Uzbekistan - Uzbekistan Super LeagueYoshlar Sport MajmuasiTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

Qizilqum - Termez Surkhon: ottelutilastot

Qizilqum-logo
Qizilqum
0 : 0puoliaika 0:0
Termez Surkhon-logo
Termez Surkhon

Qizilqum vs Termez Surkhon: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Qizilqum pelasi Termez Surkhon-joukkuetta vastaan sarjassa Uzbekistan Super League (Uzbekistan). Ottelu pelattiin 10. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Yoshlar Sport Majmuasi. Lopputulos: 0:0.

Nykyvire

Qizilqum: 3-0-2, 1,80 pistettä ottelua kohden. Termez Surkhon: 2-2-1, 1,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Qizilqum tekee 1,05 maalia ja päästää 1,36 maalia ottelua kohden. Termez Surkhon tekee 0,86 maalia ja päästää 1,27. Sarjan keskiarvo: 2,70 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Qizilqum 36 %, Termez Surkhon 45 %. Over 2.5: Qizilqum 45 %, Termez Surkhon 41 %. Sarjataso: BTTS 55 %, Over 2.5 55 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Qizilqum 1,22, Termez Surkhon 1,27. Laukaukset ottelua kohden: Qizilqum 9,8, Termez Surkhon 11,1. Keskimääräinen pallonhallinta: Qizilqum 39 %, Termez Surkhon 56 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Qizilqum: johto puoliajalla 27 %, toisen puoliajan maalit 0,45. Termez Surkhon: johto puoliajalla 18 %, toisen puoliajan maalit 0,59.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Qizilqum 31-45+ (7) ja joukkueella Termez Surkhon 76-90+ (8). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Uzbekistan Super League: 2,70 maalia ottelua kohden, BTTS 55 %, Over 2.5 55 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 2-1-0. Maalien keskiarvo 1,00, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Qizilqumilla on kotikenttäetu: se on voittanut 55 % kotiotteluistaan, kun taas Termez Surkhon on voittanut 36 % vierasotteluistaan. Kotijoukkue tekee kotonaan keskimäärin 1,36 maalia ottelua kohden, kun vieraiden vastaava lukema vieraskentällä on 0,91. Viidellä viimeisellä kierroksella Qizilqum on tehnyt 8 maalia, kun vastustaja on tehnyt vain 3. Qizilqumin eduksi puhuu myös viimeisten viiden ottelun saldo: 3 voittoa Termezin 2 voittoa vastaan. Etu ei kuitenkaan ole selvä, sillä molempien joukkueiden xG on vastaavissa koti- ja vierasotteluissa keskimäärin 1,22, ja vieraat ovat päästäneet viidellä viimeisellä kierroksella vain 3 maalia. Termezin puolustuksen parantumisesta huolimatta sen vierasotteluiden keskiarvo, 1,36 päästettyä maalia, antaa kotijoukkueelle realistisen mahdollisuuden hyödyntää parempaa viimeistelytehokkuutta.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Tällä kaudella molemmat joukkueet ovat tehneet maalin 45 prosentissa otteluistaan, mikä on harvemmin kuin sarjan keskiarvo 55 %. Suurin este tällaiselle lopputulokselle on Qizilqumin maalinteko: kotijoukkue tekee keskimäärin 0,82 maalia ottelua kohden, eikä se ole onnistunut maalinteossa 45 prosentissa otteluistaan. Myös Termez Surkhon tekee alle yhden maalin ottelua kohden (0,91), ja viidessä viime ottelussaan sen maalimäärän keskiarvo on laskenut 0,6:een, ja molemmat joukkueet ovat tehneet maalin vain 20 prosentissa otteluista. Vaikka Qizilqum on tehnyt viime aikoina keskimäärin 1,6 maalia, vierasjoukkue on päästänyt samalla jaksolla vain 0,6 maalia ottelua kohden. Siksi on todennäköisempää, että vähintään toinen joukkue jää maaleitta (BTTS Ei).

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin valinta on alle 3.5 maalia: molemmat joukkueet ovat jääneet tähän lukemaan 82 %:ssa liigapeleistään. Qizilqum tekee keskimäärin 0,82 maalia ja Termez Surkhon 0,91, mikä pienentää runsasmaalisuuden todennäköisyyttä keskimääräisistä xG-lukemista huolimatta (1,32 ja 1,22). Viidessä viime ottelussaan kotijoukkue on tehnyt tosin 1,6 maalia ottelua kohden, mutta vieraat ovat tehneet vain 0,6 maalia ja päästäneet 0,6. Lisäksi koko kauden aikana yli 2.5 maalia on nähty 45 %:ssa Qizilqumin otteluista ja 36 %:ssa Termez Surkhonin otteluista, joten 3.5 maalin raja antaa selkeämmän viitteen kuin matalammat rajat.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin signaali liittyy Qizilqumin johtoasemaan puoliajalla: kotijoukkue johti 4:ssä 11 kotiottelustaan, kun taas Termez Surkhon oli tappioasemassa 6:ssa 11 vierasottelustaan eikä johtanut kertaakaan. Vierasjoukkue ei ole vielä tehnyt maaliakaan ennen puoliaikaa vierasotteluissaan, kun taas kotijoukkue on tehnyt ensimmäisellä puoliajalla keskimäärin 0,55 maalia, mikä puoltaa tilannetta 1 puoliajalla. Johtoaseman säilyttämistä tukee viimeaikainen vire: Qizilqum teki viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1,6 maalia Termezin 0,6 maalia vastaan. Tappioasemasta nousemisen riski on silti merkittävä, sillä vieraat tekevät vierasotteluidensa toisella puoliajalla keskimäärin 0,91 maalia ja kotijoukkue päästää kotonaan 0,82 maalia; tästä huolimatta skenaariolla 1/1 on suurin yksittäinen todennäköisyys.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
0 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

40Pallonhallinta (%)60
QizilqumTermez Surkhon
13Laukaukset10
QizilqumTermez Surkhon
4Laukaukset maalia kohti2
QizilqumTermez Surkhon
1.55xG1.3
QizilqumTermez Surkhon
6Kulmapotkut2
QizilqumTermez Surkhon
61Vaaralliset hyökkäykset71
QizilqumTermez Surkhon
15Rikkeet9
QizilqumTermez Surkhon
0Kortit0
QizilqumTermez Surkhon

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.05Tehdyt maalit / ottelu0.86
QizilqumTermez Surkhon
1.36Päästetyt maalit / ottelu1.27
QizilqumTermez Surkhon
39%Keskimääräinen pallonhallinta56%
QizilqumTermez Surkhon
3.09Laukaukset maalia kohti / ottelu3.23
QizilqumTermez Surkhon

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

9.77Laukaukset ottelua kohden11.05
QizilqumTermez Surkhon
3.09Laukaukset maalia kohti3.23
QizilqumTermez Surkhon
10.7%Laukausten tehokkuus7.8%
QizilqumTermez Surkhon
39%Pallonhallinta56%
QizilqumTermez Surkhon
1.22Tehty xG1.27
QizilqumTermez Surkhon
1.48Päästetty xG1.46
QizilqumTermez Surkhon

Laukausten laatu

Qizilqum: TasapainoinenTermez Surkhon: Tasapainoinen
QizilqumTermez Surkhon
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)32%29%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.340.27

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Qizilqum on 13 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.8 pistettä / ottelu - Qizilqum · 1.6 pistettä / ottelu - Termez Surkhon

Qizilqum
LWWLW
Kauden tulosjakauma
41% W9% D50% L
Kausi (V-T-H)
9-2-11
1.32 pistettä / ottelu · maaliero -7
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-0-2
1.80 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
6-1-4
Viimeiset 5 kotona
4-0-1
LWWWW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.6Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.45Vastustajan xG: 1.63BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Termez Surkhon
DDWLW
Kauden tulosjakauma
32% W23% D45% L
Kausi (V-T-H)
7-5-10
1.18 pistettä / ottelu · maaliero -9
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-2-1
1.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
4-2-5
Viimeiset 5 vieraissa
2-1-2
LWDWL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.6Päästetyt maalit: 0.4xG: 1.12Vastustajan xG: 1.44BTTS: 20%Over 2.5: 20%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Qizilqum on 22 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.05 maalia / ottelu - Qizilqum · 0.86 maalia / ottelu - Termez Surkhon

Termez Surkhon on 7 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.36 maalia / ottelu - Qizilqum · 1.27 maalia / ottelu - Termez Surkhon

Qizilqum:n maalintekoprofiili: vahva

Qizilqum tekee maalin 59 prosentissa otteluista (13 / 22 ottelua), kun taas Termez Surkhon pitää maalinsa puhtaana 32 prosentissa (7 / 22 ottelua).

Termez Surkhon:n maalintekoprofiili: vahva

Termez Surkhon tekee maalin 64 prosentissa otteluista (14 / 22 ottelua), kun taas Qizilqum pitää maalinsa puhtaana 27 prosentissa (6 / 22 ottelua).

23Tehdyt maalit (kausi)19
QizilqumTermez Surkhon
30Päästetyt maalit (kausi)28
QizilqumTermez Surkhon
2.41Ottelun maalikeskiarvo2.14
QizilqumTermez Surkhon
8Tehdyt maalit (viimeiset 5)3
QizilqumTermez Surkhon
6Päästetyt maalit (viimeiset 5)2
QizilqumTermez Surkhon

Kuinka usein tehdään vähintään...

59%1 maali64%
QizilqumTermez Surkhon
32%2 maalia18%
QizilqumTermez Surkhon
14%3 maalia5%
QizilqumTermez Surkhon
0%4 maalia0%
QizilqumTermez Surkhon

Kuinka usein päästetään vähintään...

73%1 maali68%
QizilqumTermez Surkhon
36%2 maalia32%
QizilqumTermez Surkhon
14%3 maalia18%
QizilqumTermez Surkhon
9%4 maalia5%
QizilqumTermez Surkhon

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

14%BTTS puoliajalla5%
QizilqumTermez Surkhon
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
QizilqumTermez Surkhon
18%Maali molemmilla puoliskoilla0%
QizilqumTermez Surkhon

BTTS ja maalimäärä

32%Vähintään 3 maalia ja BTTS36%
QizilqumTermez Surkhon
14%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää5%
QizilqumTermez Surkhon
60%BTTS – viimeiset 520%
QizilqumTermez Surkhon

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

68%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa59%
QizilqumTermez Surkhon
36%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa14%
QizilqumTermez Surkhon
5%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa5%
QizilqumTermez Surkhon

2. puoliaika

68%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen68%
QizilqumTermez Surkhon
36%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen32%
QizilqumTermez Surkhon
9%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen23%
QizilqumTermez Surkhon

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Qizilqum on 29 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.23 pistettä / ottelu - Qizilqum · 0.95 pistettä / ottelu - Termez Surkhon

Qizilqum — puoliaikatilanne
27% johdossa41% tasatilanteessa32% häviöllä
Termez Surkhon — puoliaikatilanne
18% johdossa41% tasatilanteessa41% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.23Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.95
QizilqumTermez Surkhon
0.45Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.27
QizilqumTermez Surkhon
0.64Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.55
QizilqumTermez Surkhon
1.09Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.82
QizilqumTermez Surkhon
55%Nollapeli ennen puoliaikaa55%
QizilqumTermez Surkhon
64%Ei maalia ennen puoliaikaa82%
QizilqumTermez Surkhon

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.05Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.32
QizilqumTermez Surkhon
0.45Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.59
QizilqumTermez Surkhon
0.73Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.73
QizilqumTermez Surkhon
1.18Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.32
QizilqumTermez Surkhon
50%Nollapeli puoliajan jälkeen55%
QizilqumTermez Surkhon
64%Ei maalia puoliajan jälkeen55%
QizilqumTermez Surkhon

Qizilqum — toisen puoliajan tulokset

18% W50% D32% L
27
Puoliaikapisteet
10
Puoliajan maalit
-4
Maaliero (1. puoliaika)
23
Toisen puoliajan pisteet
-6
Maaliero (2. puoliaika)
1.23
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen152%

Johtaa puoliajalla 27 prosentissa otteluista ja voittaa 41 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.1

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Termez Surkhon — toisen puoliajan tulokset

32% W36% D32% L
21
Puoliaikapisteet
6
Puoliajan maalit
-6
Maaliero (1. puoliaika)
29
Toisen puoliajan pisteet
-3
Maaliero (2. puoliaika)
0.95
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen178%

Johtaa puoliajalla 18 prosentissa otteluista ja voittaa 32 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Qizilqum — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.601.20
Tehdyt maalit / ottelu0.61.0
Päästetyt maalit / ottelu0.40.8
Ottelun maalikeskiarvo1.01.8
1 maali80%80%
2 maalia20%60%
3 maalia0%20%
Nollapeli60%40%
Ei maalia40%40%
Maaliero+1+1
Puoliaika: 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 60% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Termez Surkhon — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.201.80
Tehdyt maalit / ottelu0.20.4
Päästetyt maalit / ottelu0.40.0
Ottelun maalikeskiarvo0.60.4
1 maali40%40%
2 maalia20%0%
3 maalia0%0%
Nollapeli80%100%
Ei maalia80%60%
Maaliero-1+2
Puoliaika: 20% johdossa - 60% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 60% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 1

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Qizilqum
TehdytPäästetyt
4
3
0-15
2
6
16-30
7
5
31-45
3
3
46-60
3
8
61-75
4
5
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (7 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Termez Surkhon
TehdytPäästetyt
3
6
0-15
1
2
16-30
2
4
31-45
2
5
46-60
3
4
61-75
8
7
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (8 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (7). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.27
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.2 : 1.1
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
84%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
41%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-56%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
38%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
15%
0–0-riski
noin yksi 7 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Qizilqum

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.26
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.05
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+4.6 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.17
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.12
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
70%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
111%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.48
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
0.0
Myöhäiset maalit
17 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 17 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
17%

Termez Surkhon

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.19
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.22
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+5.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.41
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.19
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
70%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
85%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.42
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
42 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 16 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
42%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Uzbekistan Super League:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

QizilqumLigaTermez Surkhon
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.412.70▼ 2.14
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 36%55%▼ 45%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 45%55%▼ 41%
Clean sheetit• 27%26%▲ 32%
Maali ennen puoliaikaa• 68%69%▼ 59%
Maali puoliajan jälkeen▼ 68%77%▼ 68%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.70
Maalien keskiarvo ottelua kohden
55%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
55%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
26%
Clean sheetit
1.49
Kotimaalit / ottelu
1.22
Vierasmaali / ottelu
+22%
Kotihyökkäyksen etu
+18%
Kotipuolustuksen etu
+12%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
69%
1 maali
37%
2 maalia
12%
3 maalia
6%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
77%
1 maali
43%
2 maalia
19%
3 maalia
5%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Termez SurkhonVaihtoKentälle: Kamronbek YusupovPois kentältä: Tohirjon Ashuboyev
  2. Termez SurkhonVaihtoKentälle: Muhammadali MusakhanovPois kentältä: Dostonbek Tursunov
  3. Termez SurkhonVaihtoKentälle: Sunnatilla AbdullajonovPois kentältä: Richard Emeka Friday
  4. QizilqumVaihtoKentälle: Abbosbek AbdugafforovPois kentältä: Jambul Jighauri

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (3): Qizilqum 2 - 1 - 0 Termez Surkhon. Maalien keskiarvo 1.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

Termez Surkhon
0 : 1
Qizilqum
Termez Surkhon
0 : 0
Qizilqum Zarafshon PFK
Qizilqum Zarafshon PFK
2 : 0
Termez Surkhon

UKK

Mikä oli ottelun Qizilqum–Termez Surkhon tulos?

Sarjan Uzbekistan Super League ottelu päättyi Qizilqum 0:0 Termez Surkhon. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Qizilqum ja Termez Surkhon keskinäiset tilastot?

3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Qizilqum voitti 2, Termez Surkhon voitti 0 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 1,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Qizilqum–Termez Surkhon?

Qizilqum tekee keskimäärin 1,05 maalia ottelua kohden ja Termez Surkhon 0,86. Sarjan Uzbekistan Super League keskiarvo on 2,70 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 55 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 36 prosentissa joukkueen Qizilqum otteluista ja 45 prosentissa joukkueen Termez Surkhon otteluista.

Millainen on joukkueiden Qizilqum ja Termez Surkhon nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Qizilqum on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden). Termez Surkhon on saavuttanut 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Qizilqum–Termez Surkhon vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Qizilqum–Termez Surkhon taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.