Liettua - A LygaVilniaus LFF stadionasTiedot päivitetty 31. elokuuta 2026

Ottelu peruttu

Ottelu peruttiin. Tilastot ovat edelleen saatavilla arkistoituina taustatietoina.

Trakai - TransINVEST Vilnius: ottelutilastot

Trakai vs TransINVEST Vilnius: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Trakai kohtaa TransINVEST Vilnius-joukkueen sarjassa A Lyga (Liettua). Ottelu peruttiin. Tilastot ovat edelleen saatavilla arkistoituina taustatietoina. Pelipaikka: Vilniaus LFF stadionas.

Nykyvire

Trakai: 0-0-5, 0,00 pistettä ottelua kohden. TransINVEST Vilnius: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Trakai tekee 0,31 maalia ja päästää 2,63 maalia ottelua kohden. TransINVEST Vilnius tekee 1,63 maalia ja päästää 1,19. Sarjan keskiarvo: 2,62 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Trakai 25 %, TransINVEST Vilnius 59 %. Over 2.5: Trakai 63 %, TransINVEST Vilnius 67 %. Sarjataso: BTTS 48 %, Over 2.5 52 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Trakai 1,01, TransINVEST Vilnius 1,41. Laukaukset ottelua kohden: Trakai 8,4, TransINVEST Vilnius 12,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Trakai 45 %, TransINVEST Vilnius 49 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Trakai: johto puoliajalla 6 %, toisen puoliajan maalit 0,13. TransINVEST Vilnius: johto puoliajalla 44 %, toisen puoliajan maalit 0,85.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Trakai 0-15 (2) ja joukkueella TransINVEST Vilnius 61-75 (10). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

A Lyga: 2,62 maalia ottelua kohden, BTTS 48 %, Over 2.5 52 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-2. Maalien keskiarvo 4,00, BTTS 0 %.

Otteluennakkomitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

0.31Tehdyt maalit / ottelu1.63
TrakaiTransINVEST Vilnius
2.63Päästetyt maalit / ottelu1.19
TrakaiTransINVEST Vilnius
45%Keskimääräinen pallonhallinta49%
TrakaiTransINVEST Vilnius
2.31Laukaukset maalia kohti / ottelu4.07
TrakaiTransINVEST Vilnius

Joukkueiden tilastotkumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

8.38Laukaukset ottelua kohden11.96
TrakaiTransINVEST Vilnius
2.31Laukaukset maalia kohti4.07
TrakaiTransINVEST Vilnius
3.7%Laukausten tehokkuus13.6%
TrakaiTransINVEST Vilnius
45%Pallonhallinta49%
TrakaiTransINVEST Vilnius
1.01Tehty xG1.41
TrakaiTransINVEST Vilnius
1.88Päästetty xG1.16
TrakaiTransINVEST Vilnius

Laukausten laatu

Trakai: TasapainoinenTransINVEST Vilnius: Tehokas viimeistely
TrakaiTransINVEST Vilnius
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)28%34%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.130.40

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen virekumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Trakai
LLLLL
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
0% W19% R81% P
Kausi (V-T-H)
0-3-13
0.19 pistettä / ottelu · maaliero -37
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-0-5
0.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
0-2-5
Viimeiset 5 kotona
0-2-3
DDLLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.4Päästetyt maalit: 2.6xG: 1.00Vastustajan xG: 1.79BTTS: 20%Over 2.5: 60%
TransINVEST Vilnius
WWLDW
Kauden tulosjakauma
48% W22% R30% P
Kausi (V-T-H)
13-6-8
1.67 pistettä / ottelu · maaliero +12
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
7-3-4
Viimeiset 5 vieraissa
2-2-1
WDLWD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.4Päästetyt maalit: 0.8xG: 1.13Vastustajan xG: 0.79BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Maalitmiten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

TransINVEST Vilnius on 426 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

0.31 maalia / ottelu - Trakai · 1.63 maalia / ottelu - TransINVEST Vilnius

TransINVEST Vilnius on 121 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

2.63 maalia / ottelu - Trakai · 1.19 maalia / ottelu - TransINVEST Vilnius

Trakai:n maalintekoprofiili: vaikeampi

Trakai tekee maalin 25 prosentissa otteluista (4 / 16 ottelua), kun taas TransINVEST Vilnius pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (9 / 27 ottelua).

TransINVEST Vilnius:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

TransINVEST Vilnius tekee maalin 85 prosentissa otteluista (23 / 27 ottelua), kun taas Trakai pitää maalinsa puhtaana 13 prosentissa (2 / 16 ottelua).

5Tehdyt maalit (kausi)44
TrakaiTransINVEST Vilnius
42Päästetyt maalit (kausi)32
TrakaiTransINVEST Vilnius
2.94Ottelun maalikeskiarvo2.81
TrakaiTransINVEST Vilnius
2Tehdyt maalit (viimeiset 5)7
TrakaiTransINVEST Vilnius
13Päästetyt maalit (viimeiset 5)4
TrakaiTransINVEST Vilnius

Kuinka usein tehdään vähintään...

25%1 maali85%
TrakaiTransINVEST Vilnius
6%2 maalia48%
TrakaiTransINVEST Vilnius
0%3 maalia19%
TrakaiTransINVEST Vilnius
0%4 maalia7%
TrakaiTransINVEST Vilnius

Kuinka usein päästetään vähintään...

88%1 maali67%
TrakaiTransINVEST Vilnius
75%2 maalia37%
TrakaiTransINVEST Vilnius
50%3 maalia15%
TrakaiTransINVEST Vilnius
31%4 maalia0%
TrakaiTransINVEST Vilnius

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

13%BTTS puoliajalla22%
TrakaiTransINVEST Vilnius
0%BTTS molemmilla puoliskoilla4%
TrakaiTransINVEST Vilnius
0%Maali molemmilla puoliskoilla37%
TrakaiTransINVEST Vilnius

BTTS ja maalimäärä

19%Vähintään 3 maalia ja BTTS52%
TrakaiTransINVEST Vilnius
44%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää15%
TrakaiTransINVEST Vilnius
20%BTTS – viimeiset 540%
TrakaiTransINVEST Vilnius

Maalimäärä (Over/Under)kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

75%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa81%
TrakaiTransINVEST Vilnius
50%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa37%
TrakaiTransINVEST Vilnius
19%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa7%
TrakaiTransINVEST Vilnius

2. puoliaika

75%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen85%
TrakaiTransINVEST Vilnius
50%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen52%
TrakaiTransINVEST Vilnius
13%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen15%
TrakaiTransINVEST Vilnius

Ottelun puoliskotmilloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

TransINVEST Vilnius on 234 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.5 pistettä / ottelu - Trakai · 1.67 pistettä / ottelu - TransINVEST Vilnius

Trakai — puoliaikatilanne
6% johdossa31% tasatilanteessa63% häviöllä
TransINVEST Vilnius — puoliaikatilanne
44% johdossa33% tasatilanteessa22% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.5Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.67
TrakaiTransINVEST Vilnius
0.19Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.78
TrakaiTransINVEST Vilnius
1.31Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.48
TrakaiTransINVEST Vilnius
1.5Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.26
TrakaiTransINVEST Vilnius
31%Nollapeli ennen puoliaikaa59%
TrakaiTransINVEST Vilnius
81%Ei maalia ennen puoliaikaa37%
TrakaiTransINVEST Vilnius

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

0.44Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.3
TrakaiTransINVEST Vilnius
0.13Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.85
TrakaiTransINVEST Vilnius
1.31Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.7
TrakaiTransINVEST Vilnius
1.44Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.56
TrakaiTransINVEST Vilnius
31%Nollapeli puoliajan jälkeen48%
TrakaiTransINVEST Vilnius
94%Ei maalia puoliajan jälkeen41%
TrakaiTransINVEST Vilnius

Trakai — toisen puoliajan tulokset

6% W25% R69% P
8
Puoliaikapisteet
3
Puoliajan maalit
-18
Maaliero (1. puoliaika)
7
Toisen puoliajan pisteet
-19
Maaliero (2. puoliaika)
0.50
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen0%

Johtaa puoliajalla 6 prosentissa otteluista ja voittaa 0 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

TransINVEST Vilnius — toisen puoliajan tulokset

33% W30% R37% P
45
Puoliaikapisteet
21
Puoliajan maalit
+8
Maaliero (1. puoliaika)
35
Toisen puoliajan pisteet
+4
Maaliero (2. puoliaika)
1.67
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen109%

Johtaa puoliajalla 44 prosentissa otteluista ja voittaa 48 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Trakai — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.200.60
Tehdyt maalit / ottelu0.00.4
Päästetyt maalit / ottelu1.61.0
Ottelun maalikeskiarvo1.61.4
1 maali80%100%
2 maalia60%40%
3 maalia20%0%
Nollapeli20%20%
Ei maalia100%80%
Maaliero-8-3
Puoliaika: 0% johdossa - 20% tasatilanteessa - 80% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 0% tasatilanteessa - 80% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 0
TransINVEST Vilnius — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.402.00
Tehdyt maalit / ottelu0.41.0
Päästetyt maalit / ottelu0.40.4
Ottelun maalikeskiarvo0.81.4
1 maali80%100%
2 maalia0%40%
3 maalia0%0%
Nollapeli60%60%
Ei maalia60%20%
Maaliero0+3
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 20% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittainmilloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Trakai
TehdytPäästetyt
2
4
0-15
1
10
16-30
0
7
31-45
1
3
46-60
1
4
61-75
0
14
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (2 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (14). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -14 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

TransINVEST Vilnius
TehdytPäästetyt
6
3
0-15
6
3
16-30
9
7
31-45
8
5
46-60
10
6
61-75
5
8
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (10 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattoritmitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.88
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
0.8 : 2.1
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
110%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
42%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+39%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
21%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
11%
0–0-riski
noin yksi 9 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Trakai

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.87
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-1.45
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+2.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.70
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.75
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
22%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
219%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.19
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.1
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 40 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

TransINVEST Vilnius

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.25
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.19
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-8.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.22
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.03
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
136%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
83%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.33
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.1
Myöhäiset maalit
11 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 14 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
11%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakontekstionko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat A Lyga:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

TrakaiLigaTransINVEST Vilnius
Ottelun maalikeskiarvo 2.942.62 2.81
Molemmat joukkueet tekivät maalin 25%48% 59%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5) 63%52% 67%
Clean sheetit 13%31% 33%
Maali ennen puoliaikaa 75%70% 81%
Maali puoliajan jälkeen 75%76% 85%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.62
Maalien keskiarvo ottelua kohden
48%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
52%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
31%
Clean sheetit
1.43
Kotimaalit / ottelu
1.20
Vierasmaali / ottelu
+19%
Kotihyökkäyksen etu
+16%
Kotipuolustuksen etu
+9%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
70%
1 maali
39%
2 maalia
11%
3 maalia
2%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
76%
1 maali
46%
2 maalia
15%
3 maalia
2%
4 maalia

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Trakai 0 - 0 - 2 TransINVEST Vilnius. Maalien keskiarvo 4.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.