Stoke City - Norwich City: ottelutilastot
Täysi analyysi ja pick sovelluksessa
Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.
Stoke City vs Norwich City: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Stoke City kohtaa Norwich City-joukkueen sarjassa Championship (Englanti). Ottelu pelataan 1. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Bet365 Stadium.
Nykyvire
Stoke City: 0-0-3, 0,00 pistettä ottelua kohden. Norwich City: 1-0-2, 1,00 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Stoke City tekee 1,00 maalia ja päästää 3,00 maalia ottelua kohden. Norwich City tekee 1,67 maalia ja päästää 2,00. Sarjan keskiarvo: 3,03 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Stoke City 100 %, Norwich City 67 %. Over 2.5: Stoke City 100 %, Norwich City 100 %. Sarjataso: BTTS 78 %, Over 2.5 75 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Stoke City 1,07, Norwich City 1,68. Laukaukset ottelua kohden: Stoke City 10,3, Norwich City 16,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Stoke City 43 %, Norwich City 46 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Stoke City: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,00. Norwich City: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,67.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Stoke City 0-15 (2) ja joukkueella Norwich City 0-15 (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Championship: 3,03 maalia ottelua kohden, BTTS 78 %, Over 2.5 75 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-1-0. Maalien keskiarvo 2,00, BTTS 50 %.
Ennen ottelua
1X2-kertoimet
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Stoke City | Norwich City | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 23% | 31% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.10 | 0.10 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.43 | 0.33 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Norwich City on 67 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1 maalia / ottelu - Stoke City · 1.67 maalia / ottelu - Norwich City
Norwich City on 50 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
3 maalia / ottelu - Stoke City · 2 maalia / ottelu - Norwich City
Stoke City tekee maalin 100 prosentissa otteluista (3 / 3 ottelua), kun taas Norwich City pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 3 ottelua).
Norwich City tekee maalin 67 prosentissa otteluista (2 / 3 ottelua), kun taas Stoke City pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 3 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Stoke City
Over / Under - Norwich City
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Norwich City on 99 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
0.67 pistettä / ottelu - Stoke City · 1.33 pistettä / ottelu - Norwich City
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Stoke City — toisen puoliajan tulokset
Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Norwich City — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.7 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.67 | 0.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.0 | 0.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.3 | 1.7 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 2.3 | 1.7 |
| 1 maali | 100% | 100% |
| 2 maalia | 100% | 67% |
| 3 maalia | 33% | 0% |
| Nollapeli | 0% | 0% |
| Ei maalia | 0% | 100% |
| Maaliero | -1 | -5 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.33 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.0 | 0.7 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.7 | 1.3 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.7 | 2.0 |
| 1 maali | 67% | 100% |
| 2 maalia | 33% | 67% |
| 3 maalia | 33% | 33% |
| Nollapeli | 33% | 33% |
| Ei maalia | 67% | 33% |
| Maaliero | +1 | -2 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (2 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (2 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Stoke City
Norwich City
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Championship:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Stoke City | Liga | Norwich City | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▲ 4.00 | 3.03 | ▲ 3.67 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 100% | 78% | ▼ 67% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▲ 100% | 75% | ▲ 100% |
| Clean sheetit | ▼ 0% | 15% | ▼ 0% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 100% | 78% | ▼ 67% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 100% | 81% | ▲ 100% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): Stoke City 1 - 1 - 0 Norwich City. Maalien keskiarvo 2.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.
UKK
Milloin Stoke City ja Norwich City pelaavat?
Stoke City kohtaa joukkueen Norwich City 1. syyskuuta 2026 sarjassa Championship stadionilla Bet365 Stadium. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.
Millaiset ovat joukkueiden Stoke City ja Norwich City keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Stoke City voitti 1, Norwich City voitti 0 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Stoke City–Norwich City?
Stoke City tekee keskimäärin 1,00 maalia ottelua kohden ja Norwich City 1,67. Sarjan Championship keskiarvo on 3,03 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 75 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 100 prosentissa joukkueen Stoke City otteluista ja 67 prosentissa joukkueen Norwich City otteluista.
Millainen on joukkueiden Stoke City ja Norwich City nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Stoke City on saavuttanut 0 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (0,00 pistettä ottelua kohden). Norwich City on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Stoke City–Norwich City vihjeen ja kattavan analyysin?
Vertaa tällä sivulla ottelun Stoke City–Norwich City taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.


