Debrecen - MTK: στατιστικά αγώνα
Debrecen - MTK: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Debrecen αντιμετώπισε την MTK στο NB I (Ουγγαρία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 28 Αυγούστου 2026. Έδρα: Nagyerdei Stadion. Τελικό σκορ: 2:2.
Τρέχουσα φόρμα
Debrecen: 1-2-2, 1.00 βαθμοί/αγώνα. MTK: 2-2-1, 1.60 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Debrecen σκοράρει 0.80 και δέχεται 1.40 γκολ ανά αγώνα. MTK σκοράρει 2.20 και δέχεται 1.60. Μέσος όρος λίγκας: 3.25 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Debrecen 40%, MTK 80%. Over 2.5: Debrecen 20%, MTK 80%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 57%, Over 2.5 61%.
xG, σουτ και στυλ
MTK έχει υψηλότερο xG: 1.55 έναντι 1.36. Debrecen: 11.6 σουτ ανά αγώνα, MTK: 11.4.
Ημίχρονα αγώνα
Debrecen: προηγείται στο ημίχρονο 0%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.60. MTK: προηγείται στο ημίχρονο 20%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.40.
Γκολ ανά λεπτό
Debrecen: 46-60 (2 γκολ). MTK: 0-15 (3 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
NB I: 3.25 γκολ ανά αγώνα, BTTS 57%, Over 2.5 61%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 3 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-1-1. Μέσος όρος γκολ 2.67, BTTS 33%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η MTK καταλαμβάνει την 4η θέση, ενώ η Debrecen βρίσκεται μόλις στην 9η, με τους φιλοξενούμενους να έχουν πετύχει 11 γκολ σε πέντε αγώνες της σεζόν, έναντι μόλις 4 τερμάτων των γηπεδούχων. Η διαφορά είναι εμφανής και στην πρόσφατη φόρμα: η MTK συγκέντρωσε κατά μέσο όρο 1,6 βαθμούς ανά αγώνα στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις, ενώ η Debrecen μόλις 1,0 και δέχθηκε 9 γκολ σε αυτό το διάστημα. Εκτός έδρας, οι φιλοξενούμενοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,0 γκολ, καταγράφουν 7 σουτ στον στόχο ανά αγώνα και αξιοποιούν το 18% των προσπαθειών τους, ενώ η Debrecen στην έδρα της πετυχαίνει μόλις 0,67 γκολ με αποτελεσματικότητα 5%. Οι γηπεδούχοι δημιουργούν μεν ευκαιρίες αξίας κατά μέσο όρο 1,45 xG, όμως στο ένα τρίτο των εντός έδρας αγώνων τους δεν κατάφεραν να σκοράρουν, γεγονός που αναδεικνύει το πρόβλημά τους στην τελική προσπάθεια. Οι πιθανότητες της Debrecen ενισχύονται από την αδύναμη εκτός έδρας άμυνα της MTK, η οποία δέχεται κατά μέσο όρο 2,0 γκολ και δεν έχει καταγράψει clean sheet, ωστόσο το μεγαλύτερο επιθετικό δυναμικό συνηγορεί υπέρ των φιλοξενούμενων.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Οι εποχικοί δείκτες BTTS συνηγορούν υπέρ του G/G: η Debrecen καταγράφει αυτό το σενάριο στο 67% των αγώνων, ενώ η MTK φτάνει στο 100%, έναντι του μέσου όρου της λίγκας στο 56%. Καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει ακόμη αγώνα χωρίς να σκοράρει, ενώ η MTK εκτός έδρας πετυχαίνει κατά μέσο όρο 2,00 γκολ και ταυτόχρονα δέχεται 2,00. Η Debrecen αντιμετωπίζει τελευταία πρόβλημα στην αποτελεσματικότητα, σημειώνοντας μόλις 0,6 γκολ ανά αγώνα στις πέντε πιο πρόσφατες εμφανίσεις της, όμως η MTK σε αυτό το διάστημα δέχθηκε 1,6 γκολ ανά παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι είναι ιδιαίτερα αξιόπιστοι επιθετικά, με μέσο όρο 2,2 γκολ, xG 1,54 και 7,0 σουτ στον στόχο ανά αγώνα, ενώ η Debrecen δέχεται τελευταία 1,8 γκολ. Το ρίσκο για την πρόβλεψη προκύπτει κυρίως από την πιο αδύναμη πρόσφατη επιθετική φόρμα των γηπεδούχων και το BTTS στο 40% στους πέντε τελευταίους αγώνες τους, όμως το συνολικό προφίλ των δύο ομάδων εξακολουθεί να στηρίζει σαφέστερα το BTTS Ναι (G/G).
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Το προφίλ του αγώνα ευνοεί τα γκολ: η Debrecen σκοράρει κατά μέσο όρο 2,33 γκολ εντός έδρας, ενώ η MTK εκτός έδρας πετυχαίνει 2,00 και δέχεται 2,00 γκολ ανά αγώνα. Και οι δύο ομάδες έχουν ξεπεράσει το όριο των 1,5 γκολ στο 100% των αγώνων τους μέχρι τώρα, ενώ η MTK δεν έχει κρατήσει ακόμη ούτε μία ανέπαφη εστία και στο 100% των αγώνων της έχουν σκοράρει και οι δύο ομάδες. Οι δείκτες ποιότητας των ευκαιριών είναι επίσης θετικοί, καθώς το μέσο xG της MTK ανέρχεται σε 1,61, έναντι 1,27 xG που δέχεται η Debrecen, ενώ οι γηπεδούχοι δημιουργούν 1,51 xG, έναντι 1,41 xG που επιτρέπει ο αντίπαλος. Η χαμηλότερη πρόσφατη αποτελεσματικότητα της Debrecen, με μόλις 0,6 γκολ ανά αγώνα στις τελευταίες πέντε εμφανίσεις, περιορίζει την εμπιστοσύνη στο Over 2,5, αλλά δεν αναιρεί την ισχυρή επιλογή του Over 1,5 γκολ.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Η MTK παρουσιάζει σαφώς καλύτερη τρέχουσα φόρμα: στα τελευταία 5 παιχνίδια πετύχαινε κατά μέσο όρο 2,2 γκολ και κέρδιζε το 40% των αγώνων, ενώ η Ντέμπρετσεν σημείωνε μόλις 0,6 γκολ και επικράτησε στο 20% των περιπτώσεων. Οι γηπεδούχοι σε αυτό το σερί δεν πέτυχαν ούτε ένα γκολ πριν από την ανάπαυλα, βρίσκονταν πίσω στο σκορ μετά από 45 λεπτά στο 60% των αγώνων και δέχονταν κατά μέσο όρο 0,8 γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Η MTK σημειώνει κατά μέσο όρο 0,8 γκολ πριν από την ανάπαυλα στα τελευταία 5 παιχνίδια, ενώ στο συνολικό διαθέσιμο δείγμα οι φιλοξενούμενοι πετύχαιναν στο πρώτο μέρος 1,0 γκολ και δέχονταν 1,5 γκολ σε αυτό το στάδιο. Μετά την ανάπαυλα, η MTK είναι ιδιαίτερα αποτελεσματική, σημειώνοντας κατά μέσο όρο 1,4 γκολ και καταγράφοντας 80% νίκες στα δεύτερα ημίχρονα. Ως εκ τούτου, το πιθανότερο σενάριο στην αγορά Ημίχρονο/Τελικό είναι να προηγούνται οι φιλοξενούμενοι στην ανάπαυλα και να διατηρήσουν το προβάδισμά τους μέχρι το τέλος.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Debrecen | MTK | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 33% | 60% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.12 | 0.14 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.21 | 0.32 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η MTK είναι 60% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
1 π. / αγώνα - Debrecen · 1.6 π. / αγώνα - MTK
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η MTK είναι 175% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
0.8 γκολ / αγώνα - Debrecen · 2.2 γκολ / αγώνα - MTK
Η Debrecen είναι 14% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.4 γκολ / αγώνα - Debrecen · 1.6 γκολ / αγώνα - MTK
Debrecen σκοράρει στο 60% των αγώνων (3 από 5 αγώνες), ενώ MTK κρατά clean sheet στο 20% (1 από 5 αγώνες).
MTK σκοράρει στο 100% των αγώνων (5 από 5 αγώνες), ενώ Debrecen κρατά clean sheet στο 40% (2 από 5 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Debrecen
Over / Under - MTK
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η MTK είναι 150% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
0.4 π. / αγώνα - Debrecen · 1 π. / αγώνα - MTK
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Debrecen - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
MTK - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 20% των αγώνων και κερδίζει το 40%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 0.40 | 1.60 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.2 | 0.6 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 1.0 | 0.4 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.2 | 1.0 |
| 1 γκολ | 60% | 60% |
| 2 γκολ | 40% | 20% |
| 3 γκολ | 20% | 20% |
| Ανέπαφη εστία | 40% | 80% |
| Χωρίς γκολ | 80% | 40% |
| Διαφορά γκολ | -4 | +1 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.00 | 2.60 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.8 | 1.4 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 1.2 | 0.4 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 2.0 | 1.8 |
| 1 γκολ | 100% | 80% |
| 2 γκολ | 80% | 60% |
| 3 γκολ | 20% | 40% |
| Ανέπαφη εστία | 20% | 60% |
| Χωρίς γκολ | 20% | 20% |
| Διαφορά γκολ | -2 | +5 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 46-60 (2 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 16-30 (2). Ισοζύγιο τέλους (76-90): 0.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 0-15 (3 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (3). Ισοζύγιο τέλους (76-90): 0.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Debrecen
MTK
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (NB I).
Ομάδες vs λίγκα
| Debrecen | Liga | MTK | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▼ 2.20 | 3.25 | ▲ 3.80 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▼ 40% | 57% | ▲ 80% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▼ 20% | 61% | ▲ 80% |
| Clean sheets | ▲ 40% | 25% | ▼ 20% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▼ 60% | 75% | ▲ 100% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▼ 60% | 79% | • 80% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
- MTKΚίτρινη κάρταÁdám Zubor
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (3): Debrecen 1 - 1 - 1 MTK. Μεσος ορος γκολ 2.67, σκοραραν και οι δυο σε 33% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Debrecen - MTK;
Ο αγώνας της NB I έληξε Debrecen 2:2 MTK. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Debrecen - MTK;
Στις τελευταίες 3 απευθείας αναμετρήσεις η Debrecen κέρδισε 1, η MTK 1 και 1 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 2,67 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 33%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Debrecen - MTK;
Η Debrecen σκοράρει κατά μέσο όρο 0,80 γκολ ανά αγώνα και η MTK 2,20. Ο μέσος όρος της NB I είναι 3,25 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 61% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 40% των αγώνων της Debrecen και στο 80% της MTK.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Debrecen και η MTK;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Debrecen έχει ρεκόρ 1-2-2 (1,00 πόντοι ανά αγώνα) και η MTK 2-2-1 (1,60 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Debrecen - MTK;
Εδώ ελέγχεις τα νούμερα πριν το Debrecen - MTK: φόρμα, H2H, γκολ και Over/Under. Η πρόγνωση, το value και η αιτιολόγηση δημοσιεύονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


