Racing Córdoba - San Martín San Juan: ottelutilastot
Racing Córdoba vs San Martín San Juan: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Racing Córdoba pelasi San Martín San Juan-joukkuetta vastaan sarjassa Prim B Nacional (Argentiina). Ottelu pelattiin 16. elokuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Miguel Sancho. Lopputulos: 0:0.
Nykyvire
Racing Córdoba: 3-0-2, 1,80 pistettä ottelua kohden. San Martín San Juan: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Racing Córdoba tekee 0,96 maalia ja päästää 1,17 maalia ottelua kohden. San Martín San Juan tekee 1,05 maalia ja päästää 1,05. Sarjan keskiarvo: 1,94 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Racing Córdoba 42 %, San Martín San Juan 64 %. Over 2.5: Racing Córdoba 42 %, San Martín San Juan 36 %. Sarjataso: BTTS 40 %, Over 2.5 32 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Racing Córdoba 1,40, San Martín San Juan 1,34. Laukaukset ottelua kohden: Racing Córdoba 11,3, San Martín San Juan 10,9. Keskimääräinen pallonhallinta: Racing Córdoba 49 %, San Martín San Juan 55 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Racing Córdoba: johto puoliajalla 21 %, toisen puoliajan maalit 0,63. San Martín San Juan: johto puoliajalla 36 %, toisen puoliajan maalit 0,55.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Racing Córdoba 76-90+ (6) ja joukkueella San Martín San Juan 0-15 (5). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Prim B Nacional: 1,94 maalia ottelua kohden, BTTS 40 %, Over 2.5 32 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-1-0. Maalien keskiarvo 0,00, BTTS 0 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Racing Córdoba on selvästi vahvempi kotikentällään: se voittaa 58 % otteluistaan, kun taas San Martín San Juan voittaa vierasotteluistaan vain 25 % ja häviää niistä peräti puolet. Kotijoukkue tekee kotonaan keskimäärin 1,42 maalia xG-lukemalla 1,59, kun taas vieraat yltävät vierasotteluissa vain 1,00 maaliin ja 1,10:n xG-lukemaan. Racingin puolustus näyttää myös pitävämmältä, sillä se päästää kotikentällään 0,83 maalia ottelua kohden ja pitää maalinsa puhtaana 50 %:ssa näistä otteluista. San Martín puolestaan päästää 1,25 maalia ottelua kohden ja pitää maalinsa puhtaana vain 17 %:ssa otteluista. Viimeisissä viidessä ottelussaan Racing on kerännyt 9 pistettä 3 voitolla, kun taas vastustaja on saanut kasaan vain 5 pistettä ja voittanut kerran. Kotijoukkueen etu maalia kohti suuntautuneissa laukauksissa, 4,00 vastaan 2,83 ottelua kohden, viittaa lisäksi suurempaan voittotodennäköisyyteen.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Racing Córdoba päästää keskimäärin vain 0,8 maalia ottelua kohden, ja San Martín San Juanin hyökkäysuhka on selvästi vähäisempi: se laukoo keskimäärin 2,83 kertaa maalia kohti, kun kotijoukkueen vastaava lukema on 5,0. Vieraat tekevät keskimäärin 1,0 maalia, mutta heidän xG-lukemansa on 1,10, kun taas Racingin puolustus sallii vastustajille 1,14:n xG:n ja on pitänyt maalinsa puhtaana 30 %:ssa otteluista. Racingin viidessä viime ottelussa BTTS toteutui vain 40 %:ssa tapauksista, ja molemmat joukkueet tekivät sekä päästivät silloin keskimäärin 1,2 maalia, mikä ei viittaa avoimeen otteluun. Vaikka kauden BTTS-luvut ovat Racingilla 60 % ja San Martínilla 67 %, liigassa tällaisia otteluita on vain 41 % ja otteluissa tehdään keskimäärin 1,93 maalia. Todennäköisin vaihtoehto onkin, että vähintään yksi joukkueista, erityisesti vierasjoukkue, jää ilman maalia.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Otteluprofiili viittaa maltilliseen maalimäärään: Racing Córdoba tekee keskimäärin 1,1 maalia ja San Martín San Juan 1,0 maalia, kun sarjan keskiarvo on vain 1,93 maalia ottelua kohden. Kotijoukkue luo enemmän maalipaikkoja, mistä kertovat xG-lukema 1,63 ja 5,0 maalia kohti suuntautunutta laukausta ottelua kohden, kun taas vierailla vastaavat lukemat ovat 1,10 xG ja 2,83 laukausta maalia kohti. Kotijoukkueen viimeistelytehokkuus on kuitenkin vain 8 %. Viimeisissä viidessä ottelussa joukkueet tekivät vastaavasti 1,2 ja 1,0 maalia, ja yli 2,5 maalin otteluita nähtiin vain 40 %:ssa Racingin ja 20 %:ssa San Martínin otteluista. Vahvin signaali tulee rajasta 3,5: kumpikaan joukkue ei ole pelannut tällä kaudella ottelua, jossa olisi tehty vähintään neljä maalia, joten alle 3,5 maalia on selvästi vahvempi vaihtoehto.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Racing Córdoba johti tauolla kuudessa kymmenestä ottelusta, kun taas San Martín San Juan meni vierasotteluissa johtoon vain kahdessa 12 ottelusta. Kotijoukkue päästää ennen taukoa vain 0,1 maalia ottelua kohden ja on pitänyt nollan 90 prosentissa näistä ensimmäisistä puoliajoista, mikä rajoittaa selvästi vieraiden mahdollisuuksia. Vieraat tekevät tuolloin keskimäärin 0,42 maalia. Racingin etu näkyy myös koko ottelun tasolla: sen xG on 1,63, kun vastustajilla se on 1,10, ja laukaukset maalia kohti ovat keskimäärin 5,0, kun San Martínilla lukema on 2,83. Kotijoukkue kerää keskimäärin 1,6 pistettä ottelua kohden, kun taas vieraat häviävät 50 prosentissa otteluistaan ja saavat vain 1,0 pistettä ottelua kohden. Todennäköisin skenaario on siis, että Racing ottaa niukan johdon ennen taukoa ja pitää siitä kiinni loppuvihellykseen asti.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Racing Córdoba | San Martín San Juan | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 30% | 35% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.12 | 0.12 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.28 | 0.27 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Racing Córdoba on 80 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1.8 pistettä / ottelu - Racing Córdoba · 1 pistettä / ottelu - San Martín San Juan
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
San Martín San Juan on 9 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
0.96 maalia / ottelu - Racing Córdoba · 1.05 maalia / ottelu - San Martín San Juan
San Martín San Juan on 11 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1.17 maalia / ottelu - Racing Córdoba · 1.05 maalia / ottelu - San Martín San Juan
Racing Córdoba tekee maalin 58 prosentissa otteluista (14 / 24 ottelua), kun taas San Martín San Juan pitää maalinsa puhtaana 23 prosentissa (5 / 22 ottelua).
San Martín San Juan tekee maalin 82 prosentissa otteluista (18 / 22 ottelua), kun taas Racing Córdoba pitää maalinsa puhtaana 29 prosentissa (7 / 24 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Racing Córdoba
Over / Under - San Martín San Juan
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
San Martín San Juan on 41 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1.13 pistettä / ottelu - Racing Córdoba · 1.59 pistettä / ottelu - San Martín San Juan
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Racing Córdoba — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 21 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
San Martín San Juan — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 36 prosentissa otteluista ja voittaa 32 prosentissa. Säilyttää johtoaseman yleensä loppuun asti.
Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.60 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.4 | 0.8 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.2 | 1.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 0.6 | 1.8 |
| 1 maali | 60% | 100% |
| 2 maalia | 0% | 40% |
| 3 maalia | 0% | 20% |
| Nollapeli | 80% | 20% |
| Ei maalia | 60% | 40% |
| Maaliero | +1 | -1 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.60 | 1.20 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.4 | 0.6 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.2 | 0.8 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 0.6 | 1.4 |
| 1 maali | 60% | 80% |
| 2 maalia | 0% | 60% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 80% | 40% |
| Ei maalia | 60% | 40% |
| Maaliero | +1 | -1 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (6 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (5 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -4 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Racing Córdoba
San Martín San Juan
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Prim B Nacional:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Racing Córdoba | Liga | San Martín San Juan | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▲ 2.13 | 1.94 | ▲ 2.09 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 42% | 40% | ▲ 64% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▲ 42% | 32% | ▲ 36% |
| Clean sheetit | ▼ 29% | 37% | ▼ 23% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 58% | 56% | ▲ 64% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 75% | 71% | ▲ 77% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Edellinen kohtaaminen: Racing Córdoba 0 - 1 - 0 San Martín San Juan. Maalien keskiarvo 0.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Racing Córdoba–San Martín San Juan tulos?
Sarjan Prim B Nacional ottelu päättyi Racing Córdoba 0:0 San Martín San Juan. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Racing Córdoba–San Martín San Juan?
Racing Córdoba tekee keskimäärin 0,96 maalia ottelua kohden ja San Martín San Juan 1,05. Sarjan Prim B Nacional keskiarvo on 1,94 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 32 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 42 prosentissa joukkueen Racing Córdoba otteluista ja 64 prosentissa joukkueen San Martín San Juan otteluista.
Millainen on joukkueiden Racing Córdoba ja San Martín San Juan nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Racing Córdoba on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden). San Martín San Juan on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Racing Córdoba–San Martín San Juan vihjeen ja kattavan analyysin?
Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.


