Fenerbahçe - Beşiktaş: στατιστικά αγώνα
Fenerbahçe - Beşiktaş: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Fenerbahçe αντιμετώπισε την Beşiktaş στο Süper Lig (Τουρκία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 5 Σεπτεμβρίου 2026. Έδρα: Şükrü Saracoğlu Stadium. Τελικό σκορ: 1:2.
Τρέχουσα φόρμα
Fenerbahçe: 2-0-1, 2.00 βαθμοί/αγώνα. Beşiktaş: 2-0-1, 2.00 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Fenerbahçe σκοράρει 2.33 και δέχεται 1.33 γκολ ανά αγώνα. Beşiktaş σκοράρει 2.33 και δέχεται 1.00. Μέσος όρος λίγκας: 2.83 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Fenerbahçe 67%, Beşiktaş 33%. Over 2.5: Fenerbahçe 67%, Beşiktaş 33%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 55%, Over 2.5 48%.
xG, σουτ και στυλ
Fenerbahçe έχει υψηλότερο xG: 2.34 έναντι 1.96. Fenerbahçe: 20.7 σουτ ανά αγώνα, Beşiktaş: 17.0.
Ημίχρονα αγώνα
Fenerbahçe: προηγείται στο ημίχρονο 67%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.67. Beşiktaş: προηγείται στο ημίχρονο 67%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.33.
Γκολ ανά λεπτό
Fenerbahçe: 0-15 (3 γκολ). Beşiktaş: 61-75 (2 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Süper Lig: 2.83 γκολ ανά αγώνα, BTTS 55%, Over 2.5 48%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 2 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 2-0-0. Μέσος όρος γκολ 3.00, BTTS 50%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Fenerbahçe διαθέτει σαφές πλεονέκτημα έδρας: έχει κερδίσει τον μοναδικό εντός έδρας αγώνα της μέχρι σήμερα, σκοράροντας κατά μέσο όρο 4 γκολ με 20 σουτ και 9 τελικές προσπάθειες εντός εστίας ανά αγώνα. Η Beşiktaş έχασε τη μοναδική εκτός έδρας αναμέτρησή της, δεν κατάφερε να σκοράρει και ο μέσος όρος τερμάτων της μακριά από την έδρα της είναι 0, παρά το 65% κατοχής. Οι γηπεδούχοι δημιουργούν επίσης ελαφρώς καλύτερες ευκαιρίες, καταγράφοντας μέσο xG 2,19 έναντι 1,75 των φιλοξενούμενων, αν και η άμυνά τους επιτρέπει στους αντιπάλους xG στο επίπεδο του 2,00. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια, οι δύο ομάδες έχουν σκοράρει από 10 γκολ, όμως η Fenerbahçe έχει κερδίσει 3 αναμετρήσεις και μετρά σερί τριών συνεχόμενων νικών, ενώ η Beşiktaş έχει υποστεί 2 ήττες. Η χαμηλότερη αποτελεσματικότητα και ο εκτός έδρας απολογισμός των φιλοξενούμενων συνηγορούν υπέρ της νίκης της Fenerbahçe, αν και η αδυναμία των γηπεδούχων να κρατήσουν ανέπαφη την εστία τους αφήνει στη Beşiktaş ρεαλιστικές πιθανότητες να σκοράρει.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Η Fenerbahçe είχε G/G στο 80% των αγώνων της στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις, σκοράροντας κατά μέσο όρο 2,0 γκολ και δεχόμενη 1,2, κάτι που ευνοεί το σκοράρισμα και από τις δύο πλευρές. Η Beşiktaş επίσης σημείωσε πρόσφατα κατά μέσο όρο 2,0 γκολ ανά αγώνα, ενώ το μέσο xG της ανέρχεται σε 1,99, την ώρα που η Fenerbahçe επιτρέπει στους αντιπάλους της 1,38 xG. Οι γηπεδούχοι δημιουργούν πολλές ευκαιρίες, με μέσο xG 2,05 στις πέντε τελευταίες εμφανίσεις τους, ενώ η Beşiktaş κράτησε ανέπαφη την εστία της μόλις στο 0% των φετινών δεδομένων. Σημάδι προσοχής αποτελεί το μόλις 20% G/G της Beşiktaş στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις, καθώς και το 0% στα τρέχοντα φετινά δεδομένα, όμως η επιθετική της δυναμική και η υψηλή ποιότητα των ευκαιριών που δημιουργεί συνηγορούν οριακά υπέρ ενός γκολ των φιλοξενούμενων. Ως εκ τούτου, η επιλογή «Ναι» είναι πιο πιθανή από το σενάριο N/G, δηλαδή από το ενδεχόμενο να μη σκοράρει τουλάχιστον μία από τις δύο ομάδες.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Και οι δύο ομάδες πέτυχαν από 10 γκολ στα τελευταία 5 παιχνίδια τους, σημειώνοντας κατά μέσο όρο 2,0 γκολ ανά αγώνα. Η Fenerbahçe δημιουργεί εντός έδρας ευκαιρίες αξίας 2,06 xG και καταγράφει κατά μέσο όρο 18,5 σουτ, ενώ η Beşiktaş έχει 1,99 xG στα τελευταία πέντε παιχνίδια της. Οι γηπεδούχοι δέχονταν κατά μέσο όρο 1,2 γκολ σε αυτό το διάστημα, ενώ οι φιλοξενούμενοι 0,8, γεγονός που προσφέρει και στις δύο επιθέσεις ρεαλιστικές πιθανότητες να σκοράρουν. Στο 60% των τελευταίων πέντε αγώνων της Fenerbahçe σημειώθηκαν τουλάχιστον 3 γκολ, ενώ ο μέσος όρος ολόκληρης της λίγκας ανέρχεται στα 2,81 γκολ. Το ισχυρότερο σήμα είναι το Over 1,5, καθώς η πρόβλεψη για 2,95 γκολ αφήνει σαφές περιθώριο πάνω από αυτή τη γραμμή.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Η Φενέρμπαχτσε κέρδισε και τους δύο διαθέσιμους εντός έδρας αγώνες της, πετυχαίνοντας κατά μέσο όρο 3,5 γκολ και δεχόμενη μόλις 1,0, ενώ η Μπεσίκτας δεν σκόραρε στους εκτός έδρας αγώνες της, ηττήθηκε στο 100% των αναμετρήσεων και δεχόταν κατά μέσο όρο 1,0 γκολ. Οι γηπεδούχοι προηγούνταν στο Ημίχρονο σε 2 από τους 2 εντός έδρας αγώνες, σκοράροντας κατά μέσο όρο 1,5 γκολ πριν από την ανάπαυλα και χωρίς να δεχθούν κανένα, ενώ οι φιλοξενούμενοι, στο ίδιο πλαίσιο, πήγαν δύο φορές στην ανάπαυλα με το σκορ στο 0:0. Η υπεροχή της Φενέρμπαχτσε είναι εμφανής και στη δημιουργία: ο μέσος όρος xG ανέρχεται σε 2,06, έναντι μόλις 0,81 xG που επιτρέπει στους αντιπάλους, ενώ η ομάδα πραγματοποιεί 18,5 σουτ ανά αγώνα. Η πρόσφατη φόρμα της Μπεσίκτας είναι σαφώς καλύτερη από το περιορισμένο εκτός έδρας δείγμα της, καθώς στα τελευταία 5 παιχνίδια της πετύχαινε κατά μέσο όρο 2,0 γκολ, γι’ αυτό το σενάριο ισοπαλίας στο Ημίχρονο και νίκης των γηπεδούχων διατηρεί σημαντική πιθανότητα. Ωστόσο, το ισχυρότερο σενάριο παραμένει η Φενέρμπαχτσε να προηγείται στο Ημίχρονο και να διατηρεί τη νίκη μέχρι το τέλος, δηλαδή Ημίχρονο/Τελικό 1/1.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Fenerbahçe | Beşiktaş | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 44% | 35% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.11 | 0.12 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.26 | 0.39 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Beşiktaş είναι 33% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.33 γκολ / αγώνα - Fenerbahçe · 1 γκολ / αγώνα - Beşiktaş
Fenerbahçe σκοράρει στο 100% των αγώνων (3 από 3 αγώνες), ενώ Beşiktaş κρατά clean sheet στο 33% (1 από 3 αγώνες).
Beşiktaş σκοράρει στο 67% των αγώνων (2 από 3 αγώνες), ενώ Fenerbahçe κρατά clean sheet στο 33% (1 από 3 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Fenerbahçe
Over / Under - Beşiktaş
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Fenerbahçe - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 67% των αγώνων και κερδίζει το 67%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
Beşiktaş - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 67% των αγώνων και κερδίζει το 67%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 1.0 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 2.33 | 1.33 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 1.7 | 0.7 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.7 | 0.7 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 2.3 | 1.3 |
| 1 γκολ | 100% | 100% |
| 2 γκολ | 67% | 33% |
| 3 γκολ | 33% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 33% | 33% |
| Χωρίς γκολ | 0% | 33% |
| Διαφορά γκολ | +3 | 0 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 2.33 | 1.33 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 1.0 | 1.3 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.0 | 1.0 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.0 | 2.3 |
| 1 γκολ | 67% | 67% |
| 2 γκολ | 33% | 33% |
| 3 γκολ | 0% | 33% |
| Ανέπαφη εστία | 100% | 33% |
| Χωρίς γκολ | 33% | 67% |
| Διαφορά γκολ | +3 | +1 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 0-15 (3 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 0-15 (1). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -1 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 61-75 (2 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 46-60 (1). Ισοζύγιο τέλους (76-90): 0.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Fenerbahçe
Beşiktaş
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Süper Lig).
Ομάδες vs λίγκα
| Fenerbahçe | Liga | Beşiktaş | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▲ 3.67 | 2.83 | ▲ 3.33 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▲ 67% | 55% | ▼ 33% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▲ 67% | 48% | ▼ 33% |
| Clean sheets | ▲ 33% | 22% | ▲ 33% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 100% | 76% | ▼ 67% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▲ 100% | 90% | ▼ 67% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (2): Fenerbahçe 2 - 0 - 0 Beşiktaş. Μεσος ορος γκολ 3.00, σκοραραν και οι δυο σε 50% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Fenerbahçe - Beşiktaş;
Ο αγώνας της Süper Lig έληξε Fenerbahçe 1:2 Beşiktaş. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Fenerbahçe - Beşiktaş;
Στις τελευταίες 2 απευθείας αναμετρήσεις η Fenerbahçe κέρδισε 2, η Beşiktaş 0 και 0 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 3,00 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 50%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Fenerbahçe - Beşiktaş;
Η Fenerbahçe σκοράρει κατά μέσο όρο 2,33 γκολ ανά αγώνα και η Beşiktaş 2,33. Ο μέσος όρος της Süper Lig είναι 2,83 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 48% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 67% των αγώνων της Fenerbahçe και στο 33% της Beşiktaş.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Fenerbahçe και η Beşiktaş;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Fenerbahçe έχει ρεκόρ 2-0-1 (2,00 πόντοι ανά αγώνα) και η Beşiktaş 2-0-1 (2,00 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Fenerbahçe - Beşiktaş;
Εδώ ελέγχεις τα νούμερα πριν το Fenerbahçe - Beşiktaş: φόρμα, H2H, γκολ και Over/Under. Η πρόγνωση, το value και η αιτιολόγηση δημοσιεύονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


