Albion-logo

Albion

Primera DivisiónKausi 2026Federico Nieves GarcíaTiedot päivitetty 03. marraskuuta 2026
Vire (viimeisimmät ottelut)
WWWWD
Tappioton putki: 5 ottelua

Albion 2026: kausi numeroina

Joukkueprofiili

Albion pelaa sarjassa Primera División (Uruguay) kaudella 2026.

Vire ja tilastot

Albion: 13-8-14, 1,34 pistettä ottelua kohden. Viisi viimeistä: WWWWD (2,60 pistettä ottelua kohden).

Maalit ja Clean sheetit

Albion tekee 1,34 ja päästää 1,26 maalia ottelua kohden. Clean sheetit: 23 %. Ei maalia: 26 %.

BTTS ja Over/Under

BTTS: 60 %. Over 2.5: 57 %. Over 3.5: 31 %. Joukkueen otteluiden maalikeskiarvo: 2,60.

Maalintekokuvioita

Over 2.5 ja BTTS toteutuivat 54 prosentissa otteluista. Joukkue teki maalin molemmilla puoliajoilla 17 prosentissa otteluista. Viisi viimeistä: BTTS 60 %, Over 2.5 60 %.

Puoliajat ja minuutit

Albion tekee ensimmäisellä puoliajalla 0,60 maalia ja toisella 0,74. Eniten maaleja sisältävä jakso: 76-90 (12 maalia).

xG ja pelityyli

Albion tuottaa 1,28 xG:tä ja sallii 1,50 xGA:ta ottelua kohden. Laukaukset: 9,6 yhteensä, 4,3 maalia kohti. Pallonhallinta: 53 %.

Tärkeimmät tilastoindikaattorit

Albion:n netto-xG on −0,22 ottelua kohden. Viiden viimeisen ottelun PPG miinus kauden PPG on 1,26. Tämä on historiallista joukkuevertailua, ei ennuste seuraavasta tuloksesta.

Kauden yleiskatsaus

1.34Pisteet ottelua kohden
1.34Tehdyt maalit / ottelu
1.26Päästetyt maalit / ottelu
57%Over 2.5 maalia
60%Molemmat joukkueet tekivät maalin
23%Nollapelit
26%Ottelut ilman tehtyä maalia

Saldot

Voitot, tasapelit ja tappiot kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Kauden tulosjakauma
37% W23% D40% L
+3
Maaliero
1.34
PPG (kausi)
2.60
PPG (viimeiset 5)

Maalit

Joukkueen maalituotanto verrattuna sarjan keskiarvoihin ja maalimäärien jakaumaan.

Kuinka usein tehdään vähintään...

1 maali74%
2 maalia37%
3 maalia14%
4 maalia3%

Kuinka usein päästetään vähintään...

1 maali77%
2 maalia37%
3 maalia11%
4 maalia0%

Maalirajat (Over/Under)

Kuinka usein tämän joukkueen otteluissa ylitetään maalirajat, puoliskot ja sarjakonteksti mukaan lukien.

Puoliskot

Maali ennen puoliaikaa77%Sarjan keskiarvo: 66%
Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa46%Sarjan keskiarvo: 30%
Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa9%Sarjan keskiarvo: 9%
Maali puoliajan jälkeen71%Sarjan keskiarvo: 73%
Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen34%Sarjan keskiarvo: 38%
Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen11%Sarjan keskiarvo: 14%

Maalikuviot

Tämän joukkueen otteluiden maaliyhdistelmät sekä viimeisten viiden ottelun yksityiskohtaiset keskiarvot.

Yhdistelmät (kausi)

BTTS puoliajalla23%
BTTS molemmilla puoliskoilla6%
Maali molemmilla puoliskoilla17%
Vähintään 3 maalia ja BTTS54%
Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää3%

Ottelun puoliskot

Ensimmäisen ja toisen puoliajan pisteet, maalit, nollapelit, puoliaikatilanne ja viiden viimeisen ottelun jakauma.

Puoliaikatilanne

26% W37% D37% L
johdossa / tasan / häviöllä

Toisen puoliajan tulokset

31% W40% D29% L
40
Puoliaikapisteet
1.14
PPG (1. puoliaika)
-5
Maaliero
47
Toisen puoliajan pisteet
1.34
PPG (2. puoliaika)

Maalit ja nollapelit puoliskoittain

Tehnyt maalin ennen puoliaikaa0.6
Päästänyt maalin ennen puoliaikaa0.74
Tehnyt maalin puoliajan jälkeen0.74
Päästänyt maalin puoliajan jälkeen0.51
Nollapeli ennen puoliaikaa46%
Nollapeli puoliajan jälkeen54%
Ei maalia ennen puoliaikaa54%
Ei maalia puoliajan jälkeen54%
Viimeiset 5 ottelua – tiedot
1. puoliaika2. puoliaika
PPG (kausi)1.602.00
Tehdyt maalit / ottelu0.61.2
Päästetyt maalit / ottelu0.20.6
Maalien keskiarvo ottelussa0.81.8
Vähintään 1 maali60%80%
Vähintään 2 maalia20%60%
Vähintään 3 maalia0%40%
Nollapelit80%60%
Ottelut ilman tehtyä maalia60%20%
Maaliero+2+3
1. puoliaika (Viimeiset 5): 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä - BTTS HT (viimeiset 5) 0%
2. puoliaika (Viimeiset 5): 60% voitto - 20% tasatilanteessa - 20% tappio

Maalit minuuteittain

Ottelun vaiheet, joissa tämä joukkue tekee ja päästää useimmin maaleja.

Albion
ScoredConceded
7
7
0-15
4
10
16-30
10
9
31-45
7
2
46-60
7
5
61-75
12
11
76-90

Vaarallisin minuuteilla 76-90 (12 maalia). Päästää eniten välillä 76-90 (11). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Edistyneet tilastot

Laukaukset, viimeistely, pallonhallinta ja odotetut maalit (xG).

Hyökkäysprofiili

Pelityyli: Tehokas viimeistely
45%
Laukaustarkkuus
laukaukset maalia kohti
0.13
Maalipaikkojen laatu
xG / laukaus
0.31
Viimeistely
maalit maalia kohti suuntautunutta laukausta kohden

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän tarkoittaa yleensä boksipaikkoja.

Tärkeimmät tilastoindikaattorit

Yhdistelmä xG:stä, tehokkuudesta, vireestä ja päättyneiden otteluiden malleista.

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.22
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.30
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-9.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.06
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.24
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
113%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
106%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+1.26
Johdon pitäminen
Johtaa puoliajalla 26 prosentissa otteluista ja voittaa 37 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
142%
Puolustus puoliajan jälkeen
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.2
Myöhäiset maalit
26 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
26%

* Kaikki indikaattorit lasketaan vain kauden tilastoista. Ne eivät ole NoFluffPicks-mallin ennusteita.

Joukkue

Pelaajat, joilla on vahvistettuja esiintymisiä tämän kilpailun kaudella.

1Sebastián Jaume MéndezMaalivahti34 Esiintymiset0 Maalit27José Ignacio Álvarez MederoPuolustaja33 Esiintymiset4 Maalit2Francisco Mario Couture ArragaPuolustaja26 Esiintymiset1 Maalit24Ezequiel Burdin MárquezPuolustaja21 Esiintymiset0 MaalitMatías De los Santos De los SantosPuolustaja21 Esiintymiset0 Maalit13Pablo Martín Lacoste IcardiPuolustaja18 Esiintymiset0 Maalit25Andrés Sebastián Romero FernándezPuolustaja12 Esiintymiset0 Maalit29Federico Puente ArapPuolustaja25 Esiintymiset0 MaalitPablo Agustín Pereira CastelnoblePuolustaja11 Esiintymiset0 Maalit80Brandon Ezequiel Llana RiañoPuolustaja5 Esiintymiset0 Maalit5Francisco Ginella DabeziesKeskikenttäpelaaja33 Esiintymiset4 Maalit6Tomás MoschiónKeskikenttäpelaaja26 Esiintymiset0 Maalit27Santiago Nicolás Costa HarreguyKeskikenttäpelaaja25 Esiintymiset1 Maalit15Pablo Alcoba DaguirreKeskikenttäpelaaja19 Esiintymiset0 MaalitIgnacio Nicolás Neira BorbaKeskikenttäpelaaja11 Esiintymiset0 MaalitRomán Gutiérrez CorlettoKeskikenttäpelaaja8 Esiintymiset0 Maalit10Carlos AiralaHyökkääjä29 Esiintymiset7 Maalit11Hernán Darío ToledoHyökkääjä32 Esiintymiset2 MaalitÁlvaro LópezHyökkääjä29 Esiintymiset17 Maalit22Agustín Bernardo Vera FloresHyökkääjä25 Esiintymiset1 Maalit32Tobías Nahuel FigueroaHyökkääjä25 Esiintymiset8 Maalit41Mateo Baltasar Barcia FernándezHyökkääjä21 Esiintymiset1 MaalitLucas Rodríguez TrezzaHyökkääjä11 Esiintymiset2 MaalitIker ZufiaurreHyökkääjä6 Esiintymiset0 Maalit79Ricardo Nahuel Roldán PinelaHyökkääjä9 Esiintymiset0 Maalit

Vire viimeisissä 5, 6 ja 10 ottelussa

Vertaa joukkueen viimeisimpiä otteluita kaikissa kilpailuissa. Viiden ottelun jakso reagoi muutoksiin nopeimmin, kun taas kymmenen ottelua näyttää laajemman trendin.

Kulmapotkut

Katso, kuinka monta kulmapotkua joukkue saa ja päästää vastustajille sekä kuinka usein tärkeimmät kokonaisrajat ylittyvät.

Yhteensä

35 ottelua
4.2
Omat kulmapotkut ottelua kohden
5.5
Vastustajan kulmapotkut ottelua kohden
9.7
Kulmapotkut yhteensä ottelua kohden
71.4%
Yli 8,5 kulmapotkua
54.3%
Yli 9,5 kulmapotkua
34.3%
Yli 10,5 kulmapotkua

Koti

18 ottelua
4.7
Omat kulmapotkut ottelua kohden
5.3
Vastustajan kulmapotkut ottelua kohden
10.0
Kulmapotkut yhteensä ottelua kohden
72.2%
Yli 8,5 kulmapotkua
61.1%
Yli 9,5 kulmapotkua
38.9%
Yli 10,5 kulmapotkua

Vieras

17 ottelua
3.7
Omat kulmapotkut ottelua kohden
5.6
Vastustajan kulmapotkut ottelua kohden
9.3
Kulmapotkut yhteensä ottelua kohden
70.6%
Yli 8,5 kulmapotkua
47.1%
Yli 9,5 kulmapotkua
29.4%
Yli 10,5 kulmapotkua

Kortit ja kurinalaisuus

Vertaa joukkueen kortteja vastustajien kortteihin, mukaan lukien punaisten korttien yleisyys.

Yhteensä

35 ottelua
2.8
Joukkueen kortit ottelua kohden
2.8
Vastustajien kortit ottelua kohden
5.6
Kortit yhteensä ottelua kohden
88.6%
Over 3.5
71.4%
Over 4.5
17.1%
Punaiset kortit

Koti

18 ottelua
3.2
Joukkueen kortit ottelua kohden
2.6
Vastustajien kortit ottelua kohden
5.8
Kortit yhteensä ottelua kohden
83.3%
Over 3.5
77.8%
Over 4.5
16.7%
Punaiset kortit

Vieras

17 ottelua
2.4
Joukkueen kortit ottelua kohden
3.1
Vastustajien kortit ottelua kohden
5.5
Kortit yhteensä ottelua kohden
94.1%
Over 3.5
64.7%
Over 4.5
17.6%
Punaiset kortit

Viimeaikaisten vastustajien taso

Viimeaikainen vire asetetaan yhteyteen kohdattujen joukkueiden sarjamenestyksen avulla.

1.42
Vastustajien keskimääräinen PPG
7.3
Vastustajien keskimääräinen sijoitus
Keskimääräistä vaikeampi

Joukkueen Albion viimeisissä 10 ottelussa vastustajat keräsivät keskimäärin 1.42 pistettä ottelua kohden ja olivat sijalla 7.3/16. Sarjan keskiarvoon verrattuna vastustajajoukko oli Keskimääräistä vaikeampi.

Viimeisimmät ottelut

UKK

Millainen on joukkueen Albion nykyvire?

Joukkueen Albion viimeaikainen vire on WWWWD; tuorein tulos on ensin. Joukkueen pistekeskiarvo tällä kaudella on 1,34 ottelua kohden.

Kuinka monta maalia Albion tekee ottelua kohden?

Albion tekee keskimäärin 1,34 maalia ja päästää 1,26 maalia ottelua kohden, mikä antaa selkeän kuvan joukkueen hyökkäyksestä ja puolustuksesta tällä kaudella.

Kuinka usein Albion:n otteluissa toteutuvat BTTS ja Over 2.5?

Molemmat joukkueet tekevät maalin 60 prosentissa Albion:n otteluista ja Over 2.5 toteutuu 57 prosentissa. Joukkue pitää maalinsa puhtaana 23 prosentissa otteluista.

Mistä voin tarkistaa Albion:n tilastot ja vedonlyöntivihjeet?

Vertaile Albion:n kausitilastoja täällä ja avaa sitten NoFluffPicks-sovellus vihjeitä, Value Bet -kohteita ja täydellisiä otteluanalyysejä varten.