UD Oliveirense - Vitória de Sernache: ottelutilastot
UD Oliveirense vs Vitória de Sernache: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
UD Oliveirense pelasi Vitória de Sernache-joukkuetta vastaan sarjassa Liga 3 (Portugali). Ottelu pelattiin 23. elokuuta 2026. Pelipaikka: Estádio Carlos Osório. Lopputulos: 3:2.
Nykyvire
UD Oliveirense: 0-2-0, 1,00 pistettä ottelua kohden. Vitória de Sernache: 0-1-1, 0,50 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
UD Oliveirense tekee 0,50 maalia ja päästää 0,50 maalia ottelua kohden. Vitória de Sernache tekee 0,00 maalia ja päästää 2,50. Sarjan keskiarvo: 2,38 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: UD Oliveirense 50 %, Vitória de Sernache 0 %. Over 2.5: UD Oliveirense 0 %, Vitória de Sernache 50 %. Sarjataso: BTTS 45 %, Over 2.5 41 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: UD Oliveirense 0,90, Vitória de Sernache 1,06. Laukaukset ottelua kohden: UD Oliveirense 5,0, Vitória de Sernache 5,5. Keskimääräinen pallonhallinta: UD Oliveirense 56 %, Vitória de Sernache 46 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
UD Oliveirense: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,50. Vitória de Sernache: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,00.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella UD Oliveirense 46-60 (1) ja joukkueella Vitória de Sernache 0-15 (0). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Liga 3: 2,38 maalia ottelua kohden, BTTS 45 %, Over 2.5 41 %.
Keskinäiset ottelut
Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
UD Oliveirensella on selvästi vahvemmat lähtökohdat kotiotteluissa: se pelasi ainoassa tähänastisessa kotiottelussaan 0–0-tasapelin, piti maalinsa puhtaana ja hallitsi pallonhallintaa 62-prosenttisesti. Vitória de Sernache hävisi ainoan tähänastisen vierasottelunsa päästäen peräti 5 maalia, ja sen vieraissa päästettyjen xG-lukema on korkea 1,92, kun taas Oliveirensen kotona luoma xG on 1,19. Vierasjoukkue laukoo vieraissa hieman enemmän laukauksia maalia kohti, 4, kun kotijoukkueella vastaava luku on 3, mutta kumpikaan joukkue ei ole vielä onnistunut maalinteossa omissa otteluolosuhteissaan. Molempien joukkueiden viidessä viime ottelussa saldo on ollut identtinen: 1 voitto, 3 tasapeliä ja 1 tappio, mikä kasvattaa tasapelin todennäköisyyttä. Kotietu sekä Vitória de Sernachen huomattavasti heikompi vieraspuolustus puoltavat kuitenkin kotijoukkueen varovaista voittoa.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
”Ei”-valinnalla on lievä etu, sillä molempien joukkueiden maalintekoon päättyneiden otteluiden osuus liigassa on vain 40 %, ja 80 % otteluista päättyy siten, että vähintään toinen joukkue jää ilman maalia. Kotijoukkue ei ole kauden tilastojen perusteella vielä tehnyt maaliakaan: sen xG on 0,94 ja laukauksia maalia kohti on ollut keskimäärin vain 2, vaikka vastustaja on päästänyt keskimäärin peräti 5,0 maalia. Myös Vitória de Sernachella on kauden tilastoissa nolla tehtyä maalia, vaikka sen xG on 1,17, mikä lisää riskiä sille, että toinen joukkue jää jälleen ilman maalia. Viimeiset viisi ottelua antavat tasaisemman kuvan, sillä BTTS toteutui 60 %:ssa Oliveirensen ja 40 %:ssa Vitórian otteluista, mutta joukkueet tekivät keskimäärin vain 0,8 ja 1,0 maalia. Kun liigan maalikeskiarvo on 1,95 ja hyökkäysten tehokkuus heikko, todennäköisempi lopputulos on sellainen, jossa vähintään toinen joukkue jää ilman maalia.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Oliveirensen viidessä viime ottelussa on syntynyt keskimäärin 2,2 maalia ja Vitórii de Sernachen otteluissa 2,4 maalia, mikä viittaa maltilliseen maalitahtiin. Molemmilla joukkueilla vain 40 % otteluista päättyi tällä ajanjaksolla vähintään kolmeen maaliin, kun sarjan keskiarvo on vain 1,95 maalia ottelua kohden ja yli 2,5 maalin otteluita on ollut 30 %. Kotijoukkueen potentiaali on hieman korkeampi, sillä sen viiden viime ottelun xG on 1,38, kun taas vastustajat pääsevät keskimäärin 1,33 xG:hen, mutta vieraat luovat vain 0,96 xG:tä ottelua kohden. Vieraiden puolustuksen yksittäinen vahva ottelu kasvattaa suuremman maalimäärän riskiä, mutta ennustettu yhteismaali 2,30 puoltaa silti selvästi alle 3,5 maalin vaihtoehtoa.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Vahvin skenaario on tasapeli puoliajalla ja tasapeli ottelun lopussa, sillä molemmat joukkueet pelasivat tasan peräti 60 %:ssa viidestä viime ottelustaan ja keräsivät 1,2 pistettä ottelua kohden. Oliveirense teki tällä ajanjaksolla vain 0,8 maalia ottelua kohden ja Vitória de Sernache 1,0, kun taas molemmat päästivät keskimäärin 1,4 maalia, mikä rajoittaa kummankin joukkueen etulyöntiasemaa. Ensimmäisistä puoliajoista on odotettavissa erityisen varovaisia: kotijoukkue teki ennen taukoa keskimäärin 0,2 maalia ja vierasjoukkue niin ikään 0,2 maalia, ja 60 % Oliveirensen viimeisistä ensimmäisistä puoliajoista päättyi tasan. Vitórian keskimääräinen xG on hieman korkeampi, 1,17 verrattuna 0,94:ään, ja se laukoo ottelua kohden 4 kertaa maalia kohti, kun kotijoukkueen lukema on 2. Samalla sen xGA on korkea, 1,92, joten hyökkäyksellinen etu ei anna selkeää perustetta vierasvoitolle. Toisen puoliajan jälkeen molemmat joukkueet ovat yleensä aktiivisempia, mutta viime otteluiden 60 %:n tasapeliosuuden perusteella tasainen lopputulos vihellyksen päätteeksi on edelleen todennäköisin.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| UD Oliveirense | Vitória de Sernache | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 50% | 55% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.18 | 0.19 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.20 | 0.00 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
UD Oliveirense on 100 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1 pistettä / ottelu - UD Oliveirense · 0.5 pistettä / ottelu - Vitória de Sernache
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
UD Oliveirense on 400 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
0.5 maalia / ottelu - UD Oliveirense · 2.5 maalia / ottelu - Vitória de Sernache
UD Oliveirense tekee maalin 50 prosentissa otteluista (1 / 2 ottelua), kun taas Vitória de Sernache pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (1 / 2 ottelua).
Vitória de Sernache tekee maalin 0 prosentissa otteluista (0 / 2 ottelua), kun taas UD Oliveirense pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (1 / 2 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - UD Oliveirense
Over / Under - Vitória de Sernache
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
UD Oliveirense on 100 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1 pistettä / ottelu - UD Oliveirense · 0.5 pistettä / ottelu - Vitória de Sernache
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
UD Oliveirense — toisen puoliajan tulokset
Päästää 0.5 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Vitória de Sernache — toisen puoliajan tulokset
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.00 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.0 | 0.5 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.0 | 0.5 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 0.0 | 1.0 |
| 1 maali | 0% | 50% |
| 2 maalia | 0% | 50% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 100% | 50% |
| Ei maalia | 100% | 50% |
| Maaliero | 0 | 0 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.50 | 0.50 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.0 | 0.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.5 | 1.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.5 | 1.0 |
| 1 maali | 50% | 50% |
| 2 maalia | 50% | 50% |
| 3 maalia | 50% | 0% |
| Nollapeli | 50% | 50% |
| Ei maalia | 100% | 100% |
| Maaliero | -3 | -2 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (1 goal). Päästää eniten välillä 61-75 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
Päästää eniten välillä 16-30 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
UD Oliveirense
Vitória de Sernache
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Liga 3:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| UD Oliveirense | Liga | Vitória de Sernache | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▼ 1.00 | 2.38 | ▲ 2.50 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 50% | 45% | ▼ 0% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 0% | 41% | ▲ 50% |
| Clean sheetit | ▲ 50% | 34% | ▲ 50% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▼ 0% | 62% | ▼ 50% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▼ 50% | 66% | ▼ 50% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
UKK
Mikä oli ottelun UD Oliveirense–Vitória de Sernache tulos?
Sarjan Liga 3 ottelu päättyi UD Oliveirense 3:2 Vitória de Sernache. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua UD Oliveirense–Vitória de Sernache?
UD Oliveirense tekee keskimäärin 0,50 maalia ottelua kohden ja Vitória de Sernache 0,00. Sarjan Liga 3 keskiarvo on 2,38 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 41 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen UD Oliveirense otteluista ja 0 prosentissa joukkueen Vitória de Sernache otteluista.
Millainen on joukkueiden UD Oliveirense ja Vitória de Sernache nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella UD Oliveirense on saavuttanut 0 voittoa, 2 tasapeliä ja 0 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Vitória de Sernache on saavuttanut 0 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (0,50 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun UD Oliveirense–Vitória de Sernache vihjeen ja kattavan analyysin?
Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.


