Siarka Tarnobrzeg - Pogoń-Sokół Lubaczów: ottelutilastot
Siarka Tarnobrzeg vs Pogoń-Sokół Lubaczów: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Siarka Tarnobrzeg pelasi Pogoń-Sokół Lubaczów-joukkuetta vastaan sarjassa 3 Liga Group 4 (Puola). Ottelu pelattiin 17. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Stadion OSiR Wisła. Lopputulos: 4:0.
Nykyvire
Siarka Tarnobrzeg: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden. Pogoń-Sokół Lubaczów: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Siarka Tarnobrzeg tekee 1,25 maalia ja päästää 1,58 maalia ottelua kohden. Pogoń-Sokół Lubaczów tekee 1,00 maalia ja päästää 1,83. Sarjan keskiarvo: 2,92 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Siarka Tarnobrzeg 58 %, Pogoń-Sokół Lubaczów 58 %. Over 2.5: Siarka Tarnobrzeg 42 %, Pogoń-Sokół Lubaczów 50 %. Sarjataso: BTTS 58 %, Over 2.5 56 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Siarka Tarnobrzeg 1,27, Pogoń-Sokół Lubaczów 1,20. Laukaukset ottelua kohden: Siarka Tarnobrzeg 4,7, Pogoń-Sokół Lubaczów 5,5. Keskimääräinen pallonhallinta: Siarka Tarnobrzeg 26 %, Pogoń-Sokół Lubaczów 28 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Siarka Tarnobrzeg: johto puoliajalla 25 %, toisen puoliajan maalit 0,83. Pogoń-Sokół Lubaczów: johto puoliajalla 17 %, toisen puoliajan maalit 0,33.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Siarka Tarnobrzeg 46-60 (4) ja joukkueella Pogoń-Sokół Lubaczów 0-15 (5). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
3 Liga Group 4: 2,92 maalia ottelua kohden, BTTS 58 %, Over 2.5 56 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-1-0. Maalien keskiarvo 4,00, BTTS 100 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Siarka Tarnobrzeg on ennakkosuosikki ennen kaikkea Pogoń-Sokoła Lubaczówin heikkojen vieraspelien vuoksi: vierasjoukkue on hävinnyt kaikki 5 vierasotteluaan, päästänyt keskimäärin 2,6 maalia ja tehnyt 0,8. Kotikentällään Siarka tekee keskimäärin 1 maalin ja päästää 1,2, ja se on voittanut 2 viimeisistä 5 kotiottelustaan. Kotijoukkue osuu maalia kohti useammin (4,5 laukausta ottelua kohden verrattuna vieraiden 3 laukaukseen vierasotteluissa) ja luo hieman parempia maalipaikkoja, mistä kertoo xG-lukema 1,31 verrattuna 1,10:een. Molemmat joukkueet ovat voittaneet vain 1 viimeisistä 5 ottelustaan ja hävinneet niistä 3, joten Siarkan viimeaikainen vire ei anna perusteita vahvalle ennusteelle. Vieraiden puolustus on kuitenkin ollut vieraskentällä haavoittuvainen eikä ole vielä pitänyt kertaakaan nollaa, mikä kallistaa arviota kotijoukkueen eduksi.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Molemmat joukkueet ovat tehneet maalin 80 prosentissa kummankin viimeisistä viidestä ottelusta, selvästi useammin kuin koko kaudella, jolloin vastaavat lukemat olivat 57 % ja 60 %. Samalla jaksolla Siarka päästi keskimäärin 2,2 maalia ja Pogoń-Sokół 2,0, mikä parantaa molempien joukkueiden maalintekomahdollisuuksia. BTTS-kyllä-vaihtoehtoa puoltaa myös se, ettei kumpikaan joukkue ole vielä pitänyt nollaa, vaikka vierasjoukkue on tehnyt keskimäärin vain 0,8 maalia ottelua kohden kotijoukkueen lukeman ollessa 1,14. Tämä heikentää ennusteen varmuutta, samoin kuin maalittomien otteluiden osuus: Siarkalla 43 % ja Pogoń-Sokółilla 40 %. Viimeaikainen vire ja molempien puolustusten haavoittuvuus kuitenkin puoltavat skenaariota, jossa molemmat joukkueet tekevät maalin.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Vahvin valinta on alle 3,5 maalia: tämä raja ei ylittynyt 86 %:ssa Siarkan otteluista eikä 80 %:ssa Pogoń-Sokołan otteluista. Vieraat päästävät tosin keskimäärin 2,6 maalia, mikä parantaa kotijoukkueen mahdollisuuksia, mutta tekevät itse vain 0,8 maalia ottelua kohden. Viimeisissä 5 ottelussaan molemmat joukkueet tekivät keskimäärin 1,2 maalia, vaikka Siarka päästi 2,2 ja Pogoń-Sokół 2,0 maalia. Siksi 2,55 maalin ennuste huomioi molempien joukkueiden viimeaikaiset puolustusvaikeudet, mutta alle 3,5 maalia on silti vahvempi signaali kuin veto yli 2,5 maalin puolesta, sillä tämä raja ylittyi 60 %:ssa niiden viimeisistä otteluista.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Todennäköisin vaihtoehto on tasapeli puoliajalla: Siarka ei tehnyt maalia ensimmäisellä puoliajalla 80 %:ssa tarkastelluista otteluista, ja 40 %:ssa se siirtyi tauolle tasatilanteessa. Kotijoukkue päästää kuitenkin koko ottelussa keskimäärin 1,29 maalia, kun taas Pogoń-Sokół päästää 2,6, mikä kasvattaa selvästi Siarkan mahdollisuuksia voittaa ottelu. Erityisen merkittäväksi voi muodostua toinen puoliaika, jolla vieraat päästävät keskimäärin 1,4 maalia ja tekevät vain 0,2, kun kotijoukkueen vastaavat lukemat ovat 0,8 ja 0,6. Siarkan etua tukevat myös xG-arvot: kotijoukkue luo keskimäärin 1,32 xG:tä, ja vieraat antavat vastustajilleen 1,92 xG:tä. Siksi skenaario, jossa ottelu on tauolla tasan ja kotijoukkue voittaa lopulta, on vahvimmin perusteltu.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Siarka Tarnobrzeg | Pogoń-Sokół Lubaczów | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 30% | 23% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.27 | 0.22 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.88 | 0.80 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Siarka Tarnobrzeg on 25 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1.25 maalia / ottelu - Siarka Tarnobrzeg · 1 maalia / ottelu - Pogoń-Sokół Lubaczów
Siarka Tarnobrzeg on 16 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1.58 maalia / ottelu - Siarka Tarnobrzeg · 1.83 maalia / ottelu - Pogoń-Sokół Lubaczów
Siarka Tarnobrzeg tekee maalin 83 prosentissa otteluista (10 / 12 ottelua), kun taas Pogoń-Sokół Lubaczów pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 12 ottelua).
Pogoń-Sokół Lubaczów tekee maalin 58 prosentissa otteluista (7 / 12 ottelua), kun taas Siarka Tarnobrzeg pitää maalinsa puhtaana 25 prosentissa (3 / 12 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Siarka Tarnobrzeg
Over / Under - Pogoń-Sokół Lubaczów
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Siarka Tarnobrzeg on 27 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1.17 pistettä / ottelu - Siarka Tarnobrzeg · 0.92 pistettä / ottelu - Pogoń-Sokół Lubaczów
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Siarka Tarnobrzeg — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 25 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Pogoń-Sokół Lubaczów — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 17 prosentissa otteluista ja voittaa 17 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.00 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.2 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.0 | 1.2 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.2 | 2.2 |
| 1 maali | 60% | 100% |
| 2 maalia | 40% | 80% |
| 3 maalia | 20% | 40% |
| Nollapeli | 60% | 20% |
| Ei maalia | 80% | 0% |
| Maaliero | -4 | -1 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.20 | 0.80 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.6 | 0.6 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.6 | 1.4 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.2 | 2.0 |
| 1 maali | 60% | 100% |
| 2 maalia | 20% | 60% |
| 3 maalia | 20% | 40% |
| Nollapeli | 60% | 0% |
| Ei maalia | 60% | 60% |
| Maaliero | 0 | -4 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (4 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (5 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (6). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -4 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Siarka Tarnobrzeg
Pogoń-Sokół Lubaczów
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat 3 Liga Group 4:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Siarka Tarnobrzeg | Liga | Pogoń-Sokół Lubaczów | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | • 2.83 | 2.92 | • 2.83 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | • 58% | 58% | • 58% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 42% | 56% | ▼ 50% |
| Clean sheetit | • 25% | 24% | ▼ 0% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▼ 58% | 61% | ▲ 67% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 83% | 67% | ▲ 75% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): Siarka Tarnobrzeg 1 - 1 - 0 Pogoń-Sokół Lubaczów. Maalien keskiarvo 4.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Siarka Tarnobrzeg–Pogoń-Sokół Lubaczów tulos?
Sarjan 3 Liga Group 4 ottelu päättyi Siarka Tarnobrzeg 4:0 Pogoń-Sokół Lubaczów. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Siarka Tarnobrzeg ja Pogoń-Sokół Lubaczów keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Siarka Tarnobrzeg voitti 1, Pogoń-Sokół Lubaczów voitti 0 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 4,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 100 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Siarka Tarnobrzeg–Pogoń-Sokół Lubaczów?
Siarka Tarnobrzeg tekee keskimäärin 1,25 maalia ottelua kohden ja Pogoń-Sokół Lubaczów 1,00. Sarjan 3 Liga Group 4 keskiarvo on 2,92 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 56 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 58 prosentissa joukkueen Siarka Tarnobrzeg otteluista ja 58 prosentissa joukkueen Pogoń-Sokół Lubaczów otteluista.
Millainen on joukkueiden Siarka Tarnobrzeg ja Pogoń-Sokół Lubaczów nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Siarka Tarnobrzeg on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden). Pogoń-Sokół Lubaczów on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Siarka Tarnobrzeg–Pogoń-Sokół Lubaczów vihjeen ja kattavan analyysin?
Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.


