Kiina - Chinese Super LeagueQingdao Tiantai StadiumTiedot päivitetty 17. lokakuuta 2026

Qingdao Jonoon - Shenyang Urban: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

Qingdao Jonoon vs Shenyang Urban: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Qingdao Jonoon kohtaa Shenyang Urban-joukkueen sarjassa Chinese Super League (Kiina). Ottelu pelataan 17. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Qingdao Tiantai Stadium.

Nykyvire

Qingdao Jonoon: 0-0-5, 0,00 pistettä ottelua kohden. Shenyang Urban: 0-2-3, 0,40 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Qingdao Jonoon tekee 1,26 maalia ja päästää 2,07 maalia ottelua kohden. Shenyang Urban tekee 1,30 maalia ja päästää 1,78. Sarjan keskiarvo: 3,11 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Qingdao Jonoon 67 %, Shenyang Urban 56 %. Over 2.5: Qingdao Jonoon 63 %, Shenyang Urban 63 %. Sarjataso: BTTS 64 %, Over 2.5 58 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Qingdao Jonoon 1,38, Shenyang Urban 1,30. Laukaukset ottelua kohden: Qingdao Jonoon 12,9, Shenyang Urban 12,1. Keskimääräinen pallonhallinta: Qingdao Jonoon 45 %, Shenyang Urban 53 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Qingdao Jonoon: johto puoliajalla 22 %, toisen puoliajan maalit 0,74. Shenyang Urban: johto puoliajalla 19 %, toisen puoliajan maalit 0,89.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Qingdao Jonoon 76-90+ (9) ja joukkueella Shenyang Urban 76-90+ (14). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Chinese Super League: 3,11 maalia ottelua kohden, BTTS 64 %, Over 2.5 58 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-1. Maalien keskiarvo 3,00, BTTS 100 %.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(-)
(-)
(-)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.26Tehdyt maalit / ottelu1.3
Qingdao JonoonShenyang Urban
2.07Päästetyt maalit / ottelu1.78
Qingdao JonoonShenyang Urban
45%Keskimääräinen pallonhallinta53%
Qingdao JonoonShenyang Urban
3.85Laukaukset maalia kohti / ottelu3.52
Qingdao JonoonShenyang Urban

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

12.93Laukaukset ottelua kohden12.07
Qingdao JonoonShenyang Urban
3.85Laukaukset maalia kohti3.52
Qingdao JonoonShenyang Urban
9.7%Laukausten tehokkuus10.7%
Qingdao JonoonShenyang Urban
45%Pallonhallinta53%
Qingdao JonoonShenyang Urban
1.38Tehty xG1.3
Qingdao JonoonShenyang Urban
1.67Päästetty xG1.52
Qingdao JonoonShenyang Urban

Laukausten laatu

Qingdao Jonoon: TasapainoinenShenyang Urban: Tasapainoinen
Qingdao JonoonShenyang Urban
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)30%29%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.330.37

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Qingdao Jonoon
LLLLL
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
22% W11% D67% L
Kausi (V-T-H)
6-3-18
0.78 pistettä / ottelu · maaliero -22
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-0-5
0.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
5-2-6
Viimeiset 5 kotona
0-1-4
DLLLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.8Päästetyt maalit: 3.0xG: 1.46Vastustajan xG: 1.82BTTS: 80%Over 2.5: 100%
Shenyang Urban
DLLLD
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
26% W19% D56% L
Kausi (V-T-H)
7-5-15
0.96 pistettä / ottelu · maaliero -13
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-2-3
0.40 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-3-9
Viimeiset 5 vieraissa
0-1-4
DLLLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 2.6xG: 1.30Vastustajan xG: 1.56BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Shenyang Urban on 16 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

2.07 maalia / ottelu - Qingdao Jonoon · 1.78 maalia / ottelu - Shenyang Urban

Qingdao Jonoon:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Qingdao Jonoon tekee maalin 70 prosentissa otteluista (19 / 27 ottelua), kun taas Shenyang Urban pitää maalinsa puhtaana 7 prosentissa (2 / 27 ottelua).

Shenyang Urban:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Shenyang Urban tekee maalin 63 prosentissa otteluista (17 / 27 ottelua), kun taas Qingdao Jonoon pitää maalinsa puhtaana 7 prosentissa (2 / 27 ottelua).

34Tehdyt maalit (kausi)35
Qingdao JonoonShenyang Urban
56Päästetyt maalit (kausi)48
Qingdao JonoonShenyang Urban
3.33Ottelun maalikeskiarvo3.07
Qingdao JonoonShenyang Urban
4Tehdyt maalit (viimeiset 5)6
Qingdao JonoonShenyang Urban
15Päästetyt maalit (viimeiset 5)13
Qingdao JonoonShenyang Urban

Kuinka usein tehdään vähintään...

70%1 maali63%
Qingdao JonoonShenyang Urban
30%2 maalia33%
Qingdao JonoonShenyang Urban
19%3 maalia22%
Qingdao JonoonShenyang Urban
7%4 maalia7%
Qingdao JonoonShenyang Urban

Kuinka usein päästetään vähintään...

93%1 maali93%
Qingdao JonoonShenyang Urban
59%2 maalia41%
Qingdao JonoonShenyang Urban
33%3 maalia22%
Qingdao JonoonShenyang Urban
15%4 maalia15%
Qingdao JonoonShenyang Urban

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

15%BTTS puoliajalla11%
Qingdao JonoonShenyang Urban
0%BTTS molemmilla puoliskoilla4%
Qingdao JonoonShenyang Urban
15%Maali molemmilla puoliskoilla22%
Qingdao JonoonShenyang Urban

BTTS ja maalimäärä

59%Vähintään 3 maalia ja BTTS44%
Qingdao JonoonShenyang Urban
4%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää19%
Qingdao JonoonShenyang Urban
80%BTTS – viimeiset 560%
Qingdao JonoonShenyang Urban

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

70%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa81%
Qingdao JonoonShenyang Urban
41%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa44%
Qingdao JonoonShenyang Urban
19%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa7%
Qingdao JonoonShenyang Urban

2. puoliaika

89%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen89%
Qingdao JonoonShenyang Urban
52%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen48%
Qingdao JonoonShenyang Urban
33%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen22%
Qingdao JonoonShenyang Urban

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Qingdao Jonoon on 23 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1 pistettä / ottelu - Qingdao Jonoon · 0.81 pistettä / ottelu - Shenyang Urban

Qingdao Jonoon — puoliaikatilanne
22% johdossa33% tasatilanteessa44% häviöllä
Shenyang Urban — puoliaikatilanne
19% johdossa26% tasatilanteessa56% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.81
Qingdao JonoonShenyang Urban
0.52Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.41
Qingdao JonoonShenyang Urban
0.89Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.93
Qingdao JonoonShenyang Urban
1.41Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.33
Qingdao JonoonShenyang Urban
48%Nollapeli ennen puoliaikaa37%
Qingdao JonoonShenyang Urban
67%Ei maalia ennen puoliaikaa70%
Qingdao JonoonShenyang Urban

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.3
Qingdao JonoonShenyang Urban
0.74Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.89
Qingdao JonoonShenyang Urban
1.19Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.85
Qingdao JonoonShenyang Urban
1.93Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.74
Qingdao JonoonShenyang Urban
19%Nollapeli puoliajan jälkeen37%
Qingdao JonoonShenyang Urban
48%Ei maalia puoliajan jälkeen44%
Qingdao JonoonShenyang Urban

Qingdao Jonoon — toisen puoliajan tulokset

22% W33% D44% L
27
Puoliaikapisteet
14
Puoliajan maalit
-10
Maaliero (1. puoliaika)
27
Toisen puoliajan pisteet
-12
Maaliero (2. puoliaika)
1.00
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 22 prosentissa otteluista ja voittaa 22 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Shenyang Urban — toisen puoliajan tulokset

33% W30% D37% L
22
Puoliaikapisteet
11
Puoliajan maalit
-14
Maaliero (1. puoliaika)
35
Toisen puoliajan pisteet
+1
Maaliero (2. puoliaika)
0.81
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen137%

Johtaa puoliajalla 19 prosentissa otteluista ja voittaa 26 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.1

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Qingdao Jonoon — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.200.20
Tehdyt maalit / ottelu0.60.2
Päästetyt maalit / ottelu1.81.2
Ottelun maalikeskiarvo2.41.4
1 maali100%80%
2 maalia100%20%
3 maalia40%20%
Nollapeli0%20%
Ei maalia40%80%
Maaliero-6-5
Puoliaika: 0% johdossa - 20% tasatilanteessa - 80% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 20% tasatilanteessa - 80% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 60% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Shenyang Urban — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.201.20
Tehdyt maalit / ottelu0.01.2
Päästetyt maalit / ottelu1.21.4
Ottelun maalikeskiarvo1.22.6
1 maali80%80%
2 maalia40%80%
3 maalia0%40%
Nollapeli20%20%
Ei maalia100%40%
Maaliero-6-1
Puoliaika: 0% johdossa - 20% tasatilanteessa - 80% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 60% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 0

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Qingdao Jonoon
TehdytPäästetyt
6
7
0-15
4
8
16-30
4
9
31-45
4
12
46-60
7
10
61-75
9
10
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (9 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (12). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Shenyang Urban
TehdytPäästetyt
4
10
0-15
4
8
16-30
3
7
31-45
4
9
46-60
6
5
61-75
14
9
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (14 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (10). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +5 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.21
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.5 : 1.7
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
103%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
62%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-6%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
44%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
11%
0–0-riski
noin yksi 9 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Qingdao Jonoon

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.29
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.52
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.8 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.12
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.40
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
72%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
154%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.78
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.2
Myöhäiset maalit
26 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 18 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
26%

Shenyang Urban

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.22
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.26
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-2.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
0.00
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.26
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
97%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
101%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.56
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.5
Myöhäiset maalit
40 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 11 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
40%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Chinese Super League:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Qingdao JonoonLigaShenyang Urban
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.333.11• 3.07
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 67%64%▼ 56%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 63%58%▲ 63%
Clean sheetit▼ 7%21%▼ 7%
Maali ennen puoliaikaa• 70%71%▲ 81%
Maali puoliajan jälkeen▲ 89%87%▲ 89%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.11
Maalien keskiarvo ottelua kohden
64%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
58%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
21%
Clean sheetit
1.76
Kotimaalit / ottelu
1.34
Vierasmaali / ottelu
+31%
Kotihyökkäyksen etu
+24%
Kotipuolustuksen etu
+15%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
71%
1 maali
38%
2 maalia
15%
3 maalia
4%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
87%
1 maali
53%
2 maalia
25%
3 maalia
13%
4 maalia

Keskinäiset ottelut

Edellinen kohtaaminen: Qingdao Jonoon 0 - 0 - 1 Shenyang Urban. Maalien keskiarvo 3.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.

UKK

Milloin Qingdao Jonoon ja Shenyang Urban pelaavat?

Qingdao Jonoon kohtaa joukkueen Shenyang Urban 17. lokakuuta 2026 sarjassa Chinese Super League stadionilla Qingdao Tiantai Stadium. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Qingdao Jonoon–Shenyang Urban?

Qingdao Jonoon tekee keskimäärin 1,26 maalia ottelua kohden ja Shenyang Urban 1,30. Sarjan Chinese Super League keskiarvo on 3,11 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 58 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 67 prosentissa joukkueen Qingdao Jonoon otteluista ja 56 prosentissa joukkueen Shenyang Urban otteluista.

Millainen on joukkueiden Qingdao Jonoon ja Shenyang Urban nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Qingdao Jonoon on saavuttanut 0 voittoa, 0 tasapeliä ja 5 tappiota (0,00 pistettä ottelua kohden). Shenyang Urban on saavuttanut 0 voittoa, 2 tasapeliä ja 3 tappiota (0,40 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Qingdao Jonoon–Shenyang Urban vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.