Cheltenham Town - Salford City: στατιστικά αγώνα
Cheltenham Town - Salford City: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Cheltenham Town αντιμετώπισε την Salford City στο EFL League Two (Αγγλία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 10 Οκτωβρίου 2026. Έδρα: The EV Charger Points Stadium. Τελικό σκορ: 0:2.
Τρέχουσα φόρμα
Cheltenham Town: 2-2-1, 1.60 βαθμοί/αγώνα. Salford City: 4-1-0, 2.60 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Cheltenham Town σκοράρει 1.78 και δέχεται 1.56 γκολ ανά αγώνα. Salford City σκοράρει 1.44 και δέχεται 1.11. Μέσος όρος λίγκας: 2.49 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Cheltenham Town 89%, Salford City 44%. Over 2.5: Cheltenham Town 78%, Salford City 44%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 52%, Over 2.5 44%.
xG, σουτ και στυλ
Salford City έχει υψηλότερο xG: 1.65 έναντι 1.07. Cheltenham Town: 9.2 σουτ ανά αγώνα, Salford City: 15.3.
Ημίχρονα αγώνα
Cheltenham Town: προηγείται στο ημίχρονο 44%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.89. Salford City: προηγείται στο ημίχρονο 11%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.00.
Γκολ ανά λεπτό
Cheltenham Town: 31-45+ (4 γκολ). Salford City: 76-90+ (5 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
League Two: 2.49 γκολ ανά αγώνα, BTTS 52%, Over 2.5 44%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 2 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-1-0. Μέσος όρος γκολ 3.50, BTTS 100%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Cheltenham Town είναι το φαβορί κυρίως χάρη στις επιδόσεις της εντός έδρας: έχει κερδίσει 3 από τα 4 αυτά παιχνίδια και παραμένει αήττητη, ενώ η Salford City έχει ηττηθεί σε 2 από τις 4 εκτός έδρας αναμετρήσεις της. Οι γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,25 γκολ στην έδρα τους, ενώ οι φιλοξενούμενοι δέχονται 2 γκολ ανά αγώνα εκτός έδρας, γεγονός που ενισχύει τις πιθανότητες νίκης της Cheltenham. Ωστόσο, δεν θα είναι εύκολη υπόθεση: η Salford έχει κερδίσει 3 από τα 5 τελευταία παιχνίδια της, σκοράροντας 10 γκολ σε αυτά, ενώ το εκτός έδρας xG της ανέρχεται σε 1,42 έναντι 1,05 της γηπεδούχου εντός έδρας. Η Cheltenham επιτρέπει στην έδρα της ευκαιρίες με μέση αξία 2,12 xG και δεν έχει κρατήσει ακόμη ανέπαφη την εστία της εκεί, επομένως, παρά το πλεονέκτημα έδρας, θα πρέπει να αναμένεται γκολ από τους φιλοξενούμενους.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Επιλέγω G/G, καθώς στα τελευταία 5 παιχνίδια της Cheltenham σκόραραν και οι δύο ομάδες στο 80% των αγώνων, ενώ για τη Salford το αντίστοιχο ποσοστό ήταν 60%. Σε αυτό το διάστημα, οι γηπεδούχοι σημείωναν κατά μέσο όρο 1,6 γκολ και δέχονταν 1,4, ενώ οι φιλοξενούμενοι 2,0 και 1,2 αντίστοιχα, κάτι που δείχνει ότι υπάρχουν ουσιαστικές πιθανότητες για γκολ και από τις δύο πλευρές. Υπέρ του γκολ της Cheltenham συνηγορεί επίσης το μέσο xG της εντός έδρας, που ανέρχεται σε 1,84, έναντι 1,81 xG που παραχωρεί η Salford στους εκτός έδρας αγώνες της. Το ισχυρότερο επιχείρημα κατά της επιλογής είναι ότι η Cheltenham δεν δέχθηκε γκολ στο 60% των εντός έδρας αγώνων της. Ωστόσο, στους τελευταίους 5 αγώνες της, οι αντίπαλοί της δημιούργησαν κατά μέσο όρο 2,12 xG, ενώ η Salford σημείωνε 2,0 γκολ ανά εκτός έδρας αγώνα.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Στα τελευταία 5 παιχνίδια, η Cheltenham σημείωσε κατά μέσο όρο 1,6 γκολ και η Salford 2,0, στοιχείο που ενισχύει την πρόβλεψη για τουλάχιστον δύο γκολ. Οι γηπεδούχοι δέχονταν πρόσφατα κατά μέσο όρο 1,4 γκολ και επέτρεπαν στους αντιπάλους να δημιουργούν ευκαιρίες αξίας 2,12 xG, αν και εντός έδρας ο μέσος όρος των γκολ που δέχονται είναι μόλις 0,4. Από την άλλη, η Salford δέχεται εκτός έδρας κατά μέσο όρο 2,0 γκολ, δίνοντας στην Cheltenham την ευκαιρία να σκοράρει, παρά τον μέτριο μέσο όρο των 1,0 γκολ που πετυχαίνει εντός έδρας. Και οι δύο ομάδες ξεπέρασαν τη γραμμή των 2,5 γκολ στο 60% των τελευταίων 5 αγώνων τους, όμως η μεγάλη διαφορά μεταξύ των εντός έδρας επιδόσεων της Cheltenham και των εκτός έδρας επιδόσεων της Salford αυξάνει την αβεβαιότητα στις υψηλότερες γραμμές. Επομένως, με πρόβλεψη για 2,85 γκολ, η ισχυρότερη επιλογή είναι το Over 1,5 γκολ, με πιθανότητα 78%.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Η ισοπαλία στο ημίχρονο είναι το πιθανότερο ενδεχόμενο: η Τσέλτεναμ ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο σε 4 από τους 5 εντός έδρας αγώνες της, ενώ η Σάλφορντ σε 2 από τα 4 εκτός έδρας παιχνίδια της. Οι γηπεδούχοι δεν είχαν προηγηθεί στο ημίχρονο σε κανέναν από αυτούς τους 5 εντός έδρας αγώνες, αλλά κέρδισαν το δεύτερο ημίχρονο σε 4 από τους 5, σημειώνοντας μετά την ανάπαυλα κατά μέσο όρο 1,0 γκολ. Αυτό το σενάριο ενισχύεται από τα αποτελέσματα των αγώνων συνολικά: η Τσέλτεναμ κέρδισε 4 από τους 5 εντός έδρας αγώνες της και δεχόταν κατά μέσο όρο 0,4 γκολ, ενώ η Σάλφορντ έχασε 2 από τις 4 εκτός έδρας αναμετρήσεις της και δεχόταν κατά μέσο όρο 2,0 γκολ. Το προβάδισμα των γηπεδούχων στη δημιουργία ευκαιριών αποτυπώνεται επίσης στο xG, με 1,84 έναντι 1,42 των φιλοξενούμενων. Ωστόσο, τα πέντε τελευταία παιχνίδια συνολικά δίνουν στη Σάλφορντ καλύτερη συγκομιδή, 2,0 βαθμούς ανά αγώνα έναντι 1,6 της Τσέλτεναμ, επομένως η ισοπαλία στο ημίχρονο και η μετέπειτα νίκη των γηπεδούχων αποτελούν την ισχυρότερη ένδειξη, χωρίς όμως να συνιστούν βέβαιο αποτέλεσμα στο Ημίχρονο/Τελικό.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Cheltenham Town | Salford City | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 40% | 28% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.12 | 0.11 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.49 | 0.33 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Salford City είναι 63% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
1.6 π. / αγώνα - Cheltenham Town · 2.6 π. / αγώνα - Salford City
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Cheltenham Town είναι 24% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
1.78 γκολ / αγώνα - Cheltenham Town · 1.44 γκολ / αγώνα - Salford City
Η Salford City είναι 41% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.56 γκολ / αγώνα - Cheltenham Town · 1.11 γκολ / αγώνα - Salford City
Cheltenham Town σκοράρει στο 89% των αγώνων (8 από 9 αγώνες), ενώ Salford City κρατά clean sheet στο 33% (3 από 9 αγώνες).
Salford City σκοράρει στο 78% των αγώνων (7 από 9 αγώνες), ενώ Cheltenham Town κρατά clean sheet στο 0% (0 από 9 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Cheltenham Town
Over / Under - Salford City
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Cheltenham Town είναι 67% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.67 π. / αγώνα - Cheltenham Town · 1 π. / αγώνα - Salford City
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Cheltenham Town - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 44% των αγώνων και κερδίζει το 44%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.7 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
Salford City - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 11% των αγώνων και κερδίζει το 56%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 2.20 | 0.80 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 1.2 | 0.4 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.2 | 1.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.4 | 1.6 |
| 1 γκολ | 60% | 100% |
| 2 γκολ | 60% | 60% |
| 3 γκολ | 20% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 80% | 20% |
| Χωρίς γκολ | 40% | 60% |
| Διαφορά γκολ | +5 | -4 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.40 | 2.60 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.8 | 1.2 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.6 | 0.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.4 | 1.4 |
| 1 γκολ | 40% | 100% |
| 2 γκολ | 40% | 40% |
| 3 γκολ | 40% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 80% |
| Χωρίς γκολ | 60% | 0% |
| Διαφορά γκολ | +1 | +5 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 31-45 (4 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (4). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -1 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (5 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (3). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +4 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Cheltenham Town
Salford City
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (League Two).
Ομάδες vs λίγκα
| Cheltenham Town | Liga | Salford City | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▲ 3.33 | 2.49 | • 2.56 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▲ 89% | 52% | ▼ 44% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▲ 78% | 44% | • 44% |
| Clean sheets | ▼ 0% | 29% | ▲ 33% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 78% | 66% | ▼ 44% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▲ 100% | 75% | ▲ 89% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (2): Cheltenham Town 1 - 1 - 0 Salford City. Μεσος ορος γκολ 3.50, σκοραραν και οι δυο σε 100% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Cheltenham Town - Salford City;
Ο αγώνας της EFL League Two έληξε Cheltenham Town 0:2 Salford City. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Cheltenham Town - Salford City;
Στις τελευταίες 2 απευθείας αναμετρήσεις η Cheltenham Town κέρδισε 1, η Salford City 0 και 1 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 3,50 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 100%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Cheltenham Town - Salford City;
Η Cheltenham Town σκοράρει κατά μέσο όρο 1,78 γκολ ανά αγώνα και η Salford City 1,44. Ο μέσος όρος της EFL League Two είναι 2,49 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 44% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 89% των αγώνων της Cheltenham Town και στο 44% της Salford City.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Cheltenham Town και η Salford City;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Cheltenham Town έχει ρεκόρ 2-2-1 (1,60 πόντοι ανά αγώνα) και η Salford City 4-1-0 (2,60 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Cheltenham Town - Salford City;
Αυτή η σελίδα δείχνει όλο το στατιστικό πλαίσιο — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under. Η πρόγνωση, η αξιολόγηση value και η πλήρης αιτιολόγηση βρίσκονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


