Worthing - Forest Green Rovers: ottelutilastot
Worthing vs Forest Green Rovers: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Worthing pelasi Forest Green Rovers-joukkuetta vastaan sarjassa National League (Englanti). Ottelu pelattiin 15. elokuuta 2026. Pelipaikka: The A2B Stadium. Lopputulos: 1:2.
Nykyvire
Worthing: 1-0-0, 3,00 pistettä ottelua kohden. Forest Green Rovers: 1-0-0, 3,00 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Worthing tekee 3,00 maalia ja päästää 2,00 maalia ottelua kohden. Forest Green Rovers tekee 3,00 maalia ja päästää 2,00. Sarjan keskiarvo: 3,75 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Worthing 100 %, Forest Green Rovers 100 %. Over 2.5: Worthing 100 %, Forest Green Rovers 100 %. Sarjataso: BTTS 67 %, Over 2.5 75 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Worthing 0,81, Forest Green Rovers 2,19. Laukaukset ottelua kohden: Worthing 5,0, Forest Green Rovers 16,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Worthing 42 %, Forest Green Rovers 46 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Worthing: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 3,00. Forest Green Rovers: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 3,00.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Worthing 76-90+ (2) ja joukkueella Forest Green Rovers 46-60 (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
National League: 3,75 maalia ottelua kohden, BTTS 67 %, Over 2.5 75 %.
Keskinäiset ottelut
Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Worthing on osoittanut selvästi paremman viimeaikaisen vireen: se on voittanut 4 viidestä viime ottelustaan ja tehnyt niissä 15 maalia eli keskimäärin 3,0 maalia ottelua kohden. Forest Green Rovers on puolestaan saavuttanut samana ajanjaksona vain 2 voittoa, kärsinyt 3 tappiota ja tehnyt 10 maalia, mutta päästänyt samalla peräti 10 maalia. Kotijoukkue on kerännyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2,4 pistettä, kun taas vierasjoukkue on saanut vain 1,2 pistettä, mikä vahvistaa eroa tulosten tasaisuudessa. Molemmat joukkueet aloittivat nykyisen kilpailukautensa 3–2-voitolla, mutta Forest Greenin puolustus on viime ottelusarjassa päästänyt keskimäärin 2,0 maalia ottelua kohden, minkä pitäisi suosia Worthingin tehokasta hyökkäyspeliä. Kotikenttäetu ja selvästi parempi hyökkäyssuunta viittaavat kotijoukkueen voittoon.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Viimeisissä viidessä ottelussa Worthingin otteluista 80 % ja Forest Green Roversin otteluista 60 % on päättynyt siten, että molemmat joukkueet ovat tehneet maalin (BTTS), mikä tukee selvästi molempien joukkueiden maalintekoa. Kotijoukkue teki tuona ajanjaksona keskimäärin 3,0 maalia, mutta päästi 1,4, kun taas vierasjoukkue teki 2,0 maalia ja päästi vastustajilleen niin ikään 2,0 maalia ottelua kohden. Hyökkäyspotentiaalia tukevat xG-lukemat: Worthingilla 1,81 ja Forest Greenillä 1,87, joten molemmat joukkueet luovat säännöllisesti maalipaikkoja. Worthingilla on tosin kauden tilastojen mukaan täydet 100 % otteluista, joissa molemmat joukkueet ovat tehneet maalin, ja liigan keskimääräinen BTTS-lukema on korkea 67 %, joten todennäköisempi skenaario on, että kumpikin joukkue onnistuu maalinteossa.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Viimeisissä 5 ottelussa Worthing teki keskimäärin 3,0 maalia ja Forest Green Rovers 2,0 maalia, samalla kun molemmat joukkueet päästivät varsin paljon: Worthing 1,4 ja Forest Green Rovers 2,0 maalia ottelua kohden. Kummankin joukkueen viidestä viime ottelusta neljässä tehtiin vähintään 3 maalia, mikä tukee selvästi avointa ottelua. Myös maalipaikkojen laatu on hyvällä tasolla: viiden viime ottelun keskimääräinen xG on Worthingilla 1,81 ja vierailla 1,87, eli yhteensä 3,68. Liigassa tehdään keskimäärin 3,75 maalia ottelua kohden, ja 75 % sen otteluista ylittää 2,5 maalin rajan. Vahvimpana valintana säilyy over 1,5, sillä joukkueiden korkeita tilastolukuja varovaisemminkin korjaava 3,20 maalin ennuste antaa tälle linjalle selvän edun.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Worthingin tämänhetkinen vire on selvästi parempi: se on voittanut 4 viimeisestä 5 ottelustaan, kun taas Forest Green Rovers on hävinnyt 3 viidestä. Isännät ovat tehneet tässä jaksossa keskimäärin 3,0 maalia ottelua kohden, ja vieraat ovat päästäneet 2,0 maalia, mikä tukee vahvasti heidän voittoaan ottelun lopputuloksessa. Worthing johti puoliajalla 40 %:ssa viime otteluistaan ja teki keskimäärin 0,8 maalia, kun taas Forest Green oli tauolla tappiolla peräti 60 %:ssa otteluistaan ja päästi keskimäärin 1,6 maalia. Toisen jakson jälkeen isännät ovat vieläkin vaarallisempia tehden keskimäärin 2,2 maalia vieraiden 1,6:ta vastaan, joten todennäköisin skenaario on Worthingin johto puoliajalla ja voitto ottelun lopussa.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Worthing | Forest Green Rovers | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 80% | 50% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.16 | 0.14 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.75 | 0.38 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Worthing tekee maalin 100 prosentissa otteluista (1 / 1 ottelua), kun taas Forest Green Rovers pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 1 ottelua).
Forest Green Rovers tekee maalin 100 prosentissa otteluista (1 / 1 ottelua), kun taas Worthing pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 1 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Worthing
Over / Under - Forest Green Rovers
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Worthing — toisen puoliajan tulokset
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
Forest Green Rovers — toisen puoliajan tulokset
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.00 | 3.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.0 | 3.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.0 | 1.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 4.0 |
| 1 maali | 100% | 100% |
| 2 maalia | 0% | 100% |
| 3 maalia | 0% | 100% |
| Nollapeli | 0% | 0% |
| Ei maalia | 100% | 0% |
| Maaliero | -1 | +2 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.00 | 3.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.0 | 3.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.0 | 1.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 4.0 |
| 1 maali | 100% | 100% |
| 2 maalia | 0% | 100% |
| 3 maalia | 0% | 100% |
| Nollapeli | 0% | 0% |
| Ei maalia | 100% | 0% |
| Maaliero | -1 | +2 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (2 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (2 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Worthing
Forest Green Rovers
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat National League:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Worthing | Liga | Forest Green Rovers | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▲ 5.00 | 3.75 | ▲ 5.00 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 100% | 67% | ▲ 100% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▲ 100% | 75% | ▲ 100% |
| Clean sheetit | ▼ 0% | 17% | ▼ 0% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 100% | 75% | ▲ 100% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 100% | 92% | ▲ 100% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
UKK
Mikä oli ottelun Worthing–Forest Green Rovers tulos?
Sarjan National League ottelu päättyi Worthing 1:2 Forest Green Rovers. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Worthing–Forest Green Rovers?
Worthing tekee keskimäärin 3,00 maalia ottelua kohden ja Forest Green Rovers 3,00. Sarjan National League keskiarvo on 3,75 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 75 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 100 prosentissa joukkueen Worthing otteluista ja 100 prosentissa joukkueen Forest Green Rovers otteluista.
Millainen on joukkueiden Worthing ja Forest Green Rovers nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Worthing on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 0 tappiota (3,00 pistettä ottelua kohden). Forest Green Rovers on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 0 tappiota (3,00 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Worthing–Forest Green Rovers vihjeen ja kattavan analyysin?
Vertaa tällä sivulla ottelun Worthing–Forest Green Rovers taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.


