Ισλανδία - ÚrvalsdeildΕνημερωση δεδομενων 31 Αυγούστου 2026

ÍA - FH: στατιστικά αγώνα

ÍA crest
ÍA
1 : 1ημιχρονο 0:1
FH crest
FH

ÍA - FH: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά

Βασικές πληροφορίες αγώνα

ÍA αντιμετώπισε την FH στο Úrvalsdeild (Ισλανδία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 23 Αυγούστου 2026. Τελικό σκορ: 1:1.

Τρέχουσα φόρμα

ÍA: 3-1-1, 2.00 βαθμοί/αγώνα. FH: 1-3-1, 1.20 βαθμοί/αγώνα.

Στατιστικά γκολ

ÍA σκοράρει 1.74 και δέχεται 1.95 γκολ ανά αγώνα. FH σκοράρει 1.26 και δέχεται 1.89. Μέσος όρος λίγκας: 3.93 γκολ.

BTTS / Over / Under

BTTS: ÍA 68%, FH 63%. Over 2.5: ÍA 68%, FH 53%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 71%, Over 2.5 70%.

xG, σουτ και στυλ

ÍA έχει υψηλότερο xG: 1.70 έναντι 1.66. ÍA: 15.0 σουτ ανά αγώνα, FH: 13.6.

Ημίχρονα αγώνα

ÍA: προηγείται στο ημίχρονο 42%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.05. FH: προηγείται στο ημίχρονο 26%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.53.

Γκολ ανά λεπτό

ÍA: 46-60 (11 γκολ). FH: 31-45+ (7 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.

Πλαίσιο λίγκας

Úrvalsdeild: 3.93 γκολ ανά αγώνα, BTTS 71%, Over 2.5 70%.

Μεταξύ τους

Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 3 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-0-2. Μέσος όρος γκολ 3.33, BTTS 67%.

Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα

Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.

Γενική ανάλυση αγώνα

Η ÍA προσεγγίζει τον αγώνα έχοντας καταγράψει 3 νίκες στις τελευταίες 5 αναμετρήσεις, στις οποίες σημείωσε 14 γκολ, ενώ η FH πέτυχε μόλις 4 γκολ σε αυτό το διάστημα και κέρδισε μία φορά. Οι γηπεδούχοι δημιουργούν περισσότερες ευκαιρίες στην έδρα τους: ο μέσος όρος xG τους ανέρχεται σε 1,71, έναντι 1,44 της FH στα εκτός έδρας παιχνίδια, ενώ καταγράφουν κατά μέσο όρο 15,11 τελικές προσπάθειες και 5 στον στόχο ανά αγώνα, έναντι 12,44 και 4 αντίστοιχα για τους φιλοξενούμενους. Ιδιαίτερα σημαντική είναι η αμυντική αδυναμία της FH μακριά από την έδρα της, όπου δέχεται κατά μέσο όρο 2,22 γκολ ανά αγώνα, με xG κατά της στο 2,16. Η ÍA επίσης δεν αμύνεται αλάνθαστα, επιτρέποντας στους αντιπάλους της κατά μέσο όρο 1,44 γκολ, ενώ η FH έχει δεχθεί μόλις 5 γκολ στα τελευταία πέντε παιχνίδια, γεγονός που αυξάνει τις πιθανότητες των φιλοξενούμενων για μια ισορροπημένη αναμέτρηση. Ωστόσο, η υπεροχή στην επιθετική ποιότητα, η μεγαλύτερη κατοχή μπάλας των γηπεδούχων στο 51% έναντι 40% και το θετικό εντός έδρας ρεκόρ συνηγορούν υπέρ της νίκης της ÍA.

Δείτε τη στατιστική επισκόπηση
BTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;

Το σενάριο με γκολ και από τις δύο ομάδες υποστηρίζει το εποχικό ποσοστό του BTTS: 70% στους αγώνες των γηπεδούχων και 56% στα παιχνίδια των φιλοξενούμενων, έναντι του ιδιαίτερα υψηλού μέσου όρου του πρωταθλήματος, που ανέρχεται στο 71%. Οι γηπεδούχοι δέχονται κατά μέσο όρο 1,60 γκολ ανά αγώνα, ενώ το xG εναντίον τους ανέρχεται σε 1,97. Παράλληλα, οι φιλοξενούμενοι δημιουργούν κατά μέσο όρο 1,44 xG, γεγονός που τους δίνει ρεαλιστικές πιθανότητες να σκοράρουν. Η άμυνα των φιλοξενούμενων εμφανίζεται επίσης ευάλωτη, καθώς επιτρέπει στους αντιπάλους κατά μέσο όρο 2,22 γκολ και 2,16 xG, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν πετύχει 14 γκολ στα πέντε τελευταία παιχνίδια τους. Κίνδυνο για την πρόβλεψη αποτελεί η χαμηλότερη πρόσφατη αποτελεσματικότητα της FH, η οποία σκόραρε μόλις 4 γκολ σε πέντε αγώνες και είχε G/G στο 40% αυτών. Παρ’ όλα αυτά, οι γηπεδούχοι κράτησαν ανέπαφη την εστία τους μόλις στο 20% των αγώνων, επομένως είναι πιο πιθανό να βρουν και οι δύο πλευρές τον δρόμο προς τα δίχτυα παρά να ολοκληρώσει τουλάχιστον μία ομάδα τον αγώνα χωρίς γκολ.

Δείτε τα στατιστικά BTTS
Over/Under - ανάλυση αριθμού γκολ

Οι γηπεδούχοι δημιουργούν κατά μέσο όρο ευκαιρίες αξίας 1.85 xG, ενώ η άμυνα των φιλοξενούμενων επιτρέπει στους αντιπάλους 2.16 xG, γεγονός που στηρίζει ξεκάθαρα την επίτευξη τουλάχιστον δύο τερμάτων στον αγώνα. Στα πέντε τελευταία παιχνίδια, η ομάδα των γηπεδούχων σημείωσε 14 γκολ, δηλαδή 2.8 ανά αγώνα, με 1.73 xG, ενώ οι φιλοξενούμενοι επέτρεψαν στους αντιπάλους τους έως και 2.25 xG σε αυτό το διάστημα. Η γραμμή του 1.5 ξεπεράστηκε στο 80% των αγώνων των γηπεδούχων και στο 78% των αναμετρήσεων των φιλοξενούμενων, ενώ αμφότερες οι ομάδες δέχονται τουλάχιστον ένα γκολ αντίστοιχα στο 80% και 78% των εμφανίσεών τους. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν πρόσφατα μόλις 0.8 γκολ ανά αγώνα, όμως οι γηπεδούχοι δέχονταν 1.8, ενώ το μέσο xG against τους ανέρχεται σε 1.97, επομένως το γκολ των φιλοξενούμενων παραμένει ένα ρεαλιστικό σενάριο. Το Over 1.5 στηρίζεται περισσότερο στη συνέπεια αυτών των δεικτών, ενώ οι υψηλότερες γραμμές είναι πιο ευάλωτες στη χαμηλότερη αποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων.

Δείτε τα στατιστικά Over/Under
HT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος

Το ισχυρότερο σήμα συνηγορεί υπέρ του προβαδίσματος των γηπεδούχων ήδη από το ημίχρονο: σε όλη τη διάρκεια της σεζόν βρίσκονταν μπροστά στο σκορ μετά από 45 λεπτά στο 40% των αγώνων, έναντι μόλις 11% για τους φιλοξενούμενους. Στα πέντε τελευταία παιχνίδια, οι γηπεδούχοι προηγούνταν στο ημίχρονο στο 60% των περιπτώσεων και σημείωναν κατά μέσο όρο 1,2 γκολ πριν από την ανάπαυλα, ενώ οι φιλοξενούμενοι πετύχαιναν μόλις 0,2 γκολ σε αυτό το διάστημα. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται επίσης σε σαφώς καλύτερη επιθετική κατάσταση, με μέσο όρο 2,8 γκολ ανά αγώνα στις πέντε τελευταίες εμφανίσεις τους, έναντι 0,8 γκολ των αντιπάλων τους. Μετά την ανάπαυλα, οι γηπεδούχοι σημείωσαν πρόσφατα κατά μέσο όρο 1,6 γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι μόλις 0,6, γεγονός που ενισχύει το σενάριο διατήρησης ή διεύρυνσης του προβαδίσματος. Το ρίσκο παραμένει μέτριο, καθώς οι γηπεδούχοι δέχονται κατά μέσο όρο 1,6 γκολ ανά αγώνα στη σεζόν, ωστόσο το αδύναμο πρώτο ημίχρονο των φιλοξενούμενων καθιστά την επιλογή 1/1 την πιθανότερη στο Ημίχρονο/Τελικό.

Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνου

Ανα ημιχρονο

0 : 1
1ο ημιχρονο
1 : 0
2ο ημιχρονο

Στατιστικα αγωνα

49Κατοχη (%)51
ÍAFH
23Σουτ12
ÍAFH
3Σουτ στον στοχο6
ÍAFH
2.19xG1.43
ÍAFH
10Κορνερ2
ÍAFH
75Επικινδυνες επιθεσεις35
ÍAFH
11Φαουλ12
ÍAFH
5Καρτες2
ÍAFH

Προφίλ πριν τον αγώνατι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;

Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.

1.74Γκολ υπέρ / αγώνα1.26
ÍAFH
1.95Γκολ κατά / αγώνα1.89
ÍAFH
49%Μέση κατοχή44%
ÍAFH
5.32Σουτ στον στόχο / αγώνα4.68
ÍAFH

Στατιστικά ομάδωνποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;

Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.

15Σουτ ανά αγώνα13.58
ÍAFH
5.32Σουτ στον στόχο4.68
ÍAFH
11.6%Μετατροπή σουτ9.3%
ÍAFH
49%Κατοχή44%
ÍAFH
1.7xG υπέρ1.66
ÍAFH
1.77xG κατά2.06
ÍAFH

Ποιότητα σουτ

ÍA: ΕπιθετικήFH: Ισορροπημένη
ÍAFH
Ακρίβεια (σουτ στον στόχο)35%34%
Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ)0.110.12
Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο)0.330.27

xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.

* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.

Φόρμα ομάδωνποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;

Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.

Η ÍA είναι 67% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.

2 π. / αγώνα - ÍA · 1.2 π. / αγώνα - FH

ÍA
LWDWW
Κατανομή αποτελεσμάτων
37% W21% R42% P
Σεζόν (Ν-Ι-Η)
7-4-8
1.32 π. / αγώνα · διαφορά γκολ -4
Τελευταία 5 (Ν-Ι-Η)
3-1-1
2.00 π. / αγώνα
Ρεκόρ εντός έδρας (Ν-Ι-Η)
3-3-3
Τελευταία 5 εντός έδρας
2-1-2
LLWDW
Τελευταία 5 ματς - μέσοι όροι
Γκολ υπέρ: 2.8Γκολ κατά: 1.8xG: 1.73xG αντιπάλου: 1.95BTTS: 80%Over 2.5: 80%
FH
DDDWL
Κατανομή αποτελεσμάτων
16% W42% R42% P
Σεζόν (Ν-Ι-Η)
3-8-8
0.89 π. / αγώνα · διαφορά γκολ -12
Τελευταία 5 (Ν-Ι-Η)
1-3-1
1.20 π. / αγώνα
Ρεκόρ εκτός έδρας (Ν-Ι-Η)
2-3-4
Τελευταία 5 εκτός έδρας
2-2-1
DLWDW
Τελευταία 5 ματς - μέσοι όροι
Γκολ υπέρ: 0.8Γκολ κατά: 1.0xG: 1.62xG αντιπάλου: 2.28BTTS: 40%Over 2.5: 20%

Γκολπώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;

Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.

Η ÍA είναι 38% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.

1.74 γκολ / αγώνα - ÍA · 1.26 γκολ / αγώνα - FH

Επιθετικό προφίλ ÍA: πολύ ισχυρό

ÍA σκοράρει στο 84% των αγώνων (16 από 19 αγώνες), ενώ FH κρατά clean sheet στο 21% (4 από 19 αγώνες).

Επιθετικό προφίλ FH: πολύ ισχυρό

FH σκοράρει στο 74% των αγώνων (14 από 19 αγώνες), ενώ ÍA κρατά clean sheet στο 16% (3 από 19 αγώνες).

33Γκολ υπέρ (σεζόν)24
ÍAFH
37Γκολ κατά (σεζόν)36
ÍAFH
3.68Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα3.16
ÍAFH
14Γκολ υπέρ (τελευταία 5)4
ÍAFH
9Γκολ κατά (τελευταία 5)5
ÍAFH

Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...

84%1 γκολ74%
ÍAFH
58%2 γκολ42%
ÍAFH
21%3 γκολ11%
ÍAFH
5%4 γκολ0%
ÍAFH

Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...

84%1 γκολ79%
ÍAFH
53%2 γκολ47%
ÍAFH
32%3 γκολ37%
ÍAFH
16%4 γκολ21%
ÍAFH

* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.

Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;

Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.

71%
Μέσος όρος λίγκας

Μοτίβα γκολ

11%BTTS στο ημίχρονο26%
ÍAFH
11%BTTS και στα δύο ημίχρονα11%
ÍAFH
37%Γκολ και στα δύο ημίχρονα11%
ÍAFH

BTTS και σύνολο γκολ

63%Τουλ. 3 γκολ και BTTS42%
ÍAFH
5%Τουλ. 3 γκολ χωρίς BTTS11%
ÍAFH
80%BTTS - τελευταία 540%
ÍAFH

Σύνολο γκολ (Over/Under)πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;

Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.

1ο ημίχρονο

79%Τουλ. 1 γκολ πριν το ημίχρονο74%
ÍAFH
26%Τουλ. 2 γκολ πριν το ημίχρονο47%
ÍAFH
11%Τουλ. 3 γκολ πριν το ημίχρονο26%
ÍAFH

2ο ημίχρονο

84%Τουλ. 1 γκολ μετά το ημίχρονο74%
ÍAFH
68%Τουλ. 2 γκολ μετά το ημίχρονο37%
ÍAFH
47%Τουλ. 3 γκολ μετά το ημίχρονο26%
ÍAFH

Ημίχρονα αγώνασε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;

Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.

Η ÍA είναι 36% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).

1.58 π. / αγώνα - ÍA · 1.16 π. / αγώνα - FH

ÍA - κατάσταση στο ημίχρονο
42% προηγείται32% ισοπαλία26% χάνει
FH - κατάσταση στο ημίχρονο
26% προηγείται37% ισοπαλία37% χάνει

Πριν το ημίχρονο (1ο)

1.58Πόντοι ανά αγώνα (1ο ημίχρονο)1.16
ÍAFH
0.68Γκολ υπέρ (1ο ημίχρονο)0.74
ÍAFH
0.53Γκολ κατά (1ο ημίχρονο)1
ÍAFH
1.21Μέσος όρος γκολ (1ο ημίχρονο)1.74
ÍAFH
63%Ανέπαφη εστία πριν το ημίχρονο47%
ÍAFH
47%Χωρίς γκολ πριν το ημίχρονο53%
ÍAFH

Μετά το ημίχρονο (2ο)

1.16Πόντοι ανά αγώνα (2ο ημίχρονο)1.05
ÍAFH
1.05Γκολ υπέρ (2ο ημίχρονο)0.53
ÍAFH
1.42Γκολ κατά (2ο ημίχρονο)0.89
ÍAFH
2.47Μέσος όρος γκολ (2ο ημίχρονο)1.42
ÍAFH
32%Ανέπαφη εστία μετά το ημίχρονο47%
ÍAFH
32%Χωρίς γκολ μετά το ημίχρονο63%
ÍAFH

ÍA - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου

26% W37% R37% P
30
Πόντοι ημιχρόνου
13
Γκολ ημιχρόνου
+3
Διαφορά γκολ (1ο ημίχρονο)
22
Πόντοι 2ου ημιχρόνου
-7
Διαφορά γκολ (2ο ημίχρονο)
1.58
PPG πριν το ημίχρονο
Διατήρηση προβαδίσματος88%

Προηγείται στο ημίχρονο στο 42% των αγώνων και κερδίζει το 37%. Συνήθως κρατά το προβάδισμα ως το τέλος.

Άμυνα μετά το ημίχρονο+0.9

Δέχεται 0.9 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.

FH - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου

26% W26% R47% P
22
Πόντοι ημιχρόνου
14
Γκολ ημιχρόνου
-5
Διαφορά γκολ (1ο ημίχρονο)
20
Πόντοι 2ου ημιχρόνου
-7
Διαφορά γκολ (2ο ημίχρονο)
1.16
PPG πριν το ημίχρονο
Διατήρηση προβαδίσματος62%

Προηγείται στο ημίχρονο στο 26% των αγώνων και κερδίζει το 16%. Μερικές φορές χάνει το προβάδισμα μετά το ημίχρονο.

Άμυνα μετά το ημίχρονο-0.1

Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.

ÍA - τελευταία 5 ματς ανά ημίχρονο
1ο ημίχρονο2ο ημίχρονο
Πόντοι ανά αγώνα2.002.00
Γκολ υπέρ / αγώνα1.21.6
Γκολ κατά / αγώνα0.61.2
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα1.82.8
1 γκολ100%100%
2 γκολ60%80%
3 γκολ20%60%
Ανέπαφη εστία60%20%
Χωρίς γκολ20%0%
Διαφορά γκολ+3+2
Ημίχρονο: 60% προηγείται - 20% ισοπαλία - 20% χάνει
2ο ημίχρονο: 60% νίκη - 20% ισοπαλία - 20% ήττα
BTTS στο ημίχρονο (τελ. 5): 20% - Σύνολο γκολ ημιχρόνου: 6
FH - τελευταία 5 ματς ανά ημίχρονο
1ο ημίχρονο2ο ημίχρονο
Πόντοι ανά αγώνα0.601.60
Γκολ υπέρ / αγώνα0.20.6
Γκολ κατά / αγώνα0.60.4
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα0.81.0
1 γκολ40%60%
2 γκολ20%20%
3 γκολ20%20%
Ανέπαφη εστία60%80%
Χωρίς γκολ80%40%
Διαφορά γκολ-2+1
Ημίχρονο: 0% προηγείται - 60% ισοπαλία - 40% χάνει
2ο ημίχρονο: 40% νίκη - 40% ισοπαλία - 20% ήττα
BTTS στο ημίχρονο (τελ. 5): 20% - Σύνολο γκολ ημιχρόνου: 1

* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.

Γκολ ανά λεπτόπότε μπαίνουν τα γκολ;

Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.

ÍA
ΥπέρΚατά
3
2
0-15
3
2
16-30
7
6
31-45
11
6
46-60
4
11
61-75
5
10
76-90

Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 46-60 (11 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 61-75 (11). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -5 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.

FH
ΥπέρΚατά
5
6
0-15
2
4
16-30
7
9
31-45
3
5
46-60
4
4
61-75
3
8
76-90

Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 31-45 (7 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (9). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -5 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.

* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.

Πρόσθετοι δείκτες ομάδωντι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;

Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.

Προφίλ αγώνα

3.42
Εκτιμώμενα γκολ
επίθεση vs αντίπαλη άμυνα
1.8 : 1.6
Εκτιμώμενη κατανομή γκολ
εντός : εκτός
87%
Ρυθμός vs λίγκα
100% = μέσος όρος λίγκας
66%
Σκόραραν και οι δύο (BTTS)
μέσος όρος από τις σεζόν των δύο ομάδων
-3%
Φαινόμενο ντέρμπι
Γκολ H2H vs τυπικά ματς
62%
Εκτίμηση BTTS
από τη συχνότητα σκοραρίσματος των δύο ομάδων
4%
Κίνδυνος 0:0
περίπου 1 στα 25 ματς
2-3
Πιο συχνό εύρος γκολ
επίθεση vs άμυνα και στις δύο πλευρές

ÍA

Καθαρό ισοζύγιο xG
Η διαφορά ανάμεσα στην ποιότητα των ευκαιριών που δημιουργεί και επιτρέπει ανά αγώνα.
-0.07
Αποτελέσματα σε σύγκριση με το xG
Η διαφορά ανάμεσα στο πραγματικό ισοζύγιο γκολ και σε αυτό που περιγράφει το xG.
-0.14
Πόντοι σε σύγκριση με το ισοζύγιο γκολ
Σύγκριση των πόντων που συγκεντρώθηκαν με όσους υποδηλώνει το ισοζύγιο γκολ της ομάδας.
-0.3 π.
Αποτελεσματικότητα τελειώματος
Μετατρέπει η ομάδα τις ευκαιρίες; Θετικό σημαίνει ότι σκοράρει περισσότερο από όσο υποδηλώνει η ποιότητα των ευκαιριών.
+0.04
Αμυντική αποτελεσματικότητα
Σώζει την ομάδα η άμυνα ή ο τερματοφύλακας; Θετικό σημαίνει ότι δέχεται λιγότερα από όσα υποδηλώνουν οι ευκαιρίες που επιτρέπει.
-0.18
Επίθεση vs λίγκα
Πόσο σκοράρει η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας για τον ρόλο της. 120% σημαίνει 20% πάνω από τον μέσο όρο.
82%
Άμυνα vs λίγκα
Πόσα δέχεται η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας. 80% σημαίνει 20% λιγότερα γκολ κατά.
108%
Τάση φόρμας
Συγκρίνει τους πόντους των τελευταίων 5 αγώνων με τον μέσο όρο όλης της σεζόν.
+0.68
Καλύτερο δεύτερο ημίχρονο;
Πόσα γκολ περισσότερα σκοράρει η ομάδα μετά το ημίχρονο σε σχέση με πριν.
+0.4
Γκολ στο φινάλε
Το 15% των γκολ αυτής της ομάδας έρχεται στα λεπτά 76-90. Συγκριτικά, το 9% έρχεται στο πρώτο τέταρτο.
15%

FH

Καθαρό ισοζύγιο xG
Η διαφορά ανάμεσα στην ποιότητα των ευκαιριών που δημιουργεί και επιτρέπει ανά αγώνα.
-0.40
Αποτελέσματα σε σύγκριση με το xG
Η διαφορά ανάμεσα στο πραγματικό ισοζύγιο γκολ και σε αυτό που περιγράφει το xG.
-0.23
Πόντοι σε σύγκριση με το ισοζύγιο γκολ
Σύγκριση των πόντων που συγκεντρώθηκαν με όσους υποδηλώνει το ισοζύγιο γκολ της ομάδας.
-0.5 π.
Αποτελεσματικότητα τελειώματος
Μετατρέπει η ομάδα τις ευκαιρίες; Θετικό σημαίνει ότι σκοράρει περισσότερο από όσο υποδηλώνει η ποιότητα των ευκαιριών.
-0.40
Αμυντική αποτελεσματικότητα
Σώζει την ομάδα η άμυνα ή ο τερματοφύλακας; Θετικό σημαίνει ότι δέχεται λιγότερα από όσα υποδηλώνουν οι ευκαιρίες που επιτρέπει.
+0.17
Επίθεση vs λίγκα
Πόσο σκοράρει η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας για τον ρόλο της. 120% σημαίνει 20% πάνω από τον μέσο όρο.
70%
Άμυνα vs λίγκα
Πόσα δέχεται η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας. 80% σημαίνει 20% λιγότερα γκολ κατά.
89%
Τάση φόρμας
Συγκρίνει τους πόντους των τελευταίων 5 αγώνων με τον μέσο όρο όλης της σεζόν.
+0.31
Καλύτερο δεύτερο ημίχρονο;
Πόσα γκολ περισσότερα σκοράρει η ομάδα μετά το ημίχρονο σε σχέση με πριν.
-0.2
Γκολ στο φινάλε
Το 13% των γκολ αυτής της ομάδας έρχεται στα λεπτά 76-90. Συγκριτικά, το 21% έρχεται στο πρώτο τέταρτο.
13%

* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.

Πλαίσιο λίγκαςείναι λίγκα με πολλά γκολ;

Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Úrvalsdeild).

Ομάδες vs λίγκα

ÍALigaFH
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα 3.683.93 3.16
Σκόραραν και οι δύο 68%71% 63%
Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) 68%70% 53%
Clean sheets 16%16% 21%
Γκολ πριν το ημίχρονο 79%82% 74%
Γκολ μετά το ημίχρονο 84%87% 74%

^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.

3.93
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα
71%
Σκόραραν και οι δύο
70%
Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5)
16%
Clean sheets
2.13
Γκολ εντός / αγώνα
1.80
Γκολ εκτός / αγώνα
+18%
Πλεονέκτημα έδρας στην επίθεση
+15%
Πλεονέκτημα έδρας στην άμυνα
+8%
Συνολικό πλεονέκτημα έδρας
Γκολ στο 1ο ημίχρονο (όλη η λίγκα)
82%
1 γκολ
53%
2 γκολ
26%
3 γκολ
14%
4 γκολ
Γκολ στο 2ο ημίχρονο (όλη η λίγκα)
87%
1 γκολ
61%
2 γκολ
41%
3 γκολ
18%
4 γκολ

Ενδεκάδες και γεγονότα

Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.

Χρονολόγιο αγώνα

Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.

  1. ÍAΚίτρινη κάρταBöðvar Böðvarsson
  2. ÍAΚίτρινη κάρταViktor Jónsson
  3. ÍAΚίτρινη κάρταHaukur Andri Haraldsson
  4. FHΚίτρινη κάρταBirkir Valur Jónsson
  5. FHΑλλαγήΜπήκε: Arngrímur Bjartur GuðmundssonΒγήκε: Tómas Orri Robertsson
  6. ÍAΚίτρινη κάρταJón Eyland Gíslason
  7. FHΑλλαγήΜπήκε: Sverrir Páll HjaltestedΒγήκε: Gils Gíslason
  8. ÍAΑλλαγήΜπήκε: Rafael Máni ÞrastarsonΒγήκε: Markús Páll Ellertsson
  9. FHΑλλαγήΜπήκε: Gudmundur Andri TryggvasonΒγήκε: Adolf Daði Birgisson
  10. FHΚίτρινη κάρταOliver Stefánsson
  11. FHΑλλαγήΜπήκε: Aron JonssonΒγήκε: Birkir Valur Jónsson
  12. ÍAΑλλαγήΜπήκε: Ísak Máni GuðjónssonΒγήκε: Gísli Laxdal Unnarsson
  13. ÍAΚίτρινη κάρταRafael Máni Þrastarson

Διαιτητής και προπονητές

Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.

Head-to-head

Προσφατοι αγωνες (3): ÍA 1 - 0 - 2 FH. Μεσος ορος γκολ 3.33, σκοραραν και οι δυο σε 67% αγώνες.

FH
0 : 1
ÍA
FH Hafnarfjördur
3 : 2
ÍA Akranes
ÍA Akranes
1 : 3
FH Hafnarfjördur

Συχνές ερωτήσεις

Ποιο ήταν το αποτέλεσμα ÍA - FH;

Ο αγώνας της Úrvalsdeild έληξε ÍA 1:1 FH. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.

Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων ÍA - FH;

Στις τελευταίες 3 απευθείας αναμετρήσεις η ÍA κέρδισε 1, η FH 2 και 0 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 3,33 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 67%.

Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το ÍA - FH;

Η ÍA σκοράρει κατά μέσο όρο 1,74 γκολ ανά αγώνα και η FH 1,26. Ο μέσος όρος της Úrvalsdeild είναι 3,93 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 70% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 68% των αγώνων της ÍA και στο 63% της FH.

Σε τι φόρμα βρίσκονται η ÍA και η FH;

Στους τελευταίους 5 αγώνες η ÍA έχει ρεκόρ 3-1-1 (2,00 πόντοι ανά αγώνα) και η FH 1-3-1 (1,20 πόντοι ανά αγώνα).

Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για ÍA - FH;

Το στατιστικό υπόβαθρο του ÍA - FH — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under — είναι σε αυτή τη σελίδα. Η πρόγνωση με αιτιολόγηση και αξιολόγηση value βρίσκεται στην εφαρμογή NoFluffPicks.