Lokomotiv Plovdiv - CSKA Sofia: στατιστικά αγώνα
Lokomotiv Plovdiv - CSKA Sofia: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Lokomotiv Plovdiv αντιμετώπισε την CSKA Sofia στο First League (Βουλγαρία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 20 Σεπτεμβρίου 2026. Τελικό σκορ: 1:1.
Τρέχουσα φόρμα
Lokomotiv Plovdiv: 1-0-4, 0.60 βαθμοί/αγώνα. CSKA Sofia: 4-1-0, 2.60 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Lokomotiv Plovdiv σκοράρει 0.44 και δέχεται 1.33 γκολ ανά αγώνα. CSKA Sofia σκοράρει 2.56 και δέχεται 0.67. Μέσος όρος λίγκας: 2.68 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Lokomotiv Plovdiv 22%, CSKA Sofia 56%. Over 2.5: Lokomotiv Plovdiv 22%, CSKA Sofia 67%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 56%, Over 2.5 53%.
xG, σουτ και στυλ
CSKA Sofia έχει υψηλότερο xG: 2.24 έναντι 1.14. Lokomotiv Plovdiv: 7.9 σουτ ανά αγώνα, CSKA Sofia: 16.1.
Ημίχρονα αγώνα
Lokomotiv Plovdiv: προηγείται στο ημίχρονο 22%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.11. CSKA Sofia: προηγείται στο ημίχρονο 44%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 1.44.
Γκολ ανά λεπτό
Lokomotiv Plovdiv: 0-15 (2 γκολ). CSKA Sofia: 76-90+ (7 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
First League: 2.68 γκολ ανά αγώνα, BTTS 56%, Over 2.5 53%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 2 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-0-1. Μέσος όρος γκολ 2.00, BTTS 50%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η CSKA Sofia καταλαμβάνει την 3η θέση και παραμένει αήττητη στη σεζόν, μετρώντας 6 νίκες και 2 ισοπαλίες, ενώ η Lokomotiv Plovdiv έχει ηττηθεί στα 7 από τα 9 παιχνίδια της. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν 12 γκολ στα πέντε τελευταία ματς και συγκέντρωσαν κατά μέσο όρο 2 βαθμούς ανά αγώνα, ενώ οι γηπεδούχοι σημείωσαν μόλις 2 τέρματα στο ίδιο διάστημα και ηττήθηκαν τέσσερις φορές. Εκτός έδρας, η CSKA δημιουργεί σαφώς περισσότερες ποιοτικές ευκαιρίες, με μέσο xG 2,26 έναντι 1,22 της Lokomotiv εντός έδρας, ενώ καταγράφει κατά μέσο όρο 16,67 τελικές προσπάθειες έναντι 8 των γηπεδούχων. Η άμυνα της CSKA εκτός έδρας δέχεται μόλις 0,33 γκολ ανά αγώνα, διατηρεί ανέπαφη την εστία της στο 67% των αγώνων και επιτρέπει στους αντιπάλους xG 0,99, περιορίζοντας τις ευκαιρίες της Lokomotiv, η οποία δυσκολεύεται να συγκεντρώσει βαθμούς. Η ισοπαλία παραμένει πιθανή, καθώς η CSKA έφερε ισοπαλία σε 2 από τα 3 εκτός έδρας παιχνίδια της, όμως το προβάδισμα των φιλοξενούμενων στη φόρμα, την ποιότητα των ευκαιριών και την αμυντική οργάνωση δείχνει προς τη νίκη τους.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Το σενάριο BTTS δεν διαθέτει ισχυρή βάση, καθώς η Lokomotiv έχει πετύχει μόλις 2 γκολ στα τελευταία 5 παιχνίδια, δηλαδή κατά μέσο όρο 0,4 ανά αγώνα, ενώ και οι δύο ομάδες σκόραραν μόλις στο 20% αυτών των αναμετρήσεων. Η CSKA Sofia διαθέτει σταθερή άμυνα: κράτησε ανέπαφη την εστία της στο 67% των αγώνων της σεζόν και δέχεται κατά μέσο όρο μόλις 0,33 γκολ ανά αγώνα. Οι γηπεδούχοι έχουν xG 1,12 στην πρόσφατη σειρά αγώνων τους, ενώ η CSKA επιτρέπει στους αντιπάλους κατά μέσο όρο 1,17 xG, κάτι που δεν προσφέρει σαφές επιθετικό πλεονέκτημα στη Lokomotiv. Οι φιλοξενούμενοι, αντίθετα, αναμένεται να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, καθώς στα τελευταία 5 παιχνίδια τους σκόραραν κατά μέσο όρο 2,4 γκολ, ενώ η Lokomotiv δεχόταν 1,4 γκολ ανά αγώνα. Παρότι τα τελευταία παιχνίδια της CSKA κατέληξαν σε G/G στο 80% των περιπτώσεων, η χαμηλή τρέχουσα αποτελεσματικότητα των γηπεδούχων και η άμυνα των φιλοξενούμενων στηρίζουν περισσότερο την επιλογή N/G, δηλαδή το ενδεχόμενο τουλάχιστον μία από τις δύο ομάδες να μη σκοράρει.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Η CSKA Sofia παρουσιάζει πολύ σταθερή αμυντική λειτουργία στα εκτός έδρας παιχνίδια, δεχόμενη κατά μέσο όρο μόλις 0.33 γκολ και διατηρώντας ανέπαφη την εστία της στο 67% των αγώνων. Η Lokomotiv βρίσκεται σε κακή επιθετική φόρμα: στα τελευταία 5 παιχνίδια έχει πετύχει μόλις 2 γκολ, δηλαδή κατά μέσο όρο 0.4 ανά αγώνα, με xG στο 1.12. Οι φιλοξενούμενοι σκοράρουν αυτή την περίοδο κατά μέσο όρο 2.4 γκολ, όμως τα εκτός έδρας παιχνίδια τους σε ολόκληρη τη σεζόν δεν ξεπέρασαν ποτέ το όριο των 3.5 γκολ, ενώ το 67% ολοκληρώθηκε με το πολύ δύο τέρματα. Και οι μέσοι όροι xG δείχνουν ένα ελεγχόμενο σενάριο, καθώς τα 2.01 xG της CSKA σε συνδυασμό με τα 1.19 xG που επιτρέπει η Lokomotiv δίνουν πλεονέκτημα στους φιλοξενούμενους, χωρίς όμως να προδιαγράφουν κατ’ ανάγκη φεστιβάλ τερμάτων. Η ισχυρότερη επιλογή είναι το Under 3.5 γκολ, καθώς η χαμηλή αποτελεσματικότητα των γηπεδούχων και το αμυντικό προφίλ της CSKA περιορίζουν τον κίνδυνο να σημειωθούν τέσσερα τέρματα.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Το ισχυρότερο σενάριο είναι η ισοπαλία στο ημίχρονο και η νίκη της ΤΣΣΚΑ Σόφιας στο τέλος του αγώνα, καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν ισόπαλο αποτέλεσμα στο ημίχρονο στο 40% των πέντε τελευταίων αγώνων τους, ενώ οι γηπεδούχοι μόλις στο 20%. Η Λοκομοτίβ βρίσκεται αυτή τη στιγμή σε κακή κατάσταση: έχασε 4 από τα 5 τελευταία παιχνίδια της, σημείωσε μόλις 0,4 γκολ ανά αγώνα σε αυτά και δεν πέτυχε ούτε ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Η ΤΣΣΚΑ, την ίδια περίοδο, κέρδισε 3 από τα 5 παιχνίδια της, σημείωσε κατά μέσο όρο 2,4 γκολ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε 1,6 γκολ και δέχθηκε μόλις 0,4. Οι φιλοξενούμενοι δημιουργούν επίσης ελαφρώς ποιοτικότερες ευκαιρίες, με μέσο xG 2,26 έναντι 2,18 της Λοκομοτίβ, ενώ το μέσο xG κατά τους είναι μόλις 0,99. Το πλεονέκτημα των γηπεδούχων στα δεδομένα της σεζόν είναι明显ές, όμως η τρέχουσα φόρμα και η σαφώς καλύτερη αποτελεσματικότητα της ΤΣΣΚΑ μετά την ανάπαυλα συνηγορούν υπέρ της επικράτησης των φιλοξενούμενων. Για την αγορά Ημίχρονο/Τελικό, το προτεινόμενο σημείο είναι X/2.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Lokomotiv Plovdiv | CSKA Sofia | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 38% | 48% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.14 | 0.14 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.15 | 0.33 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η CSKA Sofia είναι 333% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
0.6 π. / αγώνα - Lokomotiv Plovdiv · 2.6 π. / αγώνα - CSKA Sofia
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η CSKA Sofia είναι 482% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
0.44 γκολ / αγώνα - Lokomotiv Plovdiv · 2.56 γκολ / αγώνα - CSKA Sofia
Η CSKA Sofia είναι 99% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.33 γκολ / αγώνα - Lokomotiv Plovdiv · 0.67 γκολ / αγώνα - CSKA Sofia
Lokomotiv Plovdiv σκοράρει στο 33% των αγώνων (3 από 9 αγώνες), ενώ CSKA Sofia κρατά clean sheet στο 44% (4 από 9 αγώνες).
CSKA Sofia σκοράρει στο 89% των αγώνων (8 από 9 αγώνες), ενώ Lokomotiv Plovdiv κρατά clean sheet στο 11% (1 από 9 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Lokomotiv Plovdiv
Over / Under - CSKA Sofia
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η CSKA Sofia είναι 112% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
0.89 π. / αγώνα - Lokomotiv Plovdiv · 1.89 π. / αγώνα - CSKA Sofia
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Lokomotiv Plovdiv - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 22% των αγώνων και κερδίζει το 22%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
CSKA Sofia - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 44% των αγώνων και κερδίζει το 78%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.40 | 0.40 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.4 | 0.0 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.6 | 0.8 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.0 | 0.8 |
| 1 γκολ | 80% | 60% |
| 2 γκολ | 20% | 20% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 40% |
| Χωρίς γκολ | 60% | 100% |
| Διαφορά γκολ | -1 | -4 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 2.20 | 2.60 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 1.4 | 1.6 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.6 | 0.0 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 2.0 | 1.6 |
| 1 γκολ | 100% | 80% |
| 2 γκολ | 80% | 40% |
| 3 γκολ | 20% | 40% |
| Ανέπαφη εστία | 40% | 100% |
| Χωρίς γκολ | 0% | 20% |
| Διαφορά γκολ | +4 | +8 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 0-15 (2 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (4). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -2 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (7 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (3). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +6 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Lokomotiv Plovdiv
CSKA Sofia
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (First League).
Ομάδες vs λίγκα
| Lokomotiv Plovdiv | Liga | CSKA Sofia | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▼ 1.78 | 2.68 | ▲ 3.22 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▼ 22% | 56% | • 56% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▼ 22% | 53% | ▲ 67% |
| Clean sheets | ▼ 11% | 24% | ▲ 44% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 89% | 68% | ▲ 89% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▼ 56% | 81% | ▼ 78% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Αναπληρωματικοί
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (2): Lokomotiv Plovdiv 1 - 0 - 1 CSKA Sofia. Μεσος ορος γκολ 2.00, σκοραραν και οι δυο σε 50% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Lokomotiv Plovdiv - CSKA Sofia;
Ο αγώνας της First League έληξε Lokomotiv Plovdiv 1:1 CSKA Sofia. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Lokomotiv Plovdiv - CSKA Sofia;
Στις τελευταίες 2 απευθείας αναμετρήσεις η Lokomotiv Plovdiv κέρδισε 1, η CSKA Sofia 1 και 0 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 2,00 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 50%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Lokomotiv Plovdiv - CSKA Sofia;
Η Lokomotiv Plovdiv σκοράρει κατά μέσο όρο 0,44 γκολ ανά αγώνα και η CSKA Sofia 2,56. Ο μέσος όρος της First League είναι 2,68 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 53% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 22% των αγώνων της Lokomotiv Plovdiv και στο 56% της CSKA Sofia.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Lokomotiv Plovdiv και η CSKA Sofia;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Lokomotiv Plovdiv έχει ρεκόρ 1-0-4 (0,60 πόντοι ανά αγώνα) και η CSKA Sofia 4-1-0 (2,60 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Lokomotiv Plovdiv - CSKA Sofia;
Το στατιστικό υπόβαθρο του Lokomotiv Plovdiv - CSKA Sofia — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under — είναι σε αυτή τη σελίδα. Η πρόγνωση με αιτιολόγηση και αξιολόγηση value βρίσκεται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


