San Martín Tucumán - Club Atlético Güemes: ottelutilastot
San Martín Tucumán vs Club Atlético Güemes: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
San Martín Tucumán pelasi Club Atlético Güemes-joukkuetta vastaan sarjassa Prim B Nacional (Argentiina). Ottelu pelattiin 30. elokuuta 2026. Pelipaikka: Estadio La Ciudadela. Lopputulos: 1:1.
Nykyvire
San Martín Tucumán: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Club Atlético Güemes: 0-3-2, 0,60 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
San Martín Tucumán tekee 1,00 maalia ja päästää 0,88 maalia ottelua kohden. Club Atlético Güemes tekee 0,81 maalia ja päästää 1,65. Sarjan keskiarvo: 1,94 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: San Martín Tucumán 42 %, Club Atlético Güemes 58 %. Over 2.5: San Martín Tucumán 27 %, Club Atlético Güemes 46 %. Sarjataso: BTTS 40 %, Over 2.5 32 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: San Martín Tucumán 1,32, Club Atlético Güemes 1,05. Laukaukset ottelua kohden: San Martín Tucumán 10,1, Club Atlético Güemes 7,9. Keskimääräinen pallonhallinta: San Martín Tucumán 54 %, Club Atlético Güemes 49 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
San Martín Tucumán: johto puoliajalla 27 %, toisen puoliajan maalit 0,50. Club Atlético Güemes: johto puoliajalla 19 %, toisen puoliajan maalit 0,42.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella San Martín Tucumán 16-30 (7) ja joukkueella Club Atlético Güemes 46-60 (5). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Prim B Nacional: 1,94 maalia ottelua kohden, BTTS 40 %, Over 2.5 32 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-1-1. Maalien keskiarvo 2,33, BTTS 67 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
San Martín Tucumánilla on selvä kotikenttäetu: se tekee kotonaan keskimäärin 1,23 maalia ja päästää vain 0,77, kun taas Güemes tekee vierasotteluissaan 0,77 maalia ja päästää vastustajansa maalintekoon 1,92 kertaa. Isännät luovat myös laadukkaampia maalipaikkoja: niiden keskimääräinen xG on 1,39, kun vierailla vastaava lukema on 1,09. San Martínin puolustus antaa vastustajille xG:tä vain 0,87, kun Güemesin vierasotteluissa lukema on 1,74. Vierasjoukkue on heikossa vireessä, sillä se ei ole voittanut viidestä viime ottelustaan yhtäkään ja on tehnyt niissä vain 2 maalia. Lisäksi Güemes on hävinnyt 62 % vierasotteluistaan, voittanut vain 8 % ja pitänyt maalinsa puhtaana vain 8 %:ssa näistä otteluista. Tasapelin riski on edelleen merkittävä, sillä San Martín on pelannut kotonaan tasan peräti 54 % otteluistaan. Puolustustilastot ja vieraiden maalinteko-ongelmat puoltavat kuitenkin isäntien voittoa.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Vahvin perustelu BTTS ”ei” -valinnalle on Güemesin heikko nykyvire hyökkäyksessä: vierasjoukkue on tehnyt vain 2 maalia viidessä viime ottelussaan eli keskimäärin 0,4 maalia ottelua kohden, ja sen xG on ollut vain 0,90. San Martín on päästänyt tällä ajanjaksolla keskimäärin 1,6 maalia, mutta sen vastustaja on jäänyt ilman maalia 31 %:ssa kauden otteluista, ja kotijoukkue on pitänyt maalinsa puhtaana 23 %:ssa otteluistaan. Kotijoukkueella pitäisi kuitenkin olla hyvät mahdollisuudet maalintekoon, sillä Güemes päästää keskimäärin 1,92 maalia ottelua kohden, antaa vastustajilleen xG-lukeman 1,74 ja on pitänyt maalinsa puhtaana vain 8 %:ssa otteluistaan. Vaikka San Martínin viidessä viime ottelussa on toteutunut BTTS, liigan yleinen BTTS-taso on vain 40 %, ja vierasjoukkueen heikon tehon sekä heikon vireen yhdistelmä kallistaa ennustetta skenaarion suuntaan, jossa vähintään toinen joukkue jää ilman maalia.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Liigan profiili suosii vähämaalisia otteluita: keskimäärin otteluissa tehdään vain 1.95 maalia, ja 2.5 maalin raja ylittyi vain 32 %:ssa otteluista. San Martín tekee keskimäärin 0.85 maalia ja Güemes 0.77 maalia, kun taas vierasjoukkue on tehnyt viidessä viime ottelussaan vain 2 maalia eli 0.4 maalia ottelua kohden. Vaikka Güemesin puolustus päästää keskimäärin 1.92 maalia, kotijoukkueen hyökkäystehokkuus on rajallinen: se luo keskimäärin 1.02 xG:tä ja laukoo 2.08 kertaa ottelua kohden kohti maalia. Under 3.5 -vetoa tukee myös joukkueiden keskinäinen historia: San Martínin otteluista 77 % ja Güemesin otteluista 85 % on päättynyt alle tämän rajan. Noin 2.04 maalin odotettu jakauma viittaa siihen, että neljä tai useampi maali edellyttäisi molempien joukkueiden tavanomaisen hyökkäystason selvää ylittämistä.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Vahvin signaali on tasapeli puoliajalla: San Martín oli tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen 62 %:ssa otteluistaan, kun taas Güemes on ollut tasatilanteessa viimeisissä viidessä ottelussaan peräti 80 %:ssa. Molemmat joukkueet tekevät ennen taukoa keskimäärin vain 0,38 maalia, ja vain 23 %:ssa kotijoukkueen otteluista sekä 15 %:ssa vierasjoukkueen otteluista molemmat joukkueet ovat onnistuneet maalinteossa tällä jaksolla. Toisen puoliajan osalta kotijoukkue vaikuttaa hieman lupaavammalta, mutta sen keskimäärin tekemä 0,46 maalia ei tuo riittävän selvää etua, jotta X/1-skenaariota voisi pitää selkeänä suosikkina. San Martínilla on koko kauden osalta parempi saldo: se on voittanut 31 % otteluistaan, kun Güemesin vastaava lukema on 8 %, mutta kotijoukkue on itse hävinnyt 46 % otteluistaan ja päästänyt keskimäärin 1,38 maalia. Vieraiden heikon tehokkuuden vuoksi — Güemes on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 0,4 maalia eikä ole saavuttanut voittoa — todennäköisimpänä vaihtoehtona säilyy tasapeli ottelun loppuun asti.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| San Martín Tucumán | Club Atlético Güemes | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 35% | 31% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.13 | 0.13 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.28 | 0.33 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
San Martín Tucumán on 67 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1 pistettä / ottelu - San Martín Tucumán · 0.6 pistettä / ottelu - Club Atlético Güemes
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
San Martín Tucumán on 23 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1 maalia / ottelu - San Martín Tucumán · 0.81 maalia / ottelu - Club Atlético Güemes
San Martín Tucumán on 88 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
0.88 maalia / ottelu - San Martín Tucumán · 1.65 maalia / ottelu - Club Atlético Güemes
San Martín Tucumán tekee maalin 65 prosentissa otteluista (17 / 26 ottelua), kun taas Club Atlético Güemes pitää maalinsa puhtaana 15 prosentissa (4 / 26 ottelua).
Club Atlético Güemes tekee maalin 65 prosentissa otteluista (17 / 26 ottelua), kun taas San Martín Tucumán pitää maalinsa puhtaana 38 prosentissa (10 / 26 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - San Martín Tucumán
Over / Under - Club Atlético Güemes
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
San Martín Tucumán on 27 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1.27 pistettä / ottelu - San Martín Tucumán · 1 pistettä / ottelu - Club Atlético Güemes
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
San Martín Tucumán — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 27 prosentissa otteluista ja voittaa 31 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
Club Atlético Güemes — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 19 prosentissa otteluista ja voittaa 19 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.5 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.00 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.4 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.6 | 1.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 2.0 |
| 1 maali | 80% | 100% |
| 2 maalia | 20% | 80% |
| 3 maalia | 0% | 20% |
| Nollapeli | 40% | 20% |
| Ei maalia | 60% | 20% |
| Maaliero | -1 | 0 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.80 | 0.60 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.4 | 0.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.6 | 0.8 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 0.8 |
| 1 maali | 60% | 40% |
| 2 maalia | 40% | 40% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 40% | 60% |
| Ei maalia | 60% | 100% |
| Maaliero | -1 | -4 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (7 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (5 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (13). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
San Martín Tucumán
Club Atlético Güemes
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Prim B Nacional:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| San Martín Tucumán | Liga | Club Atlético Güemes | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | • 1.88 | 1.94 | ▲ 2.46 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 42% | 40% | ▲ 58% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 27% | 32% | ▲ 46% |
| Clean sheetit | • 38% | 38% | ▼ 15% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 65% | 56% | ▲ 69% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▼ 65% | 71% | ▲ 88% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (3): San Martín Tucumán 1 - 1 - 1 Club Atlético Güemes. Maalien keskiarvo 2.33, molemmat joukkueet tekivät maalin 67% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun San Martín Tucumán–Club Atlético Güemes tulos?
Sarjan Prim B Nacional ottelu päättyi San Martín Tucumán 1:1 Club Atlético Güemes. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden San Martín Tucumán ja Club Atlético Güemes keskinäiset tilastot?
3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa San Martín Tucumán voitti 1, Club Atlético Güemes voitti 1 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,33 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 67 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua San Martín Tucumán–Club Atlético Güemes?
San Martín Tucumán tekee keskimäärin 1,00 maalia ottelua kohden ja Club Atlético Güemes 0,81. Sarjan Prim B Nacional keskiarvo on 1,94 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 32 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 42 prosentissa joukkueen San Martín Tucumán otteluista ja 58 prosentissa joukkueen Club Atlético Güemes otteluista.
Millainen on joukkueiden San Martín Tucumán ja Club Atlético Güemes nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella San Martín Tucumán on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Club Atlético Güemes on saavuttanut 0 voittoa, 3 tasapeliä ja 2 tappiota (0,60 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun San Martín Tucumán–Club Atlético Güemes vihjeen ja kattavan analyysin?
Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.


