Maroons - Vipers: στατιστικά αγώνα
Maroons - Vipers: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Maroons αντιμετώπισε την Vipers στο Uganda Premier League (Ουγκάντα). Ο αγώνας διεξήχθη στις 19 Μαΐου 2026. Έδρα: Luzira Maximum Prisons Stadium. Τελικό σκορ: 0:3.
Τρέχουσα φόρμα
Maroons: 1-3-1, 1.20 βαθμοί/αγώνα. Vipers: 3-2-0, 2.20 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Maroons σκοράρει 0.89 και δέχεται 0.86 γκολ ανά αγώνα. Vipers σκοράρει 1.85 και δέχεται 0.52. Μέσος όρος λίγκας: 2.07 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Maroons 32%, Vipers 52%. Over 2.5: Maroons 32%, Vipers 41%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 38%, Over 2.5 34%.
xG, σουτ και στυλ
Vipers έχει υψηλότερο xG: 1.59 έναντι 1.25. Maroons: 8.5 σουτ ανά αγώνα, Vipers: 10.4.
Ημίχρονα αγώνα
Maroons: προηγείται στο ημίχρονο 29%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.36. Vipers: προηγείται στο ημίχρονο 52%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.96.
Γκολ ανά λεπτό
Maroons: 16-30 (6 γκολ). Vipers: 31-45+ (12 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Uganda Premier League: 2.07 γκολ ανά αγώνα, BTTS 38%, Over 2.5 34%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 1 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 0-0-1. Μέσος όρος γκολ 3.00, BTTS 100%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Αουτσάιντερ είναι οι Vipers — βρίσκονται στην 1η θέση του πίνακα, με ρεκόρ 18 νίκες, 9 ισοπαλίες και 0 ήττες και έχουν σκοράρει 50 γκολ στη σεζόν. Οι Maroons είναι στην 10η θέση, έχουν 25 γκολ στη σεζόν και εντός έδρας σημειώνουν κατά μέσο όρο 1.07 γκολ με 3.46 τελικούς στόχους και 11% αποτελεσματικότητα μετατροπής, ενώ οι Vipers εκτός έδρας έχουν 1.46 γκολ, 4.36 τελικούς στόχους και 16% μετατροπή. Η άμυνα των γηπεδούχων εντός έδρας δείχνει στέρεη — οι Maroons δέχονται μόλις 0.29 γκολ κατά μέσο όρο και έχουν 71% clean sheets, αλλά ταυτόχρονα μένουν άσφαιροι στο 43% των εντός έδρας αγώνων· οι Vipers δέχονται 0.54 γκολ εκτός και έχουν clean sheet στο 46% των αγώνων, ενώ δεν σκοράρουν μόνο στο 8% των εκτός έδρας. Στις τελευταίες 5 αγωνιστικές οι Maroons έχουν σκοράρει 7 γκολ και συγκεντρώνουν κατά μέσο όρο 1.2 βαθμό, ενώ οι Vipers έχουν 4 γκολ στις τελευταίες 5 και κατά μέσο όρο 1.4 βαθμό, κάτι που δείχνει μεγαλύτερη σταθερότητα στο βαθμολογικό των φιλοξενούμενων παρά τη μικρότερη παραγωγικότητα γκολ σε βραχυπρόθεσμο διάστημα. Η σύγκριση της ποιότητας των ευκαιριών επιβεβαιώνει το πλεονέκτημα των Vipers — το μέσο xG είναι 1.32 για τους Maroons εντός έναντι 1.49 για τους Vipers εκτός, επομένως δεδομένου του εποχιακού επιθετικού πλεονεκτήματος (50 vs 25 γκολ) και του χαμηλού ποσοστού αγώνων χωρίς γκολ για τους φιλοξενούμενους (8% vs 43%), αναμένω νίκη των Vipers.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Στοιχηματίζω BTTS "yes", διότι οι εποχιακοί δείκτες και των δύο ομάδων δείχνουν τάση προς αμφότερες τις επίτευξεις: οι Maroons έχουν εποχιακό BTTS 50%, οι Vipers 54%, και στα τελευταία 5 ματς και οι δύο ομάδες καταγράφουν 60% αγώνων με γκολ και από τις δύο πλευρές. Και οι δύο παράγουν πάνω από 1.0 xG: οι Maroons έχουν xG_for 1.69 απέναντι σε xG_against Vipers 1.21, ενώ οι Vipers xG_for 1.49 έναντι xG_against Maroons 1.01; επιπλέον μέσοι όροι 4.57 και 4.36 τελικών προσπαθειών on target και αποδοτικότητα 18% vs 16% υποδεικνύουν ότι θα προκύψουν ευκαιρίες για γκολ και από τις δύο πλευρές. Παρά τους χαμηλούς εποχιακούς μέσους όρους δεχόμενων γκολ (0.5 και 0.54) και το υψηλό ποσοστό clean sheets (50% και 46%), στα τελευταία 5 ματς οι Maroons δέχτηκαν 8 γκολ (1.6 μέσος όρος) ενώ οι Vipers μόνο 3 (0.6 μέσος όρος), γεγονός που αυξάνει την πιθανότητα να σκοράρουν και οι δύο. Οι Maroons σημείωσαν 7 γκολ στα τελευταία 5, οι Vipers 4, και παρότι το επίπεδο πρωταθλήματος δείχνει χαμηλό BTTS 38% και υψηλό ποσοστό clean sheets 77%, τα άμεσα σήματα από τις ομάδες (50/54 εποχιακά και 60/60 στα τελευταία 5) και το xG>1 και για τις δύο πλευρές υπερισχύουν. Ως αποτέλεσμα αποδίδω στο σενάριο "yes" 66% έναντι 34% για το "no" και συστήνω την επιλογή "yes" ως το ισχυρότερο σήμα βάσει των διαθέσιμων δεδομένων.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Το μοντέλο βασισμένο σε xG (επίθεση γηπεδούχων 1.69 και μέσο xG που δέχονται οι Vipers 1.21) δίνει αναμενόμενα γκολ για Maroons ≈1.45 και Vipers ≈1.25, συνολικά ≈2.70 γκολ. Τα σεζόν στατιστικά δείχνουν ότι οι Maroons έχουν 79% αγώνων με πάνω από 1.5 γκολ, και οι Vipers 77%, ενώ αμφότερες οι ομάδες έχουν πολύ υψηλό ποσοστό αγώνων με τουλάχιστον ένα γκολ (over 0.5: 93% και 92%), γεγονός που υποστηρίζει το Over. Επιπλέον, οι μέσες τελικές προσπάθειες 12.29 και οι τελικές προς στόχο 4.57 για τους γηπεδούχους έναντι 10.18 και 4.36 για τους φιλοξενούμενους, καθώς και οι δείκτες conversion 18% vs 16% επιβεβαιώνουν τη δυνατότητα γκολ. Η κατανομή Poisson για το σύνολο 2.70 δίνει περίπου 75% για Over 1.5, ~51% για Over 2.5 και ~29% για Over 3.5, άρα το ισχυρότερο σήμα είναι το Over 1.5.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Οι Maroons είναι φαβορί στο Ημίχρονο: σκοράρουν κατά μέσο όρο 1,21 γκολ στο ημίχρονο έναντι 0,50 των Vipers, έχουν 19 γκολ ΗΤ και ήταν μπροστά στο ημίχρονο σε 8 αγώνες (57%), ενώ οι Vipers έχουν 8 γκολ ΗΤ και προηγήθηκαν σε 6 αγώνες (50%). Σε ολόκληρο το ματς οι Maroons επίσης έχουν καλύτερα στατιστικά: κατά μέσο όρο 2,21 γκολ ανά παιχνίδι vs 1,46 των Vipers, δέχονται 0,50 vs 0,54 και κερδίζουν το 71% των αγώνων έναντι 62% των φιλοξενούμενων, αυξάνοντας την πιθανότητα νίκης των γηπεδούχων. Από την άλλη, οι Vipers είναι επικίνδυνοι στο δεύτερο ημίχρονο — ο μέσος όρος γκολ στο Β΄ημίχρονο είναι 1,42 για τους Vipers vs 1,36 για τους Maroons, το 92% των αγώνων τους είχε τουλάχιστον 1 γκολ μετά την ανάπαυλα (vs 79% των Maroons) και στα τελευταία 5 ματς κέρδισαν το δεύτερο ημίχρονο στο 80% των περιπτώσεων (vs 40% των Maroons), συνεπώς υπάρχει ρίσκο ανατροπής. Ισορροπώντας το προβάδισμα των Maroons στο Ημίχρονο και τη δύναμη των Vipers μετά την ανάπαυλα, αποδίδω τις περισσότερες πιθανότητες στο σενάριο 1/1 (41%), με σημαντικές εναλλακτικές τα X/1 (15%) και X/X (9%).
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Maroons | Vipers | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 33% | 39% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.15 | 0.15 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.32 | 0.45 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Vipers είναι 83% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
1.2 π. / αγώνα - Maroons · 2.2 π. / αγώνα - Vipers
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Vipers είναι 108% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
0.89 γκολ / αγώνα - Maroons · 1.85 γκολ / αγώνα - Vipers
Η Vipers είναι 65% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
0.86 γκολ / αγώνα - Maroons · 0.52 γκολ / αγώνα - Vipers
Maroons σκοράρει στο 54% των αγώνων (15 από 28 αγώνες), ενώ Vipers κρατά clean sheet στο 48% (13 από 27 αγώνες).
Vipers σκοράρει στο 93% των αγώνων (25 από 27 αγώνες), ενώ Maroons κρατά clean sheet στο 43% (12 από 28 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Maroons
Over / Under - Vipers
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Vipers είναι 54% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.25 π. / αγώνα - Maroons · 1.93 π. / αγώνα - Vipers
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Maroons - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 29% των αγώνων και κερδίζει το 29%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
Vipers - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 52% των αγώνων και κερδίζει το 67%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.2 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.00 | 1.60 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.6 | 0.8 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 1.0 | 0.6 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.6 | 1.4 |
| 1 γκολ | 80% | 80% |
| 2 γκολ | 60% | 60% |
| 3 γκολ | 20% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 20% | 60% |
| Χωρίς γκολ | 60% | 40% |
| Διαφορά γκολ | -2 | +1 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.00 | 3.00 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.2 | 1.4 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.4 | 0.0 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.6 | 1.4 |
| 1 γκολ | 60% | 100% |
| 2 γκολ | 0% | 20% |
| 3 γκολ | 0% | 20% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 100% |
| Χωρίς γκολ | 80% | 0% |
| Διαφορά γκολ | -1 | +7 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 16-30 (6 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (7). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +1 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 31-45 (12 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 46-60 (4). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +4 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Maroons
Vipers
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Uganda Premier League).
Ομάδες vs λίγκα
| Maroons | Liga | Vipers | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▼ 1.75 | 2.07 | ▲ 2.37 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▼ 32% | 38% | ▲ 52% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▼ 32% | 34% | ▲ 41% |
| Clean sheets | ▲ 43% | 38% | ▲ 48% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 64% | 59% | ▲ 63% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▼ 46% | 61% | ▲ 81% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Φιλοξενούμενοι
Άλλοι καταγεγραμμένοι παίκτες
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
- VipersΓκολYunus Sentamu
- VipersΓκολAbdul Karim Watambala
Head-to-head
Προηγουμενος αγωνας: Maroons 0 - 0 - 1 Vipers. Μεσος ορος γκολ 3.00, σκοραραν και οι δυο σε 100% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Maroons - Vipers;
Ο αγώνας της Uganda Premier League έληξε Maroons 0:3 Vipers. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Maroons - Vipers;
Η Maroons σκοράρει κατά μέσο όρο 0,89 γκολ ανά αγώνα και η Vipers 1,85. Ο μέσος όρος της Uganda Premier League είναι 2,07 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 34% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 32% των αγώνων της Maroons και στο 52% της Vipers.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Maroons και η Vipers;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Maroons έχει ρεκόρ 1-3-1 (1,20 πόντοι ανά αγώνα) και η Vipers 3-2-0 (2,20 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Maroons - Vipers;
Το στατιστικό υπόβαθρο του Maroons - Vipers — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under — είναι σε αυτή τη σελίδα. Η πρόγνωση με αιτιολόγηση και αξιολόγηση value βρίσκεται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


