämaalista ottelukuvaa. Pyramids on päästänyt viidessä viime ottelussaan vain 0,4 maalia ottelua kohden ja pitänyt vastustajien xG:n tasolla 0,84, joten El Gounahin ei pitäisi pystyä helposti hyödyntämään kyseisen ajanjakson 1,2 maalin keskiarvoaan. Kotijoukkue on erittäin hyvässä vireessä ja on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2,0 maalia, mutta El Gounah on päästänyt samalla ajanjaksolla vain 1,0 maalia ottelua kohden vastustajien xG:n ollessa 1,02. Arvioitu 2,40 maalia osoittaa, että tulokset 1:1, 2:0 tai 2:1 ovat selvästi todennäköisempiä kuin ottelu, jossa nähdään vähintään neljä maalia. Siksi paras vaihtoehto on alle 3,5 maalia.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Pyramids FC on voittanut kaikki viisi viimeisintä otteluaan tehden keskimäärin 2,0 maalia ja päästäen vain 0,4, kun taas El Gounah voitti tänä ajanjaksona 40 % otteluistaan ja pelasi tasan 40 %:ssa. Kotijoukkue johti tauolle mentäessä 80 %:ssa viidestä viimeisimmästä ottelustaan tehden ennen taukoa keskimäärin 1,0 maalia ja päästäen vastustajansa vain 0,2 maaliin. El Gounah ei kertaakaan siirtynyt tauolle johtoasemassa, ja 60 %:ssa viimeisimmistä otteluistaan se oli tappiolla ensimmäisen puoliajan jälkeen; sen keskiarvo ennen taukoa on vain 0,2 tehtyä maalia ja 0,8 päästettyä maalia. Pyramidsin etu näkyy myös puolustustilanteiden laadussa: kotijoukkueen päästetty xG on 1,34, kun taas El Gounahin vastaava luku on vain 0,70, mutta kotijoukkueen tämänhetkinen vire vahvistaa sen profiilia merkittävästi. Todennäköisin skenaario onkin, että Pyramids siirtyy johtoon ennen taukoa ja pitää johtonsa loppuvihellykseen asti.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Pyramids FC | El Gounah | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 36% | 24% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.12 | 0.10 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.50 | 0.17 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Pyramids FC on 348 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
3 pistettä / ottelu - Pyramids FC · 0.67 pistettä / ottelu - El Gounah
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Pyramids FC on 199 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
2 maalia / ottelu - Pyramids FC · 0.67 maalia / ottelu - El Gounah
Pyramids FC tekee maalin 100 prosentissa otteluista (3 / 3 ottelua), kun taas El Gounah pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 3 ottelua).
El Gounah tekee maalin 67 prosentissa otteluista (2 / 3 ottelua), kun taas Pyramids FC pitää maalinsa puhtaana 100 prosentissa (3 / 3 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Pyramids FC
Over / Under - El Gounah
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Pyramids FC on 348 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
3 pistettä / ottelu - Pyramids FC · 0.67 pistettä / ottelu - El Gounah
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Pyramids FC — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 100 prosentissa otteluista ja voittaa 100 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
El Gounah — toisen puoliajan tulokset
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 3.00 | 2.33 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.0 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.0 | 0.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 1.0 |
| 1 maali | 100% | 67% |
| 2 maalia | 0% | 33% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 100% | 100% |
| Ei maalia | 0% | 33% |
| Maaliero | +3 | +3 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.67 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.3 | 0.3 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.7 | 0.3 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 0.7 |
| 1 maali | 67% | 33% |
| 2 maalia | 33% | 33% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 33% | 67% |
| Ei maalia | 67% | 67% |
| Maaliero | -1 | 0 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (2 goals). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (1 goal). Päästää eniten välillä 0-15 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Pyramids FC
El Gounah
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Egyptian Premier League:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Pyramids FC | Liga | El Gounah | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | • 2.00 | 2.03 | ▼ 1.67 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 0% | 36% | ▲ 67% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▲ 33% | 31% | ▼ 0% |
| Clean sheetit | ▲ 100% | 39% | ▼ 0% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 100% | 50% | ▲ 67% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▼ 67% | 78% | ▼ 33% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
- Pyramids FCVaihtoKentälle: Mostafa Mohamed Zaki AbdelraoufPois kentältä: Ahmed Mohamed Abdel Kader Radwan
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Edellinen kohtaaminen: Pyramids FC 0 - 1 - 0 El Gounah. Maalien keskiarvo 2.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Pyramids FC–El Gounah tulos?
Sarjan Egyptian Premier League ottelu päättyi Pyramids FC 1:0 El Gounah. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Pyramids FC–El Gounah?
Pyramids FC tekee keskimäärin 2,00 maalia ottelua kohden ja El Gounah 0,67. Sarjan Egyptian Premier League keskiarvo on 2,03 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 31 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 0 prosentissa joukkueen Pyramids FC otteluista ja 67 prosentissa joukkueen El Gounah otteluista.
Millainen on joukkueiden Pyramids FC ja El Gounah nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Pyramids FC on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 0 tappiota (3,00 pistettä ottelua kohden). El Gounah on saavuttanut 0 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (0,67 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Pyramids FC–El Gounah vihjeen ja kattavan analyysin?
Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.


