Norja - First DivisionTiedot päivitetty 02. marraskuuta 2026

Sandnes Ulf - Moss: ottelutilastot

Sandnes Ulf-logo
Sandnes Ulf
1 : 2puoliaika 1:0
Moss-logo
Moss

Sandnes Ulf vs Moss: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Sandnes Ulf pelasi Moss-joukkuetta vastaan sarjassa First Division (Norja). Ottelu pelattiin 20. syyskuuta 2026. Lopputulos: 1:2.

Nykyvire

Sandnes Ulf: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden. Moss: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Sandnes Ulf tekee 1,41 maalia ja päästää 1,82 maalia ottelua kohden. Moss tekee 1,64 maalia ja päästää 2,32. Sarjan keskiarvo: 3,82 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Sandnes Ulf 50 %, Moss 86 %. Over 2.5: Sandnes Ulf 45 %, Moss 91 %. Sarjataso: BTTS 64 %, Over 2.5 72 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Sandnes Ulf 1,43, Moss 1,60. Laukaukset ottelua kohden: Sandnes Ulf 11,9, Moss 13,2. Keskimääräinen pallonhallinta: Sandnes Ulf 43 %, Moss 48 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Sandnes Ulf: johto puoliajalla 27 %, toisen puoliajan maalit 1,00. Moss: johto puoliajalla 18 %, toisen puoliajan maalit 0,95.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Sandnes Ulf 76-90+ (11) ja joukkueella Moss 46-60 (8). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

First Division: 3,82 maalia ottelua kohden, BTTS 64 %, Over 2.5 72 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-0-0. Maalien keskiarvo 5,00, BTTS 100 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Sandnes Ulfilla ja Mossilla on viidestä viime ottelusta identtinen saldo: 2 voittoa, 1 tasapeli ja 2 tappiota, mutta Sandnes Ulf pelaa kotikentällään. Kotijoukkue tekee kotonaan keskimäärin 1,64 maalia xG:n ollessa 1,59, kun taas Moss päästää vierasotteluissa peräti 2,45 maalia ottelua kohden eikä ole pitänyt kertaakaan nollapeliä. Vieraat osaavat olla vaarallisia hyökkäyssuuntaan ja tekevät vieraissa keskimäärin 1,73 maalia, mutta heidän vastustajille sallittu xG:nsä on 1,79, kun Sandnes Ulfilla vastaava lukema kotikentällä on 1,20. Moss on hävinnyt 64 % vierasotteluistaan, kun taas Sandnes Ulf voittaa kotonaan 36 % otteluista ja laukoo keskimäärin 5,64 kertaa ottelua kohden maalia kohti, enemmän kuin vastustajat, joiden lukema on 5,18. Odotettavissa on avoin ottelu, jossa molemmat joukkueet tekevät maalin, mutta Mossin heikko vieraspuolustus antaa kotijoukkueelle hienoisen edun.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

BTTS-vetoa tukevat vahvasti kauden tilastot: Sandnes Ulfin otteluista 91 prosentissa molemmat joukkueet ovat tehneet maalin, ja Mossin otteluista 82 prosentissa, kun sarjan keskiarvo on 64 %. Kotijoukkue ei ole pitänyt kertaakaan omaa maaliaan puhtaana, ja Mossin vastaava lukema on 0 %, mikä lisää selvästi todennäköisyyttä, että molemmat joukkueet tekevät maalin. Sandnes Ulf tekee keskimäärin 1,55 maalia ja päästää 2,18, kun taas Moss tekee 1,73 maalia ja antaa vastustajille mahdollisuuden 2,45 maaliin ottelua kohden. Myös tämänhetkinen vire suosii avointa ottelua: viidessä viime ottelussaan joukkueet ovat tehneet keskimäärin 1,6 ja 2,0 maalia, ja niiden vastustajille sallimat xG-lukemat olivat vastaavasti 1,82 ja 1,67. Sandnes Ulfin BTTS-lukeman lasku 60 prosenttiin viidessä viime ottelussa heikentää vedon varmuutta, mutta molempien joukkueiden heikko puolustusprofiili viittaa selvästi tilanteeseen, jossa kumpikin joukkue tekee maalin.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Molemmat joukkueet muodostavat hyvin maaliystävällisen profiilin: Sandnes Ulf tekee keskimäärin 1,55 maalia ja Moss 1,73 maalia ottelua kohden. Kotijoukkue päästää peräti 2,18 maalia ottelussa, kun taas vierasjoukkueen lukema on 2,45. Myös xG-luvut viittaavat avoimeen otteluun, sillä molempien joukkueiden hyökkäykset tuottavat 1,60 xG:tä, kun taas Moss päästää vastustajansa 1,79 xG:hen. Sandnes Ulf:n otteluista vähintään 2 maalia nähtiin 91 prosentissa ja Mossin kaikissa otteluissa, kun taas yli 2,5 maalin raja ylittyi vastaavasti 82 prosentissa ja 100 prosentissa tapauksista. Lisäksi Moss teki viimeisissä 5 ottelussaan 10 maalia ja päästi 10, joten over 1,5 saa vahvimman tukensa tehokkaiden hyökkäysten ja heikkojen puolustusten yhdistelmästä.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Sandnes Ulfilla on suhteellisesti parempi ensimmäisten puoliaikojen profiili: se johti tauolla 27 %:ssa otteluista, kun taas Mossilla vastaava luku oli vain 9 %. Lisäksi kotijoukkue oli viidessä viime ottelussaan johtoasemassa 45 minuutin jälkeen 40 %:ssa tapauksista. Moss aloittaa puolestaan hyvin usein epäedullisesti, sillä se oli tauolla tappiolla 55 %:ssa otteluista, mikä vahvistaa skenaariota, jossa kotijoukkue on niskan päällä ensimmäisen puoliajan jälkeen. Koko kauden aikana molempien joukkueiden puolustukset ovat kuitenkin olleet heikkoja: Sandnes Ulf on päästänyt keskimäärin 2,18 maalia ottelua kohden ja Moss 2,45, vastustajien xG-lukemien ollessa vastaavasti 1,62 ja 1,79. Moss tekee keskimäärin 1,73 maalia ottelua kohden, kun Sandnes Ulfin lukema on 1,55, ja viidellä viime kierroksella sen maalimäärä on noussut 2,0 maaliin ottelua kohden. Myös toinen puoliaika on ratkaiseva: Moss on tehnyt sillä keskimäärin 1,0 maalia ja voittanut sen viidessä viime ottelussaan 60 %:ssa tapauksista, kun taas Sandnes Ulf on hävinnyt toisen puoliajan 60 %:ssa otteluista. Siksi todennäköisin lopputulos on käänne 1/2.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

1 : 0
1. puoliaika
0 : 2
2. puoliaika

Ottelutilastot

56Pallonhallinta (%)44
Sandnes UlfMoss
10Laukaukset7
Sandnes UlfMoss
4Laukaukset maalia kohti3
Sandnes UlfMoss
1.29xG0.98
Sandnes UlfMoss
3Kulmapotkut3
Sandnes UlfMoss
52Vaaralliset hyökkäykset45
Sandnes UlfMoss
12Rikkeet13
Sandnes UlfMoss
1Kortit1
Sandnes UlfMoss

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.41Tehdyt maalit / ottelu1.64
Sandnes UlfMoss
1.82Päästetyt maalit / ottelu2.32
Sandnes UlfMoss
43%Keskimääräinen pallonhallinta48%
Sandnes UlfMoss
4.36Laukaukset maalia kohti / ottelu5.05
Sandnes UlfMoss

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.86Laukaukset ottelua kohden13.23
Sandnes UlfMoss
4.36Laukaukset maalia kohti5.05
Sandnes UlfMoss
11.9%Laukausten tehokkuus12.4%
Sandnes UlfMoss
43%Pallonhallinta48%
Sandnes UlfMoss
1.43Tehty xG1.6
Sandnes UlfMoss
1.45Päästetty xG1.7
Sandnes UlfMoss

Laukausten laatu

Sandnes Ulf: TasapainoinenMoss: Tasapainoinen
Sandnes UlfMoss
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)37%38%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.320.32

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Sandnes Ulf
LLWDL
Kauden tulosjakauma
32% W14% D55% L
Kausi (V-T-H)
7-3-12
1.09 pistettä / ottelu · maaliero -9
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-1-3
0.80 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
4-2-5
Viimeiset 5 kotona
1-1-3
WLLLD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 1.6xG: 1.44Vastustajan xG: 1.79BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Moss
LDLWL
Kauden tulosjakauma
27% W18% D55% L
Kausi (V-T-H)
6-4-12
1.00 pistettä / ottelu · maaliero -15
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-1-3
0.80 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
4-0-7
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-4
LLLLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.6Päästetyt maalit: 2.4xG: 1.24Vastustajan xG: 1.62BTTS: 100%Over 2.5: 100%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Moss on 16 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.41 maalia / ottelu - Sandnes Ulf · 1.64 maalia / ottelu - Moss

Sandnes Ulf on 27 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.82 maalia / ottelu - Sandnes Ulf · 2.32 maalia / ottelu - Moss

Sandnes Ulf:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Sandnes Ulf tekee maalin 73 prosentissa otteluista (16 / 22 ottelua), kun taas Moss pitää maalinsa puhtaana 5 prosentissa (1 / 22 ottelua).

Moss:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Moss tekee maalin 91 prosentissa otteluista (20 / 22 ottelua), kun taas Sandnes Ulf pitää maalinsa puhtaana 23 prosentissa (5 / 22 ottelua).

31Tehdyt maalit (kausi)36
Sandnes UlfMoss
40Päästetyt maalit (kausi)51
Sandnes UlfMoss
3.23Ottelun maalikeskiarvo3.95
Sandnes UlfMoss
5Tehdyt maalit (viimeiset 5)8
Sandnes UlfMoss
8Päästetyt maalit (viimeiset 5)12
Sandnes UlfMoss

Kuinka usein tehdään vähintään...

73%1 maali91%
Sandnes UlfMoss
36%2 maalia45%
Sandnes UlfMoss
23%3 maalia23%
Sandnes UlfMoss
9%4 maalia5%
Sandnes UlfMoss

Kuinka usein päästetään vähintään...

77%1 maali95%
Sandnes UlfMoss
50%2 maalia86%
Sandnes UlfMoss
23%3 maalia36%
Sandnes UlfMoss
18%4 maalia14%
Sandnes UlfMoss

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

9%BTTS puoliajalla41%
Sandnes UlfMoss
0%BTTS molemmilla puoliskoilla9%
Sandnes UlfMoss
23%Maali molemmilla puoliskoilla23%
Sandnes UlfMoss

BTTS ja maalimäärä

36%Vähintään 3 maalia ja BTTS82%
Sandnes UlfMoss
9%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää9%
Sandnes UlfMoss
40%BTTS – viimeiset 5100%
Sandnes UlfMoss

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

68%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa82%
Sandnes UlfMoss
23%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa64%
Sandnes UlfMoss
14%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa36%
Sandnes UlfMoss

2. puoliaika

95%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen91%
Sandnes UlfMoss
64%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen59%
Sandnes UlfMoss
27%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen32%
Sandnes UlfMoss

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Sandnes Ulf on 37 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.18 pistettä / ottelu - Sandnes Ulf · 0.86 pistettä / ottelu - Moss

Sandnes Ulf — puoliaikatilanne
27% johdossa36% tasatilanteessa36% häviöllä
Moss — puoliaikatilanne
18% johdossa32% tasatilanteessa50% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.18Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.86
Sandnes UlfMoss
0.41Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.68
Sandnes UlfMoss
0.68Päästetyt maalit (1. puoliaika)1.27
Sandnes UlfMoss
1.09Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.95
Sandnes UlfMoss
59%Nollapeli ennen puoliaikaa27%
Sandnes UlfMoss
64%Ei maalia ennen puoliaikaa50%
Sandnes UlfMoss

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.05Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.27
Sandnes UlfMoss
1Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.95
Sandnes UlfMoss
1.14Päästetyt maalit (2. puoliaika)1.05
Sandnes UlfMoss
2.14Maalien keskiarvo (2. puoliaika)2
Sandnes UlfMoss
27%Nollapeli puoliajan jälkeen32%
Sandnes UlfMoss
41%Ei maalia puoliajan jälkeen36%
Sandnes UlfMoss

Sandnes Ulf — toisen puoliajan tulokset

27% W23% D50% L
26
Puoliaikapisteet
9
Puoliajan maalit
-6
Maaliero (1. puoliaika)
23
Toisen puoliajan pisteet
-3
Maaliero (2. puoliaika)
1.18
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen119%

Johtaa puoliajalla 27 prosentissa otteluista ja voittaa 32 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.5

Päästää 0.5 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Moss — toisen puoliajan tulokset

36% W18% D45% L
19
Puoliaikapisteet
15
Puoliajan maalit
-13
Maaliero (1. puoliaika)
28
Toisen puoliajan pisteet
-2
Maaliero (2. puoliaika)
0.86
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen150%

Johtaa puoliajalla 18 prosentissa otteluista ja voittaa 27 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.2

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Sandnes Ulf — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.400.60
Tehdyt maalit / ottelu0.60.4
Päästetyt maalit / ottelu0.80.8
Ottelun maalikeskiarvo1.41.2
1 maali80%100%
2 maalia20%20%
3 maalia20%0%
Nollapeli60%20%
Ei maalia40%80%
Maaliero-1-2
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 0% tasatilanteessa - 80% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Moss — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.601.40
Tehdyt maalit / ottelu0.80.8
Päästetyt maalit / ottelu1.41.0
Ottelun maalikeskiarvo2.21.8
1 maali80%100%
2 maalia80%60%
3 maalia40%20%
Nollapeli20%40%
Ei maalia40%20%
Maaliero-3-1
Puoliaika: 0% johdossa - 60% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 20% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 60% - Puoliajan maalit yhteensä: 4

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Sandnes Ulf
TehdytPäästetyt
4
7
0-15
0
3
16-30
5
5
31-45
7
11
46-60
4
6
61-75
11
8
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (11 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (11). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +3 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Moss
TehdytPäästetyt
5
7
0-15
5
10
16-30
5
11
31-45
8
7
46-60
5
7
61-75
8
9
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (8 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (11). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.59
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.9 : 1.7
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
94%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
68%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+39%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
66%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
2%
0–0-riski
noin yksi 50 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Sandnes Ulf

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.02
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.39
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.8 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.02
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.37
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
67%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
106%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.29
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.6
Myöhäiset maalit
35 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 13 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
35%

Moss

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.10
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.58
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.04
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.62
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
96%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
110%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.20
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
22 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 14 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
22%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat First Division:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Sandnes UlfLigaMoss
Ottelun maalikeskiarvo▼ 3.233.82▲ 3.95
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 50%64%▲ 86%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 45%72%▲ 91%
Clean sheetit▲ 23%19%▼ 5%
Maali ennen puoliaikaa▼ 68%77%▲ 82%
Maali puoliajan jälkeen▲ 95%89%▲ 91%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.82
Maalien keskiarvo ottelua kohden
64%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
72%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
19%
Clean sheetit
2.11
Kotimaalit / ottelu
1.71
Vierasmaali / ottelu
+23%
Kotihyökkäyksen etu
+19%
Kotipuolustuksen etu
+16%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
77%
1 maali
49%
2 maalia
28%
3 maalia
10%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
89%
1 maali
63%
2 maalia
36%
3 maalia
18%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Sandnes UlfKeltainen korttiZifarlino Nsoni
  2. Sandnes UlfMaaliAndreas Rosendal NyhagenMaalisyöttö: Yann-Erik de Lanlay
  3. MossVaihtoKentälle: Håkon Vold KrohgPois kentältä: Noah Alexandersson
  4. MossVaihtoKentälle: Jamiu MusbaudeenPois kentältä: Momodou Lion Njie
  5. Sandnes UlfVaihtoKentälle: Olaf BárdasonPois kentältä: Aksel Lund Jørgensen
  6. Sandnes UlfVaihtoKentälle: Ådne Gikling BrusethPois kentältä: Yann-Erik de Lanlay
  7. MossKeltainen korttiNiclas Schjøth Semmen
  8. MossVaihtoKentälle: Moussa NjiePois kentältä: Lasse Overgaard Nielsen
  9. MossVaihtoKentälle: Robin Johansen HermanstadPois kentältä: Niclas Schjøth Semmen

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Edellinen kohtaaminen: Sandnes Ulf 1 - 0 - 0 Moss. Maalien keskiarvo 5.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun Sandnes Ulf–Moss tulos?

Sarjan First Division ottelu päättyi Sandnes Ulf 1:2 Moss. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Sandnes Ulf–Moss?

Sandnes Ulf tekee keskimäärin 1,41 maalia ottelua kohden ja Moss 1,64. Sarjan First Division keskiarvo on 3,82 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 72 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen Sandnes Ulf otteluista ja 86 prosentissa joukkueen Moss otteluista.

Millainen on joukkueiden Sandnes Ulf ja Moss nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Sandnes Ulf on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden). Moss on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Sandnes Ulf–Moss vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.