Durango - Mineros de Zacatecas: στατιστικά αγώνα
Durango - Mineros de Zacatecas: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Durango αντιμετώπισε την Mineros de Zacatecas στο Ascenso MX (Μεξικό). Ο αγώνας διεξήχθη στις 4 Οκτωβρίου 2026. Έδρα: Estadio Francisco Zarco. Τελικό σκορ: 4:2.
Τρέχουσα φόρμα
Durango: 2-2-1, 1.60 βαθμοί/αγώνα. Mineros de Zacatecas: 3-0-2, 1.80 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Durango σκοράρει 0.70 και δέχεται 0.90 γκολ ανά αγώνα. Mineros de Zacatecas σκοράρει 2.10 και δέχεται 1.50. Μέσος όρος λίγκας: 3.16 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Durango 20%, Mineros de Zacatecas 50%. Over 2.5: Durango 20%, Mineros de Zacatecas 70%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 56%, Over 2.5 61%.
xG, σουτ και στυλ
Mineros de Zacatecas έχει υψηλότερο xG: 1.45 έναντι 1.39. Durango: 11.2 σουτ ανά αγώνα, Mineros de Zacatecas: 12.3.
Ημίχρονα αγώνα
Durango: προηγείται στο ημίχρονο 10%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.50. Mineros de Zacatecas: προηγείται στο ημίχρονο 40%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.40.
Γκολ ανά λεπτό
Durango: 61-75 (2 γκολ). Mineros de Zacatecas: 76-90+ (7 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Ascenso MX: 3.16 γκολ ανά αγώνα, BTTS 56%, Over 2.5 61%.
Μεταξύ τους
Δεν υπάρχει αντιστοιχισμένο δείγμα H2H στη βάση.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Durango έχει ένα μικρό πλεονέκτημα έδρας, αν και στους τελευταίους πέντε αγώνες συγκέντρωσε 8 βαθμούς, έναντι 9 βαθμών της Mineros de Zacatecas. Οι φιλοξενούμενοι δημιουργούν συχνότερα απειλές στα εκτός έδρας παιχνίδια: εκτελούν κατά μέσο όρο 14,5 σουτ, εκ των οποίων τα 6,25 στην εστία ανά αγώνα, ενώ η γηπεδούχος ομάδα εντός έδρας καταγράφει αντίστοιχα 10,75 και 4,25. Το επιθετικό τους πλεονέκτημα, ωστόσο, αντισταθμίζεται από την πιο αδύναμη αμυντική τους παρουσία εκτός έδρας — δέχονται κατά μέσο όρο 2,25 γκολ και επιτρέπουν στους αντιπάλους να δημιουργούν ευκαιρίες αξίας 1,76 xG, έναντι 1,5 γκολ και 1,25 xG που δέχεται η Durango εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι έχουν δεχθεί επίσης μόλις 2 γκολ στα τελευταία πέντε παιχνίδια, κάτι που μπορεί να περιορίσει την αποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων, οι οποίοι σημείωσαν 6 γκολ σε αυτό το διάστημα. Με τις δύο ομάδες να έχουν ισορροπημένο απολογισμό εντός και εκτός έδρας, με 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 2 ήττες η καθεμία, η επιλογή υπέρ της Durango παραμένει επιφυλακτική.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Παρότι σε όλη τη σεζόν και οι δύο ομάδες έχουν αγώνες με γκολ και από τις δύο πλευρές στο 50% των περιπτώσεων, τα πρόσφατα αποτελέσματα συνηγορούν ξεκάθαρα υπέρ του N/G: στα πέντε τελευταία παιχνίδια, το ποσοστό αυτό ήταν 20% για την Durango και 0% για τη Mineros. Σε αυτό το διάστημα, η Durango δεχόταν κατά μέσο όρο μόλις 0,4 γκολ και η Mineros 0,8, γεγονός που δυσκόλευε και τις δύο ομάδες να σκοράρουν αλλά και να δεχτούν γκολ στον ίδιο αγώνα. Ούτε η επιθετική αποτελεσματικότητα στα πέντε τελευταία παιχνίδια ήταν ιδιαίτερα υψηλή: οι γηπεδούχοι σημείωναν κατά μέσο όρο 0,8 γκολ και οι φιλοξενούμενοι 1,2. Η απειλή για γκολ παραμένει υπαρκτή, καθώς τα μέσα xG τους σε αυτό το διάστημα ανέρχονται αντίστοιχα σε 1,50 και 1,48, ωστόσο αυτό δεν μεταφράστηκε συχνά σε αγώνες όπου σκόραραν και οι δύο ομάδες. Συνεπώς, είναι πιθανότερο τουλάχιστον μία από τις δύο να ολοκληρώσει τον αγώνα χωρίς να σκοράρει.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Στους αγώνες της Durango σημειώθηκαν τουλάχιστον δύο γκολ στο 83% των περιπτώσεων, ενώ στους αγώνες της Mineros στο 75%, γεγονός που αποτελεί ισχυρή βάση για επιλογή Over 1,5 γκολ. Οι γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,67 γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι δέχονται 2,25, αν και το xG της Durango, στο 1,26, επιβάλλει επιφυλακτικότητα απέναντι σε τόσο υψηλή αποτελεσματικότητα. Η Mineros επιχειρεί κατά μέσο όρο 14,5 σουτ και δημιουργεί 1,69 xG, επομένως μπορεί επίσης να συνεισφέρει στο σκορ. Ωστόσο, στους τελευταίους πέντε αγώνες της Durango σημειώθηκαν μόλις 1,2 γκολ κατά μέσο όρο, ενώ στους αγώνες της Mineros 2,0, γι’ αυτό η γραμμή των 2,5 γκολ είναι λιγότερο ασφαλής. Η πρόβλεψη για 2,75 συνολικά γκολ συνηγορεί υπέρ του Over 1,5, χωρίς να προϋποθέτει εξίσου ισχυρό πλεονέκτημα στις υψηλότερες γραμμές.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Το πιθανότερο είναι ισοπαλία στο Ημίχρονο και νίκη της Ντουράνγκο στο Τελικό. Στα 5 τελευταία παιχνίδια, και οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν πριν από την ανάπαυλα σε 4 περιπτώσεις, ενώ η Μινέρος ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο σε 3 από αυτά τα ματς, στοιχείο που συνηγορεί υπέρ ενός προσεκτικού ξεκινήματος. Την πιθανότητα να πάρουν αργότερα το προβάδισμα οι γηπεδούχοι ενισχύει ο μέσος όρος τους των 1,67 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, σε σύγκριση με τα 1,5 γκολ που δέχονται οι φιλοξενούμενοι σε αυτό το διάστημα. Σε όλη τη διάρκεια της σεζόν, η Ντουράνγκο πετυχαίνει κατά μέσο όρο 2,67 γκολ ανά αγώνα και κερδίζει το 67% των αναμετρήσεών της, ενώ η Μινέρος δέχεται κατά μέσο όρο 2,25 γκολ και χάνει το 50% των αγώνων της. Ωστόσο, τα δεδομένα δεν είναι απολύτως ξεκάθαρα: στα 5 τελευταία παιχνίδια τους, οι γηπεδούχοι σημείωσαν μόλις 0,8 γκολ ανά αγώνα, γι’ αυτό και το να προηγείται η Ντουράνγκο ήδη από το Ημίχρονο παραμένει μια σημαντική εναλλακτική, αλλά όχι η πρώτη επιλογή.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Durango | Mineros de Zacatecas | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 28% | 44% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.12 | 0.12 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.23 | 0.39 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Mineros de Zacatecas είναι 13% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
1.6 π. / αγώνα - Durango · 1.8 π. / αγώνα - Mineros de Zacatecas
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Mineros de Zacatecas είναι 200% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
0.7 γκολ / αγώνα - Durango · 2.1 γκολ / αγώνα - Mineros de Zacatecas
Η Durango είναι 67% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
0.9 γκολ / αγώνα - Durango · 1.5 γκολ / αγώνα - Mineros de Zacatecas
Durango σκοράρει στο 60% των αγώνων (6 από 10 αγώνες), ενώ Mineros de Zacatecas κρατά clean sheet στο 30% (3 από 10 αγώνες).
Mineros de Zacatecas σκοράρει στο 80% των αγώνων (8 από 10 αγώνες), ενώ Durango κρατά clean sheet στο 50% (5 από 10 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Durango
Over / Under - Mineros de Zacatecas
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Mineros de Zacatecas είναι 100% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
0.8 π. / αγώνα - Durango · 1.6 π. / αγώνα - Mineros de Zacatecas
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Durango - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 10% των αγώνων και κερδίζει το 40%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
Mineros de Zacatecas - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 40% των αγώνων και κερδίζει το 50%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.5 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.00 | 2.20 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.2 | 0.6 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.4 | 0.0 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.6 | 0.6 |
| 1 γκολ | 60% | 60% |
| 2 γκολ | 0% | 0% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 100% |
| Χωρίς γκολ | 80% | 40% |
| Διαφορά γκολ | -1 | +3 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.20 | 1.80 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.4 | 0.8 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.2 | 0.6 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.6 | 1.4 |
| 1 γκολ | 40% | 100% |
| 2 γκολ | 20% | 40% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 80% | 60% |
| Χωρίς γκολ | 80% | 40% |
| Διαφορά γκολ | +1 | +1 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 61-75 (2 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (3). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +1 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (7 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (6). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +1 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Durango
Mineros de Zacatecas
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Ascenso MX).
Ομάδες vs λίγκα
| Durango | Liga | Mineros de Zacatecas | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▼ 1.60 | 3.16 | ▲ 3.60 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▼ 20% | 56% | ▼ 50% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▼ 20% | 61% | ▲ 70% |
| Clean sheets | ▲ 50% | 24% | ▲ 30% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▼ 50% | 74% | ▼ 70% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▼ 60% | 79% | ▲ 100% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
- Mineros de ZacatecasΑλλαγήΜπήκε: Pablo César Padilla ValtierraΒγήκε: Coupper Alejandro Flores Sánchez
- DurangoΚίτρινη κάρταMiguel Angel Lozano Marquez
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Durango - Mineros de Zacatecas;
Ο αγώνας της Ascenso MX έληξε Durango 4:2 Mineros de Zacatecas. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Durango - Mineros de Zacatecas;
Η Durango σκοράρει κατά μέσο όρο 0,70 γκολ ανά αγώνα και η Mineros de Zacatecas 2,10. Ο μέσος όρος της Ascenso MX είναι 3,16 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 61% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 20% των αγώνων της Durango και στο 50% της Mineros de Zacatecas.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Durango και η Mineros de Zacatecas;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Durango έχει ρεκόρ 2-2-1 (1,60 πόντοι ανά αγώνα) και η Mineros de Zacatecas 3-0-2 (1,80 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Durango - Mineros de Zacatecas;
Εδώ ελέγχεις τα νούμερα πριν το Durango - Mineros de Zacatecas: φόρμα, H2H, γκολ και Over/Under. Η πρόγνωση, το value και η αιτιολόγηση δημοσιεύονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


