Wehen Wiesbaden - Rot-Weiss Essen: ottelutilastot
Wehen Wiesbaden vs Rot-Weiss Essen: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Wehen Wiesbaden pelasi Rot-Weiss Essen-joukkuetta vastaan sarjassa 3. Liga (Saksa). Ottelu pelattiin 29. elokuuta 2026. Pelipaikka: BRITA-Arena. Lopputulos: 0:0.
Nykyvire
Wehen Wiesbaden: 0-0-2, 0,00 pistettä ottelua kohden. Rot-Weiss Essen: 1-0-1, 1,50 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Wehen Wiesbaden tekee 0,50 maalia ja päästää 3,50 maalia ottelua kohden. Rot-Weiss Essen tekee 1,50 maalia ja päästää 2,50. Sarjan keskiarvo: 3,57 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Wehen Wiesbaden 50 %, Rot-Weiss Essen 50 %. Over 2.5: Wehen Wiesbaden 100 %, Rot-Weiss Essen 50 %. Sarjataso: BTTS 62 %, Over 2.5 62 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Wehen Wiesbaden 1,51, Rot-Weiss Essen 2,09. Laukaukset ottelua kohden: Wehen Wiesbaden 12,5, Rot-Weiss Essen 20,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Wehen Wiesbaden 57 %, Rot-Weiss Essen 56 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Wehen Wiesbaden: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,00. Rot-Weiss Essen: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,50.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Wehen Wiesbaden 31-45+ (1) ja joukkueella Rot-Weiss Essen 0-15 (1). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
3. Liga: 3,57 maalia ottelua kohden, BTTS 62 %, Over 2.5 62 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-1-1. Maalien keskiarvo 4,50, BTTS 100 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Wehen Wiesbadenilla on hienoinen etu luotujen maalipaikkojen laadussa: kotikentällään se tuottaa keskimäärin 1,89 xG:tä, kun taas Rot-Weiss Essen päästää vierasotteluissa vastustajansa 2,00 xG:hen. Kotijoukkue pitää palloa useammin hallussaan (55 %–48 %) ja laukoo ottelua kohden enemmän laukauksia maalia kohti: 7, kun vierailla vastaava luku on 5. Tämän pitäisi auttaa sitä määräämään ottelun tempo. Molempien joukkueiden puolustukset ovat kuitenkin selvästi epävakaita: Wiesbaden päästää kotonaan keskimäärin 3 maalia ja Essen peräti 5 maalia vieraskentällä, eikä kumpikaan joukkue ole pitänyt maaliaan puhtaana. Vieraat ovat tehokkaampia viimeistelyssä ja tekevät maalin 14 prosentista laukauksistaan, kun kotijoukkueen vastaava luku on 7 %, joten Essenin maalintekomahdollisuudet pysyvät korkeina. Kun molemmilla joukkueilla on viidestä viime ottelustaan sama saldo, 2 voittoa ja 3 tappiota, kotietu ja paremmat hyökkäyspään luomisluvut kallistavat vaakaa hienoisesti Wiesbadenin suuntaan.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
BTTS-veto: kyllä saa tukea ennen kaikkea molempien joukkueiden puolustusten tämänhetkisestä haavoittuvuudesta: Wehen Wiesbaden on päästänyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2,4 maalia ja Rot-Weiss Essen 2,0. Vieraat tekivät tuona aikana keskimäärin 1,2 maalia ottelua kohden xG-lukemalla 1,76, kun taas kotijoukkue loi keskimäärin 1,33 xG:n arvoisia maalipaikkoja. Essenin puolustus antoi vastustajille keskimäärin 1,43 xG:tä ottelua kohden, mikä antaa Wehenille hyvät perusteet maalintekoon, vaikka se on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin vain 1,0 maalia. Molempien joukkueiden viidestä viime ottelusta 40 %:ssa toteutui BTTS, mutta liigassa vastaava lukema on selvästi korkeampi, 65 %, ja ottelukohtainen 3,7 maalin keskiarvo suosii avointa ottelunkulkua. Wehenin kauden aikainen 100 %:n nollapeliprosentti on ristiriidassa viidessä viime ottelussa päästettyjen 12 maalin kanssa, joten on todennäköisempää, että myös Essen onnistuu maalinteossa.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Wehen Wiesbadenin viidessä viime ottelussa on tehty keskimäärin 3,4 maalia, sillä joukkue on tehnyt 1,0 maalia ja päästänyt peräti 2,4. Rot-Weiss Essenin otteluissa on puolestaan syntynyt keskimäärin 3,2 maalia: joukkue on tehnyt 1,2 ja päästänyt 2,0 maalia. Yli 2.5 maalia on toteutunut 80 %:ssa kotijoukkueen viidestä viime ottelusta ja 60 %:ssa vierasjoukkueen otteluista, kun taas koko liigan keskiarvo on korkea 3,7 maalia. Hyökkäyspotentiaali näkyy myös xG-luvuissa: Wiesbadenin keskimääräinen xG on 1,33 ja Essenin 1,76, kun taas molempien joukkueiden puolustukset päästävät vastustajalle vastaavasti 1,40 ja 1,43 xG:tä. Yli 1.5 maalia on vahvin valinta, sillä molempien joukkueiden viimeaikainen heikko puolustuspelaaminen ja 2,95 maalin ennuste puoltavat selvästi vähintään kahta maalia.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Wehen Wiesbadenilla on selvä etu luotujen maalipaikkojen laadussa: sen keskimääräinen xG on 2,68, kun Rot-Weiss Essenillä vastaava lukema on 1,49, ja kotijoukkue laukoo keskimäärin 26 kertaa vastustajan 14 laukausta vastaan. Erityisen merkittävää on Essenin puolustuksen heikkous vierasotteluissa, joissa joukkue päästi keskimäärin 5,0 maalia, kun taas Wiesbaden piti vastustajiensa xG:n vain lukemassa 0,71. Viimeisissä viidessä ottelussa kotijoukkue johti tauolle mentäessä 40 prosentissa otteluista, ja vierasjoukkue oli niin ikään tappiolla ensimmäisen puoliajan jälkeen 40 prosentissa tapauksista. Wiesbadenin pitäisi todennäköisemmin ottaa peli haltuunsa heti alusta lähtien, vaikka joukkueiden viimeaikainen vire on ollut samanlainen: kummallakin on viidestä ottelusta 2 voittoa ja 3 tappiota. Todennäköisin skenaario on siten se, että kotijoukkue johtaa puoliajalla ja säilyttää etunsa loppuun asti.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Wehen Wiesbaden | Rot-Weiss Essen | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 40% | 30% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.12 | 0.10 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.10 | 0.25 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Rot-Weiss Essen on 200 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
0.5 maalia / ottelu - Wehen Wiesbaden · 1.5 maalia / ottelu - Rot-Weiss Essen
Rot-Weiss Essen on 40 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
3.5 maalia / ottelu - Wehen Wiesbaden · 2.5 maalia / ottelu - Rot-Weiss Essen
Wehen Wiesbaden tekee maalin 50 prosentissa otteluista (1 / 2 ottelua), kun taas Rot-Weiss Essen pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (1 / 2 ottelua).
Rot-Weiss Essen tekee maalin 100 prosentissa otteluista (2 / 2 ottelua), kun taas Wehen Wiesbaden pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 2 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Wehen Wiesbaden
Over / Under - Rot-Weiss Essen
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Rot-Weiss Essen on 100 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
0.5 pistettä / ottelu - Wehen Wiesbaden · 1 pistettä / ottelu - Rot-Weiss Essen
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Wehen Wiesbaden — toisen puoliajan tulokset
Päästää 0.5 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Rot-Weiss Essen — toisen puoliajan tulokset
Päästää 0.5 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.50 | 0.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.5 | 0.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.5 | 2.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 2.0 | 2.0 |
| 1 maali | 100% | 100% |
| 2 maalia | 100% | 100% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 0% | 0% |
| Ei maalia | 50% | 100% |
| Maaliero | -2 | -4 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.00 | 1.50 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.0 | 0.5 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.0 | 1.5 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 2.0 | 2.0 |
| 1 maali | 50% | 100% |
| 2 maalia | 50% | 50% |
| 3 maalia | 50% | 50% |
| Nollapeli | 50% | 50% |
| Ei maalia | 50% | 50% |
| Maaliero | 0 | -2 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (1 goal). Päästää eniten välillä 76-90 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -4 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (1 goal). Päästää eniten välillä 31-45 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Wehen Wiesbaden
Rot-Weiss Essen
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat 3. Liga:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Wehen Wiesbaden | Liga | Rot-Weiss Essen | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▲ 4.00 | 3.57 | ▲ 4.00 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 50% | 62% | ▼ 50% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▲ 100% | 62% | ▼ 50% |
| Clean sheetit | ▼ 0% | 19% | ▲ 50% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 100% | 86% | ▼ 50% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 100% | 86% | ▲ 100% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): Wehen Wiesbaden 0 - 1 - 1 Rot-Weiss Essen. Maalien keskiarvo 4.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Wehen Wiesbaden–Rot-Weiss Essen tulos?
Sarjan 3. Liga ottelu päättyi Wehen Wiesbaden 0:0 Rot-Weiss Essen. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Wehen Wiesbaden ja Rot-Weiss Essen keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Wehen Wiesbaden voitti 0, Rot-Weiss Essen voitti 1 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 4,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 100 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Wehen Wiesbaden–Rot-Weiss Essen?
Wehen Wiesbaden tekee keskimäärin 0,50 maalia ottelua kohden ja Rot-Weiss Essen 1,50. Sarjan 3. Liga keskiarvo on 3,57 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 62 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen Wehen Wiesbaden otteluista ja 50 prosentissa joukkueen Rot-Weiss Essen otteluista.
Millainen on joukkueiden Wehen Wiesbaden ja Rot-Weiss Essen nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Wehen Wiesbaden on saavuttanut 0 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (0,00 pistettä ottelua kohden). Rot-Weiss Essen on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (1,50 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Wehen Wiesbaden–Rot-Weiss Essen vihjeen ja kattavan analyysin?
Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.


