Alemannia Aachen - Viktoria Köln: στατιστικά αγώνα
Alemannia Aachen - Viktoria Köln: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Alemannia Aachen αντιμετώπισε την Viktoria Köln στο 3. Liga (Γερμανία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 11 Οκτωβρίου 2026. Έδρα: Neuer Tivoli. Τελικό σκορ: 2:5.
Τρέχουσα φόρμα
Alemannia Aachen: 2-1-2, 1.40 βαθμοί/αγώνα. Viktoria Köln: 4-0-1, 2.40 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Alemannia Aachen σκοράρει 1.57 και δέχεται 1.14 γκολ ανά αγώνα. Viktoria Köln σκοράρει 2.71 και δέχεται 1.29. Μέσος όρος λίγκας: 3.35 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Alemannia Aachen 43%, Viktoria Köln 57%. Over 2.5: Alemannia Aachen 57%, Viktoria Köln 86%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 63%, Over 2.5 65%.
xG, σουτ και στυλ
Viktoria Köln έχει υψηλότερο xG: 1.51 έναντι 1.44. Alemannia Aachen: 10.4 σουτ ανά αγώνα, Viktoria Köln: 12.9.
Ημίχρονα αγώνα
Alemannia Aachen: προηγείται στο ημίχρονο 57%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.57. Viktoria Köln: προηγείται στο ημίχρονο 57%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.71.
Γκολ ανά λεπτό
Alemannia Aachen: 0-15 (6 γκολ). Viktoria Köln: 46-60 (5 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
3. Liga: 3.35 γκολ ανά αγώνα, BTTS 63%, Over 2.5 65%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 2 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-0-1. Μέσος όρος γκολ 3.00, BTTS 0%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Viktoria Köln βρίσκεται στη 2η θέση και έχει κερδίσει 5 από τους 7 αγώνες της, ενώ η έβδομη Alemannia Aachen μετρά 3 νίκες σε 7 παιχνίδια. Στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν 12 γκολ και δέχθηκαν 4, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν απολογισμό 6:6, στοιχείο που αναδεικνύει την τρέχουσα φόρμα της Viktoria. Εκτός έδρας, οι φιλοξενούμενοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 2 γκολ και δέχονται 1, ενώ η Alemannia εντός έδρας πετυχαίνει 1,75 γκολ και δέχεται 1,5. Ωστόσο, το πλεονέκτημα δεν είναι ξεκάθαρο: οι γηπεδούχοι δημιουργούν εντός έδρας ευκαιρίες με μέσο xG 1,46 έναντι 1,25 της Viktoria εκτός έδρας και καταγράφουν περισσότερα σουτ στο στόχο, 5,5 έναντι 4,33. Η υψηλότερη αποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων εκτός έδρας, στο 18% έναντι 16% των γηπεδούχων εντός, καθώς και ο καλύτερος απολογισμός τους στους πρόσφατους αγώνες, τους δίνουν ένα μικρό προβάδισμα στην πρόβλεψη του αποτελέσματος.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Η Alemannia σκοράρει κατά μέσο όρο 3,25 γκολ εντός έδρας, ενώ η Viktoria δεν έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε κανένα εκτός έδρας παιχνίδι, επομένως είναι πιθανό να σκοράρουν οι γηπεδούχοι. Περισσότερες αμφιβολίες υπάρχουν για το αν θα σκοράρουν οι φιλοξενούμενοι: η Alemannia κράτησε ανέπαφη την εστία της στο 50% των εντός έδρας αγώνων της, ενώ η Viktoria δεν βρήκε δίχτυα στο 33% των εκτός έδρας αναμετρήσεών της. Στα πέντε τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων, αμφότερες σκόραραν μόλις στο 20% και στο 40% των περιπτώσεων αντίστοιχα, παρότι η Viktoria πέτυχε κατά μέσο όρο 2,4 γκολ σε αυτό το διάστημα. Ωστόσο, το εκτός έδρας xG της είναι 1,25, έναντι 1,20 xG που επιτρέπουν οι γηπεδούχοι, κάτι που δεν αποτελεί εξίσου ισχυρή ένδειξη για γκολ των φιλοξενούμενων όσο τα επιθετικά στατιστικά της Alemannia στην έδρα της. Συνεπώς, είναι οριακά πιθανότερο το σενάριο N/G (BTTS Όχι), δηλαδή να μη σκοράρει τουλάχιστον μία από τις δύο ομάδες· αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το παιχνίδι θα λήξει 0:0 ή ότι δεν θα σκοράρει καμία ομάδα.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Η ισχυρότερη επιλογή είναι το Over 1,5 γκολ: αυτό το όριο ξεπεράστηκε στο 100% των εντός έδρας αγώνων της Alemannia και στο 67% των εκτός έδρας αγώνων της Viktoria. Οι γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 3,25 γκολ εντός έδρας, ενώ οι φιλοξενούμενοι 2,0 εκτός έδρας, αν και τα xG τους, στα 1,71 και 1,25 αντίστοιχα, υποδεικνύουν μια πιο συντηρητική πρόβλεψη από ό,τι τα ίδια τα αποτελέσματα. Στους τελευταίους πέντε αγώνες πρωταθλήματος, σημειώθηκαν τουλάχιστον τρία γκολ στο 60% των αγώνων της Alemannia και στο 80% της Viktoria, στοιχείο που στηρίζει και μια υψηλότερη γραμμή. Ωστόσο, η επιλογή του ορίου 1,5 είναι ασφαλέστερη από το 2,5: με συνολική πρόβλεψη 3,20 γκολ, καλύπτει και το ενδεχόμενο να σημειωθούν ακριβώς δύο γκολ.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Η Viktoria Köln προηγούνταν στο ημίχρονο σε 2 από τους 3 εκτός έδρας αγώνες που αναλύθηκαν, ενώ η Alemannia Aachen ήταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο σε 1 από τα 4 εντός έδρας παιχνίδια της. Επομένως, το προβάδισμα των φιλοξενούμενων ήδη από το πρώτο ημίχρονο είναι πιθανό, χωρίς ωστόσο να θεωρείται δεδομένο. Στους 5 τελευταίους αγώνες, οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν κατά μέσο όρο 2,4 γκολ, έναντι 1,2 των γηπεδούχων, και πέτυχαν 3 νίκες, ενώ η Alemannia κέρδισε 2 φορές. Ιδιαίτερη σημασία έχει η εικόνα μετά την ανάπαυλα: σε αυτό το διάστημα η Viktoria σημείωνε κατά μέσο όρο 1,4 γκολ στα δεύτερα ημίχρονα, ενώ η Alemannia δεν πέτυχε κανένα. Οι γηπεδούχοι παραμένουν επικίνδυνοι, καθώς εντός έδρας σημείωναν κατά μέσο όρο 3,25 γκολ και κέρδισαν 3 από τους 4 αγώνες τους, επομένως το ενδεχόμενο να προηγούνται μέχρι το τέλος έχει επίσης σημαντικές πιθανότητες. Ωστόσο, η μεγαλύτερη επιθετική αποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων τις τελευταίες εβδομάδες και η καλή τους απόδοση μετά την ανάπαυλα καθιστούν το 1/1 — προβάδισμα της Viktoria στο Ημίχρονο/Τελικό — το πιθανότερο μεμονωμένο σενάριο.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Alemannia Aachen | Viktoria Köln | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 48% | 40% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.14 | 0.12 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.31 | 0.53 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Viktoria Köln είναι 71% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
1.4 π. / αγώνα - Alemannia Aachen · 2.4 π. / αγώνα - Viktoria Köln
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Viktoria Köln είναι 73% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
1.57 γκολ / αγώνα - Alemannia Aachen · 2.71 γκολ / αγώνα - Viktoria Köln
Η Alemannia Aachen είναι 13% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.14 γκολ / αγώνα - Alemannia Aachen · 1.29 γκολ / αγώνα - Viktoria Köln
Alemannia Aachen σκοράρει στο 71% των αγώνων (5 από 7 αγώνες), ενώ Viktoria Köln κρατά clean sheet στο 29% (2 από 7 αγώνες).
Viktoria Köln σκοράρει στο 86% των αγώνων (6 από 7 αγώνες), ενώ Alemannia Aachen κρατά clean sheet στο 29% (2 από 7 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Alemannia Aachen
Over / Under - Viktoria Köln
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Viktoria Köln είναι 9% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.71 π. / αγώνα - Alemannia Aachen · 1.86 π. / αγώνα - Viktoria Köln
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Alemannia Aachen - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 57% των αγώνων και κερδίζει το 43%. Μερικές φορές χάνει το προβάδισμα μετά το ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
Viktoria Köln - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 57% των αγώνων και κερδίζει το 71%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.1 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.80 | 0.80 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 1.2 | 0.0 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 1.0 | 0.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 2.2 | 0.2 |
| 1 γκολ | 100% | 20% |
| 2 γκολ | 60% | 0% |
| 3 γκολ | 60% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 40% | 80% |
| Χωρίς γκολ | 40% | 100% |
| Διαφορά γκολ | +1 | -1 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 2.00 | 2.60 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 1.2 | 1.6 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.4 | 0.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.6 | 1.8 |
| 1 γκολ | 80% | 80% |
| 2 γκολ | 40% | 60% |
| 3 γκολ | 20% | 40% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 80% |
| Χωρίς γκολ | 40% | 20% |
| Διαφορά γκολ | +4 | +7 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 0-15 (6 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (3). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +2 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 46-60 (5 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 16-30 (3). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +5 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Alemannia Aachen
Viktoria Köln
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (3. Liga).
Ομάδες vs λίγκα
| Alemannia Aachen | Liga | Viktoria Köln | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▼ 2.71 | 3.35 | ▲ 4.00 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▼ 43% | 63% | ▼ 57% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▼ 57% | 65% | ▲ 86% |
| Clean sheets | ▲ 29% | 21% | ▲ 29% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 100% | 79% | ▲ 86% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▼ 43% | 77% | ▲ 86% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (2): Alemannia Aachen 1 - 0 - 1 Viktoria Köln. Μεσος ορος γκολ 3.00, σκοραραν και οι δυο σε 0% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Alemannia Aachen - Viktoria Köln;
Ο αγώνας της 3. Liga έληξε Alemannia Aachen 2:5 Viktoria Köln. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Alemannia Aachen - Viktoria Köln;
Στις τελευταίες 2 απευθείας αναμετρήσεις η Alemannia Aachen κέρδισε 1, η Viktoria Köln 1 και 0 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 3,00 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 0%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Alemannia Aachen - Viktoria Köln;
Η Alemannia Aachen σκοράρει κατά μέσο όρο 1,57 γκολ ανά αγώνα και η Viktoria Köln 2,71. Ο μέσος όρος της 3. Liga είναι 3,35 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 65% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 43% των αγώνων της Alemannia Aachen και στο 57% της Viktoria Köln.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Alemannia Aachen και η Viktoria Köln;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Alemannia Aachen έχει ρεκόρ 2-1-2 (1,40 πόντοι ανά αγώνα) και η Viktoria Köln 4-0-1 (2,40 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Alemannia Aachen - Viktoria Köln;
Το στατιστικό υπόβαθρο του Alemannia Aachen - Viktoria Köln — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under — είναι σε αυτή τη σελίδα. Η πρόγνωση με αιτιολόγηση και αξιολόγηση value βρίσκεται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


