Unkari - NB IITiedot päivitetty 03. marraskuuta 2026

Videoton - BVSC: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

Videoton vs BVSC: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Videoton kohtaa BVSC-joukkueen sarjassa NB II (Unkari). Ottelu pelataan 7. marraskuuta 2026.

Nykyvire

Videoton: 2-0-3, 1,20 pistettä ottelua kohden. BVSC: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Videoton tekee 1,33 maalia ja päästää 1,17 maalia ottelua kohden. BVSC tekee 1,27 maalia ja päästää 1,27. Sarjan keskiarvo: 2,91 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Videoton 50 %, BVSC 45 %. Over 2.5: Videoton 67 %, BVSC 45 %. Sarjataso: BTTS 55 %, Over 2.5 56 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Videoton 1,56, BVSC 1,40. Laukaukset ottelua kohden: Videoton 11,6, BVSC 8,6. Keskimääräinen pallonhallinta: Videoton 50 %, BVSC 43 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Videoton: johto puoliajalla 17 %, toisen puoliajan maalit 0,83. BVSC: johto puoliajalla 18 %, toisen puoliajan maalit 0,91.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Videoton 46-60 (4) ja joukkueella BVSC 46-60 (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

NB II: 2,91 maalia ottelua kohden, BTTS 55 %, Over 2.5 56 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-2. Maalien keskiarvo 1,00, BTTS 0 %.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(-)
(-)
(-)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.33Tehdyt maalit / ottelu1.27
VideotonBVSC
1.17Päästetyt maalit / ottelu1.27
VideotonBVSC
50%Keskimääräinen pallonhallinta43%
VideotonBVSC
5.08Laukaukset maalia kohti / ottelu3.64
VideotonBVSC

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.58Laukaukset ottelua kohden8.55
VideotonBVSC
5.08Laukaukset maalia kohti3.64
VideotonBVSC
11.5%Laukausten tehokkuus14.9%
VideotonBVSC
50%Pallonhallinta43%
VideotonBVSC
1.56Tehty xG1.4
VideotonBVSC
1.18Päästetty xG1.16
VideotonBVSC

Laukausten laatu

Videoton: TasapainoinenBVSC: Vastahyökkäävä
VideotonBVSC
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)44%43%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.16
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.260.35

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

BVSC on 67 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.2 pistettä / ottelu - Videoton · 2 pistettä / ottelu - BVSC

Videoton
LWLLW
Kauden tulosjakauma
42% W0% D58% L
Kausi (V-T-H)
5-0-7
1.25 pistettä / ottelu · maaliero +2
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-3
1.20 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
4-0-2
Viimeiset 5 kotona
3-0-2
WLWWL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 0.8xG: 1.76Vastustajan xG: 1.04BTTS: 20%Over 2.5: 40%
BVSC
LWWDW
Kauden tulosjakauma
36% W18% D45% L
Kausi (V-T-H)
4-2-5
1.27 pistettä / ottelu · maaliero 0
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
2-0-2
Viimeiset 5 vieraissa
2-0-2
LWLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.2Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.41Vastustajan xG: 1.12BTTS: 80%Over 2.5: 80%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Videoton on 5 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.33 maalia / ottelu - Videoton · 1.27 maalia / ottelu - BVSC

Videoton on 9 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.17 maalia / ottelu - Videoton · 1.27 maalia / ottelu - BVSC

Videoton:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Videoton tekee maalin 83 prosentissa otteluista (10 / 12 ottelua), kun taas BVSC pitää maalinsa puhtaana 27 prosentissa (3 / 11 ottelua).

BVSC:n maalintekoprofiili: vahva

BVSC tekee maalin 64 prosentissa otteluista (7 / 11 ottelua), kun taas Videoton pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (4 / 12 ottelua).

16Tehdyt maalit (kausi)14
VideotonBVSC
14Päästetyt maalit (kausi)14
VideotonBVSC
2.5Ottelun maalikeskiarvo2.55
VideotonBVSC
5Tehdyt maalit (viimeiset 5)11
VideotonBVSC
4Päästetyt maalit (viimeiset 5)7
VideotonBVSC

Kuinka usein tehdään vähintään...

83%1 maali64%
VideotonBVSC
25%2 maalia36%
VideotonBVSC
17%3 maalia9%
VideotonBVSC
8%4 maalia9%
VideotonBVSC

Kuinka usein päästetään vähintään...

67%1 maali73%
VideotonBVSC
42%2 maalia36%
VideotonBVSC
8%3 maalia9%
VideotonBVSC
0%4 maalia9%
VideotonBVSC

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

25%BTTS puoliajalla18%
VideotonBVSC
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
VideotonBVSC
17%Maali molemmilla puoliskoilla27%
VideotonBVSC

BTTS ja maalimäärä

50%Vähintään 3 maalia ja BTTS45%
VideotonBVSC
17%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
VideotonBVSC
20%BTTS – viimeiset 580%
VideotonBVSC

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

58%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa64%
VideotonBVSC
33%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa18%
VideotonBVSC
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
VideotonBVSC

2. puoliaika

92%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen73%
VideotonBVSC
42%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen36%
VideotonBVSC
25%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen27%
VideotonBVSC

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Videoton on 7 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.17 pistettä / ottelu - Videoton · 1.09 pistettä / ottelu - BVSC

Videoton — puoliaikatilanne
17% johdossa67% tasatilanteessa17% häviöllä
BVSC — puoliaikatilanne
18% johdossa55% tasatilanteessa27% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.17Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.09
VideotonBVSC
0.5Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.36
VideotonBVSC
0.42Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.45
VideotonBVSC
0.92Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.82
VideotonBVSC
58%Nollapeli ennen puoliaikaa55%
VideotonBVSC
58%Ei maalia ennen puoliaikaa64%
VideotonBVSC

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.33Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.55
VideotonBVSC
0.83Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.91
VideotonBVSC
0.75Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.82
VideotonBVSC
1.58Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.73
VideotonBVSC
50%Nollapeli puoliajan jälkeen55%
VideotonBVSC
42%Ei maalia puoliajan jälkeen45%
VideotonBVSC

Videoton — toisen puoliajan tulokset

42% W8% D50% L
14
Puoliaikapisteet
6
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
16
Toisen puoliajan pisteet
+1
Maaliero (2. puoliaika)
1.17
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen247%

Johtaa puoliajalla 17 prosentissa otteluista ja voittaa 42 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

BVSC — toisen puoliajan tulokset

36% W45% D18% L
12
Puoliaikapisteet
4
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
17
Toisen puoliajan pisteet
+1
Maaliero (2. puoliaika)
1.09
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen200%

Johtaa puoliajalla 18 prosentissa otteluista ja voittaa 36 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.4

Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Videoton — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.201.40
Tehdyt maalit / ottelu0.60.4
Päästetyt maalit / ottelu0.40.4
Ottelun maalikeskiarvo1.00.8
1 maali60%80%
2 maalia40%0%
3 maalia0%0%
Nollapeli60%60%
Ei maalia60%60%
Maaliero+10
Puoliaika: 20% johdossa - 60% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 20% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
BVSC — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.202.20
Tehdyt maalit / ottelu0.41.8
Päästetyt maalit / ottelu0.41.0
Ottelun maalikeskiarvo0.82.8
1 maali60%100%
2 maalia20%60%
3 maalia0%40%
Nollapeli60%40%
Ei maalia60%0%
Maaliero0+4
Puoliaika: 20% johdossa - 60% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 40% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Videoton
TehdytPäästetyt
2
0
0-15
1
1
16-30
3
4
31-45
4
3
46-60
4
0
61-75
2
6
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (6). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -4 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

BVSC
TehdytPäästetyt
2
0
0-15
2
4
16-30
0
1
31-45
4
3
46-60
3
3
61-75
3
3
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (4 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.52
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.3 : 1.2
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
87%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
48%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-60%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
53%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
6%
0–0-riski
noin yksi 17 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Videoton

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.38
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.22
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-5.4 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.23
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.01
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
83%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
89%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.05
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
13 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 13 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
13%

BVSC

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.24
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.24
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-2.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.13
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.11
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
97%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
79%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.73
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.6
Myöhäiset maalit
21 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 14 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
21%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat NB II:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

VideotonLigaBVSC
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.502.91▼ 2.55
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 50%55%▼ 45%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 67%56%▼ 45%
Clean sheetit▲ 33%24%▲ 27%
Maali ennen puoliaikaa▼ 58%71%▼ 64%
Maali puoliajan jälkeen▲ 92%82%▼ 73%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.91
Maalien keskiarvo ottelua kohden
55%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
56%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
24%
Clean sheetit
1.60
Kotimaalit / ottelu
1.31
Vierasmaali / ottelu
+22%
Kotihyökkäyksen etu
+18%
Kotipuolustuksen etu
+14%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
71%
1 maali
38%
2 maalia
17%
3 maalia
6%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
82%
1 maali
42%
2 maalia
21%
3 maalia
8%
4 maalia

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Videoton 0 - 0 - 2 BVSC. Maalien keskiarvo 1.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

Budapesti Vasutas Sport Club
1 : 0
Videoton FC Fehérvár
Videoton FC Fehérvár
0 : 1
Budapesti Vasutas Sport Club

UKK

Milloin Videoton ja BVSC pelaavat?

Videoton kohtaa joukkueen BVSC 7. marraskuuta 2026 sarjassa NB II. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Millaiset ovat joukkueiden Videoton ja BVSC keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Videoton voitti 0, BVSC voitti 2 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 1,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Videoton–BVSC?

Videoton tekee keskimäärin 1,33 maalia ottelua kohden ja BVSC 1,27. Sarjan NB II keskiarvo on 2,91 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 56 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen Videoton otteluista ja 45 prosentissa joukkueen BVSC otteluista.

Millainen on joukkueiden Videoton ja BVSC nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Videoton on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden). BVSC on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Videoton–BVSC vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.