Espanja - Segunda DivisiónEstadio Municipal José ZorrillaTiedot päivitetty 16. lokakuuta 2026

Real Valladolid - CD Eldense: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

Real Valladolid vs CD Eldense: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Real Valladolid kohtaa CD Eldense-joukkueen sarjassa Segunda División (Espanja). Ottelu pelataan 18. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Municipal José Zorrilla.

Nykyvire

Real Valladolid: 2-2-1, 1,60 pistettä ottelua kohden. CD Eldense: 3-0-2, 1,80 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Real Valladolid tekee 1,44 maalia ja päästää 1,22 maalia ottelua kohden. CD Eldense tekee 1,11 maalia ja päästää 1,22. Sarjan keskiarvo: 2,65 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Real Valladolid 44 %, CD Eldense 44 %. Over 2.5: Real Valladolid 44 %, CD Eldense 56 %. Sarjataso: BTTS 49 %, Over 2.5 49 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Real Valladolid 1,42, CD Eldense 1,50. Laukaukset ottelua kohden: Real Valladolid 12,8, CD Eldense 13,2. Keskimääräinen pallonhallinta: Real Valladolid 50 %, CD Eldense 50 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Real Valladolid: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,44. CD Eldense: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 1,11.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Real Valladolid 31-45+ (4) ja joukkueella CD Eldense 76-90+ (5). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Segunda División: 2,65 maalia ottelua kohden, BTTS 49 %, Over 2.5 49 %.

Keskinäiset ottelut

Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(2.04)
(3.53)
(3.74)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.44Tehdyt maalit / ottelu1.11
Real ValladolidCD Eldense
1.22Päästetyt maalit / ottelu1.22
Real ValladolidCD Eldense
50%Keskimääräinen pallonhallinta50%
Real ValladolidCD Eldense
4.67Laukaukset maalia kohti / ottelu4.56
Real ValladolidCD Eldense

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

12.78Laukaukset ottelua kohden13.22
Real ValladolidCD Eldense
4.67Laukaukset maalia kohti4.56
Real ValladolidCD Eldense
11.3%Laukausten tehokkuus8.4%
Real ValladolidCD Eldense
50%Pallonhallinta50%
Real ValladolidCD Eldense
1.42Tehty xG1.5
Real ValladolidCD Eldense
1.28Päästetty xG1.29
Real ValladolidCD Eldense

Laukausten laatu

Real Valladolid: TasapainoinenCD Eldense: Tasapainoinen
Real ValladolidCD Eldense
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)37%34%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.310.24

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

CD Eldense on 13 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.6 pistettä / ottelu - Real Valladolid · 1.8 pistettä / ottelu - CD Eldense

Real Valladolid
LDWDW
Kauden tulosjakauma
33% W33% D33% L
Kausi (V-T-H)
3-3-3
1.33 pistettä / ottelu · maaliero +2
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-2-1
1.60 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
3-0-1
Viimeiset 5 kotona
3-0-1
WLWW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.2Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.58Vastustajan xG: 1.37BTTS: 60%Over 2.5: 80%
CD Eldense
WLLWW
Kauden tulosjakauma
33% W22% D44% L
Kausi (V-T-H)
3-2-4
1.22 pistettä / ottelu · maaliero -1
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-0-2
1.80 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-0-3
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-3
LLWL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.6Päästetyt maalit: 1.0xG: 1.65Vastustajan xG: 1.22BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Real Valladolid on 30 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.44 maalia / ottelu - Real Valladolid · 1.11 maalia / ottelu - CD Eldense

Real Valladolid:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Real Valladolid tekee maalin 67 prosentissa otteluista (6 / 9 ottelua), kun taas CD Eldense pitää maalinsa puhtaana 22 prosentissa (2 / 9 ottelua).

CD Eldense:n maalintekoprofiili: vahva

CD Eldense tekee maalin 56 prosentissa otteluista (5 / 9 ottelua), kun taas Real Valladolid pitää maalinsa puhtaana 22 prosentissa (2 / 9 ottelua).

13Tehdyt maalit (kausi)10
Real ValladolidCD Eldense
11Päästetyt maalit (kausi)11
Real ValladolidCD Eldense
2.67Ottelun maalikeskiarvo2.33
Real ValladolidCD Eldense
11Tehdyt maalit (viimeiset 5)8
Real ValladolidCD Eldense
7Päästetyt maalit (viimeiset 5)5
Real ValladolidCD Eldense

Kuinka usein tehdään vähintään...

67%1 maali56%
Real ValladolidCD Eldense
33%2 maalia33%
Real ValladolidCD Eldense
22%3 maalia11%
Real ValladolidCD Eldense
11%4 maalia11%
Real ValladolidCD Eldense

Kuinka usein päästetään vähintään...

78%1 maali78%
Real ValladolidCD Eldense
33%2 maalia33%
Real ValladolidCD Eldense
11%3 maalia11%
Real ValladolidCD Eldense
0%4 maalia0%
Real ValladolidCD Eldense

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

33%BTTS puoliajalla0%
Real ValladolidCD Eldense
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
Real ValladolidCD Eldense
22%Maali molemmilla puoliskoilla0%
Real ValladolidCD Eldense

BTTS ja maalimäärä

22%Vähintään 3 maalia ja BTTS44%
Real ValladolidCD Eldense
22%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää11%
Real ValladolidCD Eldense
60%BTTS – viimeiset 560%
Real ValladolidCD Eldense

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

67%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa56%
Real ValladolidCD Eldense
44%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa11%
Real ValladolidCD Eldense
22%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa11%
Real ValladolidCD Eldense

2. puoliaika

78%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen67%
Real ValladolidCD Eldense
44%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen44%
Real ValladolidCD Eldense
0%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen22%
Real ValladolidCD Eldense

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Real Valladolid on 255 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.56 pistettä / ottelu - Real Valladolid · 0.44 pistettä / ottelu - CD Eldense

Real Valladolid — puoliaikatilanne
33% johdossa56% tasatilanteessa11% häviöllä
CD Eldense — puoliaikatilanne
0% johdossa44% tasatilanteessa56% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.56Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.44
Real ValladolidCD Eldense
1Tehdyt maalit (1. puoliaika)0
Real ValladolidCD Eldense
0.44Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.78
Real ValladolidCD Eldense
1.44Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.78
Real ValladolidCD Eldense
56%Nollapeli ennen puoliaikaa44%
Real ValladolidCD Eldense
44%Ei maalia ennen puoliaikaa100%
Real ValladolidCD Eldense

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.56
Real ValladolidCD Eldense
0.44Tehdyt maalit (2. puoliaika)1.11
Real ValladolidCD Eldense
0.78Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.44
Real ValladolidCD Eldense
1.22Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.56
Real ValladolidCD Eldense
44%Nollapeli puoliajan jälkeen67%
Real ValladolidCD Eldense
67%Ei maalia puoliajan jälkeen44%
Real ValladolidCD Eldense

Real Valladolid — toisen puoliajan tulokset

22% W33% D44% L
14
Puoliaikapisteet
9
Puoliajan maalit
+5
Maaliero (1. puoliaika)
9
Toisen puoliajan pisteet
-3
Maaliero (2. puoliaika)
1.56
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

CD Eldense — toisen puoliajan tulokset

33% W56% D11% L
4
Puoliaikapisteet
0
Puoliajan maalit
-7
Maaliero (1. puoliaika)
14
Toisen puoliajan pisteet
+6
Maaliero (2. puoliaika)
0.44
PPG ennen puoliaikaa
Puolustus puoliajan jälkeen-0.3

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Real Valladolid — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.601.40
Tehdyt maalit / ottelu1.40.8
Päästetyt maalit / ottelu0.60.8
Ottelun maalikeskiarvo2.01.6
1 maali80%100%
2 maalia60%60%
3 maalia40%0%
Nollapeli40%40%
Ei maalia40%40%
Maaliero+40
Puoliaika: 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 20% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 7
CD Eldense — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.202.20
Tehdyt maalit / ottelu0.01.6
Päästetyt maalit / ottelu0.80.2
Ottelun maalikeskiarvo0.81.8
1 maali80%80%
2 maalia0%60%
3 maalia0%20%
Nollapeli20%80%
Ei maalia100%20%
Maaliero-4+7
Puoliaika: 0% johdossa - 20% tasatilanteessa - 80% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 40% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 0

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Real Valladolid
TehdytPäästetyt
3
2
0-15
2
2
16-30
4
0
31-45
3
3
46-60
1
3
61-75
0
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (4 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

CD Eldense
TehdytPäästetyt
0
3
0-15
0
1
16-30
0
3
31-45
2
1
46-60
3
2
61-75
5
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (5 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +4 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.50
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.3 : 1.2
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
94%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
44%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-100%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
38%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
15%
0–0-riski
noin yksi 7 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Real Valladolid

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.14
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.08
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-3.7 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.02
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.06
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
94%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
109%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.27
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.6
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 23 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

CD Eldense

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.21
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.32
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.39
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.07
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
99%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
80%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.58
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+1.1
Myöhäiset maalit
50 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
50%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Segunda División:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Real ValladolidLigaCD Eldense
Ottelun maalikeskiarvo• 2.672.65▼ 2.33
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 44%49%▼ 44%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 44%49%▲ 56%
Clean sheetit▼ 22%30%▼ 22%
Maali ennen puoliaikaa▼ 67%71%▼ 56%
Maali puoliajan jälkeen▲ 78%73%▼ 67%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.65
Maalien keskiarvo ottelua kohden
49%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
49%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
30%
Clean sheetit
1.53
Kotimaalit / ottelu
1.12
Vierasmaali / ottelu
+37%
Kotihyökkäyksen etu
+27%
Kotipuolustuksen etu
+12%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
71%
1 maali
33%
2 maalia
15%
3 maalia
4%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
73%
1 maali
43%
2 maalia
14%
3 maalia
6%
4 maalia

UKK

Milloin Real Valladolid ja CD Eldense pelaavat?

Real Valladolid kohtaa joukkueen CD Eldense 18. lokakuuta 2026 sarjassa Segunda División stadionilla Estadio Municipal José Zorrilla. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Real Valladolid–CD Eldense?

Real Valladolid tekee keskimäärin 1,44 maalia ottelua kohden ja CD Eldense 1,11. Sarjan Segunda División keskiarvo on 2,65 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 49 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 44 prosentissa joukkueen Real Valladolid otteluista ja 44 prosentissa joukkueen CD Eldense otteluista.

Millainen on joukkueiden Real Valladolid ja CD Eldense nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Real Valladolid on saavuttanut 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,60 pistettä ottelua kohden). CD Eldense on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Real Valladolid–CD Eldense vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.