Unkari - NB ISzusza Ferenc StadionTiedot päivitetty 14. lokakuuta 2026

Újpest - Puskás: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

Újpest vs Puskás: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Újpest kohtaa Puskás-joukkueen sarjassa NB I (Unkari). Ottelu pelataan 17. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Szusza Ferenc Stadion.

Nykyvire

Újpest: 2-2-1, 1,60 pistettä ottelua kohden. Puskás: 3-0-2, 1,80 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Újpest tekee 2,00 maalia ja päästää 1,56 maalia ottelua kohden. Puskás tekee 1,56 maalia ja päästää 1,11. Sarjan keskiarvo: 3,19 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Újpest 89 %, Puskás 44 %. Over 2.5: Újpest 67 %, Puskás 44 %. Sarjataso: BTTS 66 %, Over 2.5 60 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Újpest 1,51, Puskás 1,30. Laukaukset ottelua kohden: Újpest 11,7, Puskás 10,4. Keskimääräinen pallonhallinta: Újpest 52 %, Puskás 47 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Újpest: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 1,22. Puskás: johto puoliajalla 56 %, toisen puoliajan maalit 0,56.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Újpest 61-75 (5) ja joukkueella Puskás 16-30 (5). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

NB I: 3,19 maalia ottelua kohden, BTTS 66 %, Over 2.5 60 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-1-2. Maalien keskiarvo 1,00, BTTS 0 %.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(2.15)
(3.48)
(2.83)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

2Tehdyt maalit / ottelu1.56
ÚjpestPuskás
1.56Päästetyt maalit / ottelu1.11
ÚjpestPuskás
52%Keskimääräinen pallonhallinta47%
ÚjpestPuskás
5.67Laukaukset maalia kohti / ottelu4.44
ÚjpestPuskás

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.67Laukaukset ottelua kohden10.44
ÚjpestPuskás
5.67Laukaukset maalia kohti4.44
ÚjpestPuskás
17.1%Laukausten tehokkuus14.9%
ÚjpestPuskás
52%Pallonhallinta47%
ÚjpestPuskás
1.51Tehty xG1.3
ÚjpestPuskás
1.49Päästetty xG1.52
ÚjpestPuskás

Laukausten laatu

Újpest: Tehokas viimeistelyPuskás: Vastahyökkäävä
ÚjpestPuskás
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)49%43%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.350.35

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Puskás on 13 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.6 pistettä / ottelu - Újpest · 1.8 pistettä / ottelu - Puskás

Újpest
LWDWD
Kauden tulosjakauma
44% W33% D22% L
Kausi (V-T-H)
4-3-2
1.67 pistettä / ottelu · maaliero +4
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-2-1
1.60 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
3-1-0
Viimeiset 5 kotona
3-1-0
WDWW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.6Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.59Vastustajan xG: 1.58BTTS: 80%Over 2.5: 60%
Puskás
WLLWW
Kauden tulosjakauma
67% W0% D33% L
Kausi (V-T-H)
6-0-3
2.00 pistettä / ottelu · maaliero +4
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-0-2
1.80 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
4-0-1
Viimeiset 5 vieraissa
4-0-1
WWWLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 0.8xG: 1.35Vastustajan xG: 1.39BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Újpest on 28 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

2 maalia / ottelu - Újpest · 1.56 maalia / ottelu - Puskás

Puskás on 41 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.56 maalia / ottelu - Újpest · 1.11 maalia / ottelu - Puskás

Újpest:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Újpest tekee maalin 89 prosentissa otteluista (8 / 9 ottelua), kun taas Puskás pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (3 / 9 ottelua).

Puskás:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Puskás tekee maalin 78 prosentissa otteluista (7 / 9 ottelua), kun taas Újpest pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 9 ottelua).

18Tehdyt maalit (kausi)14
ÚjpestPuskás
14Päästetyt maalit (kausi)10
ÚjpestPuskás
3.56Ottelun maalikeskiarvo2.67
ÚjpestPuskás
8Tehdyt maalit (viimeiset 5)6
ÚjpestPuskás
7Päästetyt maalit (viimeiset 5)4
ÚjpestPuskás

Kuinka usein tehdään vähintään...

89%1 maali78%
ÚjpestPuskás
56%2 maalia44%
ÚjpestPuskás
33%3 maalia33%
ÚjpestPuskás
22%4 maalia0%
ÚjpestPuskás

Kuinka usein päästetään vähintään...

100%1 maali67%
ÚjpestPuskás
56%2 maalia44%
ÚjpestPuskás
0%3 maalia0%
ÚjpestPuskás
0%4 maalia0%
ÚjpestPuskás

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

44%BTTS puoliajalla22%
ÚjpestPuskás
22%BTTS molemmilla puoliskoilla11%
ÚjpestPuskás
33%Maali molemmilla puoliskoilla33%
ÚjpestPuskás

BTTS ja maalimäärä

67%Vähintään 3 maalia ja BTTS44%
ÚjpestPuskás
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
ÚjpestPuskás
80%BTTS – viimeiset 540%
ÚjpestPuskás

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

78%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa78%
ÚjpestPuskás
56%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa44%
ÚjpestPuskás
33%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa22%
ÚjpestPuskás

2. puoliaika

78%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen67%
ÚjpestPuskás
67%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen33%
ÚjpestPuskás
33%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen22%
ÚjpestPuskás

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Puskás on 42 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.33 pistettä / ottelu - Újpest · 1.89 pistettä / ottelu - Puskás

Újpest — puoliaikatilanne
33% johdossa33% tasatilanteessa33% häviöllä
Puskás — puoliaikatilanne
56% johdossa22% tasatilanteessa22% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.33Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.89
ÚjpestPuskás
0.78Tehdyt maalit (1. puoliaika)1
ÚjpestPuskás
0.89Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.44
ÚjpestPuskás
1.67Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.44
ÚjpestPuskás
33%Nollapeli ennen puoliaikaa56%
ÚjpestPuskás
44%Ei maalia ennen puoliaikaa44%
ÚjpestPuskás

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

2Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.11
ÚjpestPuskás
1.22Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.56
ÚjpestPuskás
0.67Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.67
ÚjpestPuskás
1.89Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.22
ÚjpestPuskás
44%Nollapeli puoliajan jälkeen56%
ÚjpestPuskás
33%Ei maalia puoliajan jälkeen44%
ÚjpestPuskás

Újpest — toisen puoliajan tulokset

56% W33% D11% L
12
Puoliaikapisteet
7
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
18
Toisen puoliajan pisteet
+5
Maaliero (2. puoliaika)
1.33
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen133%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 44 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.2

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Puskás — toisen puoliajan tulokset

22% W44% D33% L
17
Puoliaikapisteet
9
Puoliajan maalit
+5
Maaliero (1. puoliaika)
10
Toisen puoliajan pisteet
-1
Maaliero (2. puoliaika)
1.89
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen120%

Johtaa puoliajalla 56 prosentissa otteluista ja voittaa 67 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Újpest — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.402.20
Tehdyt maalit / ottelu0.21.4
Päästetyt maalit / ottelu1.00.4
Ottelun maalikeskiarvo1.21.8
1 maali60%80%
2 maalia40%60%
3 maalia20%20%
Nollapeli40%60%
Ei maalia80%20%
Maaliero-4+5
Puoliaika: 0% johdossa - 40% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 40% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 1
Puskás — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.601.60
Tehdyt maalit / ottelu0.60.6
Päästetyt maalit / ottelu0.40.4
Ottelun maalikeskiarvo1.01.0
1 maali60%60%
2 maalia20%20%
3 maalia20%20%
Nollapeli60%80%
Ei maalia60%40%
Maaliero+1+1
Puoliaika: 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 40% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Újpest
TehdytPäästetyt
2
3
0-15
1
3
16-30
4
2
31-45
1
2
46-60
5
1
61-75
5
3
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (5 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Puskás
TehdytPäästetyt
3
1
0-15
5
1
16-30
1
2
31-45
1
3
46-60
1
2
61-75
3
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (5 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.12
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.6 : 1.6
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
98%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
67%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-68%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
69%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
2%
0–0-riski
noin yksi 50 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Újpest

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.02
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.42
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.8 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.49
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.07
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
110%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
113%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.07
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.4
Myöhäiset maalit
28 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 11 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
28%

Puskás

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.22
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.67
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.26
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.41
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
113%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
61%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.20
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.4
Myöhäiset maalit
21 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 21 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
21%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat NB I:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

ÚjpestLigaPuskás
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.563.19▼ 2.67
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 89%66%▼ 44%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 67%60%▼ 44%
Clean sheetit▼ 0%19%▲ 33%
Maali ennen puoliaikaa▲ 78%68%▲ 78%
Maali puoliajan jälkeen▼ 78%81%▼ 67%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.19
Maalien keskiarvo ottelua kohden
66%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
60%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
19%
Clean sheetit
1.81
Kotimaalit / ottelu
1.38
Vierasmaali / ottelu
+31%
Kotihyökkäyksen etu
+24%
Kotipuolustuksen etu
+14%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
68%
1 maali
36%
2 maalia
23%
3 maalia
6%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
81%
1 maali
62%
2 maalia
28%
3 maalia
9%
4 maalia

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (3): Újpest 0 - 1 - 2 Puskás. Maalien keskiarvo 1.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

UKK

Milloin Újpest ja Puskás pelaavat?

Újpest kohtaa joukkueen Puskás 17. lokakuuta 2026 sarjassa NB I stadionilla Szusza Ferenc Stadion. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Millaiset ovat joukkueiden Újpest ja Puskás keskinäiset tilastot?

3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Újpest voitti 0, Puskás voitti 2 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 1,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Újpest–Puskás?

Újpest tekee keskimäärin 2,00 maalia ottelua kohden ja Puskás 1,56. Sarjan NB I keskiarvo on 3,19 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 60 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 89 prosentissa joukkueen Újpest otteluista ja 44 prosentissa joukkueen Puskás otteluista.

Millainen on joukkueiden Újpest ja Puskás nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Újpest on saavuttanut 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,60 pistettä ottelua kohden). Puskás on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Újpest–Puskás vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.