Querétaro - Monterrey: ottelutilastot
Täysi analyysi ja pick sovelluksessa
Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.
Querétaro vs Monterrey: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Querétaro kohtaa Monterrey-joukkueen sarjassa Liga MX (Meksiko). Ottelu pelataan 5. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Estadio La Corregidora.
Nykyvire
Querétaro: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden. Monterrey: 2-0-3, 1,20 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Querétaro tekee 1,50 maalia ja päästää 1,17 maalia ottelua kohden. Monterrey tekee 2,17 maalia ja päästää 1,67. Sarjan keskiarvo: 2,87 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Querétaro 67 %, Monterrey 67 %. Over 2.5: Querétaro 67 %, Monterrey 67 %. Sarjataso: BTTS 59 %, Over 2.5 56 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Querétaro 1,43, Monterrey 2,04. Laukaukset ottelua kohden: Querétaro 13,7, Monterrey 18,7. Keskimääräinen pallonhallinta: Querétaro 40 %, Monterrey 57 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Querétaro: johto puoliajalla 17 %, toisen puoliajan maalit 1,00. Monterrey: johto puoliajalla 50 %, toisen puoliajan maalit 0,83.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Querétaro 76-90+ (4) ja joukkueella Monterrey 16-30 (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Liga MX: 2,87 maalia ottelua kohden, BTTS 59 %, Over 2.5 56 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-2. Maalien keskiarvo 2,50, BTTS 0 %.
Ennen ottelua
1X2-kertoimet
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Querétaro | Monterrey | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 29% | 37% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.10 | 0.11 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.38 | 0.32 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Querétaro on 67 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
2 pistettä / ottelu - Querétaro · 1.2 pistettä / ottelu - Monterrey
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Monterrey on 45 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1.5 maalia / ottelu - Querétaro · 2.17 maalia / ottelu - Monterrey
Querétaro on 43 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1.17 maalia / ottelu - Querétaro · 1.67 maalia / ottelu - Monterrey
Querétaro tekee maalin 67 prosentissa otteluista (4 / 6 ottelua), kun taas Monterrey pitää maalinsa puhtaana 17 prosentissa (1 / 6 ottelua).
Monterrey tekee maalin 83 prosentissa otteluista (5 / 6 ottelua), kun taas Querétaro pitää maalinsa puhtaana 17 prosentissa (1 / 6 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Querétaro
Over / Under - Monterrey
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Monterrey on 43 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1.17 pistettä / ottelu - Querétaro · 1.67 pistettä / ottelu - Monterrey
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Querétaro — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 17 prosentissa otteluista ja voittaa 50 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Monterrey — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 50 prosentissa otteluista ja voittaa 50 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.20 | 1.60 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.6 | 1.2 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.6 | 0.6 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.2 | 1.8 |
| 1 maali | 60% | 80% |
| 2 maalia | 40% | 80% |
| 3 maalia | 20% | 20% |
| Nollapeli | 40% | 60% |
| Ei maalia | 60% | 20% |
| Maaliero | 0 | +3 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.40 | 1.40 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.0 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.8 | 0.8 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.8 | 1.8 |
| 1 maali | 80% | 100% |
| 2 maalia | 40% | 60% |
| 3 maalia | 20% | 20% |
| Nollapeli | 40% | 40% |
| Ei maalia | 60% | 20% |
| Maaliero | +1 | +1 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (4 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Querétaro
Monterrey
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Liga MX:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Querétaro | Liga | Monterrey | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▼ 2.67 | 2.87 | ▲ 3.83 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 67% | 59% | ▲ 67% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▲ 67% | 56% | ▲ 67% |
| Clean sheetit | ▼ 17% | 24% | ▼ 17% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▼ 50% | 67% | ▲ 83% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▼ 83% | 87% | ▲ 100% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): Querétaro 0 - 0 - 2 Monterrey. Maalien keskiarvo 2.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.
UKK
Milloin Querétaro ja Monterrey pelaavat?
Querétaro kohtaa joukkueen Monterrey 5. syyskuuta 2026 sarjassa Liga MX stadionilla Estadio La Corregidora. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.
Millaiset ovat joukkueiden Querétaro ja Monterrey keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Querétaro voitti 0, Monterrey voitti 2 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Querétaro–Monterrey?
Querétaro tekee keskimäärin 1,50 maalia ottelua kohden ja Monterrey 2,17. Sarjan Liga MX keskiarvo on 2,87 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 56 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 67 prosentissa joukkueen Querétaro otteluista ja 67 prosentissa joukkueen Monterrey otteluista.
Millainen on joukkueiden Querétaro ja Monterrey nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Querétaro on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden). Monterrey on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Querétaro–Monterrey vihjeen ja kattavan analyysin?
Vertaa tällä sivulla ottelun Querétaro–Monterrey taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.


