Latvia - 1. LigaTepera stadionsTiedot päivitetty 18. lokakuuta 2026

Smiltene - Tukums II: ottelutilastot

Smiltene-logo
Smiltene
3 : 2puoliaika 2:1
Tukums II-logo
Tukums II

Smiltene vs Tukums II: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Smiltene pelasi Tukums II-joukkuetta vastaan sarjassa 1. Liga (Latvia). Ottelu pelattiin 11. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Tepera stadions. Lopputulos: 3:2.

Nykyvire

Smiltene: 2-0-3, 1,20 pistettä ottelua kohden. Tukums II: 2-0-3, 1,20 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Smiltene tekee 1,38 maalia ja päästää 2,71 maalia ottelua kohden. Tukums II tekee 1,29 maalia ja päästää 2,86. Sarjan keskiarvo: 3,70 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Smiltene 57 %, Tukums II 67 %. Over 2.5: Smiltene 67 %, Tukums II 71 %. Sarjataso: BTTS 63 %, Over 2.5 70 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Smiltene 1,25, Tukums II 1,50. Laukaukset ottelua kohden: Smiltene 8,7, Tukums II 8,4. Keskimääräinen pallonhallinta: Smiltene 43 %, Tukums II 34 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Smiltene: johto puoliajalla 19 %, toisen puoliajan maalit 0,86. Tukums II: johto puoliajalla 19 %, toisen puoliajan maalit 0,71.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Smiltene 46-60 (7) ja joukkueella Tukums II 76-90+ (9). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

1. Liga: 3,70 maalia ottelua kohden, BTTS 63 %, Over 2.5 70 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-1-1. Maalien keskiarvo 2,67, BTTS 67 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Smiltenellä on kotikenttäetu: se voittaa 20 % kotiotteluistaan, kun taas Tukums II voittaa vain 10 % vierasotteluistaan ja häviää niistä peräti 80 %. Kotijoukkue tekee kotonaan keskimäärin 1,6 maalia ja vieraat vieraissa 1,3 maalia; lisäksi Smiltenen laukaisutehokkuus on 19 %, kun vastustajan vastaava luku on 10 %. Suurin ero löytyy puolustuksesta: Smiltene päästää kotonaan keskimäärin 2,8 maalia, mutta Tukums II vieraissa peräti 4,2. Vastustajille sallittu xG on vastaavasti 1,98 ja 2,38. Molemmat joukkueet ovat voittaneet 2 viimeisestä 5 ottelustaan, joten viimeaikainen vire ei erottele niitä, vaikka Smiltene onkin tehnyt tuolla jaksolla 10 maalia Tukums II:n 6:ta vastaan. Kotijoukkueen heikko puolustus jättää vieraille mahdollisuuden, mutta Tukums II:n vierassaldo puoltaa Smiltenen voittoa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS) 64 %:ssa Smiltenen otteluista ja 70 %:ssa Tukums II:n otteluista, joten kauden tilastot puoltavat molempien joukkueiden maalintekoa. Erityisen vahva signaali tulee kotijoukkueen puolelta: Tukums II päästää keskimäärin 4,2 maalia ottelua kohden eikä ole vielä pitänyt kertaakaan nollaa, kun taas Smiltene tekee keskimäärin 1,27 maalia. Myös vierailijoilla on hyvät mahdollisuudet osua — he tekevät keskimäärin 1,3 maalia, ja Smiltene päästää 1,64 maalia sekä pitää nollan 27 %:ssa otteluistaan. Varovaisuus on silti paikallaan, sillä Tukums II ei ole onnistunut maalinteossa 30 %:ssa otteluistaan, ja viidessä viime ottelussa molemmat joukkueet tekivät maalin vain 40 %:ssa tapauksista. Tästä huolimatta BTTS:n suurempi kausikohtainen osuus ja molempien joukkueiden heikko puolustus tekevät kyllä-vastauksesta todennäköisemmän.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin valinta on yli 1,5 maalia: raja ylittyi 91 %:ssa Smiltenen otteluista ja 100 %:ssa Tukums II:n otteluista. Vierasjoukkue päästää keskimäärin 4,2 maalia ottelua kohden, eikä se ole vielä pitänyt kertaakaan nollaa, joten kotijoukkueella on hyvät mahdollisuudet tehdä vähintään kaksi maalia. Viidessä viime ottelussaan Smiltene teki keskimäärin 2,0 maalia ja päästi 2,8, kun taas Tukums II teki 1,2 ja päästi 3,0 maalia. Molemmilla joukkueilla yli 2,5 maalia toteutui 80 %:ssa otteluista kyseisellä jaksolla. Ennuste, jonka mukaan ottelussa syntyy yhteensä 3,70 maalia, tukee myös korkeampia maalimääriä, mutta yli 1,5 maalia tarjoaa selvemmän edun, sillä se ei edellytä yhtä tehokasta viimeistelyä.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin merkki Smiltenen taukojohtoon viittaa Tukums II:n puolustukseen: vieraat päästävät ensimmäisillä puoliajoilla keskimäärin 2,6 maalia, ja ne olivat tauolla tappiolla 70 %:ssa otteluistaan. Kotijoukkue johti tauolla 27 %:ssa otteluista, joten sen omat tilastot eivät yksinään takaa mitään, mutta vastustajan heikkous kasvattaa selvästi tämän skenaarion todennäköisyyttä. Johdon säilyttämistä puoltaa myös koko otteluiden saldo: Smiltene kerää keskimäärin 1,27 pistettä ottelua kohti, kun taas Tukums II saa vain 0,4 pistettä ja on hävinnyt 80 % otteluistaan. Vieraat päästävät toisella puoliajalla keskimäärin 1,6 maalia, kun taas kotijoukkue tekee kyseisellä jaksolla 0,82 maalia, joten 1/1 on yksittäisistä HT/FT-tuloksista todennäköisin. Riski on silti merkittävä, sillä molemmat joukkueet ovat voittaneet kaksi viimeisistä viidestä ottelustaan, ja Smiltene päästi tällä jaksolla keskimäärin 2,8 maalia.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

2 : 1
1. puoliaika
1 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

59Pallonhallinta (%)41
SmilteneTukums II
11Laukaukset15
SmilteneTukums II
6Laukaukset maalia kohti8
SmilteneTukums II
1.48xG2.03
SmilteneTukums II
3Kulmapotkut6
SmilteneTukums II
50Vaaralliset hyökkäykset71
SmilteneTukums II
12Rikkeet9
SmilteneTukums II
0Kortit0
SmilteneTukums II

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.38Tehdyt maalit / ottelu1.29
SmilteneTukums II
2.71Päästetyt maalit / ottelu2.86
SmilteneTukums II
43%Keskimääräinen pallonhallinta34%
SmilteneTukums II
4.19Laukaukset maalia kohti / ottelu3.33
SmilteneTukums II

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

8.67Laukaukset ottelua kohden8.38
SmilteneTukums II
4.19Laukaukset maalia kohti3.33
SmilteneTukums II
15.9%Laukausten tehokkuus15.3%
SmilteneTukums II
43%Pallonhallinta34%
SmilteneTukums II
1.25Tehty xG1.5
SmilteneTukums II
2Päästetty xG1.94
SmilteneTukums II

Laukausten laatu

Smiltene: VastahyökkääväTukums II: Vastahyökkäävä
SmilteneTukums II
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)48%40%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.140.18
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.330.39

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Smiltene
LLLWW
Kauden tulosjakauma
19% W19% D62% L
Kausi (V-T-H)
4-4-13
0.76 pistettä / ottelu · maaliero -28
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-3
1.20 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
2-2-6
Viimeiset 5 kotona
2-0-3
WLLLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.0Päästetyt maalit: 2.8xG: 1.36Vastustajan xG: 1.93BTTS: 60%Over 2.5: 80%
Tukums II
LLLWW
Kauden tulosjakauma
24% W14% D62% L
Kausi (V-T-H)
5-3-13
0.86 pistettä / ottelu · maaliero -33
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-3
1.20 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-1-8
Viimeiset 5 vieraissa
0-0-5
LLLLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 3.0xG: 1.41Vastustajan xG: 1.86BTTS: 40%Over 2.5: 80%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Smiltene on 7 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.38 maalia / ottelu - Smiltene · 1.29 maalia / ottelu - Tukums II

Smiltene on 6 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

2.71 maalia / ottelu - Smiltene · 2.86 maalia / ottelu - Tukums II

Smiltene:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Smiltene tekee maalin 67 prosentissa otteluista (14 / 21 ottelua), kun taas Tukums II pitää maalinsa puhtaana 14 prosentissa (3 / 21 ottelua).

Tukums II:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Tukums II tekee maalin 81 prosentissa otteluista (17 / 21 ottelua), kun taas Smiltene pitää maalinsa puhtaana 14 prosentissa (3 / 21 ottelua).

29Tehdyt maalit (kausi)27
SmilteneTukums II
57Päästetyt maalit (kausi)60
SmilteneTukums II
4.1Ottelun maalikeskiarvo4.14
SmilteneTukums II
10Tehdyt maalit (viimeiset 5)6
SmilteneTukums II
14Päästetyt maalit (viimeiset 5)15
SmilteneTukums II

Kuinka usein tehdään vähintään...

67%1 maali81%
SmilteneTukums II
48%2 maalia33%
SmilteneTukums II
19%3 maalia10%
SmilteneTukums II
5%4 maalia5%
SmilteneTukums II

Kuinka usein päästetään vähintään...

86%1 maali86%
SmilteneTukums II
67%2 maalia67%
SmilteneTukums II
52%3 maalia52%
SmilteneTukums II
33%4 maalia33%
SmilteneTukums II

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

24%BTTS puoliajalla29%
SmilteneTukums II
5%BTTS molemmilla puoliskoilla5%
SmilteneTukums II
19%Maali molemmilla puoliskoilla19%
SmilteneTukums II

BTTS ja maalimäärä

52%Vähintään 3 maalia ja BTTS57%
SmilteneTukums II
14%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää14%
SmilteneTukums II
60%BTTS – viimeiset 540%
SmilteneTukums II

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

76%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa86%
SmilteneTukums II
48%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa62%
SmilteneTukums II
29%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa33%
SmilteneTukums II

2. puoliaika

86%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen90%
SmilteneTukums II
62%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen57%
SmilteneTukums II
38%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen29%
SmilteneTukums II

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Smiltene on 13 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.86 pistettä / ottelu - Smiltene · 0.76 pistettä / ottelu - Tukums II

Smiltene — puoliaikatilanne
19% johdossa29% tasatilanteessa52% häviöllä
Tukums II — puoliaikatilanne
19% johdossa19% tasatilanteessa62% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.86Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.76
SmilteneTukums II
0.52Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.57
SmilteneTukums II
1.24Päästetyt maalit (1. puoliaika)1.67
SmilteneTukums II
1.76Maalien keskiarvo (1. puoliaika)2.24
SmilteneTukums II
38%Nollapeli ennen puoliaikaa29%
SmilteneTukums II
62%Ei maalia ennen puoliaikaa57%
SmilteneTukums II

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.1Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.95
SmilteneTukums II
0.86Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.71
SmilteneTukums II
1.48Päästetyt maalit (2. puoliaika)1.19
SmilteneTukums II
2.33Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.9
SmilteneTukums II
29%Nollapeli puoliajan jälkeen33%
SmilteneTukums II
52%Ei maalia puoliajan jälkeen43%
SmilteneTukums II

Smiltene — toisen puoliajan tulokset

29% W24% D48% L
18
Puoliaikapisteet
11
Puoliajan maalit
-15
Maaliero (1. puoliaika)
23
Toisen puoliajan pisteet
-13
Maaliero (2. puoliaika)
0.86
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 19 prosentissa otteluista ja voittaa 19 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Tukums II — toisen puoliajan tulokset

24% W24% D52% L
16
Puoliaikapisteet
12
Puoliajan maalit
-23
Maaliero (1. puoliaika)
20
Toisen puoliajan pisteet
-10
Maaliero (2. puoliaika)
0.76
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen126%

Johtaa puoliajalla 19 prosentissa otteluista ja voittaa 24 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.5

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Smiltene — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.401.40
Tehdyt maalit / ottelu1.20.8
Päästetyt maalit / ottelu1.21.6
Ottelun maalikeskiarvo2.42.4
1 maali80%80%
2 maalia80%60%
3 maalia40%40%
Nollapeli40%40%
Ei maalia40%60%
Maaliero0-4
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 20% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 6
Tukums II — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.200.60
Tehdyt maalit / ottelu1.00.2
Päästetyt maalit / ottelu2.40.6
Ottelun maalikeskiarvo3.40.8
1 maali100%60%
2 maalia80%20%
3 maalia40%0%
Nollapeli40%40%
Ei maalia40%80%
Maaliero-7-2
Puoliaika: 40% johdossa - 0% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 60% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 5

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Smiltene
TehdytPäästetyt
3
7
0-15
6
8
16-30
2
11
31-45
7
11
46-60
5
7
61-75
6
13
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (7 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (13). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -7 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Tukums II
TehdytPäästetyt
3
7
0-15
3
12
16-30
6
16
31-45
3
9
46-60
3
8
61-75
9
8
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (9 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (16). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

4.12
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
2.1 : 2.0
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
111%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
62%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-35%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
54%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
6%
0–0-riski
noin yksi 17 ottelusta
4+
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Smiltene

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.75
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.58
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+3.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.13
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.71
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
68%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
162%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.44
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
21 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 10 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
21%

Tukums II

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.44
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-1.13
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+7.4 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.21
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.92
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
77%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
141%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.34
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.1
Myöhäiset maalit
33 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 11 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
33%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat 1. Liga:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

SmilteneLigaTukums II
Ottelun maalikeskiarvo▲ 4.103.70▲ 4.14
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 57%63%▲ 67%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 67%70%• 71%
Clean sheetit▼ 14%20%▼ 14%
Maali ennen puoliaikaa• 76%76%▲ 86%
Maali puoliajan jälkeen▲ 86%83%▲ 90%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.70
Maalien keskiarvo ottelua kohden
63%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
70%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
20%
Clean sheetit
2.03
Kotimaalit / ottelu
1.67
Vierasmaali / ottelu
+22%
Kotihyökkäyksen etu
+18%
Kotipuolustuksen etu
+8%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
76%
1 maali
46%
2 maalia
24%
3 maalia
7%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
83%
1 maali
60%
2 maalia
34%
3 maalia
13%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Kotijoukkue

Vierasjoukkue

Muut kirjatut pelaajat

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Tukums IIMaaliDaniels RadzenieksMaalisyöttö: Daniels Huberts Kaira
  2. Tukums IIMaaliEmīls Sprukts

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (3): Smiltene 1 - 1 - 1 Tukums II. Maalien keskiarvo 2.67, molemmat joukkueet tekivät maalin 67% ottelua.

Tukums II
1 : 1
Smiltene
FK Smiltene BJSS
0 : 3
FK Tukums 2000 / TSS II
FK Tukums 2000 / TSS II
1 : 2
FK Smiltene BJSS

UKK

Mikä oli ottelun Smiltene–Tukums II tulos?

Sarjan 1. Liga ottelu päättyi Smiltene 3:2 Tukums II. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Smiltene ja Tukums II keskinäiset tilastot?

3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Smiltene voitti 1, Tukums II voitti 1 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,67 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 67 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Smiltene–Tukums II?

Smiltene tekee keskimäärin 1,38 maalia ottelua kohden ja Tukums II 1,29. Sarjan 1. Liga keskiarvo on 3,70 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 70 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 57 prosentissa joukkueen Smiltene otteluista ja 67 prosentissa joukkueen Tukums II otteluista.

Millainen on joukkueiden Smiltene ja Tukums II nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Smiltene on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden). Tukums II on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Smiltene–Tukums II vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.