Τανζανία - Ligi kuu BaraΕνημερωση δεδομενων 06 Σεπτεμβρίου 2026

Azam - Simba: στατιστικά αγώνα

Azam crest
Azam
0 : 0ημιχρονο 0:0
Simba crest
Simba

Azam - Simba: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά

Βασικές πληροφορίες αγώνα

Azam αντιμετώπισε την Simba στο Ligi kuu Bara (Τανζανία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 5 Απριλίου 2026. Τελικό σκορ: 0:0.

Τρέχουσα φόρμα

Azam: 2-3-0, 1.80 βαθμοί/αγώνα. Simba: 3-2-0, 2.20 βαθμοί/αγώνα.

Στατιστικά γκολ

Azam σκοράρει 1.40 και δέχεται 0.33 γκολ ανά αγώνα. Simba σκοράρει 1.71 και δέχεται 0.43. Μέσος όρος λίγκας: 1.96 γκολ.

BTTS / Over / Under

BTTS: Azam 27%, Simba 29%. Over 2.5: Azam 33%, Simba 43%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 32%, Over 2.5 33%.

xG, σουτ και στυλ

Simba έχει υψηλότερο xG: 1.56 έναντι 1.42. Azam: 9.4 σουτ ανά αγώνα, Simba: 8.7.

Ημίχρονα αγώνα

Azam: προηγείται στο ημίχρονο 47%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.67. Simba: προηγείται στο ημίχρονο 57%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.71.

Γκολ ανά λεπτό

Azam: 46-60 (5 γκολ). Simba: 31-45+ (6 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.

Πλαίσιο λίγκας

Ligi kuu Bara: 1.96 γκολ ανά αγώνα, BTTS 32%, Over 2.5 33%.

Μεταξύ τους

Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 1 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-0-0. Μέσος όρος γκολ 2.00, BTTS 0%.

Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα

Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.

Γενική ανάλυση αγώνα

Η Azam στην έδρα της διαθέτει πολύ ισχυρή άμυνα — κατά μέσο όρο 0 γκολ παθητικό ανά αγώνα και 100% clean sheets στα εντός έδρας ματς με μέσο xG αντιπάλου 0.60, περιορίζοντας αισθητά τις επιθετικές δυνατότητες των αντιπάλων. Η Simba όμως είναι αποτελεσματική στην επίθεση φέτος (24 γκολ έναντι 21 της Azam) και στα τελευταία 5 ματς έχει σκοράρει 8 γκολ με 3 νίκες και 2 ισοπαλίες (μέσος όρος 2.2 βαθμοί/αγώνα), ενώ η Azam έχει 5 γκολ και 2 νίκες/3 ισοπαλίες (1.8 βαθμοί/αγώνα). Στη δημιουργία ευκαιριών οι γηπεδούχοι υπερέχουν στα σουτ — μέσος όρος 12 προσπάθειες και 3.83 τελικές προς στόχο ανά ματς και xG 1.62 για την Azam στα εντός, έναντι 7.67 σουτ και xG 1.31 της Simba εκτός, δίνοντας στην Azam μεγαλύτερο έλεγχο και περισσότερες ποιοτικές φάσεις. Η διαφορά στην αποτελεσματικότητα είναι μικρή (Simba 15% conversion vs 14% Azam), και το υψηλό ποσοστό ισοπαλιών (Azam εντός: 43%, Simba εκτός: 50%) υποδηλώνει λίγα γκολ, αλλά η αμυντική υπεροχή και το υψηλότερο xG των γηπεδούχων με οδηγούν προς τη νίκη της Azam.

Δείτε τη στατιστική επισκόπηση
BTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;

Στοπ στο BTTS — η Azam διαθέτει πολύ ισχυρή άμυνα στην έδρα της: 75% clean sheets, κατά μέσο όρο μόλις 0.38 γκολ παθητικό ανά παιχνίδι και ποσοστό αγώνων με BTTS εντός έδρας 13%. Η Simba εκτός έδρας έχει 50% BTTS και σκοράρει κατά μέσο όρο 1.17 γκολ με xG 1.31, αλλά ταυτόχρονα παίζει με 0.5 γκολ παθητικό εκτός, οπότε τα σήματα είναι ανάμεικτα. Επιθετικά η Azam κυριαρχεί εντός (2.13 γκολ υπέρ και xG 1.78 με 11 σουτ και 4.57 στο στόχο), ενώ η Simba έχει κατά μέσο όρο 7.67 σουτ και 3.5 στο στόχο ανά ματς, κάτι που υποδηλώνει μικρότερη αποτελεσματικότητα εκτός. Επιπλέον στα τελευταία 5 ματς η Azam δέχεται μόνο 0.2 γκολ και σκοράρει 1.0 γκολ κατά μέσο όρο, επιβεβαιώνοντας την πρακτική αμυντική αντοχή· επομένως τα δεδομένα δίνουν ισχυρότερο σήμα για «N/G» (75%) έναντι 25% πιθανότητας για BTTS.

Δείτε τα στατιστικά BTTS
Over/Under - ανάλυση αριθμού γκολ

Εκτιμώ τα αναμενόμενα γκολ σε 1.33 για την Azam και 1.03 για τη Simba (συνολικό 2.36). Στον υπολογισμό έλαβα υπόψη xG επίθεσης και xG αμυντικού αντιπάλου: Azam xG_for 1.78 έναντι xG_against της Simba 0.88 → μέσο όρο 1.33; Simba xG_for 1.31 έναντι xG_against της Azam 0.75 → μέσος όρος 1.03. Με σύνολο 2.36, η κατανομή Poisson δίνει πιθανότητα για ≥2 γκολ ≈68%, ≥3 γκολ ≈42% και ≥4 γκολ ≈21%, συνεπώς το ισχυρότερο σήμα είναι το over 1.5 (68% vs 32%). Επιπλέον, η Azam στην έδρα της σκοράρει κατά μέσο όρο 2.13 γκολ, έχει 75% clean sheets και 100% αγώνες πάνω από 1.5, ενώ η Simba εκτός έδρας σκοράρει 1.17 γκολ, έχει 67% αγώνες πάνω από 1.5 και σε 50% των περιπτώσεων και οι δύο ομάδες σκόραραν, γεγονός που υποστηρίζει σενάριο τουλάχιστον δύο γκολ. Συνεπώς η καλύτερη επιλογή είναι over στο line 1.5, καθώς τόσο το μοντέλο xG (σύνολο 2.36, P(≥2)≈68%) όσο και οι ιστορικοί οικιακοί δείκτες της Azam (100% over1.5 στην έδρα) στηρίζουν αυτή τη σελέκτιον.

Δείτε τα στατιστικά Over/Under
HT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος

Η Azam έχει πολύ ισχυρά εντός έδρας στατιστικά: σκοράρει κατά μέσο όρο 2,13 γκολ ανά αγώνα και 1,25 γκολ στο Ημίχρονο, προηγείται στο ημίχρονο σε 7 από τα 8 ματς (88%) και δεν δέχεται γκολ στο ημίχρονο (μέσος όρος 0,0 και 100% καθαρών ημιχρόνων). Η Simba εκτός έδρας ισοφαρίζει στο ημίχρονο στο 83% των αγώνων και έχει κατά μέσο όρο 0,67 γκολ πριν το ημίχρονο, επομένως σπάνια προηγείται στο ημίχρονο. Από πλευράς ποιότητας φάσεων η Azam έχει xG 1,78 έναντι xG 1,31 της Simba, και οι γηπεδούχοι κερδίζουν εντός στο 75% των αγώνων, γεγονός που υποδηλώνει ότι το προβάδισμα στο Ημίχρονο συχνά μεταφράζεται σε νίκη στο Τελικό. Για αυτούς τους λόγους το πιο σίγουρο σενάριο είναι η Azam να προηγείται στο Ημίχρονο και να νικάει στο Τελικό (Ημίχρονο/Τελικό 1/1). Αποδίδω σε αυτό το σενάριο πιθανότητα 72%· μικρότερες πιθανότητες δίνονται στο 1/X 7% και στο 1/2 9%, με μέτριες πιθανότητες 3–6% για παραλλαγές με ισοπαλία στο Ημίχρονο (X/1 3%, X/X 6%, X/2 3%), ενώ τα σενάρια με προβάδισμα των φιλοξενούμενων στο Ημίχρονο τα κρίνω πρακτικά ασήμαντα (0%).

Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνου

Ανα ημιχρονο

0 : 0
1ο ημιχρονο
0 : 0
2ο ημιχρονο

Στατιστικα αγωνα

-1Κατοχη (%)-1
AzamSimba
3Σουτ3
AzamSimba
-1Σουτ στον στοχο-1
AzamSimba
0xG0
AzamSimba
4Κορνερ7
AzamSimba
53Επικινδυνες επιθεσεις58
AzamSimba
-1Φαουλ-1
AzamSimba
-1Καρτες-1
AzamSimba

Προφίλ πριν τον αγώνατι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;

Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.

1.4Γκολ υπέρ / αγώνα1.71
AzamSimba
0.33Γκολ κατά / αγώνα0.43
AzamSimba
51%Μέση κατοχή52%
AzamSimba
3.13Σουτ στον στόχο / αγώνα3.71
AzamSimba

Στατιστικά ομάδωνποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;

Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.

9.4Σουτ ανά αγώνα8.71
AzamSimba
3.13Σουτ στον στόχο3.71
AzamSimba
14.9%Μετατροπή σουτ19.7%
AzamSimba
51%Κατοχή52%
AzamSimba
1.42xG υπέρ1.56
AzamSimba
0.87xG κατά0.81
AzamSimba

Ποιότητα σουτ

Azam: Αποτελεσματικό τελείωμαSimba: Αποτελεσματικό τελείωμα
AzamSimba
Ακρίβεια (σουτ στον στόχο)33%43%
Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ)0.150.18
Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο)0.450.46

xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.

* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.

Φόρμα ομάδωνποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;

Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.

Η Simba είναι 22% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.

1.8 π. / αγώνα - Azam · 2.2 π. / αγώνα - Simba

Azam
DWDDW
Αήττητη στα τελευταία 5 ματς
Κατανομή αποτελεσμάτων
47% W53% R0% P
Σεζόν (Ν-Ι-Η)
7-8-0
1.93 π. / αγώνα · διαφορά γκολ +16
Τελευταία 5 (Ν-Ι-Η)
2-3-0
1.80 π. / αγώνα
Ρεκόρ εντός έδρας (Ν-Ι-Η)
4-3-0
Τελευταία 5 εντός έδρας
3-2-0
WDWWD
Τελευταία 5 ματς - μέσοι όροι
Γκολ υπέρ: 1.0Γκολ κατά: 0.2xG: 1.27xG αντιπάλου: 0.93BTTS: 20%Over 2.5: 40%
Simba
DWDWW
Αήττητη στα τελευταία 5 ματς
Κατανομή αποτελεσμάτων
64% W29% R7% P
Σεζόν (Ν-Ι-Η)
9-4-1
2.21 π. / αγώνα · διαφορά γκολ +18
Τελευταία 5 (Ν-Ι-Η)
3-2-0
2.20 π. / αγώνα
Ρεκόρ εκτός έδρας (Ν-Ι-Η)
3-3-0
Τελευταία 5 εκτός έδρας
2-3-0
WDDWD
Τελευταία 5 ματς - μέσοι όροι
Γκολ υπέρ: 1.6Γκολ κατά: 0.4xG: 1.74xG αντιπάλου: 1.10BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Γκολπώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;

Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.

Η Simba είναι 22% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.

1.4 γκολ / αγώνα - Azam · 1.71 γκολ / αγώνα - Simba

Η Azam είναι 30% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.

0.33 γκολ / αγώνα - Azam · 0.43 γκολ / αγώνα - Simba

Επιθετικό προφίλ Azam: ασταθές

Azam σκοράρει στο 67% των αγώνων (10 από 15 αγώνες), ενώ Simba κρατά clean sheet στο 64% (9 από 14 αγώνες).

Επιθετικό προφίλ Simba: ασταθές

Simba σκοράρει στο 79% των αγώνων (11 από 14 αγώνες), ενώ Azam κρατά clean sheet στο 73% (11 από 15 αγώνες).

21Γκολ υπέρ (σεζόν)24
AzamSimba
5Γκολ κατά (σεζόν)6
AzamSimba
1.73Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα2.14
AzamSimba
5Γκολ υπέρ (τελευταία 5)8
AzamSimba
1Γκολ κατά (τελευταία 5)2
AzamSimba

Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...

67%1 γκολ79%
AzamSimba
53%2 γκολ64%
AzamSimba
20%3 γκολ29%
AzamSimba
0%4 γκολ0%
AzamSimba

Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...

27%1 γκολ36%
AzamSimba
7%2 γκολ7%
AzamSimba
0%3 γκολ0%
AzamSimba
0%4 γκολ0%
AzamSimba

* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.

Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;

Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.

32%
Μέσος όρος λίγκας

Μοτίβα γκολ

0%BTTS στο ημίχρονο14%
AzamSimba
0%BTTS και στα δύο ημίχρονα0%
AzamSimba
27%Γκολ και στα δύο ημίχρονα43%
AzamSimba

BTTS και σύνολο γκολ

13%Τουλ. 3 γκολ και BTTS14%
AzamSimba
20%Τουλ. 3 γκολ χωρίς BTTS29%
AzamSimba
20%BTTS - τελευταία 540%
AzamSimba

Σύνολο γκολ (Over/Under)πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;

Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.

1ο ημίχρονο

53%Τουλ. 1 γκολ πριν το ημίχρονο71%
AzamSimba
20%Τουλ. 2 γκολ πριν το ημίχρονο43%
AzamSimba
7%Τουλ. 3 γκολ πριν το ημίχρονο0%
AzamSimba

2ο ημίχρονο

60%Τουλ. 1 γκολ μετά το ημίχρονο64%
AzamSimba
20%Τουλ. 2 γκολ μετά το ημίχρονο29%
AzamSimba
13%Τουλ. 3 γκολ μετά το ημίχρονο7%
AzamSimba

Ημίχρονα αγώνασε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;

Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.

Η Simba είναι 14% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).

1.87 π. / αγώνα - Azam · 2.14 π. / αγώνα - Simba

Azam - κατάσταση στο ημίχρονο
47% προηγείται47% ισοπαλία7% χάνει
Simba - κατάσταση στο ημίχρονο
57% προηγείται43% ισοπαλία0% χάνει

Πριν το ημίχρονο (1ο)

1.87Πόντοι ανά αγώνα (1ο ημίχρονο)2.14
AzamSimba
0.73Γκολ υπέρ (1ο ημίχρονο)1
AzamSimba
0.07Γκολ κατά (1ο ημίχρονο)0.14
AzamSimba
0.8Μέσος όρος γκολ (1ο ημίχρονο)1.14
AzamSimba
93%Ανέπαφη εστία πριν το ημίχρονο86%
AzamSimba
53%Χωρίς γκολ πριν το ημίχρονο29%
AzamSimba

Μετά το ημίχρονο (2ο)

1.8Πόντοι ανά αγώνα (2ο ημίχρονο)1.86
AzamSimba
0.67Γκολ υπέρ (2ο ημίχρονο)0.71
AzamSimba
0.27Γκολ κατά (2ο ημίχρονο)0.29
AzamSimba
0.93Μέσος όρος γκολ (2ο ημίχρονο)1
AzamSimba
73%Ανέπαφη εστία μετά το ημίχρονο79%
AzamSimba
53%Χωρίς γκολ μετά το ημίχρονο50%
AzamSimba

Azam - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου

47% W40% R13% P
28
Πόντοι ημιχρόνου
11
Γκολ ημιχρόνου
+10
Διαφορά γκολ (1ο ημίχρονο)
27
Πόντοι 2ου ημιχρόνου
+6
Διαφορά γκολ (2ο ημίχρονο)
1.87
PPG πριν το ημίχρονο
Διατήρηση προβαδίσματος100%

Προηγείται στο ημίχρονο στο 47% των αγώνων και κερδίζει το 47%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.

Άμυνα μετά το ημίχρονο+0.2

Δέχεται 0.2 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.

Simba - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου

50% W36% R14% P
30
Πόντοι ημιχρόνου
14
Γκολ ημιχρόνου
+12
Διαφορά γκολ (1ο ημίχρονο)
26
Πόντοι 2ου ημιχρόνου
+6
Διαφορά γκολ (2ο ημίχρονο)
2.14
PPG πριν το ημίχρονο
Διατήρηση προβαδίσματος112%

Προηγείται στο ημίχρονο στο 57% των αγώνων και κερδίζει το 64%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.

Άμυνα μετά το ημίχρονο+0.1

Δέχεται 0.1 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.

Azam - τελευταία 5 ματς ανά ημίχρονο
1ο ημίχρονο2ο ημίχρονο
Πόντοι ανά αγώνα1.401.80
Γκολ υπέρ / αγώνα0.40.6
Γκολ κατά / αγώνα0.00.2
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα0.40.8
1 γκολ20%40%
2 γκολ20%20%
3 γκολ0%20%
Ανέπαφη εστία100%80%
Χωρίς γκολ80%60%
Διαφορά γκολ+2+2
Ημίχρονο: 20% προηγείται - 80% ισοπαλία - 0% χάνει
2ο ημίχρονο: 40% νίκη - 60% ισοπαλία - 0% ήττα
BTTS στο ημίχρονο (τελ. 5): 0% - Σύνολο γκολ ημιχρόνου: 2
Simba - τελευταία 5 ματς ανά ημίχρονο
1ο ημίχρονο2ο ημίχρονο
Πόντοι ανά αγώνα1.801.80
Γκολ υπέρ / αγώνα1.00.6
Γκολ κατά / αγώνα0.40.0
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα1.40.6
1 γκολ80%40%
2 γκολ60%20%
3 γκολ0%0%
Ανέπαφη εστία60%100%
Χωρίς γκολ20%60%
Διαφορά γκολ+3+3
Ημίχρονο: 40% προηγείται - 60% ισοπαλία - 0% χάνει
2ο ημίχρονο: 40% νίκη - 60% ισοπαλία - 0% ήττα
BTTS στο ημίχρονο (τελ. 5): 40% - Σύνολο γκολ ημιχρόνου: 5

* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.

Γκολ ανά λεπτόπότε μπαίνουν τα γκολ;

Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.

Azam
ΥπέρΚατά
4
0
0-15
3
0
16-30
4
1
31-45
5
2
46-60
3
1
61-75
2
1
76-90

Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 46-60 (5 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 46-60 (2). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +1 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.

Simba
ΥπέρΚατά
3
0
0-15
5
0
16-30
6
2
31-45
1
2
46-60
3
0
61-75
6
2
76-90

Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 31-45 (6 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (2). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +4 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.

* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.

Πρόσθετοι δείκτες ομάδωντι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;

Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.

Προφίλ αγώνα

1.94
Εκτιμώμενα γκολ
επίθεση vs αντίπαλη άμυνα
0.9 : 1.0
Εκτιμώμενη κατανομή γκολ
εντός : εκτός
99%
Ρυθμός vs λίγκα
100% = μέσος όρος λίγκας
28%
Σκόραραν και οι δύο (BTTS)
μέσος όρος από τις σεζόν των δύο ομάδων
+3%
Φαινόμενο ντέρμπι
Γκολ H2H vs τυπικά ματς
53%
Εκτίμηση BTTS
από τη συχνότητα σκοραρίσματος των δύο ομάδων
7%
Κίνδυνος 0:0
περίπου 1 στα 14 ματς
2-3
Πιο συχνό εύρος γκολ
επίθεση vs άμυνα και στις δύο πλευρές

Azam

Καθαρό ισοζύγιο xG
Η διαφορά ανάμεσα στην ποιότητα των ευκαιριών που δημιουργεί και επιτρέπει ανά αγώνα.
+0.55
Αποτελέσματα σε σύγκριση με το xG
Η διαφορά ανάμεσα στο πραγματικό ισοζύγιο γκολ και σε αυτό που περιγράφει το xG.
+0.52
Πόντοι σε σύγκριση με το ισοζύγιο γκολ
Σύγκριση των πόντων που συγκεντρώθηκαν με όσους υποδηλώνει το ισοζύγιο γκολ της ομάδας.
-13.6 π.
Αποτελεσματικότητα τελειώματος
Μετατρέπει η ομάδα τις ευκαιρίες; Θετικό σημαίνει ότι σκοράρει περισσότερο από όσο υποδηλώνει η ποιότητα των ευκαιριών.
-0.02
Αμυντική αποτελεσματικότητα
Σώζει την ομάδα η άμυνα ή ο τερματοφύλακας; Θετικό σημαίνει ότι δέχεται λιγότερα από όσα υποδηλώνουν οι ευκαιρίες που επιτρέπει.
+0.54
Επίθεση vs λίγκα
Πόσο σκοράρει η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας για τον ρόλο της. 120% σημαίνει 20% πάνω από τον μέσο όρο.
115%
Άμυνα vs λίγκα
Πόσα δέχεται η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας. 80% σημαίνει 20% λιγότερα γκολ κατά.
44%
Τάση φόρμας
Συγκρίνει τους πόντους των τελευταίων 5 αγώνων με τον μέσο όρο όλης της σεζόν.
-0.13
Καλύτερο δεύτερο ημίχρονο;
Πόσα γκολ περισσότερα σκοράρει η ομάδα μετά το ημίχρονο σε σχέση με πριν.
-0.1
Γκολ στο φινάλε
Το 10% των γκολ αυτής της ομάδας έρχεται στα λεπτά 76-90. Συγκριτικά, το 19% έρχεται στο πρώτο τέταρτο.
10%

Simba

Καθαρό ισοζύγιο xG
Η διαφορά ανάμεσα στην ποιότητα των ευκαιριών που δημιουργεί και επιτρέπει ανά αγώνα.
+0.75
Αποτελέσματα σε σύγκριση με το xG
Η διαφορά ανάμεσα στο πραγματικό ισοζύγιο γκολ και σε αυτό που περιγράφει το xG.
+0.53
Πόντοι σε σύγκριση με το ισοζύγιο γκολ
Σύγκριση των πόντων που συγκεντρώθηκαν με όσους υποδηλώνει το ισοζύγιο γκολ της ομάδας.
-8.5 π.
Αποτελεσματικότητα τελειώματος
Μετατρέπει η ομάδα τις ευκαιρίες; Θετικό σημαίνει ότι σκοράρει περισσότερο από όσο υποδηλώνει η ποιότητα των ευκαιριών.
+0.15
Αμυντική αποτελεσματικότητα
Σώζει την ομάδα η άμυνα ή ο τερματοφύλακας; Θετικό σημαίνει ότι δέχεται λιγότερα από όσα υποδηλώνουν οι ευκαιρίες που επιτρέπει.
+0.38
Επίθεση vs λίγκα
Πόσο σκοράρει η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας για τον ρόλο της. 120% σημαίνει 20% πάνω από τον μέσο όρο.
228%
Άμυνα vs λίγκα
Πόσα δέχεται η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας. 80% σημαίνει 20% λιγότερα γκολ κατά.
35%
Τάση φόρμας
Συγκρίνει τους πόντους των τελευταίων 5 αγώνων με τον μέσο όρο όλης της σεζόν.
-0.01
Καλύτερο δεύτερο ημίχρονο;
Πόσα γκολ περισσότερα σκοράρει η ομάδα μετά το ημίχρονο σε σχέση με πριν.
-0.3
Γκολ στο φινάλε
Το 25% των γκολ αυτής της ομάδας έρχεται στα λεπτά 76-90. Συγκριτικά, το 13% έρχεται στο πρώτο τέταρτο.
25%

* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.

Πλαίσιο λίγκαςείναι λίγκα με πολλά γκολ;

Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Ligi kuu Bara).

Ομάδες vs λίγκα

AzamLigaSimba
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα 1.731.96 2.14
Σκόραραν και οι δύο 27%32% 29%
Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) 33%33% 43%
Clean sheets 73%42% 64%
Γκολ πριν το ημίχρονο 53%52% 71%
Γκολ μετά το ημίχρονο 60%59% 64%

^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.

1.96
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα
32%
Σκόραραν και οι δύο
33%
Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5)
42%
Clean sheets
1.22
Γκολ εντός / αγώνα
0.75
Γκολ εκτός / αγώνα
+63%
Πλεονέκτημα έδρας στην επίθεση
+39%
Πλεονέκτημα έδρας στην άμυνα
+24%
Συνολικό πλεονέκτημα έδρας
Γκολ στο 1ο ημίχρονο (όλη η λίγκα)
52%
1 γκολ
25%
2 γκολ
3%
3 γκολ
0%
4 γκολ
Γκολ στο 2ο ημίχρονο (όλη η λίγκα)
59%
1 γκολ
24%
2 γκολ
12%
3 γκολ
2%
4 γκολ

Διαιτητής και προπονητές

Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.

Head-to-head

Προηγουμενος αγωνας: Azam 1 - 0 - 0 Simba. Μεσος ορος γκολ 2.00, σκοραραν και οι δυο σε 0% αγώνες.

Συχνές ερωτήσεις

Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Azam - Simba;

Ο αγώνας της Ligi kuu Bara έληξε Azam 0:0 Simba. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.

Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Azam - Simba;

Η Azam σκοράρει κατά μέσο όρο 1,40 γκολ ανά αγώνα και η Simba 1,71. Ο μέσος όρος της Ligi kuu Bara είναι 1,96 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 33% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 27% των αγώνων της Azam και στο 29% της Simba.

Σε τι φόρμα βρίσκονται η Azam και η Simba;

Στους τελευταίους 5 αγώνες η Azam έχει ρεκόρ 2-3-0 (1,80 πόντοι ανά αγώνα) και η Simba 3-2-0 (2,20 πόντοι ανά αγώνα).

Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Azam - Simba;

Αυτή η σελίδα δείχνει όλο το στατιστικό πλαίσιο — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under. Η πρόγνωση, η αξιολόγηση value και η πλήρης αιτιολόγηση βρίσκονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.