Englanti - Premier LeagueStadium of LightTiedot päivitetty 17. lokakuuta 2026

Sunderland - Brighton & Hove Albion: ottelutilastot

Sunderland vs Brighton & Hove Albion: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Sunderland pelasi Brighton & Hove Albion-joukkuetta vastaan sarjassa Premier League (Englanti). Ottelu pelattiin 10. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Stadium of Light. Lopputulos: 0:2.

Nykyvire

Sunderland: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden. Brighton & Hove Albion: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Sunderland tekee 1,20 maalia ja päästää 2,00 maalia ottelua kohden. Brighton & Hove Albion tekee 3,20 maalia ja päästää 1,00. Sarjan keskiarvo: 2,82 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Sunderland 60 %, Brighton & Hove Albion 40 %. Over 2.5: Sunderland 40 %, Brighton & Hove Albion 80 %. Sarjataso: BTTS 51 %, Over 2.5 53 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Sunderland 1,49, Brighton & Hove Albion 2,04. Laukaukset ottelua kohden: Sunderland 13,2, Brighton & Hove Albion 19,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Sunderland 48 %, Brighton & Hove Albion 65 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Sunderland: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,60. Brighton & Hove Albion: johto puoliajalla 60 %, toisen puoliajan maalit 1,60.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Sunderland 31-45+ (2) ja joukkueella Brighton & Hove Albion 31-45+ (5). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Premier League: 2,82 maalia ottelua kohden, BTTS 51 %, Over 2.5 53 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-1-1. Maalien keskiarvo 0,50, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Brighton on sarjataulukossa 3. sijalla ja Sunderland 14. sijalla. Vierasjoukkue on voittanut viidestä viime ottelustaan 3, kun taas kotijoukkue on voittanut 2. Tehokkuusero on selvä: Brighton on tehnyt kauden aikana 16 maalia Sunderlandin 6:ta vastaan. Vierasotteluissa Brighton tekee keskimäärin 4 maalia ottelua kohden, kun taas Sunderland tekee kotonaan 0,5. Vierasjoukkue laukoo vieraissa keskimäärin 6,5 kertaa kohti maalia ottelua kohden, Sunderlandin kotilukeman ollessa 3,5. Lisäksi Brightonin xG on 2,05 Sunderlandin 1,27:ää vastaan, mikä kertoo myös laadukkaammista maalipaikoista. Sunderland voi kuitenkin hyödyntää vastustajan puolustuksen aukkoja, sillä Brighton päästää vieraissa keskimäärin 2 maalia ja sen xGA on 1,64. Tästä huolimatta vierasjoukkueen etu maalipaikkojen luomisessa ja maalimäärässä puoltaa sen voittoa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Molemmat joukkueet luovat säännöllisesti maalipaikkoja: Sunderlandin kotiotteluiden ja Brightonin vierasotteluiden keskimääräinen xG on vastaavasti 2,03 ja 2,05, ja kumpikin joukkue on tehnyt maalin kaikissa otteluissa näissä olosuhteissa. Brighton tekee vierasotteluissa keskimäärin 4,0 maalia, mutta päästää 2,0, mikä antaa Sunderlandille selvän mahdollisuuden osua. Viimeisissä 5 ottelussa kotijoukkue on tehnyt keskimäärin 1,2 maalia ja vierasjoukkue 3,0; samalla ne ovat päästäneet vastaavasti 1,6 ja 1,4 maalia. Varovaisuuteen on aihetta, sillä Sunderland on pitänyt maalinsa puhtaana 67 %:ssa kotiotteluistaan ja Brighton 50 %:ssa vierasotteluistaan, joten molempien joukkueiden maalintekoa puoltava signaali ei ole yksiselitteinen. Silti molempien joukkueiden hyökkäyspotentiaali ja viimeaikaiset päästetyt maalit puoltavat BTTS-vaihtoehtoa ”kyllä”.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin valinta on yli 1,5 maalia: analysoiduissa otteluissa tämä raja ylittyi molempien joukkueiden kohdalla 100 %:ssa tapauksista. Sunderland luo keskimäärin 2,03 xG:tä ja Brighton 2,05 xG:tä, joten molemmat joukkueet rakentavat säännöllisesti maalipaikkoja. Brighton teki viidessä viime ottelussaan keskimäärin 3,0 maalia, kun taas Sunderland päästi 1,6 maalia; kotijoukkue teki samalla ajanjaksolla 1,2 maalia ottelua kohden. Yli 2,5 maalia -linjalle on vähemmän tukea, sillä se ylittyi vain 20 %:ssa Sunderlandin viidestä viime ottelusta, kun Brightonin otteluissa vastaava osuus oli 80 %. Ennuste 3,30 maalista puoltaa maalirikasta ottelua, mutta joukkueiden välinen ero puhuu turvallisemman yli 1,5 maalia -linjan puolesta.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin merkki ensimmäiselle puoliajalle on tasapeli: Sunderland lähti tauolle tasatilanteessa 4:ssä viimeisestä 5 ottelustaan, vaikka se johti kotonaan tauolla 2:ssa kolmesta ottelusta. Brighton on ollut selvästi vahvempi otteluiden lopuissa: se voitti toisen puoliajan kaikissa viidessä viime ottelussaan tehden sillä keskimäärin 2,0 maalia ja päästäen 0,2 maalia; Sunderlandin vastaavat lukemat olivat tuona aikana 0,8 ja 1,0 maalia. Vieraat ovat myös voittaneet 3 viimeisestä 5 ottelustaan, kun taas kotijoukkue on voittanut 2 viidestä, mikä tukee skenaariota, jossa ottelu ratkeaa tauon jälkeen. X/2-vetoon liittyy kuitenkin riski, sillä Sunderland ei hävinnyt yhdessäkään kolmesta kotiottelustaan ja päästi keskimäärin vain 0,33 maalia ottelua kohden.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
0 : 2
2. puoliaika

Ottelutilastot

62Pallonhallinta (%)38
SunderlandBrighton & Hove Albion
12Laukaukset13
SunderlandBrighton & Hove Albion
3Laukaukset maalia kohti4
SunderlandBrighton & Hove Albion
1.52xG1.31
SunderlandBrighton & Hove Albion
7Kulmapotkut5
SunderlandBrighton & Hove Albion
76Vaaralliset hyökkäykset28
SunderlandBrighton & Hove Albion
8Rikkeet12
SunderlandBrighton & Hove Albion
0Kortit3
SunderlandBrighton & Hove Albion

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.2Tehdyt maalit / ottelu3.2
SunderlandBrighton & Hove Albion
2Päästetyt maalit / ottelu1
SunderlandBrighton & Hove Albion
SunderlandBrighton & Hove Albion
48%Keskimääräinen pallonhallinta65%
SunderlandBrighton & Hove Albion
5Laukaukset maalia kohti / ottelu5.8
SunderlandBrighton & Hove Albion

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

13.2Laukaukset ottelua kohden19
SunderlandBrighton & Hove Albion
5Laukaukset maalia kohti5.8
SunderlandBrighton & Hove Albion
9.1%Laukausten tehokkuus16.8%
SunderlandBrighton & Hove Albion
48%Pallonhallinta65%
SunderlandBrighton & Hove Albion
1.49Tehty xG2.04
SunderlandBrighton & Hove Albion
1.32Päästetty xG1.23
SunderlandBrighton & Hove Albion

Laukausten laatu

Sunderland: TasapainoinenBrighton & Hove Albion: Hallitseva
SunderlandBrighton & Hove Albion
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)38%31%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.240.55

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Brighton & Hove Albion on 150 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

0.8 pistettä / ottelu - Sunderland · 2 pistettä / ottelu - Brighton & Hove Albion

Sunderland
LWDLL
Kauden tulosjakauma
20% W20% D60% L
Kausi (V-T-H)
1-1-3
0.80 pistettä / ottelu · maaliero -4
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-1-3
0.80 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-0-1
Viimeiset 5 kotona
1-0-1
WL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 2.0xG: 1.49Vastustajan xG: 1.32BTTS: 60%Over 2.5: 40%
Brighton & Hove Albion
WLDWW
Kauden tulosjakauma
60% W20% D20% L
Kausi (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu · maaliero +11
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-0-1
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-1
LW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 3.2Päästetyt maalit: 1.0xG: 2.04Vastustajan xG: 1.23BTTS: 40%Over 2.5: 80%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Brighton & Hove Albion on 167 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.2 maalia / ottelu - Sunderland · 3.2 maalia / ottelu - Brighton & Hove Albion

Brighton & Hove Albion on 100 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

2 maalia / ottelu - Sunderland · 1 maalia / ottelu - Brighton & Hove Albion

Sunderland:n maalintekoprofiili: vaihteleva

Sunderland tekee maalin 80 prosentissa otteluista (4 / 5 ottelua), kun taas Brighton & Hove Albion pitää maalinsa puhtaana 60 prosentissa (3 / 5 ottelua).

Brighton & Hove Albion:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Brighton & Hove Albion tekee maalin 100 prosentissa otteluista (5 / 5 ottelua), kun taas Sunderland pitää maalinsa puhtaana 20 prosentissa (1 / 5 ottelua).

6Tehdyt maalit (kausi)16
SunderlandBrighton & Hove Albion
10Päästetyt maalit (kausi)5
SunderlandBrighton & Hove Albion
3.2Ottelun maalikeskiarvo4.2
SunderlandBrighton & Hove Albion
6Tehdyt maalit (viimeiset 5)16
SunderlandBrighton & Hove Albion
10Päästetyt maalit (viimeiset 5)5
SunderlandBrighton & Hove Albion

Kuinka usein tehdään vähintään...

80%1 maali100%
SunderlandBrighton & Hove Albion
20%2 maalia80%
SunderlandBrighton & Hove Albion
20%3 maalia80%
SunderlandBrighton & Hove Albion
0%4 maalia40%
SunderlandBrighton & Hove Albion

Kuinka usein päästetään vähintään...

80%1 maali40%
SunderlandBrighton & Hove Albion
60%2 maalia20%
SunderlandBrighton & Hove Albion
20%3 maalia20%
SunderlandBrighton & Hove Albion
20%4 maalia20%
SunderlandBrighton & Hove Albion

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

40%BTTS puoliajalla20%
SunderlandBrighton & Hove Albion
20%BTTS molemmilla puoliskoilla20%
SunderlandBrighton & Hove Albion
20%Maali molemmilla puoliskoilla60%
SunderlandBrighton & Hove Albion

BTTS ja maalimäärä

40%Vähintään 3 maalia ja BTTS20%
SunderlandBrighton & Hove Albion
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää60%
SunderlandBrighton & Hove Albion
60%BTTS – viimeiset 540%
SunderlandBrighton & Hove Albion

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

40%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa100%
SunderlandBrighton & Hove Albion
40%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa60%
SunderlandBrighton & Hove Albion
20%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa40%
SunderlandBrighton & Hove Albion

2. puoliaika

100%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen80%
SunderlandBrighton & Hove Albion
60%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen40%
SunderlandBrighton & Hove Albion
20%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen40%
SunderlandBrighton & Hove Albion

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Brighton & Hove Albion on 125 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.8 pistettä / ottelu - Sunderland · 1.8 pistettä / ottelu - Brighton & Hove Albion

Sunderland — puoliaikatilanne
0% johdossa80% tasatilanteessa20% häviöllä
Brighton & Hove Albion — puoliaikatilanne
60% johdossa0% tasatilanteessa40% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.8Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.8
SunderlandBrighton & Hove Albion
0.6Tehdyt maalit (1. puoliaika)1.6
SunderlandBrighton & Hove Albion
0.8Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.8
SunderlandBrighton & Hove Albion
1.4Maalien keskiarvo (1. puoliaika)2.4
SunderlandBrighton & Hove Albion
60%Nollapeli ennen puoliaikaa60%
SunderlandBrighton & Hove Albion
60%Ei maalia ennen puoliaikaa20%
SunderlandBrighton & Hove Albion

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

0.8Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)2.6
SunderlandBrighton & Hove Albion
0.6Tehdyt maalit (2. puoliaika)1.6
SunderlandBrighton & Hove Albion
1.2Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.2
SunderlandBrighton & Hove Albion
1.8Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.8
SunderlandBrighton & Hove Albion
20%Nollapeli puoliajan jälkeen80%
SunderlandBrighton & Hove Albion
40%Ei maalia puoliajan jälkeen20%
SunderlandBrighton & Hove Albion

Sunderland — toisen puoliajan tulokset

20% W20% D60% L
4
Puoliaikapisteet
3
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
4
Toisen puoliajan pisteet
-3
Maaliero (2. puoliaika)
0.80
PPG ennen puoliaikaa
Puolustus puoliajan jälkeen+0.4

Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Brighton & Hove Albion — toisen puoliajan tulokset

80% W20% D0% L
9
Puoliaikapisteet
8
Puoliajan maalit
+4
Maaliero (1. puoliaika)
13
Toisen puoliajan pisteet
+7
Maaliero (2. puoliaika)
1.80
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 60 prosentissa otteluista ja voittaa 60 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.6

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Sunderland — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.800.80
Tehdyt maalit / ottelu0.60.6
Päästetyt maalit / ottelu0.81.2
Ottelun maalikeskiarvo1.41.8
1 maali40%100%
2 maalia40%60%
3 maalia20%20%
Nollapeli60%20%
Ei maalia60%40%
Maaliero-1-3
Puoliaika: 0% johdossa - 80% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 20% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Brighton & Hove Albion — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.802.60
Tehdyt maalit / ottelu1.61.6
Päästetyt maalit / ottelu0.80.2
Ottelun maalikeskiarvo2.41.8
1 maali100%80%
2 maalia60%40%
3 maalia40%40%
Nollapeli60%80%
Ei maalia20%20%
Maaliero+4+7
Puoliaika: 60% johdossa - 0% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 80% voitto - 20% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 8

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Sunderland
TehdytPäästetyt
1
1
0-15
0
2
16-30
2
1
31-45
1
3
46-60
1
0
61-75
1
3
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (2 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Brighton & Hove Albion
TehdytPäästetyt
1
3
0-15
2
0
16-30
5
1
31-45
2
0
46-60
3
1
61-75
3
0
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (5 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +3 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.70
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.1 : 2.6
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
131%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
50%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-86%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
80%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Sunderland

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.17
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.97
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.29
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.68
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
78%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
155%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
0.0
Myöhäiset maalit
17 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 17 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
17%

Brighton & Hove Albion

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.81
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+1.39
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-3.7 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+1.16
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.23
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
248%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
65%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
0.0
Myöhäiset maalit
19 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 6 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
19%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Premier League:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

SunderlandLigaBrighton & Hove Albion
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.202.82▲ 4.20
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 60%51%▼ 40%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 40%53%▲ 80%
Clean sheetit▼ 20%29%▲ 60%
Maali ennen puoliaikaa▼ 40%61%▲ 100%
Maali puoliajan jälkeen▲ 100%80%• 80%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.82
Maalien keskiarvo ottelua kohden
51%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
53%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
29%
Clean sheetit
1.53
Kotimaalit / ottelu
1.29
Vierasmaali / ottelu
+19%
Kotihyökkäyksen etu
+16%
Kotipuolustuksen etu
+6%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
61%
1 maali
37%
2 maalia
18%
3 maalia
6%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
80%
1 maali
43%
2 maalia
24%
3 maalia
10%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. SunderlandVaihtoKentälle: Malick Martin FofanaPois kentältä: Thomas Meunier
  2. Brighton & Hove AlbionKeltainen korttiOlivier Boscagli
  3. Brighton & Hove AlbionMaaliMaxim De CuyperMaalisyöttö: Pascal Groß
  4. Brighton & Hove AlbionPunainen korttiPascal Augustus Struijk
  5. Brighton & Hove AlbionVaihtoKentälle: Lewis Carl DunkPois kentältä: Charalampos Kostoulas
  6. SunderlandVaihtoKentälle: Juan Riquelme Angulo CaicedPois kentältä: Enzo Le Fée
  7. Brighton & Hove AlbionMaaliJaouen HadjamMaalisyöttö: Georginio Rutter

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Sunderland 0 - 1 - 1 Brighton & Hove Albion. Maalien keskiarvo 0.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun Sunderland–Brighton & Hove Albion tulos?

Sarjan Premier League ottelu päättyi Sunderland 0:2 Brighton & Hove Albion. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Sunderland ja Brighton & Hove Albion keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Sunderland voitti 0, Brighton & Hove Albion voitti 1 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 0,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Sunderland–Brighton & Hove Albion?

Sunderland tekee keskimäärin 1,20 maalia ottelua kohden ja Brighton & Hove Albion 3,20. Sarjan Premier League keskiarvo on 2,82 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 53 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 60 prosentissa joukkueen Sunderland otteluista ja 40 prosentissa joukkueen Brighton & Hove Albion otteluista.

Millainen on joukkueiden Sunderland ja Brighton & Hove Albion nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Sunderland on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden). Brighton & Hove Albion on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Sunderland–Brighton & Hove Albion vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.