Ελβετία - Challenge LeagueStadion BrügglifeldΕνημερωση δεδομενων 01 Σεπτεμβρίου 2026

Aarau - Neuchâtel Xamax: στατιστικά αγώνα

Aarau crest
Aarau
2 : 1ημιχρονο 0:0
Neuchâtel Xamax crest
Neuchâtel Xamax

Aarau - Neuchâtel Xamax: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά

Βασικές πληροφορίες αγώνα

Aarau αντιμετώπισε την Neuchâtel Xamax στο Challenge League (Ελβετία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 28 Αυγούστου 2026. Έδρα: Stadion Brügglifeld. Τελικό σκορ: 2:1.

Τρέχουσα φόρμα

Aarau: 1-1-2, 1.00 βαθμοί/αγώνα. Neuchâtel Xamax: 3-0-1, 2.25 βαθμοί/αγώνα.

Στατιστικά γκολ

Aarau σκοράρει 1.00 και δέχεται 1.75 γκολ ανά αγώνα. Neuchâtel Xamax σκοράρει 1.75 και δέχεται 1.25. Μέσος όρος λίγκας: 2.83 γκολ.

BTTS / Over / Under

BTTS: Aarau 75%, Neuchâtel Xamax 75%. Over 2.5: Aarau 75%, Neuchâtel Xamax 75%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 52%, Over 2.5 48%.

xG, σουτ και στυλ

Neuchâtel Xamax έχει υψηλότερο xG: 1.50 έναντι 1.38. Aarau: 13.0 σουτ ανά αγώνα, Neuchâtel Xamax: 15.0.

Ημίχρονα αγώνα

Aarau: προηγείται στο ημίχρονο 50%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.50. Neuchâtel Xamax: προηγείται στο ημίχρονο 50%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.50.

Γκολ ανά λεπτό

Aarau: 0-15 (1 γκολ). Neuchâtel Xamax: 0-15 (2 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.

Πλαίσιο λίγκας

Challenge League: 2.83 γκολ ανά αγώνα, BTTS 52%, Over 2.5 48%.

Μεταξύ τους

Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 4 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 4-0-0. Μέσος όρος γκολ 2.50, BTTS 50%.

Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα

Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.

Γενική ανάλυση αγώνα

Η Neuchâtel Xamax βρίσκεται στη 2η θέση, ενώ η Aarau είναι 7η, και οι φιλοξενούμενοι έχουν κερδίσει 3 από τους 4 αγώνες πρωταθλήματος, έχοντας υποστεί μόλις μία ήττα. Η πρόσφατη φόρμα ευνοεί επίσης τη Xamax: συγκέντρωσε 10 βαθμούς σε πέντε αγώνες, έναντι 5 βαθμών της Aarau, η οποία σε αυτό το διάστημα δέχθηκε aż 10 γκολ. Εκτός έδρας, η Xamax μετρά δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες, δέχεται κατά μέσο όρο μόλις 0,5 γκολ ανά αγώνα και διατηρεί ανέπαφη την εστία της στο 50% των εμφανίσεών της, ενώ η Aarau δεν έχει ακόμη καταγράψει εντός έδρας αγώνα χωρίς να δεχθεί γκολ. Οι φιλοξενούμενοι δημιουργούν επίσης περισσότερες ευκαιρίες για γκολ, καταγράφοντας κατά μέσο όρο 14,5 σουτ και 4 στον στόχο εκτός έδρας, έναντι 12,5 σουτ και 3 στον στόχο της Aarau εντός έδρας. Η Aarau σκοράρει κατά μέσο όρο 1,5 γκολ στο γήπεδό της και δεν έχει μείνει χωρίς να βρει δίχτυα σε κανέναν αγώνα, επομένως η ισοπαλία παραμένει πιθανή, όμως η πιο σταθερή άμυνα και το σερί των δύο εκτός έδρας νικών δείχνουν επιτυχία των φιλοξενούμενων.

Δείτε τη στατιστική επισκόπηση
BTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;

Η Aarau έχει G/G στο 100% των μέχρι τώρα αγώνων πρωταθλήματος και δεν έχει κρατήσει ούτε μία φορά ανέπαφη την εστία της, δεχόμενη κατά μέσο όρο 2,0 γκολ ανά αγώνα. Η Xamax σκοράρει κατά μέσο όρο 1,5 γκολ, ενώ το xG της ανέρχεται σε 1,45, γεγονός που, σε συνδυασμό με το xG της Aarau εναντίον της στο 1,52, προσφέρει στους φιλοξενούμενους ισχυρές βάσεις για να βρουν δίχτυα. Οι γηπεδούχοι αναμένεται επίσης να απαντήσουν, καθώς δημιουργούν κατά μέσο όρο 1,56 xG, πραγματοποιούν 15,5 σουτ ανά αγώνα και έχουν σκοράρει σε κάθε παιχνίδι της σεζόν. Στους πέντε τελευταίους αγώνες, το G/G εμφανίστηκε στο 80% των αναμετρήσεων της Aarau και στο 60% της Xamax, με την Aarau να δέχεται κατά μέσο όρο 2,0 γκολ και κάθε ομάδα να πετυχαίνει 1,4 γκολ. Η άμυνα της Xamax είναι σαφώς πιο σταθερή, με μέσο όρο 0,5 γκολ παθητικό και 50% ανέπαφες εστίες, όμως το σύνολο των ενδείξεων εξακολουθεί να στηρίζει περισσότερο το ενδεχόμενο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.

Δείτε τα στατιστικά BTTS
Over/Under - ανάλυση αριθμού γκολ

Η Aarau έχει πετύχει κατά μέσο όρο 1,4 γκολ στα τελευταία πέντε παιχνίδια της, αλλά έχει δεχθεί έως και 2,0, ενώ οι αγώνες της ολοκληρώθηκαν με Over 2,5 γκολ στο 80% των περιπτώσεων. Η Neuchâtel Xamax նույնպես σημειώνει κατά μέσο όρο 1,4 γκολ στις τελευταίες πέντε εμφανίσεις της, με xG στο 1,50, ενώ η Aarau επιτρέπει στους αντιπάλους της 1,36 xG. Οι γηπεδούχοι δεν έχουν κρατήσει ανέπαφη την εστία τους ούτε μία φορά, ενώ και οι δύο ομάδες πραγματοποιούν πολλά σουτ: η Aarau 15,5 και η Xamax 14,5 ανά αγώνα. Η ισχυρότερη επιλογή είναι το Over 1,5, καθώς τα πλήρη δεδομένα δείχνουν δυναμική περίπου 3,00 γκολ, ενώ ο κίνδυνος ενός αγώνα με το πολύ ένα γκολ παραμένει σαφώς περιορισμένος.

Δείτε τα στατιστικά Over/Under
HT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος

Η Neuchâtel Xamax παρουσιάζει σαφώς καλύτερη αγωνιστική φόρμα όσον αφορά τα αποτελέσματα: συγκέντρωσε κατά μέσο όρο 2,0 βαθμούς στα πέντε τελευταία παιχνίδια, έναντι 1,0 της Aarau, με απολογισμό 3 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα. Οι φιλοξενούμενοι δέχονταν σε αυτό το διάστημα μόλις 1,0 γκολ ανά αγώνα, ενώ η Aarau επέτρεπε στους αντιπάλους της να σκοράρουν 2,0 γκολ, γεγονός που ενισχύει το σενάριο διατήρησης του προβαδίσματος από τη Xamax. Στα πρώτα ημίχρονα, η Xamax σημείωνε κατά μέσο όρο 1,0 γκολ, ενώ η Aarau μόλις 0,4, την ίδια στιγμή που οι γηπεδούχοι βρίσκονταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο στο 20% των πέντε τελευταίων αγώνων τους. Η Aarau έχει μεν υψηλότερο xG στη σεζόν, 1,56 έναντι 1,45, όμως η άμυνά της επιτρέπει στους αντιπάλους xG 1,52 και δεν έχει διατηρήσει ανέπαφη την εστία της. Ως εκ τούτου, το Ημίχρονο/Τελικό 2/2 αποτελεί το πιθανότερο σενάριο.

Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνου

Ανα ημιχρονο

0 : 0
1ο ημιχρονο
2 : 1
2ο ημιχρονο

Στατιστικα αγωνα

43Κατοχη (%)57
AarauNeuchâtel Xamax
20Σουτ8
AarauNeuchâtel Xamax
6Σουτ στον στοχο2
AarauNeuchâtel Xamax
2.03xG0.99
AarauNeuchâtel Xamax
4Κορνερ5
AarauNeuchâtel Xamax
49Επικινδυνες επιθεσεις46
AarauNeuchâtel Xamax
23Φαουλ9
AarauNeuchâtel Xamax
3Καρτες3
AarauNeuchâtel Xamax

Προφίλ πριν τον αγώνατι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;

Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.

1Γκολ υπέρ / αγώνα1.75
AarauNeuchâtel Xamax
1.75Γκολ κατά / αγώνα1.25
AarauNeuchâtel Xamax
51%Μέση κατοχή45%
AarauNeuchâtel Xamax
3.5Σουτ στον στόχο / αγώνα3.75
AarauNeuchâtel Xamax

Στατιστικά ομάδωνποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;

Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.

13Σουτ ανά αγώνα15
AarauNeuchâtel Xamax
3.5Σουτ στον στόχο3.75
AarauNeuchâtel Xamax
7.7%Μετατροπή σουτ11.7%
AarauNeuchâtel Xamax
51%Κατοχή45%
AarauNeuchâtel Xamax
1.38xG υπέρ1.5
AarauNeuchâtel Xamax
1.36xG κατά1.72
AarauNeuchâtel Xamax

Ποιότητα σουτ

Aarau: ΙσορροπημένηNeuchâtel Xamax: Επιθετική
AarauNeuchâtel Xamax
Ακρίβεια (σουτ στον στόχο)27%25%
Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ)0.110.10
Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο)0.290.47

xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.

* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.

Φόρμα ομάδωνποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;

Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.

Η Neuchâtel Xamax είναι 125% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.

1 π. / αγώνα - Aarau · 2.25 π. / αγώνα - Neuchâtel Xamax

Aarau
LDWL
Κατανομή αποτελεσμάτων
25% W25% R50% P
Σεζόν (Ν-Ι-Η)
1-1-2
1.00 π. / αγώνα · διαφορά γκολ -3
Τελευταία 5 (Ν-Ι-Η)
1-1-2
1.00 π. / αγώνα
Ρεκόρ εντός έδρας (Ν-Ι-Η)
1-1-0
Τελευταία 5 εντός έδρας
1-1-0
DW
Τελευταία 5 ματς - μέσοι όροι
Γκολ υπέρ: 1.0Γκολ κατά: 1.8xG: 1.38xG αντιπάλου: 1.36BTTS: 75%Over 2.5: 75%
Neuchâtel Xamax
WWWL
Κατανομή αποτελεσμάτων
75% W0% R25% P
Σεζόν (Ν-Ι-Η)
3-0-1
2.25 π. / αγώνα · διαφορά γκολ +2
Τελευταία 5 (Ν-Ι-Η)
3-0-1
2.25 π. / αγώνα
Ρεκόρ εκτός έδρας (Ν-Ι-Η)
2-0-0
Τελευταία 5 εκτός έδρας
2-0-0
WW
Τελευταία 5 ματς - μέσοι όροι
Γκολ υπέρ: 1.8Γκολ κατά: 1.3xG: 1.50xG αντιπάλου: 1.72BTTS: 75%Over 2.5: 75%

Γκολπώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;

Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.

Η Neuchâtel Xamax είναι 75% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.

1 γκολ / αγώνα - Aarau · 1.75 γκολ / αγώνα - Neuchâtel Xamax

Η Neuchâtel Xamax είναι 40% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.

1.75 γκολ / αγώνα - Aarau · 1.25 γκολ / αγώνα - Neuchâtel Xamax

Επιθετικό προφίλ Aarau: πολύ ισχυρό

Aarau σκοράρει στο 75% των αγώνων (3 από 4 αγώνες), ενώ Neuchâtel Xamax κρατά clean sheet στο 25% (1 από 4 αγώνες).

Επιθετικό προφίλ Neuchâtel Xamax: πολύ ισχυρό

Neuchâtel Xamax σκοράρει στο 100% των αγώνων (4 από 4 αγώνες), ενώ Aarau κρατά clean sheet στο 0% (0 από 4 αγώνες).

4Γκολ υπέρ (σεζόν)7
AarauNeuchâtel Xamax
7Γκολ κατά (σεζόν)5
AarauNeuchâtel Xamax
2.75Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα3
AarauNeuchâtel Xamax
4Γκολ υπέρ (τελευταία 5)7
AarauNeuchâtel Xamax
7Γκολ κατά (τελευταία 5)5
AarauNeuchâtel Xamax

Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...

75%1 γκολ100%
AarauNeuchâtel Xamax
25%2 γκολ50%
AarauNeuchâtel Xamax
0%3 γκολ25%
AarauNeuchâtel Xamax
0%4 γκολ0%
AarauNeuchâtel Xamax

Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...

100%1 γκολ75%
AarauNeuchâtel Xamax
50%2 γκολ50%
AarauNeuchâtel Xamax
25%3 γκολ0%
AarauNeuchâtel Xamax
0%4 γκολ0%
AarauNeuchâtel Xamax

* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.

Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;

Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.

75%
Neuchâtel Xamax - BTTSBTTS - percentage of matches where both teams scored.3 από 4 αγώνες
52%
Μέσος όρος λίγκας

Μοτίβα γκολ

0%BTTS στο ημίχρονο50%
AarauNeuchâtel Xamax
0%BTTS και στα δύο ημίχρονα0%
AarauNeuchâtel Xamax
25%Γκολ και στα δύο ημίχρονα25%
AarauNeuchâtel Xamax

BTTS και σύνολο γκολ

50%Τουλ. 3 γκολ και BTTS75%
AarauNeuchâtel Xamax
25%Τουλ. 3 γκολ χωρίς BTTS0%
AarauNeuchâtel Xamax
75%BTTS - τελευταία 575%
AarauNeuchâtel Xamax

Σύνολο γκολ (Over/Under)πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;

Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.

1ο ημίχρονο

75%Τουλ. 1 γκολ πριν το ημίχρονο100%
AarauNeuchâtel Xamax
25%Τουλ. 2 γκολ πριν το ημίχρονο75%
AarauNeuchâtel Xamax
0%Τουλ. 3 γκολ πριν το ημίχρονο25%
AarauNeuchâtel Xamax

2ο ημίχρονο

100%Τουλ. 1 γκολ μετά το ημίχρονο75%
AarauNeuchâtel Xamax
50%Τουλ. 2 γκολ μετά το ημίχρονο0%
AarauNeuchâtel Xamax
25%Τουλ. 3 γκολ μετά το ημίχρονο0%
AarauNeuchâtel Xamax

Ημίχρονα αγώνασε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;

Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.

Aarau - κατάσταση στο ημίχρονο
50% προηγείται25% ισοπαλία25% χάνει
Neuchâtel Xamax - κατάσταση στο ημίχρονο
50% προηγείται25% ισοπαλία25% χάνει

Πριν το ημίχρονο (1ο)

1.75Πόντοι ανά αγώνα (1ο ημίχρονο)1.75
AarauNeuchâtel Xamax
0.5Γκολ υπέρ (1ο ημίχρονο)1.25
AarauNeuchâtel Xamax
0.5Γκολ κατά (1ο ημίχρονο)1
AarauNeuchâtel Xamax
1Μέσος όρος γκολ (1ο ημίχρονο)2.25
AarauNeuchâtel Xamax
75%Ανέπαφη εστία πριν το ημίχρονο25%
AarauNeuchâtel Xamax
50%Χωρίς γκολ πριν το ημίχρονο25%
AarauNeuchâtel Xamax

Μετά το ημίχρονο (2ο)

1Πόντοι ανά αγώνα (2ο ημίχρονο)1.75
AarauNeuchâtel Xamax
0.5Γκολ υπέρ (2ο ημίχρονο)0.5
AarauNeuchâtel Xamax
1.25Γκολ κατά (2ο ημίχρονο)0.25
AarauNeuchâtel Xamax
1.75Μέσος όρος γκολ (2ο ημίχρονο)0.75
AarauNeuchâtel Xamax
25%Ανέπαφη εστία μετά το ημίχρονο75%
AarauNeuchâtel Xamax
50%Χωρίς γκολ μετά το ημίχρονο50%
AarauNeuchâtel Xamax

Aarau - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου

25% W25% R50% P
7
Πόντοι ημιχρόνου
2
Γκολ ημιχρόνου
0
Διαφορά γκολ (1ο ημίχρονο)
4
Πόντοι 2ου ημιχρόνου
-3
Διαφορά γκολ (2ο ημίχρονο)
1.75
PPG πριν το ημίχρονο
Διατήρηση προβαδίσματος50%

Προηγείται στο ημίχρονο στο 50% των αγώνων και κερδίζει το 25%. Μερικές φορές χάνει το προβάδισμα μετά το ημίχρονο.

Άμυνα μετά το ημίχρονο+0.8

Δέχεται 0.8 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.

Neuchâtel Xamax - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου

50% W25% R25% P
7
Πόντοι ημιχρόνου
5
Γκολ ημιχρόνου
+1
Διαφορά γκολ (1ο ημίχρονο)
7
Πόντοι 2ου ημιχρόνου
+1
Διαφορά γκολ (2ο ημίχρονο)
1.75
PPG πριν το ημίχρονο
Διατήρηση προβαδίσματος150%

Προηγείται στο ημίχρονο στο 50% των αγώνων και κερδίζει το 75%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.

Άμυνα μετά το ημίχρονο-0.8

Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.

Aarau - τελευταία 5 ματς ανά ημίχρονο
1ο ημίχρονο2ο ημίχρονο
Πόντοι ανά αγώνα1.751.00
Γκολ υπέρ / αγώνα0.50.5
Γκολ κατά / αγώνα0.51.3
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα1.01.8
1 γκολ75%100%
2 γκολ25%50%
3 γκολ0%25%
Ανέπαφη εστία75%25%
Χωρίς γκολ50%50%
Διαφορά γκολ0-3
Ημίχρονο: 50% προηγείται - 25% ισοπαλία - 25% χάνει
2ο ημίχρονο: 25% νίκη - 25% ισοπαλία - 50% ήττα
BTTS στο ημίχρονο (τελ. 5): 0% - Σύνολο γκολ ημιχρόνου: 2
Neuchâtel Xamax - τελευταία 5 ματς ανά ημίχρονο
1ο ημίχρονο2ο ημίχρονο
Πόντοι ανά αγώνα1.751.75
Γκολ υπέρ / αγώνα1.30.5
Γκολ κατά / αγώνα1.00.3
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα2.30.8
1 γκολ100%75%
2 γκολ75%0%
3 γκολ25%0%
Ανέπαφη εστία25%75%
Χωρίς γκολ25%50%
Διαφορά γκολ+1+1
Ημίχρονο: 50% προηγείται - 25% ισοπαλία - 25% χάνει
2ο ημίχρονο: 50% νίκη - 25% ισοπαλία - 25% ήττα
BTTS στο ημίχρονο (τελ. 5): 50% - Σύνολο γκολ ημιχρόνου: 5

* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.

Γκολ ανά λεπτόπότε μπαίνουν τα γκολ;

Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.

Aarau
ΥπέρΚατά
1
1
0-15
0
0
16-30
1
1
31-45
0
2
46-60
1
1
61-75
1
2
76-90

Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 0-15 (1 goal). Δέχεται τα περισσότερα στα 46-60 (2). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -1 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.

Neuchâtel Xamax
ΥπέρΚατά
2
1
0-15
2
2
16-30
1
1
31-45
1
0
46-60
0
1
61-75
1
0
76-90

Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 0-15 (2 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 16-30 (2). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +1 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.

* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.

Πρόσθετοι δείκτες ομάδωντι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;

Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.

Προφίλ αγώνα

2.88
Εκτιμώμενα γκολ
επίθεση vs αντίπαλη άμυνα
1.1 : 1.8
Εκτιμώμενη κατανομή γκολ
εντός : εκτός
102%
Ρυθμός vs λίγκα
100% = μέσος όρος λίγκας
75%
Σκόραραν και οι δύο (BTTS)
μέσος όρος από τις σεζόν των δύο ομάδων
-13%
Φαινόμενο ντέρμπι
Γκολ H2H vs τυπικά ματς
75%
Εκτίμηση BTTS
από τη συχνότητα σκοραρίσματος των δύο ομάδων
0%
Κίνδυνος 0:0
πρακτικά μηδενικός
2-3
Πιο συχνό εύρος γκολ
επίθεση vs άμυνα και στις δύο πλευρές

Aarau

Καθαρό ισοζύγιο xG
Η διαφορά ανάμεσα στην ποιότητα των ευκαιριών που δημιουργεί και επιτρέπει ανά αγώνα.
+0.02
Αποτελέσματα σε σύγκριση με το xG
Η διαφορά ανάμεσα στο πραγματικό ισοζύγιο γκολ και σε αυτό που περιγράφει το xG.
-0.77
Πόντοι σε σύγκριση με το ισοζύγιο γκολ
Σύγκριση των πόντων που συγκεντρώθηκαν με όσους υποδηλώνει το ισοζύγιο γκολ της ομάδας.
+1.0 π.
Αποτελεσματικότητα τελειώματος
Μετατρέπει η ομάδα τις ευκαιρίες; Θετικό σημαίνει ότι σκοράρει περισσότερο από όσο υποδηλώνει η ποιότητα των ευκαιριών.
-0.38
Αμυντική αποτελεσματικότητα
Σώζει την ομάδα η άμυνα ή ο τερματοφύλακας; Θετικό σημαίνει ότι δέχεται λιγότερα από όσα υποδηλώνουν οι ευκαιρίες που επιτρέπει.
-0.39
Επίθεση vs λίγκα
Πόσο σκοράρει η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας για τον ρόλο της. 120% σημαίνει 20% πάνω από τον μέσο όρο.
62%
Άμυνα vs λίγκα
Πόσα δέχεται η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας. 80% σημαίνει 20% λιγότερα γκολ κατά.
143%
Τάση φόρμας
Συγκρίνει τους πόντους των τελευταίων 5 αγώνων με τον μέσο όρο όλης της σεζόν.
0.00
Καλύτερο δεύτερο ημίχρονο;
Πόσα γκολ περισσότερα σκοράρει η ομάδα μετά το ημίχρονο σε σχέση με πριν.
0.0
Γκολ στο φινάλε
Το 25% των γκολ αυτής της ομάδας έρχεται στα λεπτά 76-90. Συγκριτικά, το 25% έρχεται στο πρώτο τέταρτο.
25%

Neuchâtel Xamax

Καθαρό ισοζύγιο xG
Η διαφορά ανάμεσα στην ποιότητα των ευκαιριών που δημιουργεί και επιτρέπει ανά αγώνα.
-0.22
Αποτελέσματα σε σύγκριση με το xG
Η διαφορά ανάμεσα στο πραγματικό ισοζύγιο γκολ και σε αυτό που περιγράφει το xG.
+0.72
Πόντοι σε σύγκριση με το ισοζύγιο γκολ
Σύγκριση των πόντων που συγκεντρώθηκαν με όσους υποδηλώνει το ισοζύγιο γκολ της ομάδας.
+1.1 π.
Αποτελεσματικότητα τελειώματος
Μετατρέπει η ομάδα τις ευκαιρίες; Θετικό σημαίνει ότι σκοράρει περισσότερο από όσο υποδηλώνει η ποιότητα των ευκαιριών.
+0.25
Αμυντική αποτελεσματικότητα
Σώζει την ομάδα η άμυνα ή ο τερματοφύλακας; Θετικό σημαίνει ότι δέχεται λιγότερα από όσα υποδηλώνουν οι ευκαιρίες που επιτρέπει.
+0.47
Επίθεση vs λίγκα
Πόσο σκοράρει η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας για τον ρόλο της. 120% σημαίνει 20% πάνω από τον μέσο όρο.
143%
Άμυνα vs λίγκα
Πόσα δέχεται η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας. 80% σημαίνει 20% λιγότερα γκολ κατά.
78%
Τάση φόρμας
Συγκρίνει τους πόντους των τελευταίων 5 αγώνων με τον μέσο όρο όλης της σεζόν.
0.00
Καλύτερο δεύτερο ημίχρονο;
Πόσα γκολ περισσότερα σκοράρει η ομάδα μετά το ημίχρονο σε σχέση με πριν.
-0.8
Γκολ στο φινάλε
Το 14% των γκολ αυτής της ομάδας έρχεται στα λεπτά 76-90. Συγκριτικά, το 29% έρχεται στο πρώτο τέταρτο.
14%

* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.

Πλαίσιο λίγκαςείναι λίγκα με πολλά γκολ;

Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Challenge League).

Ομάδες vs λίγκα

AarauLigaNeuchâtel Xamax
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα 2.752.83 3.00
Σκόραραν και οι δύο 75%52% 75%
Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) 75%48% 75%
Clean sheets 0%26% 25%
Γκολ πριν το ημίχρονο 75%87% 100%
Γκολ μετά το ημίχρονο 100%83% 75%

^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.

2.83
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα
52%
Σκόραραν και οι δύο
48%
Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5)
26%
Clean sheets
1.61
Γκολ εντός / αγώνα
1.22
Γκολ εκτός / αγώνα
+32%
Πλεονέκτημα έδρας στην επίθεση
+24%
Πλεονέκτημα έδρας στην άμυνα
+4%
Συνολικό πλεονέκτημα έδρας
Γκολ στο 1ο ημίχρονο (όλη η λίγκα)
87%
1 γκολ
35%
2 γκολ
13%
3 γκολ
9%
4 γκολ
Γκολ στο 2ο ημίχρονο (όλη η λίγκα)
83%
1 γκολ
30%
2 γκολ
13%
3 γκολ
9%
4 γκολ

Ενδεκάδες και γεγονότα

Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.

Χρονολόγιο αγώνα

Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.

  1. Neuchâtel XamaxΚίτρινη κάρταEris Abedini
  2. Neuchâtel XamaxΑλλαγήΜπήκε: Anthony Ngawi MossiΒγήκε: Uroš Likar
  3. AarauΚίτρινη κάρταDaniel Afriyie Barnieh
  4. Neuchâtel XamaxΚίτρινη κάρταLéon Bergsma
  5. AarauΚίτρινη κάρταKastrijot Ndau
  6. AarauΑλλαγήΜπήκε: Alexis Beka BekaΒγήκε: Kastrijot Ndau
  7. AarauΓκολAlexis Beka BekaΑσίστ: Mohamed Yaya Guindo
  8. Neuchâtel XamaxΑλλαγήΜπήκε: Jonathan De DonnoΒγήκε: Léo Seydoux
  9. Neuchâtel XamaxΚίτρινη κάρταBadara Diomandé
  10. Neuchâtel XamaxΑλλαγήΜπήκε: Nathan GarciaΒγήκε: Jonathan Jacques-Louis Fontana
  11. AarauΑλλαγήΜπήκε: Binjamin HasaniΒγήκε: Mohamed Yaya Guindo
  12. AarauΚίτρινη κάρταGuillaume Ronan Furrer
  13. Neuchâtel XamaxΓκολLiridon MulajΑσίστ: Nathan Garcia

Head-to-head

Προσφατοι αγωνες (4): Aarau 4 - 0 - 0 Neuchâtel Xamax. Μεσος ορος γκολ 2.50, σκοραραν και οι δυο σε 50% αγώνες.

Συχνές ερωτήσεις

Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Aarau - Neuchâtel Xamax;

Ο αγώνας της Challenge League έληξε Aarau 2:1 Neuchâtel Xamax. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.

Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Aarau - Neuchâtel Xamax;

Στις τελευταίες 4 απευθείας αναμετρήσεις η Aarau κέρδισε 4, η Neuchâtel Xamax 0 και 0 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 2,50 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 50%.

Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Aarau - Neuchâtel Xamax;

Η Aarau σκοράρει κατά μέσο όρο 1,00 γκολ ανά αγώνα και η Neuchâtel Xamax 1,75. Ο μέσος όρος της Challenge League είναι 2,83 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 48% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 75% των αγώνων της Aarau και στο 75% της Neuchâtel Xamax.

Σε τι φόρμα βρίσκονται η Aarau και η Neuchâtel Xamax;

Στους τελευταίους 5 αγώνες η Aarau έχει ρεκόρ 1-1-2 (1,00 πόντοι ανά αγώνα) και η Neuchâtel Xamax 3-0-1 (2,25 πόντοι ανά αγώνα).

Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Aarau - Neuchâtel Xamax;

Το στατιστικό υπόβαθρο του Aarau - Neuchâtel Xamax — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under — είναι σε αυτή τη σελίδα. Η πρόγνωση με αιτιολόγηση και αξιολόγηση value βρίσκεται στην εφαρμογή NoFluffPicks.