Norja - First DivisionFosshaugane CampusTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

Sogndal - Odd: ottelutilastot

Sogndal-logo
Sogndal
0 : 1puoliaika 0:1
Odd-logo
Odd

Sogndal vs Odd: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Sogndal pelasi Odd-joukkuetta vastaan sarjassa First Division (Norja). Ottelu pelattiin 14. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Fosshaugane Campus. Lopputulos: 0:1.

Nykyvire

Sogndal: 0-1-4, 0,20 pistettä ottelua kohden. Odd: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Sogndal tekee 1,63 maalia ja päästää 2,29 maalia ottelua kohden. Odd tekee 2,08 maalia ja päästää 1,56. Sarjan keskiarvo: 3,85 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Sogndal 67 %, Odd 72 %. Over 2.5: Sogndal 75 %, Odd 76 %. Sarjataso: BTTS 65 %, Over 2.5 72 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Sogndal 1,61, Odd 1,72. Laukaukset ottelua kohden: Sogndal 13,7, Odd 14,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Sogndal 45 %, Odd 58 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Sogndal: johto puoliajalla 29 %, toisen puoliajan maalit 0,92. Odd: johto puoliajalla 48 %, toisen puoliajan maalit 0,96.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Sogndal 76-90+ (12) ja joukkueella Odd 76-90+ (12). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

First Division: 3,85 maalia ottelua kohden, BTTS 65 %, Over 2.5 72 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 2-0-1. Maalien keskiarvo 4,67, BTTS 67 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Odd on sarjataulukossa 5. sijalla ja Sogndal 14. sijalla, mikä näkyy myös viimeaikaisissa tuloksissa: vieraat ovat voittaneet viidestä ottelustaan 3, kun taas kotijoukkue ei ole voittanut yhtäkään. Tällä jaksolla Odd on tehnyt 13 maalia ja Sogndal vain 5, joten viimeaikainen maalintekovire puhuu vieraiden puolesta. Odd luo vierasotteluissa tilanteita keskimäärin 1,63 xG:n edestä, ja Sogndal päästää kotonaan vastustajille 2,02 xG:tä, mikä kasvattaa vieraiden maalintekomahdollisuuksia. Oddin voitto ei kuitenkaan ole varma: Sogndal tekee kotonaan keskimäärin 2,09 maalia, ja vieraat päästävät vierasotteluissaan 2,08 maalia ottelua kohden. Tästä uhasta huolimatta selvä ero joukkueiden vireessä ja tehokkuudessa viiden viime ottelun ajalta antaa Oddille niukan edun.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

BTTS toteutui 58 prosentissa Sogndalin otteluista ja 83 prosentissa Oddin otteluista. Joukkueiden viidessä viime ottelussa vastaavat osuudet olivat 80 % ja 100 %. Molemmat joukkueet tekevät säännöllisesti maaleja: Sogndal tekee keskimäärin 2,17 maalia ja Odd 2,00 maalia ottelua kohden, ja niiden xG-lukemat ovat vastaavasti 1,87 ja 1,63. Kotijoukkueella on erityisen hyvät mahdollisuudet maalintekoon, sillä Odd päästää keskimäärin 2,08 maalia ottelua kohden ja on pitänyt maalinsa puhtaana vain 17 prosentissa otteluista. Odd on puolestaan jäänyt maaleitta vain 8 prosentissa otteluistaan, ja Sogndal on päästänyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1,8 maalia. Sogndalin viimeaikainen tehottomuus, vain 1,0 maalia ottelua kohden tällä ajanjaksolla, heikentää ennusteen varmuutta hieman, mutta tilastot puoltavat selvästi sitä, että molemmat joukkueet tekevät maalin.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Sogndal tekee kotikentällään keskimäärin 2,17 maalia, ja Odd päästää vierasotteluissaan 2,08 maalia, mikä antaa kotijoukkueelle hyvät lähtökohdat maalintekoon. Vieraat tekevät keskimäärin 2,00 maalia, ja viimeisissä viidessä ottelussaan he ovat tehneet 2,6 maalia xG:n ollessa 1,97, joten hekin voivat nostaa ottelun maalimäärää selvästi. Vähintään kaksi maalia on nähty 75 %:ssa Sogndalin kotiotteluista ja 83 %:ssa Oddin vierasotteluista; myös korkeampi 2.5 maalin raja on ylittynyt vastaavasti 67 %:ssa ja 83 %:ssa näistä otteluista. Siksi yli 1.5 maalia on vahvin valinta: 3,70 maalin ennusteella siihen tarvitaan vain kaksi osumaa, kun taas korkeampiin linjoihin vaikuttavat enemmän viimeistelyn tehokkuuden vaihtelut.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin signaali Oddin taukojohdolle saadaan viidestä viime ottelusta: Sogndal oli tauolla tappiolla kolmessa niistä ja teki ennen taukoa keskimäärin 0,4 maalia, kun taas Odd johti kahdessa viidestä ottelusta ja teki keskimäärin 1,0 maalia. Johdon säilyttämistä puoltaa tauon jälkeinen vire: samalla ajanjaksolla Odd teki toisilla puoliajoilla keskimäärin 1,6 maalia ja voitti 3 viidestä toisesta puoliajasta, eikä Sogndal voittanut niistä yhtäkään. Odd voitti myös 3 viidestä viime ottelustaan, kun taas Sogndal ei voittanut yhtäkään. Odd teki keskimäärin 1,0 maalia ja vierasjoukkue 2,6 maalia. 2/2-skenaario on kuitenkin epävarma, sillä koko kauden tilastoissa Sogndal johti tauolla 8 ottelussa 12:sta, joten myös kotijoukkueen voitolla alusta loppuun on ennusteessa merkittävä osuus.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 1
1. puoliaika
0 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

41Pallonhallinta (%)59
SogndalOdd
13Laukaukset20
SogndalOdd
5Laukaukset maalia kohti5
SogndalOdd
1.79xG2.34
SogndalOdd
6Kulmapotkut5
SogndalOdd
86Vaaralliset hyökkäykset100
SogndalOdd
-1Rikkeet-1
SogndalOdd
2Kortit3
SogndalOdd

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.63Tehdyt maalit / ottelu2.08
SogndalOdd
2.29Päästetyt maalit / ottelu1.56
SogndalOdd
45%Keskimääräinen pallonhallinta58%
SogndalOdd
4.08Laukaukset maalia kohti / ottelu5.44
SogndalOdd

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

13.67Laukaukset ottelua kohden14
SogndalOdd
4.08Laukaukset maalia kohti5.44
SogndalOdd
11.9%Laukausten tehokkuus14.9%
SogndalOdd
45%Pallonhallinta58%
SogndalOdd
1.61Tehty xG1.72
SogndalOdd
1.99Päästetty xG1.29
SogndalOdd

Laukausten laatu

Sogndal: TasapainoinenOdd: Hallitseva
SogndalOdd
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)30%39%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.400.38

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Odd on 900 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

0.2 pistettä / ottelu - Sogndal · 2 pistettä / ottelu - Odd

Sogndal
LLDLL
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
25% W21% D54% L
Kausi (V-T-H)
6-5-13
0.96 pistettä / ottelu · maaliero -16
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-1-4
0.20 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
5-2-4
Viimeiset 5 kotona
2-1-2
WLWLD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 2.0xG: 1.21Vastustajan xG: 2.10BTTS: 80%Over 2.5: 60%
Odd
DLWWW
Kauden tulosjakauma
48% W24% D28% L
Kausi (V-T-H)
12-6-7
1.68 pistettä / ottelu · maaliero +13
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
5-3-4
Viimeiset 5 vieraissa
2-1-2
DLWLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.4Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.71Vastustajan xG: 1.03BTTS: 100%Over 2.5: 80%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Odd on 28 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.63 maalia / ottelu - Sogndal · 2.08 maalia / ottelu - Odd

Odd on 47 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

2.29 maalia / ottelu - Sogndal · 1.56 maalia / ottelu - Odd

Sogndal:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Sogndal tekee maalin 75 prosentissa otteluista (18 / 24 ottelua), kun taas Odd pitää maalinsa puhtaana 24 prosentissa (6 / 25 ottelua).

Odd:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Odd tekee maalin 88 prosentissa otteluista (22 / 25 ottelua), kun taas Sogndal pitää maalinsa puhtaana 8 prosentissa (2 / 24 ottelua).

39Tehdyt maalit (kausi)52
SogndalOdd
55Päästetyt maalit (kausi)39
SogndalOdd
3.92Ottelun maalikeskiarvo3.64
SogndalOdd
5Tehdyt maalit (viimeiset 5)12
SogndalOdd
10Päästetyt maalit (viimeiset 5)7
SogndalOdd

Kuinka usein tehdään vähintään...

75%1 maali88%
SogndalOdd
54%2 maalia60%
SogndalOdd
21%3 maalia36%
SogndalOdd
8%4 maalia16%
SogndalOdd

Kuinka usein päästetään vähintään...

92%1 maali76%
SogndalOdd
83%2 maalia44%
SogndalOdd
38%3 maalia24%
SogndalOdd
13%4 maalia8%
SogndalOdd

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

29%BTTS puoliajalla40%
SogndalOdd
13%BTTS molemmilla puoliskoilla12%
SogndalOdd
33%Maali molemmilla puoliskoilla48%
SogndalOdd

BTTS ja maalimäärä

63%Vähintään 3 maalia ja BTTS68%
SogndalOdd
13%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää8%
SogndalOdd
80%BTTS – viimeiset 5100%
SogndalOdd

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

88%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa88%
SogndalOdd
50%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa52%
SogndalOdd
33%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa28%
SogndalOdd

2. puoliaika

96%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen80%
SogndalOdd
58%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen60%
SogndalOdd
25%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen20%
SogndalOdd

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Odd on 65 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.04 pistettä / ottelu - Sogndal · 1.72 pistettä / ottelu - Odd

Sogndal — puoliaikatilanne
29% johdossa17% tasatilanteessa54% häviöllä
Odd — puoliaikatilanne
48% johdossa28% tasatilanteessa24% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.04Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.72
SogndalOdd
0.71Tehdyt maalit (1. puoliaika)1.12
SogndalOdd
1.21Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.8
SogndalOdd
1.92Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.92
SogndalOdd
33%Nollapeli ennen puoliaikaa36%
SogndalOdd
50%Ei maalia ennen puoliaikaa36%
SogndalOdd

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.08Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.48
SogndalOdd
0.92Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.96
SogndalOdd
1.08Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.76
SogndalOdd
2Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.72
SogndalOdd
21%Nollapeli puoliajan jälkeen56%
SogndalOdd
42%Ei maalia puoliajan jälkeen28%
SogndalOdd

Sogndal — toisen puoliajan tulokset

25% W33% D42% L
25
Puoliaikapisteet
17
Puoliajan maalit
-12
Maaliero (1. puoliaika)
26
Toisen puoliajan pisteet
-4
Maaliero (2. puoliaika)
1.04
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen86%

Johtaa puoliajalla 29 prosentissa otteluista ja voittaa 25 prosentissa. Säilyttää johtoaseman yleensä loppuun asti.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.1

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Odd — toisen puoliajan tulokset

36% W40% D24% L
43
Puoliaikapisteet
28
Puoliajan maalit
+8
Maaliero (1. puoliaika)
37
Toisen puoliajan pisteet
+5
Maaliero (2. puoliaika)
1.72
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 48 prosentissa otteluista ja voittaa 48 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Sogndal — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.400.60
Tehdyt maalit / ottelu0.20.8
Päästetyt maalit / ottelu0.81.2
Ottelun maalikeskiarvo1.02.0
1 maali60%100%
2 maalia20%80%
3 maalia20%20%
Nollapeli40%0%
Ei maalia80%20%
Maaliero-3-2
Puoliaika: 0% johdossa - 40% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 60% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 1
Odd — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.402.20
Tehdyt maalit / ottelu1.01.4
Päästetyt maalit / ottelu1.00.4
Ottelun maalikeskiarvo2.01.8
1 maali100%100%
2 maalia60%60%
3 maalia40%20%
Nollapeli0%60%
Ei maalia40%0%
Maaliero0+5
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 40% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 60% - Puoliajan maalit yhteensä: 5

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Sogndal
TehdytPäästetyt
4
13
0-15
7
9
16-30
6
7
31-45
4
11
46-60
6
4
61-75
12
11
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (12 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (13). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Odd
TehdytPäästetyt
8
5
0-15
10
6
16-30
10
9
31-45
7
8
46-60
5
7
61-75
12
4
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (12 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (9). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +8 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.78
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.6 : 2.2
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
98%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
70%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+24%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
66%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
3%
0–0-riski
noin yksi 33 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Sogndal

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.38
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.28
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.02
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.30
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
76%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
135%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.76
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.2
Myöhäiset maalit
31 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 10 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
31%

Odd

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.43
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.09
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-6.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.36
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.27
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
122%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
73%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.32
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.2
Myöhäiset maalit
23 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 15 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
23%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat First Division:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

SogndalLigaOdd
Ottelun maalikeskiarvo• 3.923.85▼ 3.64
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 67%65%▲ 72%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 75%72%▲ 76%
Clean sheetit▼ 8%18%▲ 24%
Maali ennen puoliaikaa▲ 88%78%▲ 88%
Maali puoliajan jälkeen▲ 96%90%▼ 80%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.85
Maalien keskiarvo ottelua kohden
65%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
72%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
18%
Clean sheetit
2.15
Kotimaalit / ottelu
1.70
Vierasmaali / ottelu
+26%
Kotihyökkäyksen etu
+21%
Kotipuolustuksen etu
+17%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
78%
1 maali
49%
2 maalia
28%
3 maalia
10%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
90%
1 maali
64%
2 maalia
35%
3 maalia
17%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. OddKeltainen korttiJakob Vadstrup
  2. SogndalVaihtoKentälle: Kparobo Nathaniel ArierhiPois kentältä: Harald Woxen
  3. SogndalKeltainen korttiJamal Deen Haruna
  4. OddVaihtoKentälle: Noah Kojo Akogyeram-FjeldbergPois kentältä: Villads Rasmussen
  5. SogndalVaihtoKentälle: Preben AspPois kentältä: Onni Helen
  6. SogndalVaihtoKentälle: Elias Svedal FloPois kentältä: Mathias Øren
  7. OddKeltainen korttiGard Simenstad
  8. SogndalKeltainen korttiKparobo Nathaniel Arierhi
  9. OddKeltainen korttiCasper Glenna Andersen

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (3): Sogndal 2 - 0 - 1 Odd. Maalien keskiarvo 4.67, molemmat joukkueet tekivät maalin 67% ottelua.

Odd
4 : 0
Sogndal
Odds BK
1 : 4
Sogndal Fotball
Sogndal Fotball
3 : 2
Odds BK

UKK

Mikä oli ottelun Sogndal–Odd tulos?

Sarjan First Division ottelu päättyi Sogndal 0:1 Odd. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Sogndal ja Odd keskinäiset tilastot?

3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Sogndal voitti 2, Odd voitti 1 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 4,67 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 67 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Sogndal–Odd?

Sogndal tekee keskimäärin 1,63 maalia ottelua kohden ja Odd 2,08. Sarjan First Division keskiarvo on 3,85 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 72 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 67 prosentissa joukkueen Sogndal otteluista ja 72 prosentissa joukkueen Odd otteluista.

Millainen on joukkueiden Sogndal ja Odd nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Sogndal on saavuttanut 0 voittoa, 1 tasapeliä ja 4 tappiota (0,20 pistettä ottelua kohden). Odd on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Sogndal–Odd vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Sogndal–Odd taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.