Japani - J2 LeaguePocari Sweat StadiumTiedot päivitetty 14. lokakuuta 2026

Tokushima Vortis - Imabari: ottelutilastot

Tokushima Vortis-logo
Tokushima Vortis
1 : 2puoliaika 0:1
Imabari-logo
Imabari

Tokushima Vortis vs Imabari: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Tokushima Vortis pelasi Imabari-joukkuetta vastaan sarjassa J2 League (Japani). Ottelu pelattiin 10. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Pocari Sweat Stadium. Lopputulos: 1:2.

Nykyvire

Tokushima Vortis: 3-0-2, 1,80 pistettä ottelua kohden. Imabari: 2-1-2, 1,40 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Tokushima Vortis tekee 1,00 maalia ja päästää 1,11 maalia ottelua kohden. Imabari tekee 1,00 maalia ja päästää 2,00. Sarjan keskiarvo: 2,66 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Tokushima Vortis 33 %, Imabari 67 %. Over 2.5: Tokushima Vortis 44 %, Imabari 78 %. Sarjataso: BTTS 52 %, Over 2.5 50 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Tokushima Vortis 1,21, Imabari 1,39. Laukaukset ottelua kohden: Tokushima Vortis 9,9, Imabari 13,2. Keskimääräinen pallonhallinta: Tokushima Vortis 51 %, Imabari 49 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Tokushima Vortis: johto puoliajalla 22 %, toisen puoliajan maalit 0,44. Imabari: johto puoliajalla 22 %, toisen puoliajan maalit 0,44.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Tokushima Vortis 31-45+ (3) ja joukkueella Imabari 16-30 (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

J2 League: 2,66 maalia ottelua kohden, BTTS 52 %, Over 2.5 50 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 2-0-1. Maalien keskiarvo 1,67, BTTS 33 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Tokushima Vortis on 9. sijalla ja Imabari 19. sijalla, vaikka molemmat joukkueet ovat voittaneet kaksi viidestä viime ottelustaan. Vahvin peruste kotijoukkueen puolesta on sen kotivire: se on voittanut neljästä ottelusta kolme päästämättä niissä maaliakaan, kun taas Imabari on hävinnyt viidestä vierasottelustaan kolme ja päästänyt niissä keskimäärin 2 maalia. Tokushima luo kotonaan myös hieman parempia maalipaikkoja, keskimäärin 1,58 xG:tä, kun Imabarin lukema vierasotteluissa on 1,26 xG:tä. Lisäksi se laukoo useammin maalia kohti: 5 kertaa ottelua kohden, kun Imabarin lukema on 3,4. Varovaisuus on silti paikallaan, sillä kotijoukkue on päästänyt peräti 11 maalia viidessä viime ottelussaan, ja sen vastustajien keskimääräinen xG kotikentällä on 1,66 puhtaista peleistä huolimatta. Kotietu ja Imabarin heikompi vieraspuolustus kallistavat vaa'an lopulta Tokushiman voiton puolelle.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

BTTS toteutui Tokushiman otteluissa 50-prosenttisesti ja Imabarin otteluissa 80-prosenttisesti. Sarjan keskiarvo on 52 %, mikä puoltaa sitä, että molemmat joukkueet tekevät maalin. Imabari ei ole vielä pitänyt kertaakaan nollaa, ja Tokushima päästää keskimäärin 2,0 maalia ottelua kohden, joten kummallakin joukkueella on realistinen mahdollisuus maalintekoon. Hyökkäyspotentiaalia tukevat kotijoukkueen 1,56:n ja vierasjoukkueen 1,26:n keskimääräiset xG-lukemat, vaikka molemmat joukkueet ovat tähän mennessä tehneet keskimäärin 1,0 maalia ottelua kohden. Viidessä viime ottelussaan Tokushima päästi keskimäärin 2,2 maalia ja Imabari 1,8 maalia, vaikka BTTS toteutui tuona aikana vastaavasti 40 prosentissa ja 60 prosentissa otteluista. Riski siitä, että toinen joukkue jää maaleitta, on yhä olemassa, mutta molempien joukkueiden heikko puolustuspelaaminen tekee BTTS-vaihtoehdosta ”kyllä” todennäköisemmän.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin valinta on yli 1,5 maalia: tämä raja ylittyi 75 %:ssa Tokushiman otteluista ja 100 %:ssa Imabarin otteluista. Molemmat joukkueet päästävät keskimäärin 2,0 maalia, ja viidessä viime ottelussaan Tokushima on päästänyt 11 maalia ja Imabari 9. Myös hyökkäyspään potentiaali puoltaa maaleja: xG-keskiarvot ovat kotijoukkueella 1,56 ja vierasjoukkueella 1,26, kun taas niiden vastustajien päästämät xG-keskiarvot ovat vastaavasti 1,71 ja 1,52. Myös yli 2,5 maalia on perusteltu vaihtoehto, sillä raja ylittyi molempien joukkueiden viidessä viime ottelussa 80 %:ssa tapauksista. Odotettavissa oleva 2,95 maalin yhteissumma antaa kuitenkin suuremman turvamarginaalin yli 1,5 maalin linjalla.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Taukojohtojen todennäköisimmältä vaikuttaa tasapeli: Tokushima oli tasatilanteessa puoliajalla 3:ssa 4 ottelustaan eikä johtanut kertaakaan, vaikka Imabari lähti tauolle tasatilanteessa vain 1:ssä 5 ottelustaan. Tauon jälkeen etu voi siirtyä kotijoukkueelle, joka kerää toisella puoliajalla keskimäärin 1,0 pistettä ottelua kohden vieraiden 0,4:ää vastaan. Tokushima luo myös enemmän maalipaikkoja: sen keskimääräinen xG on 1,56, kun taas Imabarin lukema on 1,26, eivätkä vieraat ole vielä pitäneet nollaa koko ottelussa. Valinta X/1 on silti varovainen, sillä molemmat joukkueet päästävät keskimäärin 2,0 maalia ottelua kohden, ja Imabari johti puoliajalla 2:ssa 5 ottelustaan.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 1
1. puoliaika
1 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

64Pallonhallinta (%)36
Tokushima VortisImabari
24Laukaukset11
Tokushima VortisImabari
12Laukaukset maalia kohti6
Tokushima VortisImabari
2.75xG1.41
Tokushima VortisImabari
6Kulmapotkut3
Tokushima VortisImabari
57Vaaralliset hyökkäykset41
Tokushima VortisImabari
14Rikkeet5
Tokushima VortisImabari
2Kortit1
Tokushima VortisImabari

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1Tehdyt maalit / ottelu1
Tokushima VortisImabari
1.11Päästetyt maalit / ottelu2
Tokushima VortisImabari
51%Keskimääräinen pallonhallinta49%
Tokushima VortisImabari
3.22Laukaukset maalia kohti / ottelu3.56
Tokushima VortisImabari

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

9.89Laukaukset ottelua kohden13.22
Tokushima VortisImabari
3.22Laukaukset maalia kohti3.56
Tokushima VortisImabari
10.1%Laukausten tehokkuus7.6%
Tokushima VortisImabari
51%Pallonhallinta49%
Tokushima VortisImabari
1.21Tehty xG1.39
Tokushima VortisImabari
1.61Päästetty xG1.62
Tokushima VortisImabari

Laukausten laatu

Tokushima Vortis: TasapainoinenImabari: Tasapainoinen
Tokushima VortisImabari
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)33%27%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.310.28

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Tokushima Vortis on 29 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.8 pistettä / ottelu - Tokushima Vortis · 1.4 pistettä / ottelu - Imabari

Tokushima Vortis
WLWWL
Kauden tulosjakauma
44% W11% D44% L
Kausi (V-T-H)
4-1-4
1.44 pistettä / ottelu · maaliero -1
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-0-2
1.80 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
3-1-0
Viimeiset 5 kotona
3-1-0
DWWW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.4Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.48Vastustajan xG: 1.55BTTS: 40%Over 2.5: 60%
Imabari
DWLLW
Kauden tulosjakauma
22% W11% D67% L
Kausi (V-T-H)
2-1-6
0.78 pistettä / ottelu · maaliero -9
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-1-2
1.40 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-1-3
Viimeiset 5 vieraissa
1-1-3
LLDLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.47Vastustajan xG: 1.61BTTS: 80%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Tokushima Vortis on 80 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.11 maalia / ottelu - Tokushima Vortis · 2 maalia / ottelu - Imabari

Tokushima Vortis:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Tokushima Vortis tekee maalin 78 prosentissa otteluista (7 / 9 ottelua), kun taas Imabari pitää maalinsa puhtaana 11 prosentissa (1 / 9 ottelua).

Imabari:n maalintekoprofiili: vaihteleva

Imabari tekee maalin 78 prosentissa otteluista (7 / 9 ottelua), kun taas Tokushima Vortis pitää maalinsa puhtaana 56 prosentissa (5 / 9 ottelua).

9Tehdyt maalit (kausi)9
Tokushima VortisImabari
10Päästetyt maalit (kausi)18
Tokushima VortisImabari
2.11Ottelun maalikeskiarvo3
Tokushima VortisImabari
7Tehdyt maalit (viimeiset 5)6
Tokushima VortisImabari
6Päästetyt maalit (viimeiset 5)6
Tokushima VortisImabari

Kuinka usein tehdään vähintään...

78%1 maali78%
Tokushima VortisImabari
11%2 maalia22%
Tokushima VortisImabari
11%3 maalia0%
Tokushima VortisImabari
0%4 maalia0%
Tokushima VortisImabari

Kuinka usein päästetään vähintään...

44%1 maali89%
Tokushima VortisImabari
44%2 maalia67%
Tokushima VortisImabari
11%3 maalia33%
Tokushima VortisImabari
11%4 maalia11%
Tokushima VortisImabari

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

33%BTTS puoliajalla33%
Tokushima VortisImabari
0%BTTS molemmilla puoliskoilla11%
Tokushima VortisImabari
11%Maali molemmilla puoliskoilla11%
Tokushima VortisImabari

BTTS ja maalimäärä

33%Vähintään 3 maalia ja BTTS56%
Tokushima VortisImabari
11%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää22%
Tokushima VortisImabari
40%BTTS – viimeiset 580%
Tokushima VortisImabari

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

67%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa67%
Tokushima VortisImabari
33%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa33%
Tokushima VortisImabari
22%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa22%
Tokushima VortisImabari

2. puoliaika

56%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen89%
Tokushima VortisImabari
11%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen56%
Tokushima VortisImabari
0%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen33%
Tokushima VortisImabari

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Tokushima Vortis — puoliaikatilanne
22% johdossa44% tasatilanteessa33% häviöllä
Imabari — puoliaikatilanne
22% johdossa44% tasatilanteessa33% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.11Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.11
Tokushima VortisImabari
0.56Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.56
Tokushima VortisImabari
0.89Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.67
Tokushima VortisImabari
1.44Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.22
Tokushima VortisImabari
56%Nollapeli ennen puoliaikaa44%
Tokushima VortisImabari
44%Ei maalia ennen puoliaikaa56%
Tokushima VortisImabari

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.44Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.67
Tokushima VortisImabari
0.44Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.44
Tokushima VortisImabari
0.22Päästetyt maalit (2. puoliaika)1.33
Tokushima VortisImabari
0.67Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.78
Tokushima VortisImabari
78%Nollapeli puoliajan jälkeen22%
Tokushima VortisImabari
67%Ei maalia puoliajan jälkeen56%
Tokushima VortisImabari

Tokushima Vortis — toisen puoliajan tulokset

33% W44% D22% L
10
Puoliaikapisteet
5
Puoliajan maalit
-3
Maaliero (1. puoliaika)
13
Toisen puoliajan pisteet
+2
Maaliero (2. puoliaika)
1.11
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen200%

Johtaa puoliajalla 22 prosentissa otteluista ja voittaa 44 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.7

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Imabari — toisen puoliajan tulokset

11% W33% D56% L
10
Puoliaikapisteet
5
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
6
Toisen puoliajan pisteet
-8
Maaliero (2. puoliaika)
1.11
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 22 prosentissa otteluista ja voittaa 22 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.7

Päästää 0.7 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Tokushima Vortis — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.401.80
Tehdyt maalit / ottelu0.80.6
Päästetyt maalit / ottelu1.20.0
Ottelun maalikeskiarvo2.00.6
1 maali80%40%
2 maalia40%20%
3 maalia40%0%
Nollapeli60%100%
Ei maalia20%60%
Maaliero-2+3
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 60% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 4
Imabari — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.601.00
Tehdyt maalit / ottelu0.80.4
Päästetyt maalit / ottelu0.60.6
Ottelun maalikeskiarvo1.41.0
1 maali80%80%
2 maalia40%20%
3 maalia20%0%
Nollapeli40%40%
Ei maalia40%60%
Maaliero+1-1
Puoliaika: 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 40% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 4

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Tokushima Vortis
TehdytPäästetyt
1
2
0-15
1
4
16-30
3
2
31-45
1
1
46-60
3
0
61-75
0
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (3 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Imabari
TehdytPäästetyt
1
2
0-15
4
2
16-30
0
2
31-45
2
4
46-60
1
0
61-75
1
8
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -7 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.56
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.5 : 1.1
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
96%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
50%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-35%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
61%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
5%
0–0-riski
noin yksi 20 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Tokushima Vortis

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.40
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.29
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.9 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.21
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.50
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
68%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
94%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.36
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.1
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 11 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

Imabari

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.23
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.77
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+1.6 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.39
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.38
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
85%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
135%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.62
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.1
Myöhäiset maalit
11 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 11 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
11%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat J2 League:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Tokushima VortisLigaImabari
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.112.66▲ 3.00
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 33%52%▲ 67%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 44%50%▲ 78%
Clean sheetit▲ 56%28%▼ 11%
Maali ennen puoliaikaa• 67%68%• 67%
Maali puoliajan jälkeen▼ 56%80%▲ 89%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.66
Maalien keskiarvo ottelua kohden
52%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
50%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
28%
Clean sheetit
1.48
Kotimaalit / ottelu
1.18
Vierasmaali / ottelu
+25%
Kotihyökkäyksen etu
+20%
Kotipuolustuksen etu
+15%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
68%
1 maali
37%
2 maalia
11%
3 maalia
6%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
80%
1 maali
42%
2 maalia
18%
3 maalia
3%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Tokushima VortisKeltainen korttiShunto Kodama
  2. ImabariVaihtoKentälle: Rei UmekiPois kentältä: Kyota Mochii
  3. Tokushima VortisVaihtoKentälle: Thonny Anderson da Silva CarvalhoPois kentältä: Takuya Shigehiro
  4. ImabariMaaliRei Umeki
  5. Tokushima VortisMaaliThonny Anderson da Silva CarvalhoMaalisyöttö: Jumma Miyazaki
  6. Tokushima VortisVaihtoKentälle: Kaique Ferráz MafaldoPois kentältä: Yuya Takagi
  7. ImabariKeltainen korttiKota Mori
  8. Tokushima VortisKeltainen korttiThonny Anderson da Silva Carvalho

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (3): Tokushima Vortis 2 - 0 - 1 Imabari. Maalien keskiarvo 1.67, molemmat joukkueet tekivät maalin 33% ottelua.

Tokushima Vortis
1 : 0
FC Imabari
FC Imabari
0 : 1
Tokushima Vortis
FC Imabari
2 : 1
Tokushima Vortis

UKK

Mikä oli ottelun Tokushima Vortis–Imabari tulos?

Sarjan J2 League ottelu päättyi Tokushima Vortis 1:2 Imabari. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Tokushima Vortis ja Imabari keskinäiset tilastot?

3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Tokushima Vortis voitti 2, Imabari voitti 1 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 1,67 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 33 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Tokushima Vortis–Imabari?

Tokushima Vortis tekee keskimäärin 1,00 maalia ottelua kohden ja Imabari 1,00. Sarjan J2 League keskiarvo on 2,66 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 50 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 33 prosentissa joukkueen Tokushima Vortis otteluista ja 67 prosentissa joukkueen Imabari otteluista.

Millainen on joukkueiden Tokushima Vortis ja Imabari nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Tokushima Vortis on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden). Imabari on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Tokushima Vortis–Imabari vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.