Espanja - Segunda DivisiónEstadio de Gran CanariaTiedot päivitetty 21. lokakuuta 2026

UD Las Palmas - Real Sociedad II: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

UD Las Palmas vs Real Sociedad II: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

UD Las Palmas kohtaa Real Sociedad II-joukkueen sarjassa Segunda División (Espanja). Ottelu pelataan 24. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Estadio de Gran Canaria.

Nykyvire

UD Las Palmas: 0-1-4, 0,20 pistettä ottelua kohden. Real Sociedad II: 0-0-5, 0,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

UD Las Palmas tekee 1,30 maalia ja päästää 1,90 maalia ottelua kohden. Real Sociedad II tekee 1,40 maalia ja päästää 2,10. Sarjan keskiarvo: 2,65 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: UD Las Palmas 60 %, Real Sociedad II 80 %. Over 2.5: UD Las Palmas 70 %, Real Sociedad II 70 %. Sarjataso: BTTS 50 %, Over 2.5 49 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: UD Las Palmas 1,11, Real Sociedad II 1,36. Laukaukset ottelua kohden: UD Las Palmas 9,4, Real Sociedad II 13,0. Keskimääräinen pallonhallinta: UD Las Palmas 51 %, Real Sociedad II 43 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

UD Las Palmas: johto puoliajalla 30 %, toisen puoliajan maalit 0,80. Real Sociedad II: johto puoliajalla 30 %, toisen puoliajan maalit 0,60.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella UD Las Palmas 16-30 (3) ja joukkueella Real Sociedad II 31-45+ (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Segunda División: 2,65 maalia ottelua kohden, BTTS 50 %, Over 2.5 49 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-1-0. Maalien keskiarvo 2,50, BTTS 100 %.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(1.83)
(3.90)
(4.17)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.3Tehdyt maalit / ottelu1.4
UD Las PalmasReal Sociedad II
1.9Päästetyt maalit / ottelu2.1
UD Las PalmasReal Sociedad II
51%Keskimääräinen pallonhallinta43%
UD Las PalmasReal Sociedad II
3.4Laukaukset maalia kohti / ottelu4.2
UD Las PalmasReal Sociedad II

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

9.4Laukaukset ottelua kohden13
UD Las PalmasReal Sociedad II
3.4Laukaukset maalia kohti4.2
UD Las PalmasReal Sociedad II
13.8%Laukausten tehokkuus10.8%
UD Las PalmasReal Sociedad II
51%Pallonhallinta43%
UD Las PalmasReal Sociedad II
1.11Tehty xG1.36
UD Las PalmasReal Sociedad II
1.45Päästetty xG1.61
UD Las PalmasReal Sociedad II

Laukausten laatu

UD Las Palmas: Tehokas viimeistelyReal Sociedad II: Tasapainoinen
UD Las PalmasReal Sociedad II
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)36%32%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.10
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.380.33

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

UD Las Palmas
LLDLL
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
30% W20% D50% L
Kausi (V-T-H)
3-2-5
1.10 pistettä / ottelu · maaliero -6
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-1-4
0.20 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-2-2
Viimeiset 5 kotona
1-2-2
WDLDL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 2.6xG: 1.09Vastustajan xG: 1.54BTTS: 80%Over 2.5: 100%
Real Sociedad II
LLLLL
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
20% W20% D60% L
Kausi (V-T-H)
2-2-6
0.80 pistettä / ottelu · maaliero -7
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-0-5
0.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
2-1-2
Viimeiset 5 vieraissa
2-1-2
WDWLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 3.0xG: 1.56Vastustajan xG: 1.65BTTS: 80%Over 2.5: 80%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Real Sociedad II on 8 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.3 maalia / ottelu - UD Las Palmas · 1.4 maalia / ottelu - Real Sociedad II

UD Las Palmas on 11 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.9 maalia / ottelu - UD Las Palmas · 2.1 maalia / ottelu - Real Sociedad II

UD Las Palmas:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

UD Las Palmas tekee maalin 80 prosentissa otteluista (8 / 10 ottelua), kun taas Real Sociedad II pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 10 ottelua).

Real Sociedad II:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Real Sociedad II tekee maalin 80 prosentissa otteluista (8 / 10 ottelua), kun taas UD Las Palmas pitää maalinsa puhtaana 30 prosentissa (3 / 10 ottelua).

13Tehdyt maalit (kausi)14
UD Las PalmasReal Sociedad II
19Päästetyt maalit (kausi)21
UD Las PalmasReal Sociedad II
3.2Ottelun maalikeskiarvo3.5
UD Las PalmasReal Sociedad II
6Tehdyt maalit (viimeiset 5)6
UD Las PalmasReal Sociedad II
13Päästetyt maalit (viimeiset 5)15
UD Las PalmasReal Sociedad II

Kuinka usein tehdään vähintään...

80%1 maali80%
UD Las PalmasReal Sociedad II
50%2 maalia50%
UD Las PalmasReal Sociedad II
0%3 maalia10%
UD Las PalmasReal Sociedad II
0%4 maalia0%
UD Las PalmasReal Sociedad II

Kuinka usein päästetään vähintään...

70%1 maali100%
UD Las PalmasReal Sociedad II
60%2 maalia50%
UD Las PalmasReal Sociedad II
40%3 maalia40%
UD Las PalmasReal Sociedad II
10%4 maalia20%
UD Las PalmasReal Sociedad II

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

20%BTTS puoliajalla10%
UD Las PalmasReal Sociedad II
10%BTTS molemmilla puoliskoilla10%
UD Las PalmasReal Sociedad II
40%Maali molemmilla puoliskoilla10%
UD Las PalmasReal Sociedad II

BTTS ja maalimäärä

60%Vähintään 3 maalia ja BTTS70%
UD Las PalmasReal Sociedad II
10%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
UD Las PalmasReal Sociedad II
80%BTTS – viimeiset 580%
UD Las PalmasReal Sociedad II

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

80%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa70%
UD Las PalmasReal Sociedad II
30%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa60%
UD Las PalmasReal Sociedad II
20%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa20%
UD Las PalmasReal Sociedad II

2. puoliaika

90%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen90%
UD Las PalmasReal Sociedad II
50%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen60%
UD Las PalmasReal Sociedad II
20%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen30%
UD Las PalmasReal Sociedad II

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Real Sociedad II on 18 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.1 pistettä / ottelu - UD Las Palmas · 1.3 pistettä / ottelu - Real Sociedad II

UD Las Palmas — puoliaikatilanne
30% johdossa20% tasatilanteessa50% häviöllä
Real Sociedad II — puoliaikatilanne
30% johdossa40% tasatilanteessa30% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.1Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.3
UD Las PalmasReal Sociedad II
0.5Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.8
UD Las PalmasReal Sociedad II
0.8Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.7
UD Las PalmasReal Sociedad II
1.3Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.5
UD Las PalmasReal Sociedad II
50%Nollapeli ennen puoliaikaa60%
UD Las PalmasReal Sociedad II
50%Ei maalia ennen puoliaikaa60%
UD Las PalmasReal Sociedad II

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.2Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.5
UD Las PalmasReal Sociedad II
0.8Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.6
UD Las PalmasReal Sociedad II
1.1Päästetyt maalit (2. puoliaika)1.4
UD Las PalmasReal Sociedad II
1.9Maalien keskiarvo (2. puoliaika)2
UD Las PalmasReal Sociedad II
40%Nollapeli puoliajan jälkeen10%
UD Las PalmasReal Sociedad II
30%Ei maalia puoliajan jälkeen50%
UD Las PalmasReal Sociedad II

UD Las Palmas — toisen puoliajan tulokset

30% W30% D40% L
11
Puoliaikapisteet
5
Puoliajan maalit
-3
Maaliero (1. puoliaika)
12
Toisen puoliajan pisteet
-3
Maaliero (2. puoliaika)
1.10
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 30 prosentissa otteluista ja voittaa 30 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Real Sociedad II — toisen puoliajan tulokset

0% W50% D50% L
13
Puoliaikapisteet
8
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
5
Toisen puoliajan pisteet
-8
Maaliero (2. puoliaika)
1.30
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen67%

Johtaa puoliajalla 30 prosentissa otteluista ja voittaa 20 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.7

Päästää 0.7 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

UD Las Palmas — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.600.80
Tehdyt maalit / ottelu0.60.6
Päästetyt maalit / ottelu1.41.2
Ottelun maalikeskiarvo2.01.8
1 maali100%100%
2 maalia60%60%
3 maalia40%20%
Nollapeli20%20%
Ei maalia40%40%
Maaliero-4-3
Puoliaika: 20% johdossa - 0% tasatilanteessa - 80% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 20% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Real Sociedad II — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.000.40
Tehdyt maalit / ottelu0.40.8
Päästetyt maalit / ottelu1.02.0
Ottelun maalikeskiarvo1.42.8
1 maali60%100%
2 maalia60%80%
3 maalia20%60%
Nollapeli60%0%
Ei maalia80%40%
Maaliero-3-6
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 40% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

UD Las Palmas
TehdytPäästetyt
1
3
0-15
3
5
16-30
1
0
31-45
3
5
46-60
2
2
61-75
3
4
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (3 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Real Sociedad II
TehdytPäästetyt
2
3
0-15
2
1
16-30
4
3
31-45
2
4
46-60
1
4
61-75
3
6
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (6). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.35
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.7 : 1.6
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
126%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
70%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-25%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
64%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
4%
0–0-riski
noin yksi 25 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

UD Las Palmas

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.34
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.26
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+1.4 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.19
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.45
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
87%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
165%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.90
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
23 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 8 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
23%

Real Sociedad II

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.25
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.45
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.04
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.49
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
122%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
140%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.80
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.2
Myöhäiset maalit
21 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 14 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
21%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Segunda División:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

UD Las PalmasLigaReal Sociedad II
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.202.65▲ 3.50
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 60%50%▲ 80%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 70%49%▲ 70%
Clean sheetit• 30%29%▼ 0%
Maali ennen puoliaikaa▲ 80%70%• 70%
Maali puoliajan jälkeen▲ 90%75%▲ 90%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.65
Maalien keskiarvo ottelua kohden
50%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
49%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
29%
Clean sheetit
1.50
Kotimaalit / ottelu
1.15
Vierasmaali / ottelu
+30%
Kotihyökkäyksen etu
+23%
Kotipuolustuksen etu
+10%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
70%
1 maali
34%
2 maalia
15%
3 maalia
4%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
75%
1 maali
45%
2 maalia
14%
3 maalia
6%
4 maalia

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): UD Las Palmas 1 - 1 - 0 Real Sociedad II. Maalien keskiarvo 2.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.

Real Sociedad de Fútbol II
1 : 1
UD Las Palmas
UD Las Palmas
2 : 1
Real Sociedad de Fútbol II

UKK

Milloin UD Las Palmas ja Real Sociedad II pelaavat?

UD Las Palmas kohtaa joukkueen Real Sociedad II 24. lokakuuta 2026 sarjassa Segunda División stadionilla Estadio de Gran Canaria. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Millaiset ovat joukkueiden UD Las Palmas ja Real Sociedad II keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa UD Las Palmas voitti 1, Real Sociedad II voitti 0 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 100 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua UD Las Palmas–Real Sociedad II?

UD Las Palmas tekee keskimäärin 1,30 maalia ottelua kohden ja Real Sociedad II 1,40. Sarjan Segunda División keskiarvo on 2,65 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 49 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 60 prosentissa joukkueen UD Las Palmas otteluista ja 80 prosentissa joukkueen Real Sociedad II otteluista.

Millainen on joukkueiden UD Las Palmas ja Real Sociedad II nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella UD Las Palmas on saavuttanut 0 voittoa, 1 tasapeliä ja 4 tappiota (0,20 pistettä ottelua kohden). Real Sociedad II on saavuttanut 0 voittoa, 0 tasapeliä ja 5 tappiota (0,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun UD Las Palmas–Real Sociedad II vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.