Unión Santa Fe - Instituto: ottelutilastot
Unión Santa Fe vs Instituto: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Unión Santa Fe pelasi Instituto-joukkuetta vastaan sarjassa Primera División (Argentiina). Ottelu pelattiin 8. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Estadio 15 de Abril. Lopputulos: 3:2.
Nykyvire
Unión Santa Fe: 3-0-2, 1,80 pistettä ottelua kohden. Instituto: 4-1-0, 2,60 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Unión Santa Fe tekee 1,52 maalia ja päästää 1,32 maalia ottelua kohden. Instituto tekee 1,00 maalia ja päästää 0,83. Sarjan keskiarvo: 2,08 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Unión Santa Fe 60 %, Instituto 35 %. Over 2.5: Unión Santa Fe 56 %, Instituto 26 %. Sarjataso: BTTS 44 %, Over 2.5 36 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Unión Santa Fe 1,76, Instituto 1,55. Laukaukset ottelua kohden: Unión Santa Fe 15,9, Instituto 13,8. Keskimääräinen pallonhallinta: Unión Santa Fe 49 %, Instituto 49 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Unión Santa Fe: johto puoliajalla 40 %, toisen puoliajan maalit 0,88. Instituto: johto puoliajalla 35 %, toisen puoliajan maalit 0,57.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Unión Santa Fe 61-75 (9) ja joukkueella Instituto 76-90+ (6). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Primera División: 2,08 maalia ottelua kohden, BTTS 44 %, Over 2.5 36 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 2-1-0. Maalien keskiarvo 2,33, BTTS 33 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Unión Santa Fella on kotikentällään selkeämmät valtit: se tekee keskimäärin 1,64 maalia ottelua kohden, kun taas Instituto on tehnyt vierasotteluissa vain 0,67 maalia. Isännät luovat myös laadukkaampia maalipaikkoja, minkä vahvistaa xG-lukema 2,13 verrattuna vieraiden 1,62:een. Lisäksi heidän 20,09 laukaustaan ottelua kohden ja 55 prosentin pallonhallintansa kertovat vahvasta aloitteellisuudesta. Joukkueiden puolustukset ovat tilastollisesti hyvin lähellä toisiaan, sillä ne päästävät keskimäärin 0,82 ja 0,83 maalia. Instituto on kuitenkin jäänyt maaleitta 42 prosentissa vierasotteluistaan, kun Uniónilla vastaava lukema kotikentällä on 18 prosenttia. Vieraat ovat toki parhaillaan erinomaisessa tappiottomassa putkessa: viimeisistä viidestä ottelusta saldona on 3 voittoa ja 2 tasapeliä, ja omiin on mennyt vain 1 maali. Heikompi tehokkuus vieraskentällä kallistaa vaakaa silti hieman isäntien suuntaan. Tasapeli on edelleen realistinen lopputulos, sillä Unión on pelannut 36 prosenttia kotiotteluistaan tasan, mutta parempi maalipaikkojen luominen ja kotietu antavat sille suuremmat mahdollisuudet voittoon.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Kauden tilastot tukevat selvästi skenaariota, jossa molemmat joukkueet eivät onnistu maalinteossa: BTTS toteutui 45 prosentissa Uniónin otteluista ja vain 25 prosentissa Instituton otteluista, kun sarjan keskiarvo on 44 %. Instituto tekee vierasotteluissa vain 0,67 maalia ottelua kohden ja jää kokonaan ilman maalia 42 prosentissa otteluistaan, kun taas Unión päästää kotikentällään keskimäärin 0,82 maalia. Vierasjoukkue on lisäksi puolustuksellisesti erittäin vankka: se on pitänyt maalinsa puhtaana 42 prosentissa otteluista ja päästänyt keskimäärin 0,83 maalia, mikä vähentää kotijoukkueen maalinteon todennäköisyyttä. Instituton viidessä viime ottelussa joukkue teki keskimäärin vain 0,8 maalia ja päästi vain 0,2 maalia ottelua kohden, ja BTTS toteutui tuona aikana vain kerran viidessä ottelussa. Vaikka Unión teki viidessä viime ottelussaan 1,8 maalia ottelua kohden ja sen BTTS-lukema oli 80 %, Instituton heikko vierasvire ja vahva puolustus puoltavat voimakkaammin BTTS Ei -vaihtoehtoa.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Instituton profiili rajoittaa selvästi maalimäärää: kauden aikana sen ottelut päättyivät alle 2.5 maaliin 92 %:ssa tapauksista ja alle 3.5 maaliin 100 %:ssa. Myös Uniónilla vähintään neljän maalin otteluiden osuus on pieni, vain 9 %, ja se päästää kotikentällään keskimäärin vain 0,82 maalia. Vierasjoukkue tekee keskimäärin vain 0,67 maalia ottelua kohden, jäi ilman maalia 42 %:ssa otteluista, ja sen viimeistelytehokkuus on vain 5 %, vaikka se luo tilanteita keskimäärin 1,62 xG:n edestä. Unión on viime aikoina pelannut avoimemmin, sillä viidessä edellisessä ottelussaan se teki keskimäärin 1,8 maalia ja päästi 1,4, mutta Instituto päästi samalla ajanjaksolla vain 0,2 maalia ottelua kohden. Ennustettu 2,05 maalia viittaa siihen, että tulokset 1:0, 1:1 tai 2:0 ovat realistisia, joten alle 3.5 maalia -veto saa vahvinta tukea datasta.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Unión Santa Fe aloittaa ottelut erittäin vahvasti: se johti tauolla 6:ssa 11 ottelusta eli 55 prosentissa, ja päästi ennen taukoa keskimäärin vain 0,18 maalia. Instituto tekee ensimmäisillä jaksoilla vain 0,17 maalia ottelua kohden, ja peräti 83 prosentissa näistä jaksoista se jäi ilman maalia, mikä rajoittaa selvästi vieraiden mahdollisuuksia siirtyä johtoon. Kotijoukkue on myös koko kauden mittakaavassa tehokkaampi tehden keskimäärin 1,36 maalia Instituton 0,67:ää vastaan, ja se voittaa 64 prosenttia otteluistaan, kun vastustajan voittoprosentti on 33 %. Vieraiden viimeaikainen vire on vakaa, sillä viidessä ottelussa se ei ole hävinnyt kertaakaan ja on päästänyt vain 0,2 maalia ottelua kohden. Siksi tasapeli tauolla on edelleen varteenotettava vaihtoehto, mutta Uniónin etu ensimmäisillä jaksoilla viittaa ennen kaikkea skenaarioon, jossa kotijoukkue siirtyy johtoon ja pitää johtoasemansa loppuun asti.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Unión Santa Fe | Instituto | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 32% | 32% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.11 | 0.11 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.30 | 0.23 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Instituto on 44 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1.8 pistettä / ottelu - Unión Santa Fe · 2.6 pistettä / ottelu - Instituto
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Unión Santa Fe on 52 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1.52 maalia / ottelu - Unión Santa Fe · 1 maalia / ottelu - Instituto
Instituto on 59 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1.32 maalia / ottelu - Unión Santa Fe · 0.83 maalia / ottelu - Instituto
Unión Santa Fe tekee maalin 72 prosentissa otteluista (18 / 25 ottelua), kun taas Instituto pitää maalinsa puhtaana 39 prosentissa (9 / 23 ottelua).
Instituto tekee maalin 70 prosentissa otteluista (16 / 23 ottelua), kun taas Unión Santa Fe pitää maalinsa puhtaana 20 prosentissa (5 / 25 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Unión Santa Fe
Over / Under - Instituto
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Unión Santa Fe — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 40 prosentissa otteluista ja voittaa 36 prosentissa. Säilyttää johtoaseman yleensä loppuun asti.
Päästää 0.5 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Instituto — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 35 prosentissa otteluista ja voittaa 48 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.60 | 1.80 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.4 | 1.6 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.2 | 1.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 0.6 | 2.6 |
| 1 maali | 60% | 100% |
| 2 maalia | 0% | 80% |
| 3 maalia | 0% | 60% |
| Nollapeli | 80% | 20% |
| Ei maalia | 60% | 40% |
| Maaliero | +1 | +3 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.00 | 2.60 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.0 | 0.8 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.0 | 0.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 0.0 | 0.8 |
| 1 maali | 0% | 80% |
| 2 maalia | 0% | 0% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 100% | 100% |
| Ei maalia | 100% | 20% |
| Maaliero | 0 | +4 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (9 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (9). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (6 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (6). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Unión Santa Fe
Instituto
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Primera División:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Unión Santa Fe | Liga | Instituto | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▲ 2.84 | 2.08 | ▼ 1.83 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 60% | 44% | ▼ 35% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▲ 56% | 36% | ▼ 26% |
| Clean sheetit | ▼ 20% | 34% | ▲ 39% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 68% | 59% | ▼ 52% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 92% | 72% | ▲ 83% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (3): Unión Santa Fe 2 - 1 - 0 Instituto. Maalien keskiarvo 2.33, molemmat joukkueet tekivät maalin 33% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Unión Santa Fe–Instituto tulos?
Sarjan Primera División ottelu päättyi Unión Santa Fe 3:2 Instituto. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Unión Santa Fe ja Instituto keskinäiset tilastot?
3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Unión Santa Fe voitti 2, Instituto voitti 0 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,33 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 33 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Unión Santa Fe–Instituto?
Unión Santa Fe tekee keskimäärin 1,52 maalia ottelua kohden ja Instituto 1,00. Sarjan Primera División keskiarvo on 2,08 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 36 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 60 prosentissa joukkueen Unión Santa Fe otteluista ja 35 prosentissa joukkueen Instituto otteluista.
Millainen on joukkueiden Unión Santa Fe ja Instituto nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Unión Santa Fe on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden). Instituto on saavuttanut 4 voittoa, 1 tasapeliä ja 0 tappiota (2,60 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Unión Santa Fe–Instituto vihjeen ja kattavan analyysin?
Vertaa tällä sivulla ottelun Unión Santa Fe–Instituto taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.


