Chapecoense - Botafogo: στατιστικά αγώνα
Chapecoense - Botafogo: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Chapecoense αντιμετώπισε την Botafogo στο Serie A (Βραζιλία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 18 Απριλίου 2026. Τελικό σκορ: 1:4.
Τρέχουσα φόρμα
Chapecoense: 0-2-3, 0.40 βαθμοί/αγώνα. Botafogo: 3-1-1, 2.00 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Chapecoense σκοράρει 1.00 και δέχεται 1.80 γκολ ανά αγώνα. Botafogo σκοράρει 1.80 και δέχεται 2.10. Μέσος όρος λίγκας: 2.60 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Chapecoense 50%, Botafogo 70%. Over 2.5: Chapecoense 30%, Botafogo 90%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 57%, Over 2.5 48%.
xG, σουτ και στυλ
Chapecoense έχει υψηλότερο xG: 1.26 έναντι 1.22. Chapecoense: 13.0 σουτ ανά αγώνα, Botafogo: 10.7.
Ημίχρονα αγώνα
Chapecoense: προηγείται στο ημίχρονο 0%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.70. Botafogo: προηγείται στο ημίχρονο 20%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.20.
Γκολ ανά λεπτό
Chapecoense: 76-90+ (5 γκολ). Botafogo: 76-90+ (6 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Serie A: 2.60 γκολ ανά αγώνα, BTTS 57%, Over 2.5 48%.
Μεταξύ τους
Δεν υπάρχει αντιστοιχισμένο δείγμα H2H στη βάση.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Ο Botafogo φαίνεται το φαβορί, καθώς έχει σκοράρει 11 γκολ στα τελευταία 5 ματς και έχει 3 νίκες και 2 ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα, που μεταφράζονται σε 2.2 βαθμούς ανά παιχνίδι. Η Chapecoense στο ίδιο διάστημα έχει πετύχει μόνο 1 γκολ, δεν έχει κερδίσει κανένα από τα τελευταία 5 ματς και έχει μόλις 0.4 βαθμό ανά παιχνίδι, ενώ έχει δεχτεί 9 γκολ σε αυτά τα πέντε ματς. Υπέρ της γηπεδούχου πλευράς λειτουργεί ο μεγαλύτερος αριθμός ευκαιριών και το υψηλότερο xG εντός — κατά μέσο όρο 16.33 τελικές προσπάθειες ανά παιχνίδι και xG 1.6 έναντι 9.67 τελικών και xG 1.1 για τον Botafogo — αλλά η χαμηλότερη αποτελεσματικότητα (9% έναντι 16% των φιλοξενούμενων) σημαίνει ότι η Chapecoense μετατρέπει χειρότερα τις ευκαιρίες σε γκολ. Ωστόσο και οι δύο ομάδες είναι ευάλωτες στα γκολ: οι γηπεδούχοι δέχονται κατά μέσο όρο 1.83 γκολ εντός έδρας, ενώ ο Botafogo 2.33 εκτός, οπότε περιμένω ανοιχτό ματς με γκολ και από τις δύο πλευρές. Λαμβάνοντας υπόψη τη φόρμα, την αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια και τις πρόσφατες σειρές, προτιμώ νίκη των φιλοξενούμενων και αποδίδω 60% πιθανότητα στον Botafogo, 25% για ισοπαλία και 15% για νίκη της Chapecoense.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Το ισχυρότερο σήμα υπέρ του G/G προέρχεται από την Botafogo: εποχικό ποσοστό G/G 83% και στα τελευταία 5 παιχνίδια 100%, με μηδενικά clean sheets (0%), που υποδηλώνει έντονα ότι στους αγώνες της Botafogo και οι δύο ομάδες σκοράρουν τακτικά. Η Chapecoense στην έδρα της σκοράρει εποχιακά κατά μέσο όρο 2.25 γκολ ανά παιχνίδι, αλλά στα τελευταία 5 παιχνίδια είχε μέσο όρο μόλις 0.2 γκολ, κάτι που μειώνει τις προσδοκίες για την ικανότητά της να συνεισφέρει στο G/G από δική της πρωτοβουλία· εποχικό G/G της Chapecoense είναι 50%. Και οι δύο ομάδες δέχονται εύκολα γκολ: η Botafogo δέχεται εποχιακά 2.33 γκολ κατά μέσο όρο, η Chapecoense 1.75, και στα τελευταία 5 αγώνα δέχθηκαν αντίστοιχα 8 και 9 γκολ, ενισχύοντας την πιθανότητα γκολ και από τις δύο πλευρές. Οι επιθετικές στατιστικές και τα xG επίσης υποστηρίζουν το G/G — το τελευταίο xG για την Botafogo είναι 1.73 έναντι 1.45 για την Chapecoense, τελικές προς την εστία 4.17 vs 4.75 και ποσοστά μετατροπής 16% vs 18%, ενώ τα παιχνίδια πάνω από 2.5 γκολ εμφανίζονται στο 83% (Botafogo) και 100% (Chapecoense). Λαμβάνοντας υπόψη αυτά, ποντάρω στο G/G 'yes' με εκτίμηση περίπου 80% έναντι 20% για 'no', καθώς κυριαρχούν τα σήματα για τακτική σκοράρισμα και παθητικότητα και από τις δύο ομάδες.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Ένα μοντέλο που συνδυάζει xG και εποχιακούς μέσους όρους δίνει expected goals 1.84 για την Chapecoense και 1.50 για την Botafogo, συνολικό 3.34 γκολ. Σε όρους xG: Chapecoense έχει xG_for 1.39, Botafogo xG_against 1.69 → περίπου 1.54 γκολ για τους γηπεδούχους; Botafogo xG_for 1.10 και Chapecoense xG_against 1.74 → περίπου 1.42 για τους φιλοξενούμενους. Οι εποχιακοί δείκτες ενισχύουν την πρόβλεψη για Over: η Chapecoense σκοράρει κατά μέσο όρο 2.25 γκολ εντός έδρας, η Botafogo 1.50 εκτός (συνολικό 3.75) και το 100% των εντός έδρας αγώνων της Chapecoense καθώς και το 83% των εκτός έδρας της Botafogo τελείωσαν πάνω από 2.5 γκολ. Επιπλέον, η Botafogo έχει 11 γκολ στα τελευταία 5 ματς και το BTTS είναι 50% (γηπεδούχοι) και 83% (φιλοξενούμενοι), αυξάνοντας την πιθανότητα και των δύο πλευρών να σκοράρουν· ταυτόχρονα το Over 3.5 είναι μεικτό (75% για γηπεδούχους vs 33% για φιλοξενούμενους). Λαμβάνοντας υπόψη τα αναμενόμενα 3.34 γκολ και τα κυρίαρχα 100%/83% για Over 2.5, προτείνω στοίχημα στο Over 2.5 ως το πιο ισχυρό σήμα.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Η ανάλυση της φόρμας ευνοεί σαφώς τη Botafogo μετά τα 90 λεπτά: στα τελευταία 5 παιχνίδια οι φιλοξενούμενοι έχουν 60% νίκες με μέσο όρο 2,2 γκολ και 2,2 βαθμούς ανά παιχνίδι, ενώ η Chapecoense σε αυτά τα πέντε ματς έχει 0% νίκες, μέσο όρο 0,2 γκολ και 0,4 βαθμούς ανά παιχνίδι. Στο Ημίχρονο πιο πιθανό είναι το ισόπαλο αποτέλεσμα παρά το προβάδισμα των γηπεδούχων — η Chapecoense σε 5 πρόσφατα παιχνίδια προηγήθηκε στο Ημίχρονο σε 0% και σημείωνε κατά μέσο όρο 0,0 γκολ στο Ημίχρονο, ενώ η Botafogo προηγήθηκε στο Ημίχρονο σε 40% και έχει μέσο όρο 0,8 γκολ στο Ημίχρονο. Τα στατιστικά του δευτέρου ημιχρόνου δείχνουν ότι τα κρίσιμα γκολ μπορούν να σημειωθούν μετά την ανάπαυλα: η Chapecoense πετυχαίνει κατά μέσο όρο 1,75 γκολ στο δεύτερο Ημίχρονο ως γηπεδούχος, και η Botafogo ως φιλοξενούμενη δέχεται κατά μέσο όρο 1,5 γκολ μετά την ανάπαυλα. Παρότι το εποχικό xG ευνοεί ελαφρώς τους γηπεδούχους (xG 1.39 vs 1.10), η υψηλή φόρμα και ο αριθμός γκολ της Botafogo (2.2 vs 0.2 στα τελευταία 5) καθώς και το γεγονός ότι το 83% των εκτός έδρας αγώνων της Botafogo τελειώνει με αμφότερες τις ομάδες να σκοράρουν, οδηγούν στο σενάριο Ημίχρονο ισοπαλία και Τελικό νίκη των φιλοξενούμενων.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Chapecoense | Botafogo | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 23% | 41% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.10 | 0.11 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.33 | 0.41 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Botafogo είναι 400% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
0.4 π. / αγώνα - Chapecoense · 2 π. / αγώνα - Botafogo
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Botafogo είναι 80% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
1 γκολ / αγώνα - Chapecoense · 1.8 γκολ / αγώνα - Botafogo
Η Chapecoense είναι 17% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.8 γκολ / αγώνα - Chapecoense · 2.1 γκολ / αγώνα - Botafogo
Chapecoense σκοράρει στο 50% των αγώνων (5 από 10 αγώνες), ενώ Botafogo κρατά clean sheet στο 10% (1 από 10 αγώνες).
Botafogo σκοράρει στο 80% των αγώνων (8 από 10 αγώνες), ενώ Chapecoense κρατά clean sheet στο 10% (1 από 10 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Chapecoense
Over / Under - Botafogo
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Botafogo είναι 25% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
0.8 π. / αγώνα - Chapecoense · 1 π. / αγώνα - Botafogo
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Chapecoense - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Δέχεται 0.4 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
Botafogo - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 20% των αγώνων και κερδίζει το 40%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.3 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 0.60 | 0.40 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.0 | 0.2 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.8 | 1.0 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.8 | 1.2 |
| 1 γκολ | 40% | 80% |
| 2 γκολ | 20% | 40% |
| 3 γκολ | 20% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 20% |
| Χωρίς γκολ | 100% | 80% |
| Διαφορά γκολ | -4 | -4 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.00 | 2.00 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.8 | 1.2 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 1.0 | 1.0 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.8 | 2.2 |
| 1 γκολ | 80% | 100% |
| 2 γκολ | 60% | 80% |
| 3 γκολ | 40% | 40% |
| Ανέπαφη εστία | 20% | 20% |
| Χωρίς γκολ | 40% | 20% |
| Διαφορά γκολ | -1 | +1 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (5 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 46-60 (7). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +2 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (6 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 46-60 (7). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +2 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Chapecoense
Botafogo
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Serie A).
Ομάδες vs λίγκα
| Chapecoense | Liga | Botafogo | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▲ 2.80 | 2.60 | ▲ 3.90 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▼ 50% | 57% | ▲ 70% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▼ 30% | 48% | ▲ 90% |
| Clean sheets | ▼ 10% | 24% | ▼ 10% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▼ 50% | 74% | ▼ 70% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▲ 80% | 76% | ▲ 100% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Chapecoense - Botafogo;
Ο αγώνας της Serie A έληξε Chapecoense 1:4 Botafogo. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Chapecoense - Botafogo;
Η Chapecoense σκοράρει κατά μέσο όρο 1,00 γκολ ανά αγώνα και η Botafogo 1,80. Ο μέσος όρος της Serie A είναι 2,60 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 48% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 50% των αγώνων της Chapecoense και στο 70% της Botafogo.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Chapecoense και η Botafogo;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Chapecoense έχει ρεκόρ 0-2-3 (0,40 πόντοι ανά αγώνα) και η Botafogo 3-1-1 (2,00 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Chapecoense - Botafogo;
Αυτή η σελίδα δείχνει όλο το στατιστικό πλαίσιο — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under. Η πρόγνωση, η αξιολόγηση value και η πλήρης αιτιολόγηση βρίσκονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


