Al Ahli - Abha: στατιστικά αγώνα
Al Ahli - Abha: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Al Ahli αντιμετώπισε την Abha στο Professional League (Σαουδική Αραβία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 22 Αυγούστου 2026. Έδρα: Alinma Stadium. Τελικό σκορ: 4:0.
Τρέχουσα φόρμα
Al Ahli: 1-0-0, 3.00 βαθμοί/αγώνα. Abha: 0-0-1, 0.00 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Al Ahli σκοράρει 1.00 και δέχεται 0.00 γκολ ανά αγώνα. Abha σκοράρει 1.00 και δέχεται 2.00. Μέσος όρος λίγκας: 2.81 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Al Ahli 0%, Abha 100%. Over 2.5: Al Ahli 0%, Abha 100%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 44%, Over 2.5 56%.
xG, σουτ και στυλ
Al Ahli έχει υψηλότερο xG: 1.66 έναντι 1.57. Al Ahli: 15.0 σουτ ανά αγώνα, Abha: 10.0.
Ημίχρονα αγώνα
Al Ahli: προηγείται στο ημίχρονο 100%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.00. Abha: προηγείται στο ημίχρονο 0%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.00.
Γκολ ανά λεπτό
Al Ahli: 16-30 (1 γκολ). Abha: 61-75 (1 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Professional League: 2.81 γκολ ανά αγώνα, BTTS 44%, Over 2.5 56%.
Μεταξύ τους
Δεν υπάρχει αντιστοιχισμένο δείγμα H2H στη βάση.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Al Ahli είναι ξεκάθαρο φαβορί, έχοντας σημειώσει 4 νίκες και 1 ισοπαλία στα 5 τελευταία παιχνίδια, ενώ η Abha υπέστη 4 ήττες και απέσπασε μόλις 1 ισοπαλία στο ίδιο διάστημα. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν 11 γκολ σε αυτά τα ματς, δηλαδή κατά μέσο όρο 2,2 ανά αγώνα, ενώ οι αντίπαλοί τους σκόραραν μόλις 2 φορές. Εξίσου σημαντική είναι η διαφορά στην άμυνα: η Al Ahli δέχθηκε μόλις 3 γκολ σε πέντε αγώνες, ενώ η Abha 10. Στον βαθμολογικό πίνακα οι γηπεδούχοι καταλαμβάνουν την 5η θέση και οι φιλοξενούμενοι την 13η, ενώ ξεκίνησαν την τρέχουσα σεζόν αντίστοιχα με νίκη και ήττα. Με τόσο μεγάλο πλεονέκτημα σε φόρμα, αποτελεσματικότητα και αμυντική σταθερότητα, το πιθανότερο αποτέλεσμα είναι η νίκη της Al Ahli.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Το ισχυρότερο επιχείρημα υπέρ του BTTS Όχι (N/G) είναι η χαμηλή αποτελεσματικότητα της Abha: στα 5 τελευταία παιχνίδια της σκόραρε κατά μέσο όρο μόλις 0,4 γκολ, πετυχαίνοντας συνολικά 2 τέρματα. Παράλληλα, η Al Ahli βρίσκεται σε πολύ καλή αμυντική κατάσταση, καθώς στο ίδιο διάστημα δεχόταν μόλις 0,6 γκολ ανά αγώνα και επέτρεψε στους αντιπάλους της να σκοράρουν 3 φορές σε 5 εμφανίσεις. Οι γηπεδούχοι, από την άλλη, αναμένεται να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, καθώς τελευταία σκοράρουν 2,2 γκολ ανά αγώνα, ενώ η Abha δέχεται κατά μέσο όρο 2,0 τέρματα και υπέστη τέσσερις ήττες στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Παρότι το πρόσφατο xG της Abha ανέρχεται σε 2,04, δεν μεταφράστηκε σε γκολ, ενώ το BTTS στα 5 τελευταία παιχνίδια της ανέρχεται μόλις στο 40%, έναντι 60% της Al Ahli. Επομένως, το πιθανότερο σενάριο παραμένει εκείνο στο οποίο τουλάχιστον μία ομάδα, και κυρίως η Abha, δεν θα σκοράρει.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Η Al Ahli βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση: στα πέντε τελευταία παιχνίδια της σημείωσε κατά μέσο όρο 2,2 γκολ, ενώ η Abha στο ίδιο διάστημα δεχόταν 2,0 γκολ ανά αγώνα. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν τέσσερις από τις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις τους και κατέγραψαν κατά μέσο όρο 1,52 xG, ενώ η αντίπαλός τους δέχθηκε 10 γκολ σε αυτό το σερί. Η Abha σκόραρε μόλις 0,4 γκολ ανά αγώνα στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές, όμως ο μέσος όρος xG της ανήλθε στο υψηλό 2,04, επομένως ένα γκολ των φιλοξενούμενων παραμένει ρεαλιστικό σενάριο. Ο μέσος όρος του πρωταθλήματος, που ανέρχεται σε 3,11 γκολ, καθώς και το 67% των αγώνων με τουλάχιστον τρία τέρματα, ευνοούν ένα ανοιχτό παιχνίδι, όμως το πιο αξιόπιστο σήμα είναι το Over 1,5 γκολ, χάρη στην επιθετική δύναμη της Al Ahli και την αδύναμη άμυνα της Abha.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Η Al Ahli βρίσκεται σε σαφώς καλύτερη αγωνιστική κατάσταση: στα τελευταία 5 παιχνίδια πετύχαινε κατά μέσο όρο 2,2 γκολ, δεχόταν μόλις 0,6 και κέρδισε 4 αναμετρήσεις, ενώ η Abha σημείωνε 0,4 γκολ, δεχόταν 2,0 και ηττήθηκε 4 φορές. Οι γηπεδούχοι προηγούνταν στο ημίχρονο στο 60% αυτών των αγώνων, ενώ οι φιλοξενούμενοι πήγαιναν στα αποδυτήρια με το σκορ εις βάρος τους στο 80% των περιπτώσεων. Η υπεροχή είναι εμφανής ήδη από το πρώτο ημίχρονο, καθώς η Al Ahli σημειώνει κατά μέσο όρο 1,4 γκολ στο πρώτο μέρος και δέχεται 0,4, ενώ η Abha πετυχαίνει μόλις 0,2 γκολ και δέχεται 1,4. Μετά την ανάπαυλα, οι γηπεδούχοι εξακολουθούν να εμφανίζονται πιο σταθεροί αμυντικά, επιτρέποντας κατά μέσο όρο μόλις 0,2 γκολ, γι’ αυτό και το πιθανότερο σενάριο στην αγορά Ημίχρονο/Τελικό είναι να προηγείται η Al Ahli στο ημίχρονο και να επικρατήσει μετά το τελικό σφύριγμα.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Al Ahli | Abha | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 47% | 60% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.11 | 0.16 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.14 | 0.17 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Al Ahli σκοράρει στο 100% των αγώνων (1 από 1 αγώνες), ενώ Abha κρατά clean sheet στο 0% (0 από 1 αγώνες).
Abha σκοράρει στο 100% των αγώνων (1 από 1 αγώνες), ενώ Al Ahli κρατά clean sheet στο 100% (1 από 1 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Al Ahli
Over / Under - Abha
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Al Ahli - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 100% των αγώνων και κερδίζει το 100%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
Abha - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 3.00 | 1.00 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 1.0 | 0.0 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.0 | 0.0 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.0 | 0.0 |
| 1 γκολ | 100% | 0% |
| 2 γκολ | 0% | 0% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 100% | 100% |
| Χωρίς γκολ | 0% | 100% |
| Διαφορά γκολ | +1 | 0 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 0.00 | 3.00 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.0 | 1.0 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 2.0 | 0.0 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 2.0 | 1.0 |
| 1 γκολ | 100% | 100% |
| 2 γκολ | 100% | 0% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 0% | 100% |
| Χωρίς γκολ | 100% | 0% |
| Διαφορά γκολ | -2 | +1 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 16-30 (1 goal). Ισοζύγιο τέλους (76-90): 0.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 61-75 (1 goal). Δέχεται τα περισσότερα στα 0-15 (1). Ισοζύγιο τέλους (76-90): 0.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Al Ahli
Abha
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Professional League).
Ομάδες vs λίγκα
| Al Ahli | Liga | Abha | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▼ 1.00 | 2.81 | ▲ 3.00 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▼ 0% | 44% | ▲ 100% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▼ 0% | 56% | ▲ 100% |
| Clean sheets | ▲ 100% | 31% | ▼ 0% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 100% | 81% | ▲ 100% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▼ 0% | 75% | ▲ 100% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
- Al AhliΚίτρινη κάρταEduard Spertsyan
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Al Ahli - Abha;
Ο αγώνας της Professional League έληξε Al Ahli 4:0 Abha. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Al Ahli - Abha;
Η Al Ahli σκοράρει κατά μέσο όρο 1,00 γκολ ανά αγώνα και η Abha 1,00. Ο μέσος όρος της Professional League είναι 2,81 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 56% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 0% των αγώνων της Al Ahli και στο 100% της Abha.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Al Ahli και η Abha;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Al Ahli έχει ρεκόρ 1-0-0 (3,00 πόντοι ανά αγώνα) και η Abha 0-0-1 (0,00 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Al Ahli - Abha;
Εδώ ελέγχεις τα νούμερα πριν το Al Ahli - Abha: φόρμα, H2H, γκολ και Over/Under. Η πρόγνωση, το value και η αιτιολόγηση δημοσιεύονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


