RKC Waalwijk - Emmen: ottelutilastot
RKC Waalwijk vs Emmen: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
RKC Waalwijk pelasi Emmen-joukkuetta vastaan sarjassa Eerste Divisie (Alankomaat). Ottelu pelattiin 3. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Mandemakers Stadion. Lopputulos: 1:1.
Nykyvire
RKC Waalwijk: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden. Emmen: 2-0-3, 1,20 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
RKC Waalwijk tekee 2,25 maalia ja päästää 1,38 maalia ottelua kohden. Emmen tekee 2,25 maalia ja päästää 2,13. Sarjan keskiarvo: 3,72 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: RKC Waalwijk 75 %, Emmen 63 %. Over 2.5: RKC Waalwijk 50 %, Emmen 75 %. Sarjataso: BTTS 72 %, Over 2.5 71 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: RKC Waalwijk 1,77, Emmen 2,09. Laukaukset ottelua kohden: RKC Waalwijk 15,5, Emmen 18,8. Keskimääräinen pallonhallinta: RKC Waalwijk 52 %, Emmen 56 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
RKC Waalwijk: johto puoliajalla 38 %, toisen puoliajan maalit 1,50. Emmen: johto puoliajalla 25 %, toisen puoliajan maalit 1,50.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella RKC Waalwijk 76-90+ (7) ja joukkueella Emmen 46-60 (5). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Eerste Divisie: 3,72 maalia ottelua kohden, BTTS 72 %, Over 2.5 71 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-1-0. Maalien keskiarvo 4,50, BTTS 50 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
RKC Waalwijk on voittanut 3 viimeisestä 5 ottelustaan ja tehnyt niissä 14 maalia, kun taas Emmen on voittanut 2 ottelua, tehnyt 8 maalia ja päästänyt peräti 12. Kotikentällään isännät tekevät keskimäärin 3,5 maalia ottelua kohden eivätkä ole hävinneet, kun taas vierasjoukkue päästää vierasotteluissaan keskimäärin 3,67 maalia ja on hävinnyt 67 % otteluistaan. Emmen luo kyllä enemmän maalipaikkoja: sen vierasotteluiden xG on 2,13, kun taas RKC:n kotikentällä kertynyt xG on 1,77. Isännät ovat kuitenkin tehokkaampia maalipaikkojen hyödyntämisessä: 23 % vastaan 13 %. RKC:n puolustuskaan ei anna täyttä varmuutta, sillä joukkue päästää kotikentällään keskimäärin 1,75 maalia. Isäntien voitto vaikuttaa siksi todennäköisimmältä lopputulokselta, mutta etu ei ole selvä.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Molemmat joukkueet ovat tehneet maalin 60 prosentissa RKC Waalwijkin kotiotteluista ja 67 prosentissa Emmenin vierasotteluista, mikä viittaa siihen, että molempien joukkueiden maalinteko on todennäköinen skenaario. Kotijoukkue tekee kotonaan keskimäärin 2,2 maalia, ja vieraat päästävät vieraissa peräti 3,67 maalia, joten RKC:n osuma vaikuttaa erittäin todennäköiseltä. Emmenilläkin on hyvät perusteet uskoa maalintekoon: se tekee vieraissa keskimäärin 2,33 maalia ja sen xG on 2,13, kun taas RKC päästää kotonaan keskimäärin 1,2 maalia. Viimeisissä viidessä ottelussa molemmat joukkueet ovat tehneet maalin 60 prosentissa otteluista, vaikka RKC:n 40 prosentin nollapeliosuus kotikentällä puhuu merkittävästi tätä vastaan. Joukkueiden hyökkäystilastot painavat kuitenkin vaakakupissa enemmän kuin tämä riski, joten kummankin joukkueen maalinteko on todennäköisempi vaihtoehto. BTTS Ei tarkoittaa, että vähintään yksi joukkue jää maaleitta; se ei automaattisesti tarkoita 0–0-tulosta eikä sitä, etteikö kumpikaan joukkue tekisi maalia.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
RKC tekee kotikentällään keskimäärin 2,2 maalia, ja Emmen päästää vierasotteluissaan peräti 3,67 maalia, mikä antaa kotijoukkueelle hyvät mahdollisuudet useampaan osumaan. Viimeiset 5 ottelua vahvistavat tämän: RKC teki niissä keskimäärin 2,8 maalia, kun taas Emmen päästi 2,4. Vieraatkin voivat onnistua maalinteossa, sillä heidän keskimääräinen xG:nsä on 2,13, vaikka RKC päästää kotonaan vain 1,2 maalia ottelua kohti. Emmenin otteluissa yli 1,5 maalia on nähty 100%:ssa tapauksista ja RKC:n otteluissa 60%:ssa. Kun ottelun maalimääräksi ennustetaan 3,75, yli 1,5 maalia on varmin valinta, vaikka korkeammatkin linjat ovat hyvin perusteltavissa.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
RKC Waalwijk on voittanut 4 viidestä kotiottelustaan, kun taas Emmen on hävinnyt 2 kolmesta vierasottelustaan ja päästänyt niissä keskimäärin 3,67 maalia. Kotijoukkue oli puoliajalla johdossa 2:ssa viidestä kotiottelustaan ja pelasi tasan kolmessa muussa; vierasjoukkue puolestaan oli vieraissa puoliajalla tappiolla 2:ssa kolmesta ottelustaan eikä johtanut kertaakaan. Tämä puoltaa sitä, että RKC johtaa jo tauolla, vaikka kotijoukkueen usein pelaamat tasapelit ensimmäisellä puoliajalla tekevät myös vaihtoehdosta, jossa se ottaa voiton vasta tauon jälkeen, varteenotettavan. Toisella puoliajalla RKC tekee kotonaan keskimäärin 1,6 maalia, kun taas Emmen päästää vieraissa 1,67 maalia, mikä vahvistaa kotijoukkueen mahdollisuuksia pitää johtonsa. Emmen on yhä vaarallinen hyökkäyssuuntaan: sen xG on keskimäärin 2,13, kun RKC:n vastaava lukema on 2,06. Heikompi puolustus ja vierasotteluiden tulokset viittaavat kuitenkin siihen, että 1/1 on todennäköisin skenaario.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| RKC Waalwijk | Emmen | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 38% | 39% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.11 | 0.11 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.38 | 0.31 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
RKC Waalwijk on 67 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
2 pistettä / ottelu - RKC Waalwijk · 1.2 pistettä / ottelu - Emmen
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
RKC Waalwijk on 54 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1.38 maalia / ottelu - RKC Waalwijk · 2.13 maalia / ottelu - Emmen
RKC Waalwijk tekee maalin 88 prosentissa otteluista (7 / 8 ottelua), kun taas Emmen pitää maalinsa puhtaana 25 prosentissa (2 / 8 ottelua).
Emmen tekee maalin 88 prosentissa otteluista (7 / 8 ottelua), kun taas RKC Waalwijk pitää maalinsa puhtaana 13 prosentissa (1 / 8 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - RKC Waalwijk
Over / Under - Emmen
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
RKC Waalwijk — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 38 prosentissa otteluista ja voittaa 38 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.1 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Emmen — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 25 prosentissa otteluista ja voittaa 63 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 2.00 | 1.80 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.2 | 1.6 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.4 | 1.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.6 | 2.6 |
| 1 maali | 80% | 100% |
| 2 maalia | 40% | 60% |
| 3 maalia | 40% | 40% |
| Nollapeli | 60% | 20% |
| Ei maalia | 40% | 40% |
| Maaliero | +4 | +3 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.40 | 0.80 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.6 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.8 | 1.6 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.4 | 2.6 |
| 1 maali | 100% | 80% |
| 2 maalia | 40% | 60% |
| 3 maalia | 0% | 40% |
| Nollapeli | 40% | 20% |
| Ei maalia | 40% | 60% |
| Maaliero | -1 | -3 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (7 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +5 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (5 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
RKC Waalwijk
Emmen
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Eerste Divisie:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| RKC Waalwijk | Liga | Emmen | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | • 3.63 | 3.72 | ▲ 4.38 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 75% | 72% | ▼ 63% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 50% | 71% | ▲ 75% |
| Clean sheetit | ▼ 13% | 15% | ▲ 25% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 88% | 81% | ▼ 75% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 100% | 85% | ▲ 88% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): RKC Waalwijk 1 - 1 - 0 Emmen. Maalien keskiarvo 4.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun RKC Waalwijk–Emmen tulos?
Sarjan Eerste Divisie ottelu päättyi RKC Waalwijk 1:1 Emmen. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden RKC Waalwijk ja Emmen keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa RKC Waalwijk voitti 1, Emmen voitti 0 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 4,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua RKC Waalwijk–Emmen?
RKC Waalwijk tekee keskimäärin 2,25 maalia ottelua kohden ja Emmen 2,25. Sarjan Eerste Divisie keskiarvo on 3,72 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 71 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 75 prosentissa joukkueen RKC Waalwijk otteluista ja 63 prosentissa joukkueen Emmen otteluista.
Millainen on joukkueiden RKC Waalwijk ja Emmen nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella RKC Waalwijk on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden). Emmen on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun RKC Waalwijk–Emmen vihjeen ja kattavan analyysin?
Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.


