Charlotte Independence - Alta: στατιστικά αγώνα
Charlotte Independence - Alta: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Charlotte Independence αντιμετώπισε την Alta στο USL League One (Ηνωμένες Πολιτείες). Ο αγώνας διεξήχθη στις 28 Αυγούστου 2026. Τελικό σκορ: 5:0.
Τρέχουσα φόρμα
Charlotte Independence: 4-1-0, 2.60 βαθμοί/αγώνα. Alta: 1-0-4, 0.60 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Charlotte Independence σκοράρει 2.24 και δέχεται 1.38 γκολ ανά αγώνα. Alta σκοράρει 1.38 και δέχεται 1.21. Μέσος όρος λίγκας: 2.92 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Charlotte Independence 76%, Alta 58%. Over 2.5: Charlotte Independence 71%, Alta 58%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 58%, Over 2.5 60%.
xG, σουτ και στυλ
Charlotte Independence έχει υψηλότερο xG: 1.83 έναντι 1.55. Charlotte Independence: 16.1 σουτ ανά αγώνα, Alta: 12.6.
Ημίχρονα αγώνα
Charlotte Independence: προηγείται στο ημίχρονο 52%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.71. Alta: προηγείται στο ημίχρονο 29%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.67.
Γκολ ανά λεπτό
Charlotte Independence: 0-15 (17 γκολ). Alta: 76-90+ (8 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
USL League One: 2.92 γκολ ανά αγώνα, BTTS 58%, Over 2.5 60%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 3 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-1-1. Μέσος όρος γκολ 3.33, BTTS 100%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Charlotte Independence καταλαμβάνει τη 2η θέση, ενώ η Alta βρίσκεται στην 8η, και η διαφορά επιβεβαιώνεται από τον απολογισμό ολόκληρης της σεζόν: 13 νίκες των γηπεδούχων έναντι 8 των φιλοξενούμενων. Στην έδρα της, η Charlotte κερδίζει το 91% των αγώνων, πετυχαίνει κατά μέσο όρο 2,55 γκολ και δεν έχει ολοκληρώσει ούτε ένα ματς χωρίς να σκοράρει· η Alta εκτός έδρας σημειώνει μόλις 27% νίκες και κατά μέσο όρο 1,09 γκολ. Οι γηπεδούχοι δημιουργούν σαφώς περισσότερες επικίνδυνες καταστάσεις, καταγράφοντας κατά μέσο όρο 17,55 σουτ και 6,45 στον στόχο ανά αγώνα, με xG 1,97, ενώ η Alta έχει 11,27 σουτ, 4 στον στόχο και xG 1,36. Η άμυνα των φιλοξενούμενων εκτός έδρας δέχεται κατά μέσο όρο 1,55 γκολ, με xG κατά της 1,85, ενώ η Charlotte έχει σημειώσει 3 νίκες στα 5 τελευταία παιχνίδια της, την ώρα που η Alta έχει ηττηθεί σε 4 από τα 5 πιο πρόσφατα ματς. Η Alta έχει μεν κατά μέσο όρο 59% κατοχή εκτός έδρας, όμως δεν μετατρέπει αυτή την υπεροχή σε αποτελεσματικότητα, γι’ αυτό και ξεκάθαρο φαβορί είναι η Charlotte Independence.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Το σήμα για BTTS είναι θετικό, καθώς στη σεζόν οι δύο ομάδες επιβεβαιώνουν αυτή την αγορά αντίστοιχα στο 54% και στο 64% των αγώνων τους, ενώ ο μέσος όρος του πρωταθλήματος ανέρχεται στο 59%. Η Charlotte είχε G/G στο 80% των τελευταίων πέντε αγώνων της, σημειώνοντας κατά μέσο όρο 2,0 γκολ και δεχόμενη 1,4, ενώ η Alta κατέγραψε ποσοστό 60%, με μέσο όρο 1,4 γκολ υπέρ και 1,6 κατά. Οι γηπεδούχοι δημιουργούν κατά μέσο όρο 1,71 xG, ενώ η άμυνα της Alta επιτρέπει στους αντιπάλους 1,85 xG, γεγονός που ενισχύει明显ώς τις πιθανότητες της Charlotte να σκοράρει. Η Alta, παρά τον χαμηλότερο μέσο όρο των 1,09 γκολ ανά αγώνα, αναμένεται να επωφεληθεί από το γεγονός ότι η Charlotte δέχεται κατά μέσο όρο 1,55 xG και κρατά ανέπαφη την εστία της μόλις στο 46% των αγώνων. Κίνδυνος για την επιλογή αποτελεί η σταθερή αμυντική παρουσία των γηπεδούχων στη σεζόν, καθώς δέχονται μόλις 0,92 γκολ ανά αγώνα, όμως η τρέχουσα φόρμα και των δύο άμυνων ευνοεί περισσότερο το G/G.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Η Charlotte Independence σκοράρει κατά μέσο όρο 1,62 γκολ ανά αγώνα, ενώ η Alta δέχεται 1,55, με τους γηπεδούχους να δημιουργούν ευκαιρίες αξίας 1,71 xG έναντι 1,85 xG που επιτρέπουν στους αντιπάλους τους. Από την πλευρά της Alta, ο μέσος όρος των 1,09 γκολ που πετυχαίνει είναι χαμηλότερος, όμως η άμυνα της Charlotte επιτρέπει 1,55 xG, γεγονός που δίνει στους φιλοξενούμενους ρεαλιστικές πιθανότητες να σκοράρουν. Στα πέντε τελευταία παιχνίδια, οι ομάδες κατέγραψαν συνολικά κατά μέσο όρο 3,4 και 3,0 γκολ ανά αγώνα αντίστοιχα, ενώ το όριο των 2,5 ξεπεράστηκε στο 60% των αγώνων της Charlotte και στο 80% των αγώνων της Alta σε αυτό το διάστημα. Το ισχυρότερο σήμα παραμένει το Over 1,5, καθώς εμφανίστηκε στο 77% των αγώνων των γηπεδούχων και στο 64% των αγώνων των φιλοξενούμενων σε ολόκληρη τη σεζόν, ενώ το προβλεπόμενο σύνολο των 2,98 γκολ υπερβαίνει ξεκάθαρα αυτή τη γραμμή.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Η Charlotte Independence έχει σαφές ποιοτικό πλεονέκτημα: πετυχαίνει κατά μέσο όρο 1,62 γκολ έναντι 1,09 της Alta, ενώ η αντίπαλος δέχεται έως και 1,55 γκολ ανά αγώνα, σε σύγκριση με 0,92 των γηπεδούχων. Οι γηπεδούχοι δημιουργούν επίσης περισσότερες ευκαιρίες, με xG 1,71 έναντι 1,36, καθώς και κατά μέσο όρο 5,0 σουτ στον στόχο έναντι 4,0 της αντιπάλου. Στο ημίχρονο, η Charlotte προηγούνταν στο 38% των αγώνων και πετύχαινε κατά μέσο όρο 0,85 γκολ, ενώ η Alta σκόραρε μόλις 0,40 φορές και στο 60% των πρώτων ημιχρόνων δεν πετύχαινε γκολ. Η φόρμα ενισχύει το σενάριο υπέρ των γηπεδούχων: η Charlotte κέρδισε το 60% των τελευταίων πέντε αγώνων, ενώ η Alta ηττήθηκε στο 80%, δεχόμενη σε αυτό το διάστημα κατά μέσο όρο 1,6 γκολ. Ως εκ τούτου, το σημείο 1/1 είναι το ισχυρότερο, αν και το υψηλό ποσοστό ισοπαλιών της Charlotte στη σεζόν, που ανέρχεται στο 46%, αφήνει σημαντική πιθανότητα για ισόπαλο αποτέλεσμα.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Charlotte Independence | Alta | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 35% | 36% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.11 | 0.12 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.40 | 0.30 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Charlotte Independence είναι 333% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
2.6 π. / αγώνα - Charlotte Independence · 0.6 π. / αγώνα - Alta
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Charlotte Independence είναι 62% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
2.24 γκολ / αγώνα - Charlotte Independence · 1.38 γκολ / αγώνα - Alta
Η Alta είναι 14% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.38 γκολ / αγώνα - Charlotte Independence · 1.21 γκολ / αγώνα - Alta
Charlotte Independence σκοράρει στο 95% των αγώνων (20 από 21 αγώνες), ενώ Alta κρατά clean sheet στο 33% (8 από 24 αγώνες).
Alta σκοράρει στο 75% των αγώνων (18 από 24 αγώνες), ενώ Charlotte Independence κρατά clean sheet στο 19% (4 από 21 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Charlotte Independence
Over / Under - Alta
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Charlotte Independence είναι 50% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
2 π. / αγώνα - Charlotte Independence · 1.33 π. / αγώνα - Alta
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Charlotte Independence - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 52% των αγώνων και κερδίζει το 62%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.2 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
Alta - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 29% των αγώνων και κερδίζει το 33%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 2.20 | 1.00 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 1.2 | 0.4 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.0 | 0.6 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.2 | 1.0 |
| 1 γκολ | 60% | 80% |
| 2 γκολ | 40% | 20% |
| 3 γκολ | 20% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 100% | 40% |
| Χωρίς γκολ | 40% | 60% |
| Διαφορά γκολ | +6 | -1 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.60 | 1.00 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.4 | 0.6 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.2 | 0.8 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.6 | 1.4 |
| 1 γκολ | 60% | 80% |
| 2 γκολ | 0% | 60% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 80% | 40% |
| Χωρίς γκολ | 60% | 60% |
| Διαφορά γκολ | +1 | -1 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 0-15 (17 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (9). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -3 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (8 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (8). Ισοζύγιο τέλους (76-90): 0.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Charlotte Independence
Alta
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (USL League One).
Ομάδες vs λίγκα
| Charlotte Independence | Liga | Alta | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▲ 3.62 | 2.92 | ▼ 2.58 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▲ 76% | 58% | • 58% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▲ 71% | 60% | ▼ 58% |
| Clean sheets | ▼ 19% | 24% | ▲ 33% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 81% | 72% | • 71% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▲ 86% | 80% | ▼ 67% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (3): Charlotte Independence 1 - 1 - 1 Alta. Μεσος ορος γκολ 3.33, σκοραραν και οι δυο σε 100% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Charlotte Independence - Alta;
Ο αγώνας της USL League One έληξε Charlotte Independence 5:0 Alta. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Charlotte Independence - Alta;
Στις τελευταίες 3 απευθείας αναμετρήσεις η Charlotte Independence κέρδισε 1, η Alta 1 και 1 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 3,33 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 100%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Charlotte Independence - Alta;
Η Charlotte Independence σκοράρει κατά μέσο όρο 2,24 γκολ ανά αγώνα και η Alta 1,38. Ο μέσος όρος της USL League One είναι 2,92 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 60% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 76% των αγώνων της Charlotte Independence και στο 58% της Alta.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Charlotte Independence και η Alta;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Charlotte Independence έχει ρεκόρ 4-1-0 (2,60 πόντοι ανά αγώνα) και η Alta 1-0-4 (0,60 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Charlotte Independence - Alta;
Εδώ ελέγχεις τα νούμερα πριν το Charlotte Independence - Alta: φόρμα, H2H, γκολ και Over/Under. Η πρόγνωση, το value και η αιτιολόγηση δημοσιεύονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


