Peru - Primera DivisiónEstadio HuancayoTiedot päivitetty 18. lokakuuta 2026

Sport Huancayo - Sport Boys: ottelutilastot

Sport Huancayo-logo
Sport Huancayo
2 : 1puoliaika 1:0
Sport Boys-logo
Sport Boys

Sport Huancayo vs Sport Boys: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Sport Huancayo pelasi Sport Boys-joukkuetta vastaan sarjassa Primera División (Peru). Ottelu pelattiin 5. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Huancayo. Lopputulos: 2:1.

Nykyvire

Sport Huancayo: 2-1-2, 1,40 pistettä ottelua kohden. Sport Boys: 3-2-0, 2,20 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Sport Huancayo tekee 1,29 maalia ja päästää 1,71 maalia ottelua kohden. Sport Boys tekee 1,08 maalia ja päästää 0,96. Sarjan keskiarvo: 2,75 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Sport Huancayo 71 %, Sport Boys 38 %. Over 2.5: Sport Huancayo 67 %, Sport Boys 29 %. Sarjataso: BTTS 58 %, Over 2.5 52 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Sport Huancayo 1,57, Sport Boys 1,40. Laukaukset ottelua kohden: Sport Huancayo 15,1, Sport Boys 13,3. Keskimääräinen pallonhallinta: Sport Huancayo 51 %, Sport Boys 51 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Sport Huancayo: johto puoliajalla 21 %, toisen puoliajan maalit 0,63. Sport Boys: johto puoliajalla 21 %, toisen puoliajan maalit 0,71.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Sport Huancayo 31-45+ (7) ja joukkueella Sport Boys 46-60 (10). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Primera División: 2,75 maalia ottelua kohden, BTTS 58 %, Over 2.5 52 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-0-2. Maalien keskiarvo 2,33, BTTS 33 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Sport Huancayolla on selvästi suotuisampi kotiotteluprofiili: se tekee keskimäärin 1,36 maalia, sen xG-lukema on 2,09 ja se laukoo ottelua kohden 20,73 kertaa. Sport Boys tekee vierasotteluissaan vain 0,73 maalia ottelua kohden, jää ilman maalia 45 prosentissa näistä otteluista ja on hävinnyt peräti 64 prosenttia vieraspeleistään. Kotijoukkue päästää kotiyleisönsä edessä keskimäärin 1,09 maalia vastustajan xG:n ollessa vain 0,84, kun taas vierasjoukkue antaa vastustajilleen 1,44:n xG:n. Sport Boysin tämänhetkinen vire on parempi, sillä joukkue on kerännyt 11 pistettä viidestä viime ottelustaan ja päästänyt niissä vain 3 maalia, mutta sen erittäin heikot vierastilastot ovat edelleen keskeinen rajoite. Huancayo on voittanut 45 prosenttia kotiotteluistaan, kun taas Sport Boysin voittoprosentti vieraissa on vain 18, joten todennäköisin lopputulos on kotijoukkueen voitto.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

BTTS-kauden luvut ovat molemmilla joukkueilla matalat: Sport Huancayon lukema on 38 % ja Sport Boysin 36 %, selvästi alle liigan keskiarvon (57 %). Kotijoukkue pitää maalinsa puhtaana 62 %:ssa kotiotteluistaan ja päästää niissä keskimäärin vain 0,54 maalia, mikä rajoittaa merkittävästi Sport Boysin mahdollisuuksia, sillä se tekee vierasotteluissa keskimäärin 0,73 maalia. Vierasjoukkue on jäänyt ilman maalia 45 %:ssa vierasotteluistaan, ja sen laukauksista vain 6 % päätyy maaliin, vaikka se saa keskimäärin 3,82 laukausta maalia kohti ottelua kohden. Molempien joukkueiden viidessä viime ottelussa BTTS toteutui tosin 60 %:ssa tapauksista, mutta Sport Boys päästi tuona aikana vain 0,6 maalia ottelua kohden, joten myös skenaario, jossa Huancayo ei hyödynnä etulyöntiasemaansa, on mahdollinen. Vahvin signaali on edelleen kotijoukkueen erittäin tiivis puolustus sekä vieraiden heikko maalintekotuotanto, joten on todennäköisempää, että vähintään toinen joukkue jää ilman maalia.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Sport Huancayo päästää kotikentällään keskimäärin vain 0.54 maalia ja pitää maalinsa puhtaana 62 %:ssa otteluista, kun taas Sport Boys tekee vieraskentällä vain 0.73 maalia ottelua kohden. Vierasjoukkue on jäänyt ilman maalia 45 %:ssa otteluistaan, ja kotijoukkue on päästänyt vastustajan yli yhden maalin vain 8 %:ssa otteluista. Historiallisesti 3.5-maaliraja on alittunut 85 %:ssa Huancayon ja 73 %:ssa Sport Boysin otteluista, mikä on erittäin selkeä merkki vähämaalisesta ottelusta. Vieraiden viimeaikainen vire on parempi, sillä he ovat tehneet 9 maalia 5 ottelussa, mutta heidän keskimääräinen xG-lukemansa 1.36 yhdessä Huancayota vastaan mitatun 1.04:n xGA:n kanssa viittaa edelleen ennemmin 1–3 maalin otteluun kuin avoimeen maalintekokilpailuun.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Sport Huancayolla on selvä etu kauden tilastoissa: kotijoukkue tekee keskimäärin 1,38 maalia ja päästää vain 0,54, kun taas Sport Boys tekee vierasotteluissa 0,73 ja päästää 1,45 maalia. Isännät voittivat 54 % otteluistaan, kun taas vieraat hävisivät peräti 64 %, ja Huancayo piti maalinsa puhtaana 62 %:ssa otteluista Sport Boysin vastaavan lukeman ollessa 27 %. Tauolle mentäessä isäntien etu on kuitenkin todennäköisesti vain niukka, sillä Huancayo johti 45 minuutin jälkeen 31 %:ssa otteluistaan ja pelasi tasan 54 %:ssa; Sport Boys puolestaan oli vierasotteluissaan tappiolla tauolla 55 %:ssa tapauksista. Skenaariota 1/1 tukee myös toinen puoliaika: isännät tekevät silloin keskimäärin 0,85 maalia ja päästävät vain 0,15, kun taas vieraat päästävät tauon jälkeen keskimäärin 0,73 maalia. Sport Boysin viisi viimeisintä ottelua ovat sujuneet paremmin: voittoja kertyi 60 % eikä tappioita tullut, mutta Huancayon koko kauden etu sekä poikkeuksellisen pitävä kotipuolustus tukevat edelleen vahvemmin isäntien voittoa molemmilla jaksoilla.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

1 : 0
1. puoliaika
1 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

54Pallonhallinta (%)46
Sport HuancayoSport Boys
32Laukaukset6
Sport HuancayoSport Boys
8Laukaukset maalia kohti3
Sport HuancayoSport Boys
2.95xG0.78
Sport HuancayoSport Boys
9Kulmapotkut2
Sport HuancayoSport Boys
54Vaaralliset hyökkäykset25
Sport HuancayoSport Boys
9Rikkeet11
Sport HuancayoSport Boys
5Kortit9
Sport HuancayoSport Boys

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.29Tehdyt maalit / ottelu1.08
Sport HuancayoSport Boys
1.71Päästetyt maalit / ottelu0.96
Sport HuancayoSport Boys
51%Keskimääräinen pallonhallinta51%
Sport HuancayoSport Boys
4.46Laukaukset maalia kohti / ottelu4.17
Sport HuancayoSport Boys

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

15.13Laukaukset ottelua kohden13.33
Sport HuancayoSport Boys
4.46Laukaukset maalia kohti4.17
Sport HuancayoSport Boys
8.5%Laukausten tehokkuus8.1%
Sport HuancayoSport Boys
51%Pallonhallinta51%
Sport HuancayoSport Boys
1.57Tehty xG1.4
Sport HuancayoSport Boys
1.23Päästetty xG1.22
Sport HuancayoSport Boys

Laukausten laatu

Sport Huancayo: HyökkääväSport Boys: Tasapainoinen
Sport HuancayoSport Boys
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)29%31%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.100.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.290.26

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Sport Boys on 57 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.4 pistettä / ottelu - Sport Huancayo · 2.2 pistettä / ottelu - Sport Boys

Sport Huancayo
WDLLW
Kauden tulosjakauma
29% W21% D50% L
Kausi (V-T-H)
7-5-12
1.08 pistettä / ottelu · maaliero -10
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-1-2
1.40 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
5-3-3
Viimeiset 5 kotona
2-2-1
WDWDL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.4Päästetyt maalit: 1.6xG: 1.94Vastustajan xG: 1.10BTTS: 60%Over 2.5: 40%
Sport Boys
WDDWW
Tappioton viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
38% W29% D33% L
Kausi (V-T-H)
9-7-8
1.42 pistettä / ottelu · maaliero +3
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-2-0
2.20 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
2-2-7
Viimeiset 5 vieraissa
1-2-2
LDLWD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.8Päästetyt maalit: 0.6xG: 1.37Vastustajan xG: 1.06BTTS: 60%Over 2.5: 20%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Sport Huancayo on 19 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.29 maalia / ottelu - Sport Huancayo · 1.08 maalia / ottelu - Sport Boys

Sport Boys on 78 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.71 maalia / ottelu - Sport Huancayo · 0.96 maalia / ottelu - Sport Boys

Sport Huancayo:n maalintekoprofiili: vahva

Sport Huancayo tekee maalin 83 prosentissa otteluista (20 / 24 ottelua), kun taas Sport Boys pitää maalinsa puhtaana 46 prosentissa (11 / 24 ottelua).

Sport Boys:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Sport Boys tekee maalin 71 prosentissa otteluista (17 / 24 ottelua), kun taas Sport Huancayo pitää maalinsa puhtaana 17 prosentissa (4 / 24 ottelua).

31Tehdyt maalit (kausi)26
Sport HuancayoSport Boys
41Päästetyt maalit (kausi)23
Sport HuancayoSport Boys
3Ottelun maalikeskiarvo2.04
Sport HuancayoSport Boys
7Tehdyt maalit (viimeiset 5)9
Sport HuancayoSport Boys
8Päästetyt maalit (viimeiset 5)3
Sport HuancayoSport Boys

Kuinka usein tehdään vähintään...

83%1 maali71%
Sport HuancayoSport Boys
42%2 maalia21%
Sport HuancayoSport Boys
4%3 maalia8%
Sport HuancayoSport Boys
0%4 maalia4%
Sport HuancayoSport Boys

Kuinka usein päästetään vähintään...

83%1 maali54%
Sport HuancayoSport Boys
54%2 maalia21%
Sport HuancayoSport Boys
21%3 maalia21%
Sport HuancayoSport Boys
13%4 maalia0%
Sport HuancayoSport Boys

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

29%BTTS puoliajalla8%
Sport HuancayoSport Boys
8%BTTS molemmilla puoliskoilla4%
Sport HuancayoSport Boys
13%Maali molemmilla puoliskoilla13%
Sport HuancayoSport Boys

BTTS ja maalimäärä

63%Vähintään 3 maalia ja BTTS21%
Sport HuancayoSport Boys
4%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää8%
Sport HuancayoSport Boys
60%BTTS – viimeiset 560%
Sport HuancayoSport Boys

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

75%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa58%
Sport HuancayoSport Boys
50%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa21%
Sport HuancayoSport Boys
8%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa8%
Sport HuancayoSport Boys

2. puoliaika

88%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen71%
Sport HuancayoSport Boys
46%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen29%
Sport HuancayoSport Boys
21%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen13%
Sport HuancayoSport Boys

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Sport Huancayo on 5 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.13 pistettä / ottelu - Sport Huancayo · 1.08 pistettä / ottelu - Sport Boys

Sport Huancayo — puoliaikatilanne
21% johdossa50% tasatilanteessa29% häviöllä
Sport Boys — puoliaikatilanne
21% johdossa46% tasatilanteessa33% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.13Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.08
Sport HuancayoSport Boys
0.67Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.38
Sport HuancayoSport Boys
0.71Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.54
Sport HuancayoSport Boys
1.38Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.92
Sport HuancayoSport Boys
46%Nollapeli ennen puoliaikaa58%
Sport HuancayoSport Boys
50%Ei maalia ennen puoliaikaa75%
Sport HuancayoSport Boys

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

0.79Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.71
Sport HuancayoSport Boys
0.63Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.71
Sport HuancayoSport Boys
1Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.42
Sport HuancayoSport Boys
1.63Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.13
Sport HuancayoSport Boys
25%Nollapeli puoliajan jälkeen71%
Sport HuancayoSport Boys
54%Ei maalia puoliajan jälkeen42%
Sport HuancayoSport Boys

Sport Huancayo — toisen puoliajan tulokset

17% W29% D54% L
27
Puoliaikapisteet
16
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
19
Toisen puoliajan pisteet
-9
Maaliero (2. puoliaika)
1.13
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen138%

Johtaa puoliajalla 21 prosentissa otteluista ja voittaa 29 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Sport Boys — toisen puoliajan tulokset

46% W33% D21% L
26
Puoliaikapisteet
9
Puoliajan maalit
-4
Maaliero (1. puoliaika)
41
Toisen puoliajan pisteet
+7
Maaliero (2. puoliaika)
1.08
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen181%

Johtaa puoliajalla 21 prosentissa otteluista ja voittaa 38 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.1

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Sport Huancayo — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.800.20
Tehdyt maalit / ottelu1.20.2
Päästetyt maalit / ottelu0.61.0
Ottelun maalikeskiarvo1.81.2
1 maali100%80%
2 maalia60%20%
3 maalia20%20%
Nollapeli60%20%
Ei maalia40%80%
Maaliero+3-4
Puoliaika: 60% johdossa - 0% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 20% tasatilanteessa - 80% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 6
Sport Boys — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.401.60
Tehdyt maalit / ottelu1.20.6
Päästetyt maalit / ottelu0.40.2
Ottelun maalikeskiarvo1.60.8
1 maali100%60%
2 maalia20%20%
3 maalia20%0%
Nollapeli60%80%
Ei maalia20%60%
Maaliero+4+2
Puoliaika: 80% johdossa - 0% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 40% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 6

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Sport Huancayo
TehdytPäästetyt
3
6
0-15
6
4
16-30
7
7
31-45
4
5
46-60
7
10
61-75
4
9
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (7 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (10). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -5 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Sport Boys
TehdytPäästetyt
1
5
0-15
2
4
16-30
6
4
31-45
10
2
46-60
1
4
61-75
6
4
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (10 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.52
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.1 : 1.4
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
92%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
55%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-8%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
59%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
5%
0–0-riski
noin yksi 20 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Sport Huancayo

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.34
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.76
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.28
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.48
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
77%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
158%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.32
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.0
Myöhäiset maalit
13 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 10 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
13%

Sport Boys

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.18
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.06
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-6.4 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.32
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.26
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
100%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
57%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.78
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
23 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 4 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
23%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Primera División:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Sport HuancayoLigaSport Boys
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.002.75▼ 2.04
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 71%58%▼ 38%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 67%52%▼ 29%
Clean sheetit▼ 17%24%▲ 46%
Maali ennen puoliaikaa▲ 75%67%▼ 58%
Maali puoliajan jälkeen▲ 88%79%▼ 71%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.75
Maalien keskiarvo ottelua kohden
58%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
52%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
24%
Clean sheetit
1.67
Kotimaalit / ottelu
1.08
Vierasmaali / ottelu
+55%
Kotihyökkäyksen etu
+35%
Kotipuolustuksen etu
+29%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
67%
1 maali
34%
2 maalia
11%
3 maalia
4%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
79%
1 maali
50%
2 maalia
21%
3 maalia
7%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Sport HuancayoMaaliJavier Andrés Sanguinetti
  2. Sport BoysKeltainen korttiOslimg Roberto Mora Pasache
  3. Sport BoysVaihtoKentälle: Federico Arturo IllanesPois kentältä: Yuriel Darío Celi Guerrero
  4. Sport HuancayoVaihtoKentälle: Daniel Guillermo Porozo ValenciaPois kentältä: Ronal Omar Huacca Jurado
  5. Sport BoysKeltainen korttiGustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti
  6. Sport HuancayoKeltainen korttiHugo Alexis Ademir Ángeles Chávez
  7. Sport BoysKeltainen korttiRolando Javier Díaz Cáceres
  8. Sport BoysKeltainen korttiCarlos Augusto Zambrano Ochandarte
  9. Sport BoysKeltainen korttiChristian Alberto Cueva Bravo
  10. Sport HuancayoMaaliJavier Andrés Sanguinetti
  11. Sport HuancayoKeltainen korttiJavier Andrés Sanguinetti
  12. Sport BoysKeltainen korttiYuriel Darío Celi Guerrero
  13. Sport BoysKeltainen korttiNilson Evair Loyola Morales
  14. Sport HuancayoKeltainen korttiJavier Andrés Sanguinetti

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (3): Sport Huancayo 1 - 0 - 2 Sport Boys. Maalien keskiarvo 2.33, molemmat joukkueet tekivät maalin 33% ottelua.

Sport Boys
3 : 0
Sport Huancayo
Sport Boys Association
2 : 1
CD Sport Huancayo
CD Sport Huancayo
1 : 0
Sport Boys Association

UKK

Mikä oli ottelun Sport Huancayo–Sport Boys tulos?

Sarjan Primera División ottelu päättyi Sport Huancayo 2:1 Sport Boys. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Sport Huancayo ja Sport Boys keskinäiset tilastot?

3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Sport Huancayo voitti 1, Sport Boys voitti 2 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,33 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 33 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Sport Huancayo–Sport Boys?

Sport Huancayo tekee keskimäärin 1,29 maalia ottelua kohden ja Sport Boys 1,08. Sarjan Primera División keskiarvo on 2,75 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 52 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 71 prosentissa joukkueen Sport Huancayo otteluista ja 38 prosentissa joukkueen Sport Boys otteluista.

Millainen on joukkueiden Sport Huancayo ja Sport Boys nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Sport Huancayo on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden). Sport Boys on saavuttanut 3 voittoa, 2 tasapeliä ja 0 tappiota (2,20 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Sport Huancayo–Sport Boys vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.