WSPG Wels - Rapid Wien II: ottelutilastot
WSPG Wels vs Rapid Wien II: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
WSPG Wels pelasi Rapid Wien II-joukkuetta vastaan sarjassa 2. Liga (Itävalta). Ottelu pelattiin 14. elokuuta 2026. Lopputulos: 1:2.
Nykyvire
WSPG Wels: 1-0-1, 1,50 pistettä ottelua kohden. Rapid Wien II: 1-0-1, 1,50 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
WSPG Wels tekee 1,50 maalia ja päästää 2,00 maalia ottelua kohden. Rapid Wien II tekee 1,00 maalia ja päästää 1,50. Sarjan keskiarvo: 3,38 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: WSPG Wels 50 %, Rapid Wien II 50 %. Over 2.5: WSPG Wels 50 %, Rapid Wien II 50 %. Sarjataso: BTTS 44 %, Over 2.5 69 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: WSPG Wels 1,33, Rapid Wien II 1,17. Laukaukset ottelua kohden: WSPG Wels 9,5, Rapid Wien II 8,5. Keskimääräinen pallonhallinta: WSPG Wels 49 %, Rapid Wien II 47 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
WSPG Wels: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 1,00. Rapid Wien II: johto puoliajalla 50 %, toisen puoliajan maalit 0,50.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella WSPG Wels 0-15 (1) ja joukkueella Rapid Wien II 16-30 (1). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
2. Liga: 3,38 maalia ottelua kohden, BTTS 44 %, Over 2.5 69 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 2-0-0. Maalien keskiarvo 5,00, BTTS 100 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Rapid Wien II:lla on sarjataulukossa pieni etu: se on 8. sijalla, kun taas WSPG Wels on 10:s. Molemmat joukkueet ovat keränneet 9 pistettä viidestä viime ottelustaan. Ratkaisevia ovat kuitenkin koti- ja vierasotteluiden tilastot: WSPG Wels hävisi ainoan tähänastisen kotiottelunsa 0:2, jäi ilman maalia ja loi vain 0,80 xG:tä. Rapid Wien II voitti ainoan vierasottelunsa 1:0, piti maalinsa puhtaana, laukoi keskimäärin 11 kertaa ottelua kohden isäntien 3 yritystä vastaan ja kirjasi 1,26 xG:tä. Isännillä on suurempi pallonhallinta, 53 % vastaan 43 %, mutta se ei muutu hyökkäyksen laaduksi, kun taas vieraat ovat osuneet maalipuiden väliin jokaisessa vierasottelussaan. Rapidin puolustus päästää tosin vastustajille keskimäärin 2,25 xG:tä, joten tasapeli on edelleen mahdollinen, mutta vieraiden tehokkaampi profiili puoltaa heidän voittoaan.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Molempien joukkueiden maalintekoa koskeva signaali on kohtalaisen positiivinen, sillä WSPG Welsin viidestä viime ottelusta BTTS toteutui 40 prosentissa ja Rapid Wien II:n otteluista 60 prosentissa. Molemmat joukkueet onnistuivat tuona aikana maalinteossa säännöllisesti: ne tekivät keskimäärin 1,4 ja 1,2 maalia ottelua kohden, ja kumpikin päästi keskimäärin 1,2 maalia. Hyökkäyspotentiaalia tukevat xG-lukemat: kotijoukkueella 1,37 ja vierasjoukkueella 1,64. Vastustajille annetut korkeat xG-lukemat, 1,43 ja 1,84, vahvistavat tätä arviota. Rapid Wien II:n kauden puhdas puolustustilasto puhuu kuitenkin tätä vastaan, sillä joukkue ei ole vielä päästänyt maaliakaan pelaamassaan ottelussa. Otanta on silti erittäin pieni, ja sen 2,25:n xGA-lukema viittaa puolustuksen haavoittuvuuteen. Siksi todennäköisempi skenaario on, että molemmat joukkueet tekevät vähintään yhden maalin, vaikka BTTS-kohteen etu ei ole suuri.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Molempien joukkueiden viimeaikainen vire viittaa maalirikkaaseen otteluun: WSPG Wels on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1,4 maalia ja Rapid Wien II 1,2. Samalla kumpikin joukkue on päästänyt tällä ajanjaksolla 1,2 maalia ottelua kohden, mikä tukee vähintään kahden maalin skenaariota. Luotujen maalipaikkojen laatu on vieläkin parempi, sillä viiden viime ottelun keskimääräinen xG on Welsillä 1,37 ja Rapidilla 1,64, kun vastustajien sallimat xG-lukemat ovat vastaavasti 1,84 ja 1,43. Itävallan 2. Liga -sarjassa tehdään keskimäärin 3,38 maalia ottelua kohden, ja 69 % otteluista ylittää 2,5 maalin rajan. Vahvin valinta on kuitenkin yli 1,5 maalia, sillä se yhdistää molempien joukkueiden hyökkäystilastot selvästi pienempään riskiin kuin korkeammat rajat.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Molempien joukkueiden viimeaikainen vire on samankaltainen, sillä kumpikin on voittanut 3 viidestä viime ottelustaan ja tehnyt keskimäärin vastaavasti 1,4 ja 1,2 maalia, mutta Wels aloittaa ottelut selvästi paremmin. Kotijoukkue johti tauolla 40 %:ssa viidestä viime ottelustaan eikä ollut kertaakaan tappiolla 45 minuutin jälkeen, ja sen ensimmäisen puoliajan maaliero oli 7:2; Rapid II johti tosin 60 %:ssa näistä otteluista, mutta oli tauolla tappiolla 20 %:ssa. Wels teki ennen taukoa keskimäärin 1,0 maalia ja päästi vain 0,4, kun taas Rapid II teki 0,6 maalia, mikä tukee skenaariota, jossa kotijoukkue ottaa johdon jo ensimmäisellä puoliajalla. Tauon jälkeen kotijoukkue päästää keskimäärin 0,8 maalia, mutta Rapid II tekee toisella puoliajalla vain 0,6 maalia, joten kotijoukkueen johdon säilyminen on todennäköisempää kuin tappioaseman täydellinen kurominen umpeen. Kauden otos on hyvin pieni ja tulokset äärimmäisiä, joten ennuste perustuu ennen kaikkea viiteen viime otteluun; todennäköisimpänä pysyy vaihtoehto, jossa Wels johtaa tauolla ja voittaa ottelun lopulta.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| WSPG Wels | Rapid Wien II | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 47% | 41% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.14 | 0.14 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.33 | 0.29 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
WSPG Wels on 50 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1.5 maalia / ottelu - WSPG Wels · 1 maalia / ottelu - Rapid Wien II
Rapid Wien II on 33 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
2 maalia / ottelu - WSPG Wels · 1.5 maalia / ottelu - Rapid Wien II
WSPG Wels tekee maalin 50 prosentissa otteluista (1 / 2 ottelua), kun taas Rapid Wien II pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (1 / 2 ottelua).
Rapid Wien II tekee maalin 100 prosentissa otteluista (2 / 2 ottelua), kun taas WSPG Wels pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 2 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - WSPG Wels
Over / Under - Rapid Wien II
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Rapid Wien II on 50 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1 pistettä / ottelu - WSPG Wels · 1.5 pistettä / ottelu - Rapid Wien II
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
WSPG Wels — toisen puoliajan tulokset
Päästää 1.0 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Rapid Wien II — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 50 prosentissa otteluista ja voittaa 50 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.00 | 1.50 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.5 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.5 | 1.5 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 2.5 |
| 1 maali | 50% | 100% |
| 2 maalia | 50% | 100% |
| 3 maalia | 0% | 50% |
| Nollapeli | 50% | 0% |
| Ei maalia | 50% | 50% |
| Maaliero | 0 | -1 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.50 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.5 | 0.5 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.0 | 0.5 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.5 | 1.0 |
| 1 maali | 100% | 50% |
| 2 maalia | 50% | 50% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 50% | 50% |
| Ei maalia | 50% | 50% |
| Maaliero | -1 | 0 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (1 goal). Päästää eniten välillä 31-45 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (1 goal). Päästää eniten välillä 0-15 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
WSPG Wels
Rapid Wien II
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat 2. Liga:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| WSPG Wels | Liga | Rapid Wien II | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▲ 3.50 | 3.38 | ▼ 2.50 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 50% | 44% | ▲ 50% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 50% | 69% | ▼ 50% |
| Clean sheetit | ▼ 0% | 28% | ▲ 50% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▼ 50% | 94% | ▲ 100% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 100% | 81% | ▼ 50% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): WSPG Wels 2 - 0 - 0 Rapid Wien II. Maalien keskiarvo 5.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun WSPG Wels–Rapid Wien II tulos?
Sarjan 2. Liga ottelu päättyi WSPG Wels 1:2 Rapid Wien II. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden WSPG Wels ja Rapid Wien II keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa WSPG Wels voitti 2, Rapid Wien II voitti 0 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 5,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 100 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua WSPG Wels–Rapid Wien II?
WSPG Wels tekee keskimäärin 1,50 maalia ottelua kohden ja Rapid Wien II 1,00. Sarjan 2. Liga keskiarvo on 3,38 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 69 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen WSPG Wels otteluista ja 50 prosentissa joukkueen Rapid Wien II otteluista.
Millainen on joukkueiden WSPG Wels ja Rapid Wien II nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella WSPG Wels on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (1,50 pistettä ottelua kohden). Rapid Wien II on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (1,50 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun WSPG Wels–Rapid Wien II vihjeen ja kattavan analyysin?
Vertaa tällä sivulla ottelun WSPG Wels–Rapid Wien II taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.


