Italia - Serie C Group CStadio Giuseppe CapozzaTiedot päivitetty 18. lokakuuta 2026

Virtus Casarano - Monopoli: ottelutilastot

Virtus Casarano-logo
Virtus Casarano
0 : 1puoliaika 0:0
Monopoli-logo
Monopoli

Virtus Casarano vs Monopoli: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Virtus Casarano pelasi Monopoli-joukkuetta vastaan sarjassa Serie C Group C (Italia). Ottelu pelattiin 27. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Stadio Giuseppe Capozza. Lopputulos: 0:1.

Nykyvire

Virtus Casarano: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden. Monopoli: 2-2-1, 1,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Virtus Casarano tekee 1,67 maalia ja päästää 1,67 maalia ottelua kohden. Monopoli tekee 0,83 maalia ja päästää 0,67. Sarjan keskiarvo: 2,91 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Virtus Casarano 67 %, Monopoli 17 %. Over 2.5: Virtus Casarano 50 %, Monopoli 17 %. Sarjataso: BTTS 57 %, Over 2.5 54 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Virtus Casarano 1,35, Monopoli 1,12. Laukaukset ottelua kohden: Virtus Casarano 11,0, Monopoli 9,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Virtus Casarano 52 %, Monopoli 51 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Virtus Casarano: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 1,17. Monopoli: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,33.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Virtus Casarano 76-90+ (5) ja joukkueella Monopoli 31-45+ (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Serie C Group C: 2,91 maalia ottelua kohden, BTTS 57 %, Over 2.5 54 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-2. Maalien keskiarvo 3,50, BTTS 100 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Virtus Casarano on voittanut kaikki kolme tähänastista kotiotteluaan tehden keskimäärin 2,67 maalia ottelua kohden, kun taas Monopoli ei ole vielä onnistunut maalinteossa vierasotteluissa. Kotijoukkue on myös yleisesti paremmassa vireessä: viidestä viime ottelustaan se on voittanut 3 ja tehnyt 9 maalia, kun taas vieraat ovat voittaneet vain kerran ja tehneet 4 maalia. Monopolin vieraspuolustus on tosin ollut pitävämpi, sillä se on päästänyt keskimäärin 0,67 maalia ottelua kohden, mutta se on hävinnyt 67 % vierasotteluistaan eikä ole onnistunut maalinteossa 100 %:ssa niistä. Casarano laukoo kotikentällään 4,33 kertaa ottelua kohden kohti maalia, kun Monopolin vastaava lukema vieraissa on 2,33. Kotiedun huomioiden tämä puhuu selvästi isäntien puolesta. Tasapelin riski on silti merkittävä, sillä kotijoukkue päästää vastustajansa 2,04:n xG-lukemaan, mutta vieraiden hyökkäyspään heikkous tekee Casaranon voitosta todennäköisimmän skenaarion.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Vahvin signaali on Monopolin tähänastinen erittäin heikko vierastehokkuus: joukkue ei ole vielä tehnyt vierasotteluissa yhtään maalia, ja sen maalitta päättyneiden otteluiden osuus on 100 %. BTTS ei ole toteutunut kertaakaan Monopolin vierasotteluissa, kun taas Virtus Casaranolla vastaava lukema on vain 33 % kotiotteluissa. Kotijoukkue pitää maalinsa puhtaana 67 %:ssa kotiotteluistaan ja päästää keskimäärin vain 0,67 maalia, mikä kasvattaa selvästi riskiä, että vieraat jäävät jälleen ilman maalia. Viimeiset viisi ottelua ovat tuottaneet Monopolille keskimäärin vain 0,8 tehtyä maalia ottelua kohden, vaikka heidän xG-lukemansa 1,19 ja sarjan 40 %:n BTTS-osuus jättävät jonkin verran mahdollisuuksia maalintekoon. Skenaario, jossa vähintään yksi joukkue jää ilman maalia, on kuitenkin todennäköisempi kuin BTTS, ennen kaikkea vieraiden hyökkäysprofiilin ja Casaranon pitävän puolustuksen vuoksi.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Monopoli ei ole vielä tehnyt vierasotteluissa maaliakaan, ja 100 %:ssa näistä otteluista se jäi ilman osumaa, mikä rajoittaa merkittävästi vieraiden maalipotentiaalia. Kotijoukkue tekee kotikentällään keskimäärin 1,67 maalia, mutta sen keskimääräinen xG on vain 1,07, joten kummankaan joukkueen erittäin suurta maalimäärää on vaikea odottaa. Kaikki Monopolin vierasottelut ovat päättyneet alle 2.5 maaliin, samoin kuin 67 % Virtus Casaranon kotiotteluista. Viidessä viime ottelussaan Monopoli on päästänyt vain 0,8 maalia ottelua kohden, eikä kummallakaan joukkueella ole aineistossa yhtään ottelua, jossa olisi tehty yli 4.5 maalia, joten alle 3.5 maalia saa tilastollisesti vahvimman tuen.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Virtus Casarano tekee kotikentällään keskimäärin 1,67 maalia, päästää vain 0,67 maalia ja voittaa 67 % otteluistaan, kun taas Monopoli ei ole vierasotteluissaan vielä onnistunut maalinteossa ja on hävinnyt 67 % otteluista. Kotijoukkue johti puoliajalla kahdessa kolmesta kotiottelustaan, kun taas vierasjoukkue oli peräti kahdessa kolmesta vierasottelustaan tappiolla tauolle mentäessä; sen keskimääräinen maalimäärä ennen taukoa on 0,00. Myös viimeaikainen vire suosii Casaranoa: joukkue on voittanut kolme viidestä viime ottelustaan ja tehnyt niissä keskimäärin 1,8 maalia, kun Monopolin vastaava lukema on vain 0,8 maalia. Casarano on pitänyt maalinsa puhtaana 67 %:ssa kotiotteluistaan, kun taas Monopoli on jäänyt ilman maalia 100 %:ssa vierasotteluistaan. Tämä tukee selvästi skenaariota, jossa kotijoukkue johtaa puoliajalla ja voittaa ottelun lopulta. Kotijoukkueen matala xG-lukema 1,07 verrattuna vierasjoukkueen 1,16:een kehottaa kuitenkin suhtautumaan arvioon varauksella, mutta tulokset ja Casaranon tehokkuus puoltavat selvästi kotijoukkuetta.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
0 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

61Pallonhallinta (%)39
Virtus CasaranoMonopoli
14Laukaukset7
Virtus CasaranoMonopoli
3Laukaukset maalia kohti1
Virtus CasaranoMonopoli
1.43xG0.77
Virtus CasaranoMonopoli
5Kulmapotkut5
Virtus CasaranoMonopoli
47Vaaralliset hyökkäykset35
Virtus CasaranoMonopoli
18Rikkeet6
Virtus CasaranoMonopoli
5Kortit2
Virtus CasaranoMonopoli

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.67Tehdyt maalit / ottelu0.83
Virtus CasaranoMonopoli
1.67Päästetyt maalit / ottelu0.67
Virtus CasaranoMonopoli
52%Keskimääräinen pallonhallinta51%
Virtus CasaranoMonopoli
4.5Laukaukset maalia kohti / ottelu2.5
Virtus CasaranoMonopoli

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11Laukaukset ottelua kohden9
Virtus CasaranoMonopoli
4.5Laukaukset maalia kohti2.5
Virtus CasaranoMonopoli
15.2%Laukausten tehokkuus9.3%
Virtus CasaranoMonopoli
52%Pallonhallinta51%
Virtus CasaranoMonopoli
1.35Tehty xG1.12
Virtus CasaranoMonopoli
2.12Päästetty xG1.26
Virtus CasaranoMonopoli

Laukausten laatu

Virtus Casarano: Tehokas viimeistelyMonopoli: Tasapainoinen
Virtus CasaranoMonopoli
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)41%28%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.370.33

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Virtus Casarano on 25 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

2 pistettä / ottelu - Virtus Casarano · 1.6 pistettä / ottelu - Monopoli

Virtus Casarano
WLWWD
Kauden tulosjakauma
50% W17% D33% L
Kausi (V-T-H)
3-1-2
1.67 pistettä / ottelu · maaliero 0
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
3-0-0
Viimeiset 5 kotona
3-0-0
WWW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.8Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.24Vastustajan xG: 2.09BTTS: 60%Over 2.5: 40%
Monopoli
WLWDD
Kauden tulosjakauma
33% W33% D33% L
Kausi (V-T-H)
2-2-2
1.33 pistettä / ottelu · maaliero +1
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-2-1
1.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
0-1-2
Viimeiset 5 vieraissa
0-1-2
LLD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 0.6xG: 1.05Vastustajan xG: 1.32BTTS: 20%Over 2.5: 20%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Virtus Casarano on 101 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.67 maalia / ottelu - Virtus Casarano · 0.83 maalia / ottelu - Monopoli

Monopoli on 149 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.67 maalia / ottelu - Virtus Casarano · 0.67 maalia / ottelu - Monopoli

Virtus Casarano:n maalintekoprofiili: vahva

Virtus Casarano tekee maalin 83 prosentissa otteluista (5 / 6 ottelua), kun taas Monopoli pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (3 / 6 ottelua).

Monopoli:n maalintekoprofiili: vahva

Monopoli tekee maalin 50 prosentissa otteluista (3 / 6 ottelua), kun taas Virtus Casarano pitää maalinsa puhtaana 17 prosentissa (1 / 6 ottelua).

10Tehdyt maalit (kausi)5
Virtus CasaranoMonopoli
10Päästetyt maalit (kausi)4
Virtus CasaranoMonopoli
3.33Ottelun maalikeskiarvo1.5
Virtus CasaranoMonopoli
9Tehdyt maalit (viimeiset 5)5
Virtus CasaranoMonopoli
6Päästetyt maalit (viimeiset 5)3
Virtus CasaranoMonopoli

Kuinka usein tehdään vähintään...

83%1 maali50%
Virtus CasaranoMonopoli
33%2 maalia33%
Virtus CasaranoMonopoli
33%3 maalia0%
Virtus CasaranoMonopoli
17%4 maalia0%
Virtus CasaranoMonopoli

Kuinka usein päästetään vähintään...

83%1 maali50%
Virtus CasaranoMonopoli
33%2 maalia17%
Virtus CasaranoMonopoli
33%3 maalia0%
Virtus CasaranoMonopoli
17%4 maalia0%
Virtus CasaranoMonopoli

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

17%BTTS puoliajalla17%
Virtus CasaranoMonopoli
17%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
Virtus CasaranoMonopoli
33%Maali molemmilla puoliskoilla33%
Virtus CasaranoMonopoli

BTTS ja maalimäärä

50%Vähintään 3 maalia ja BTTS17%
Virtus CasaranoMonopoli
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
Virtus CasaranoMonopoli
60%BTTS – viimeiset 520%
Virtus CasaranoMonopoli

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

50%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa83%
Virtus CasaranoMonopoli
17%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa17%
Virtus CasaranoMonopoli
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa17%
Virtus CasaranoMonopoli

2. puoliaika

83%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen33%
Virtus CasaranoMonopoli
67%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen0%
Virtus CasaranoMonopoli
50%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen0%
Virtus CasaranoMonopoli

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Virtus Casarano on 43 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.67 pistettä / ottelu - Virtus Casarano · 1.17 pistettä / ottelu - Monopoli

Virtus Casarano — puoliaikatilanne
33% johdossa67% tasatilanteessa0% häviöllä
Monopoli — puoliaikatilanne
33% johdossa17% tasatilanteessa50% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.67Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.17
Virtus CasaranoMonopoli
0.5Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.5
Virtus CasaranoMonopoli
0.17Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.67
Virtus CasaranoMonopoli
0.67Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.17
Virtus CasaranoMonopoli
83%Nollapeli ennen puoliaikaa50%
Virtus CasaranoMonopoli
50%Ei maalia ennen puoliaikaa50%
Virtus CasaranoMonopoli

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.33Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.67
Virtus CasaranoMonopoli
1.17Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.33
Virtus CasaranoMonopoli
1.5Päästetyt maalit (2. puoliaika)0
Virtus CasaranoMonopoli
2.67Maalien keskiarvo (2. puoliaika)0.33
Virtus CasaranoMonopoli
17%Nollapeli puoliajan jälkeen100%
Virtus CasaranoMonopoli
33%Ei maalia puoliajan jälkeen67%
Virtus CasaranoMonopoli

Virtus Casarano — toisen puoliajan tulokset

33% W33% D33% L
10
Puoliaikapisteet
3
Puoliajan maalit
+2
Maaliero (1. puoliaika)
8
Toisen puoliajan pisteet
-2
Maaliero (2. puoliaika)
1.67
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen152%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 50 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+1.3

Päästää 1.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Monopoli — toisen puoliajan tulokset

33% W67% D0% L
7
Puoliaikapisteet
3
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
10
Toisen puoliajan pisteet
+2
Maaliero (2. puoliaika)
1.17
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.7

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Virtus Casarano — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.801.60
Tehdyt maalit / ottelu0.61.2
Päästetyt maalit / ottelu0.21.0
Ottelun maalikeskiarvo0.82.2
1 maali60%80%
2 maalia20%60%
3 maalia0%40%
Nollapeli80%20%
Ei maalia40%40%
Maaliero+2+1
Puoliaika: 40% johdossa - 60% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 40% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Monopoli — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.401.80
Tehdyt maalit / ottelu0.60.4
Päästetyt maalit / ottelu0.60.0
Ottelun maalikeskiarvo1.20.4
1 maali80%40%
2 maalia20%0%
3 maalia20%0%
Nollapeli60%100%
Ei maalia40%60%
Maaliero0+2
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 60% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Virtus Casarano
TehdytPäästetyt
0
0
0-15
0
0
16-30
3
1
31-45
1
2
46-60
1
5
61-75
5
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (5 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +3 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Monopoli
TehdytPäästetyt
0
2
0-15
1
1
16-30
2
1
31-45
1
0
46-60
1
0
61-75
0
0
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (2 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.42
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.2 : 1.3
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
83%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
42%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+45%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
42%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
9%
0–0-riski
noin yksi 11 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Virtus Casarano

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.77
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.77
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+1.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.32
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.45
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
101%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
134%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.33
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.7
Myöhäiset maalit
50 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
50%

Monopoli

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.14
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.30
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-3.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.29
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.59
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
66%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
40%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.27
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.2
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Serie C Group C:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Virtus CasaranoLigaMonopoli
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.332.91▼ 1.50
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 67%57%▼ 17%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 50%54%▼ 17%
Clean sheetit▼ 17%26%▲ 50%
Maali ennen puoliaikaa▼ 50%76%▲ 83%
Maali puoliajan jälkeen▲ 83%73%▼ 33%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.91
Maalien keskiarvo ottelua kohden
57%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
54%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
26%
Clean sheetit
1.66
Kotimaalit / ottelu
1.25
Vierasmaali / ottelu
+33%
Kotihyökkäyksen etu
+25%
Kotipuolustuksen etu
+19%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
76%
1 maali
33%
2 maalia
12%
3 maalia
1%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
73%
1 maali
48%
2 maalia
28%
3 maalia
13%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. MonopoliPunainen korttiAntony Angileri
  2. Virtus CasaranoKeltainen korttiVincenzo Ferrara
  3. Virtus CasaranoKeltainen korttiPietro Ciotti
  4. Virtus CasaranoVaihtoKentälle: Niccolò ZanellatoPois kentältä: Vincenzo Ferrara
  5. MonopoliVaihtoKentälle: Cristian CerrettiPois kentältä: Riccardo Calcagni
  6. Virtus CasaranoVaihtoKentälle: Cristian CuzzarellaPois kentältä: Leandro Versienti
  7. Virtus CasaranoPunainen korttiCosimo Patierno
  8. Virtus CasaranoVaihtoKentälle: Francesco GrandolfoPois kentältä: Borna Knezovic
  9. MonopoliVaihtoKentälle: Emanuele ScipioniPois kentältä: Luca Vido
  10. Virtus CasaranoKeltainen korttiFederico Giraudo
  11. Virtus CasaranoVaihtoKentälle: Vito LeonettiPois kentältä: Cosimo Chiricò

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Virtus Casarano 0 - 0 - 2 Monopoli. Maalien keskiarvo 3.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.

Monopoli
2 : 1
Virtus Casarano
Virtus Casarano
1 : 3
Monopoli

UKK

Mikä oli ottelun Virtus Casarano–Monopoli tulos?

Sarjan Serie C Group C ottelu päättyi Virtus Casarano 0:1 Monopoli. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Virtus Casarano ja Monopoli keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Virtus Casarano voitti 0, Monopoli voitti 2 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 3,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 100 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Virtus Casarano–Monopoli?

Virtus Casarano tekee keskimäärin 1,67 maalia ottelua kohden ja Monopoli 0,83. Sarjan Serie C Group C keskiarvo on 2,91 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 54 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 67 prosentissa joukkueen Virtus Casarano otteluista ja 17 prosentissa joukkueen Monopoli otteluista.

Millainen on joukkueiden Virtus Casarano ja Monopoli nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Virtus Casarano on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden). Monopoli on saavuttanut 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Virtus Casarano–Monopoli vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.