Bolivia - LFPBTiedot päivitetty 17. lokakuuta 2026

Real Oruro - San Antonio Bulo Bulo: ottelutilastot

Real Oruro vs San Antonio Bulo Bulo: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Real Oruro pelasi San Antonio Bulo Bulo-joukkuetta vastaan sarjassa LFPB (Bolivia). Ottelu pelattiin 4. syyskuuta 2026. Lopputulos: 2:0.

Nykyvire

Real Oruro: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden. San Antonio Bulo Bulo: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Real Oruro tekee 1,76 maalia ja päästää 2,53 maalia ottelua kohden. San Antonio Bulo Bulo tekee 1,06 maalia ja päästää 2,06. Sarjan keskiarvo: 3,06 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Real Oruro 88 %, San Antonio Bulo Bulo 53 %. Over 2.5: Real Oruro 88 %, San Antonio Bulo Bulo 71 %. Sarjataso: BTTS 63 %, Over 2.5 62 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Real Oruro 1,33, San Antonio Bulo Bulo 1,35. Laukaukset ottelua kohden: Real Oruro 13,2, San Antonio Bulo Bulo 13,1. Keskimääräinen pallonhallinta: Real Oruro 40 %, San Antonio Bulo Bulo 46 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Real Oruro: johto puoliajalla 18 %, toisen puoliajan maalit 1,06. San Antonio Bulo Bulo: johto puoliajalla 18 %, toisen puoliajan maalit 0,71.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Real Oruro 76-90+ (8) ja joukkueella San Antonio Bulo Bulo 46-60 (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

LFPB: 3,06 maalia ottelua kohden, BTTS 63 %, Over 2.5 62 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-3. Maalien keskiarvo 4,33, BTTS 67 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Real Orurolla on selkeä kotietu: se tekee keskimäärin 1,88 maalia ottelua kohden, kun taas San Antonio Bulo Bulo on onnistunut vierasotteluissa vain 0,63 maalissa. Vierasjoukkue on hävinnyt peräti 88 % vierasotteluistaan eikä ole voittanut niistä yhtäkään, ja puolessa näistä otteluista se ei ole onnistunut maalinteossa. Molempien joukkueiden puolustus on erittäin altis virheille, sillä kumpikin päästää kyseisessä koti- tai vierasotteluasetelmassa keskimäärin 2,88 maalia, mutta vierasjoukkuetta vastaan kirjattu xG on korkea 2,25. Myös Real Oruro on heikossa vireessä: viidestä viime ottelustaan se on hävinnyt 4 ja pelannut 1 tasan sekä päästänyt 16 maalia. Sen hyökkäys on kuitenkin tehnyt viidellä viime kierroksella 8 maalia, kun San Antonio on tehnyt vain 3. Kotijoukkueen pitäisi päästä useammin maalipaikoille, sillä se on laukonut kotikentällään keskimäärin 4,75 kertaa kohti maalia. Siksi todennäköisin lopputulos on Real Orurolla katkaisee tappioputkensa ja voittaa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Real Orurolla BTTS-osuus on 56 % ja San Antonio Bulo Bulolla 50 %, kun taas liigan keskiarvo on 63 %. Kotijoukkueen viidessä viime ottelussa molemmat joukkueet tekivät maalin 100 %:ssa otteluista, ja se päästi peräti 3,2 maalia ottelua kohden, mikä parantaa selvästi vieraiden maalintekomahdollisuuksia. San Antonio tekee kuitenkin kauden aikana keskimäärin vain 0,63 maalia ja viidessä viime ottelussaan 0,6 maalia. Lisäksi se jäi ilman maalia 50 %:ssa liigaotteluistaan, joten BTTS-signaali ei ole yksiselitteinen. Toisaalta vieraiden heikko puolustus, joka on päästänyt keskimäärin 2,88 maalia kaudella ja 2,6 maalia viidessä viime ottelussa, auttanee Real Oruroa tekemään maalin. BTTS-kohteen kyllä-vaihtoehdolla on hienoinen etu, sillä kotijoukkueen erittäin haavoittuva puolustus tasapainottaa San Antonion rajallista tehokkuutta.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Real Oruro tekee kotikentällään keskimäärin 1.44 maalia, kun taas San Antonio päästää vierasotteluissa peräti 2.88 maalia ottelua kohden, mikä nostaa selvästi kotijoukkueen potentiaalia. Tämän vahvistavat xG-arvot: kotijoukkue luo keskimäärin 1.48 xG:tä, kun taas vieraiden puolustus antaa vastustajille 2.25 xG:tä. Yli 1.5 maalia -linja täyttyi 100 %:ssa Real Oruron otteluista ja 75 %:ssa San Antonion otteluista, ja molempien joukkueiden viidessä viime ottelussa yli 2.5 maalia nähtiin 80 %:ssa otteluista. Vieraat tekevät tosin vieraissa vain 0.63 maalia, mutta Real Oruro on päästänyt viidessä viime ottelussaan 16 maalia, joten San Antonion osuus lopputuloksesta on edelleen realistinen. Vahvin signaali on yli 1.5 maalia, sillä 2.97 maalin ennuste tarjoaa suuren marginaalin tähän linjaan nähden.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Real Oruro voitti tällä kaudella 56 % otteluistaan, kun taas San Antonio Bulo Bulo ei ole saavuttanut yhtäkään voittoa ja on hävinnyt 88 % otteluistaan. Kotijoukkue tekee keskimäärin 1,44 maalia, kun taas vierasjoukkue päästää vierasotteluissa peräti 2,88 maalia ottelua kohden, ja sen vastustajien xG on korkea 2,25. Real Oruro johti puoliajalla 33 %:ssa otteluistaan, kun taas San Antonio oli puoliajalla tappiolla 75 %:ssa otteluistaan ja teki ensimmäisellä puoliajalla keskimäärin vain 0,13 maalia. Kotijoukkueen etumatkan pitäisi säilyä toisella puoliajalla, sillä vieraat päästävät silloin keskimäärin 1,75 maalia, kun taas Real Oruro tekee toisilla puoliajoilla 0,89 maalia. Kotijoukkueen heikompi vire, neljä tappiota viidessä viime ottelussa, kasvattaa tasapelin riskiä puoliajalla, mutta joukkueiden pitkäaikainen tasoero tukee vahvimmin skenaariota, jossa Real Oruro johtaa puoliajalla ja voittaa ottelun.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

1 : 0
1. puoliaika
1 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

38Pallonhallinta (%)62
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
14Laukaukset21
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
3Laukaukset maalia kohti9
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
1.32xG2.15
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
4Kulmapotkut5
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
31Vaaralliset hyökkäykset28
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
20Rikkeet11
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
1Kortit1
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.76Tehdyt maalit / ottelu1.06
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
2.53Päästetyt maalit / ottelu2.06
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
40%Keskimääräinen pallonhallinta46%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
4.35Laukaukset maalia kohti / ottelu4.06
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

13.24Laukaukset ottelua kohden13.12
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
4.35Laukaukset maalia kohti4.06
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
13.3%Laukausten tehokkuus8.1%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
40%Pallonhallinta46%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
1.33Tehty xG1.35
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
1.92Päästetty xG1.87
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

Laukausten laatu

Real Oruro: VastahyökkääväSan Antonio Bulo Bulo: Tasapainoinen
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)33%31%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.100.10
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.400.26

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Real Oruro
LWLLD
Kauden tulosjakauma
29% W18% D53% L
Kausi (V-T-H)
5-3-9
1.06 pistettä / ottelu · maaliero -13
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-1-3
0.80 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
2-1-5
Viimeiset 5 kotona
1-0-4
WLLLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.6Päästetyt maalit: 2.6xG: 1.21Vastustajan xG: 1.70BTTS: 100%Over 2.5: 80%
San Antonio Bulo Bulo
DWLLL
Kauden tulosjakauma
29% W12% D59% L
Kausi (V-T-H)
5-2-10
1.00 pistettä / ottelu · maaliero -17
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-1-3
0.80 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
0-1-7
Viimeiset 5 vieraissa
0-1-4
LLDLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.6Päästetyt maalit: 2.4xG: 1.26Vastustajan xG: 2.25BTTS: 40%Over 2.5: 80%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Real Oruro on 66 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.76 maalia / ottelu - Real Oruro · 1.06 maalia / ottelu - San Antonio Bulo Bulo

San Antonio Bulo Bulo on 23 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

2.53 maalia / ottelu - Real Oruro · 2.06 maalia / ottelu - San Antonio Bulo Bulo

Real Oruro:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Real Oruro tekee maalin 88 prosentissa otteluista (15 / 17 ottelua), kun taas San Antonio Bulo Bulo pitää maalinsa puhtaana 18 prosentissa (3 / 17 ottelua).

San Antonio Bulo Bulo:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

San Antonio Bulo Bulo tekee maalin 65 prosentissa otteluista (11 / 17 ottelua), kun taas Real Oruro pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 17 ottelua).

30Tehdyt maalit (kausi)18
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
43Päästetyt maalit (kausi)35
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
4.29Ottelun maalikeskiarvo3.12
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
8Tehdyt maalit (viimeiset 5)3
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
13Päästetyt maalit (viimeiset 5)12
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

Kuinka usein tehdään vähintään...

88%1 maali65%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
59%2 maalia41%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
18%3 maalia0%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
12%4 maalia0%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

Kuinka usein päästetään vähintään...

100%1 maali82%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
59%2 maalia59%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
47%3 maalia41%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
29%4 maalia18%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

41%BTTS puoliajalla18%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
6%BTTS molemmilla puoliskoilla6%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
24%Maali molemmilla puoliskoilla29%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

BTTS ja maalimäärä

76%Vähintään 3 maalia ja BTTS53%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
12%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää18%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
100%BTTS – viimeiset 540%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

82%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa82%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
65%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa35%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
29%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa6%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

2. puoliaika

88%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen94%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
76%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen59%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
53%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen29%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Real Oruro on 15 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.94 pistettä / ottelu - Real Oruro · 0.82 pistettä / ottelu - San Antonio Bulo Bulo

Real Oruro — puoliaikatilanne
18% johdossa41% tasatilanteessa41% häviöllä
San Antonio Bulo Bulo — puoliaikatilanne
18% johdossa29% tasatilanteessa53% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.94Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.82
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
0.71Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.35
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
1.24Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.88
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
1.94Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.24
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
29%Nollapeli ennen puoliaikaa35%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
47%Ei maalia ennen puoliaikaa65%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.24Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
1.06Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.71
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
1.29Päästetyt maalit (2. puoliaika)1.18
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
2.35Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.88
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
29%Nollapeli puoliajan jälkeen29%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo
41%Ei maalia puoliajan jälkeen41%
Real OruroSan Antonio Bulo Bulo

Real Oruro — toisen puoliajan tulokset

29% W35% D35% L
16
Puoliaikapisteet
12
Puoliajan maalit
-9
Maaliero (1. puoliaika)
21
Toisen puoliajan pisteet
-4
Maaliero (2. puoliaika)
0.94
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen161%

Johtaa puoliajalla 18 prosentissa otteluista ja voittaa 29 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.1

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

San Antonio Bulo Bulo — toisen puoliajan tulokset

24% W29% D47% L
14
Puoliaikapisteet
6
Puoliajan maalit
-9
Maaliero (1. puoliaika)
17
Toisen puoliajan pisteet
-8
Maaliero (2. puoliaika)
0.82
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen161%

Johtaa puoliajalla 18 prosentissa otteluista ja voittaa 29 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Real Oruro — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.401.20
Tehdyt maalit / ottelu0.61.0
Päästetyt maalit / ottelu1.41.2
Ottelun maalikeskiarvo2.02.2
1 maali80%80%
2 maalia60%60%
3 maalia20%40%
Nollapeli20%40%
Ei maalia60%20%
Maaliero-4-1
Puoliaika: 0% johdossa - 40% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 60% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
San Antonio Bulo Bulo — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.800.40
Tehdyt maalit / ottelu0.40.2
Päästetyt maalit / ottelu1.01.4
Ottelun maalikeskiarvo1.41.6
1 maali80%80%
2 maalia40%60%
3 maalia20%20%
Nollapeli40%20%
Ei maalia60%80%
Maaliero-3-6
Puoliaika: 20% johdossa - 20% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 40% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Real Oruro
TehdytPäästetyt
3
4
0-15
5
6
16-30
4
11
31-45
4
5
46-60
6
6
61-75
8
11
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (8 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (11). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

San Antonio Bulo Bulo
TehdytPäästetyt
1
3
0-15
3
3
16-30
2
9
31-45
4
6
46-60
4
1
61-75
4
13
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (13). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -9 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.71
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.9 : 1.8
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
121%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
71%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+17%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
57%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
4%
0–0-riski
noin yksi 25 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Real Oruro

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.59
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.18
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+1.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.43
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.61
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
95%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
209%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.26
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.4
Myöhäiset maalit
27 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 10 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
27%

San Antonio Bulo Bulo

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.52
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.48
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+6.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.29
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.19
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
88%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
111%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.20
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.4
Myöhäiset maalit
22 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 6 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
22%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat LFPB:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Real OruroLigaSan Antonio Bulo Bulo
Ottelun maalikeskiarvo▲ 4.293.06• 3.12
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 88%63%▼ 53%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 88%62%▲ 71%
Clean sheetit▼ 0%22%▼ 18%
Maali ennen puoliaikaa▲ 82%73%▲ 82%
Maali puoliajan jälkeen• 88%87%▲ 94%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.06
Maalien keskiarvo ottelua kohden
63%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
62%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
22%
Clean sheetit
1.85
Kotimaalit / ottelu
1.21
Vierasmaali / ottelu
+53%
Kotihyökkäyksen etu
+35%
Kotipuolustuksen etu
+25%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
73%
1 maali
38%
2 maalia
13%
3 maalia
3%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
87%
1 maali
55%
2 maalia
26%
3 maalia
10%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Real OruroMaaliYerco VallejosMaalisyöttö: Jose Velez
  2. Real OruroKeltainen korttiJose Velez
  3. San Antonio Bulo BuloKeltainen korttiSergio Favian Villamil
  4. San Antonio Bulo BuloVaihtoKentälle: Luis Francisco Rodríguez ZegadaPois kentältä: Wagner Lima Vidal
  5. San Antonio Bulo BuloVaihtoKentälle: Juan Pablo Magallanes RiberaPois kentältä: Ronald Bustos
  6. Real OruroMaaliJose VelezMaalisyöttö: Denis Franklin Pinto Saavedra
  7. Real OruroVaihtoKentälle: Carlos SilesPois kentältä: Denis Franklin Pinto Saavedra

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (3): Real Oruro 0 - 0 - 3 San Antonio Bulo Bulo. Maalien keskiarvo 4.33, molemmat joukkueet tekivät maalin 67% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun Real Oruro–San Antonio Bulo Bulo tulos?

Sarjan LFPB ottelu päättyi Real Oruro 2:0 San Antonio Bulo Bulo. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Real Oruro ja San Antonio Bulo Bulo keskinäiset tilastot?

3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Real Oruro voitti 0, San Antonio Bulo Bulo voitti 3 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 4,33 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 67 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Real Oruro–San Antonio Bulo Bulo?

Real Oruro tekee keskimäärin 1,76 maalia ottelua kohden ja San Antonio Bulo Bulo 1,06. Sarjan LFPB keskiarvo on 3,06 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 62 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 88 prosentissa joukkueen Real Oruro otteluista ja 53 prosentissa joukkueen San Antonio Bulo Bulo otteluista.

Millainen on joukkueiden Real Oruro ja San Antonio Bulo Bulo nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Real Oruro on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden). San Antonio Bulo Bulo on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Real Oruro–San Antonio Bulo Bulo vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Real Oruro–San Antonio Bulo Bulo taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.