Deportivo Capiatá - Benjamin Aceval: στατιστικά αγώνα
Deportivo Capiatá - Benjamin Aceval: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Deportivo Capiatá αντιμετώπισε την Benjamin Aceval στο Division Intermedia (Παραγουάη). Ο αγώνας διεξήχθη στις 12 Οκτωβρίου 2026. Έδρα: Estadio Gunther Vogel. Τελικό σκορ: 3:1.
Τρέχουσα φόρμα
Deportivo Capiatá: 0-2-3, 0.40 βαθμοί/αγώνα. Benjamin Aceval: 1-0-4, 0.60 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Deportivo Capiatá σκοράρει 1.15 και δέχεται 1.37 γκολ ανά αγώνα. Benjamin Aceval σκοράρει 1.56 και δέχεται 1.30. Μέσος όρος λίγκας: 2.63 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Deportivo Capiatá 67%, Benjamin Aceval 67%. Over 2.5: Deportivo Capiatá 44%, Benjamin Aceval 52%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 57%, Over 2.5 47%.
xG, σουτ και στυλ
Benjamin Aceval έχει υψηλότερο xG: 1.50 έναντι 1.42. Deportivo Capiatá: 10.3 σουτ ανά αγώνα, Benjamin Aceval: 10.7.
Ημίχρονα αγώνα
Deportivo Capiatá: προηγείται στο ημίχρονο 22%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.59. Benjamin Aceval: προηγείται στο ημίχρονο 19%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.96.
Γκολ ανά λεπτό
Deportivo Capiatá: 76-90+ (10 γκολ). Benjamin Aceval: 46-60 (11 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Division Intermedia: 2.63 γκολ ανά αγώνα, BTTS 57%, Over 2.5 47%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 1 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 0-1-0. Μέσος όρος γκολ 2.00, BTTS 100%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Παρότι η Benjamin Aceval βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας και η Deportivo Capiatá στη 12η, τα στατιστικά εντός και εκτός έδρας δείχνουν ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με μικρό προβάδισμα για τους γηπεδούχους. Και οι δύο ομάδες πετυχαίνουν κατά μέσο όρο 1,69 γκολ υπό αυτές τις συνθήκες, όμως η Deportivo δημιουργεί ελαφρώς καλύτερες ευκαιρίες: το xG της εντός έδρας είναι 1,58, έναντι 1,50 της φιλοξενούμενης στα εκτός έδρας παιχνίδια. Οι γηπεδούχοι έχουν ηττηθεί στο 23% των εντός έδρας αγώνων τους, ενώ η Benjamin Aceval έχει γνωρίσει την ήττα στο 38% των εκτός έδρας αναμετρήσεών της. Ωστόσο, τα πρόσφατα αποτελέσματα περιορίζουν την αξιοπιστία της πρόβλεψης: η Deportivo δεν έχει κερδίσει κανέναν από τους πέντε τελευταίους αγώνες της και έχει πετύχει μόλις 2 γκολ σε αυτούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν χάσει 4 από τα 5 παιχνίδια τους, δεχόμενοι συνολικά 11 γκολ. Η πρόσφατη αμυντική αστάθεια των φιλοξενούμενων και το πλεονέκτημα έδρας γέρνουν ελαφρώς την εκτίμηση προς τη νίκη της Deportivo.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Σε όλη τη διάρκεια της σεζόν, και οι δύο ομάδες σκόραραν στο 64% των αγώνων της Deportivo Capiatá και στο 69% των αγώνων της Benjamin Aceval, ποσοστά υψηλότερα από τον μέσο όρο του πρωταθλήματος, που είναι 56%. Οι φιλοξενούμενοι σημειώνουν κατά μέσο όρο 1,69 γκολ ανά αγώνα, ενώ οι γηπεδούχοι 1,43· παράλληλα, οι δύο ομάδες δέχονται αντίστοιχα 1,38 και 1,21 γκολ. Την πιθανότητα να σκοράρουν και οι δύο πλευρές ενισχύουν επίσης οι μέσοι όροι επιθετικού xG, που ανέρχονται σε 1,49 και 1,50, καθώς και τα χαμηλά ποσοστά αγώνων χωρίς γκολ υπέρ τους: 14% και 15%. Ωστόσο, χρειάζεται προσοχή, καθώς η Deportivo έχει πετύχει μόλις 2 γκολ στους τελευταίους 5 αγώνες της, ενώ το G/G σημειώθηκε στο 40% των αγώνων της σε αυτό το διάστημα. Παρά τη χαμηλότερη αποτελεσματικότητα των γηπεδούχων, η επιλογή G/G ενισχύεται από το γεγονός ότι η Benjamin Aceval δέχθηκε 11 γκολ στις τελευταίες 5 εμφανίσεις της και ότι και οι δύο ομάδες σκόραραν στο 80% αυτών των αγώνων.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Το ισχυρότερο σήμα είναι το Over 1,5 γκολ: το όριο αυτό ξεπεράστηκε στο 79% των αγώνων της Deportivo Capiatá και στο 100% των αγώνων της Benjamin Aceval. Οι δύο ομάδες έχουν παρόμοια επιθετική δυναμική βάσει xG — 1,49 οι γηπεδούχοι και 1,50 οι φιλοξενούμενοι — ενώ δέχονται κατά μέσο όρο 1,21 και 1,38 γκολ ανά αγώνα αντίστοιχα. Ωστόσο, στα τελευταία 5 παιχνίδια οι γηπεδούχοι σημείωσαν μόλις 0,4 γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι δέχτηκαν έως και 2,2· αυτή η αντίθεση περιορίζει τη βεβαιότητα για το ακριβές σκορ, αλλά εξακολουθεί να ευνοεί την επίτευξη τουλάχιστον δύο τερμάτων. Η γραμμή των 2,5 γκολ είναι λιγότερο ξεκάθαρη, καθώς ξεπεράστηκε στο 43% των αγώνων των γηπεδούχων και στο 62% των αγώνων των φιλοξενούμενων, γι’ αυτό η επιλογή είναι Over 1,5 με πρόβλεψη συνολικά 2,80 γκολ.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Η ισοπαλία στο Ημίχρονο είναι το πιθανότερο αποτέλεσμα, καθώς και οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο ημίχρονο σε 3 από τους 5 τελευταίους αγώνες τους, ενώ η Deportivo Capiatá δεν πέτυχε ούτε ένα γκολ πριν από την ανάπαυλα σε αυτό το διάστημα. Σε επίπεδο σεζόν, οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με ισόπαλο σκορ στο 69% των αγώνων τους, κάτι που ενισχύει περαιτέρω την εκτίμηση για ισορροπημένο ξεκίνημα. Μετά την ανάπαυλα, οι φιλοξενούμενοι ενδέχεται να αποκτήσουν το πλεονέκτημα: πετυχαίνουν κατά μέσο όρο 1,15 γκολ έναντι 0,85 των γηπεδούχων και κέρδισαν το δεύτερο ημίχρονο στο 62% των αγώνων τους, έναντι 38% της Deportivo. Η Benjamin Aceval έχει επίσης υψηλότερο μέσο όρο γκολ συνολικά ανά αγώνα, 1,69 έναντι 1,43, γι’ αυτό και η επιλογή στο Ημίχρονο/Τελικό είναι ισοπαλία στο ημίχρονο και νίκη των φιλοξενούμενων. Ωστόσο, η πρόσφατη φόρμα τους περιορίζει τον βαθμό εμπιστοσύνης: στους 5 προηγούμενους αγώνες τους ηττήθηκαν 4 φορές και δέχθηκαν κατά μέσο όρο 2,2 γκολ ανά αγώνα.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Deportivo Capiatá | Benjamin Aceval | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 42% | 39% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.14 | 0.14 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.26 | 0.38 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Benjamin Aceval είναι 50% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
0.4 π. / αγώνα - Deportivo Capiatá · 0.6 π. / αγώνα - Benjamin Aceval
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Benjamin Aceval είναι 36% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
1.15 γκολ / αγώνα - Deportivo Capiatá · 1.56 γκολ / αγώνα - Benjamin Aceval
Η Benjamin Aceval είναι 5% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.37 γκολ / αγώνα - Deportivo Capiatá · 1.3 γκολ / αγώνα - Benjamin Aceval
Deportivo Capiatá σκοράρει στο 70% των αγώνων (19 από 27 αγώνες), ενώ Benjamin Aceval κρατά clean sheet στο 22% (6 από 27 αγώνες).
Benjamin Aceval σκοράρει στο 85% των αγώνων (23 από 27 αγώνες), ενώ Deportivo Capiatá κρατά clean sheet στο 19% (5 από 27 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Deportivo Capiatá
Over / Under - Benjamin Aceval
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Deportivo Capiatá είναι 14% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.22 π. / αγώνα - Deportivo Capiatá · 1.07 π. / αγώνα - Benjamin Aceval
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Deportivo Capiatá - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 22% των αγώνων και κερδίζει το 22%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.1 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
Benjamin Aceval - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 19% των αγώνων και κερδίζει το 44%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.2 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 0.60 | 1.40 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.0 | 0.4 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.8 | 0.4 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.8 | 0.8 |
| 1 γκολ | 40% | 80% |
| 2 γκολ | 20% | 0% |
| 3 γκολ | 20% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 60% |
| Χωρίς γκολ | 100% | 60% |
| Διαφορά γκολ | -4 | 0 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 0.60 | 1.00 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.2 | 1.0 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.6 | 1.6 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.8 | 2.6 |
| 1 γκολ | 40% | 100% |
| 2 γκολ | 20% | 100% |
| 3 γκολ | 20% | 40% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 0% |
| Χωρίς γκολ | 80% | 20% |
| Διαφορά γκολ | -2 | -3 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (10 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (9). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +4 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 46-60 (11 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 61-75 (8). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +3 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Deportivo Capiatá
Benjamin Aceval
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Division Intermedia).
Ομάδες vs λίγκα
| Deportivo Capiatá | Liga | Benjamin Aceval | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▼ 2.52 | 2.63 | ▲ 2.85 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▲ 67% | 57% | ▲ 67% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▼ 44% | 47% | ▲ 52% |
| Clean sheets | ▼ 19% | 26% | ▼ 22% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▼ 59% | 67% | • 67% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▼ 70% | 74% | ▲ 85% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Άλλοι καταγεγραμμένοι παίκτες
Φιλοξενούμενοι
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Head-to-head
Προηγουμενος αγωνας: Deportivo Capiatá 0 - 1 - 0 Benjamin Aceval. Μεσος ορος γκολ 2.00, σκοραραν και οι δυο σε 100% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Deportivo Capiatá - Benjamin Aceval;
Ο αγώνας της Division Intermedia έληξε Deportivo Capiatá 3:1 Benjamin Aceval. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Deportivo Capiatá - Benjamin Aceval;
Η Deportivo Capiatá σκοράρει κατά μέσο όρο 1,15 γκολ ανά αγώνα και η Benjamin Aceval 1,56. Ο μέσος όρος της Division Intermedia είναι 2,63 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 47% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 67% των αγώνων της Deportivo Capiatá και στο 67% της Benjamin Aceval.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Deportivo Capiatá και η Benjamin Aceval;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Deportivo Capiatá έχει ρεκόρ 0-2-3 (0,40 πόντοι ανά αγώνα) και η Benjamin Aceval 1-0-4 (0,60 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Deportivo Capiatá - Benjamin Aceval;
Αυτή η σελίδα δείχνει όλο το στατιστικό πλαίσιο — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under. Η πρόγνωση, η αξιολόγηση value και η πλήρης αιτιολόγηση βρίσκονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


