Νορβηγία - EliteserienAker StadionΕνημερωση δεδομενων 05 Νοεμβρίου 2026

Molde - Sarpsborg 08: στατιστικά αγώνα

Molde crest
Molde
3 : 3ημιχρονο 1:1
Sarpsborg 08 crest
Sarpsborg 08

Molde - Sarpsborg 08: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά

Βασικές πληροφορίες αγώνα

Molde αντιμετώπισε την Sarpsborg 08 στο Eliteserien (Νορβηγία). Ο αγώνας διεξήχθη στις 2 Αυγούστου 2026. Έδρα: Aker Stadion. Τελικό σκορ: 3:3.

Τρέχουσα φόρμα

Molde: 2-1-2, 1.40 βαθμοί/αγώνα. Sarpsborg 08: 4-1-0, 2.60 βαθμοί/αγώνα.

Στατιστικά γκολ

Molde σκοράρει 1.79 και δέχεται 1.36 γκολ ανά αγώνα. Sarpsborg 08 σκοράρει 1.07 και δέχεται 1.14. Μέσος όρος λίγκας: 2.97 γκολ.

BTTS / Over / Under

BTTS: Molde 64%, Sarpsborg 08 50%. Over 2.5: Molde 57%, Sarpsborg 08 43%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 53%, Over 2.5 59%.

xG, σουτ και στυλ

Molde έχει υψηλότερο xG: 1.57 έναντι 1.39. Molde: 13.8 σουτ ανά αγώνα, Sarpsborg 08: 11.9.

Ημίχρονα αγώνα

Molde: προηγείται στο ημίχρονο 43%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.86. Sarpsborg 08: προηγείται στο ημίχρονο 36%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.14.

Γκολ ανά λεπτό

Molde: 31-45+ (7 γκολ). Sarpsborg 08: 31-45+ (6 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.

Πλαίσιο λίγκας

Eliteserien: 2.97 γκολ ανά αγώνα, BTTS 53%, Over 2.5 59%.

Μεταξύ τους

Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 5 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 0-1-4. Μέσος όρος γκολ 3.20, BTTS 60%.

Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα

Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.

Γενική ανάλυση αγώνα

Η Molde είναι το φαβορί λόγω επιθετικού πλεονεκτήματος στα εντός έδρας ματς: σκοράρει κατά μέσο όρο 2.14 γκολ εντός έδρας και εκτελεί 13.71 σουτ ανά αγώνα (4.43 on target) με conversion 16%, ενώ η Sarpsborg έχει κατά μέσο όρο 1.00 γκολ εκτός και 11.14 σουτ με conversion 9%. Πρέπει όμως να ληφθεί υπόψη η φόρμα — η Molde δέχθηκε 9 γκολ στα τελευταία 5 παιχνίδια (1.8 ανά αγώνα) και έχει 1.4 βαθμούς ανά αγώνα σε αυτή την περίοδο, ενώ η Sarpsborg κέρδισε 4 από τα τελευταία 5, σημείωσε 6 γκολ και έχει 2.6 βαθμούς ανά αγώνα. Αμυντικά οι γηπεδούχοι παρουσιάζουν καλύτερα νούμερα εντός (0.86 δεχόμενο γκολ ανά παιχνίδι και xG for 1.57 vs xG against 1.27), ενώ οι φιλοξενούμενοι ως ομάδα εκτός έχουν xG for 1.35 και xG against 1.50 και κατά μέσο όρο 1.57 δεχόμενο γκολ εκτός έδρας. Επιπλέον το 43% των εκτός έδρας αγώνων της Sarpsborg τελειώνει χωρίς γκολ για αυτούς έναντι 14% FTS της Molde, μειώνοντας τις πιθανότητες των φιλοξενούμενων παρά το σερί τους.

Δείτε τη στατιστική επισκόπηση
BTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;

Η Molde έχει εποχικό ποσοστό BTTS 57% και στα τελευταία 5 ματς BTTS 100% (5/5). Σε αυτά τα παιχνίδια σημείωνε κατά μέσο όρο 2.0 γκολ και δεχόταν 1.8 γκολ, γεγονός που υποστηρίζει έντονα τα G/G. Η Sarpsborg έχει εποχικό ποσοστό BTTS 43% και 43% αγώνων χωρίς γκολ (N/G), ενώ στα τελευταία 5 μόνο 40% των αγώνων τελείωσαν με αμφότερες τις ομάδες να σκοράρουν (2/5), μειώνοντας την πιθανότητά τους να βρουν δίχτυα. Τα xG είναι ισοζυγισμένα: η Molde παράγει μέσο xG 1.45 με xG κατά 1.56, και η Sarpsborg έχει xG 1.35 με xG κατά 1.50, δηλαδή και οι δύο ομάδες έχουν περίπου 1.3–1.5 αναμενόμενο γκολ ανά παιχνίδι. Επιπλέον και οι δύο ομάδες έχουν την ίδια μέση τιμή για τελικές στο στόχο 4.29 και συντελεστή conversion 9%, ενώ οι μέσες προσπάθειες είναι 12.86 vs 11.14, δείχνοντας ότι οι δημιουργούμενες ευκαιρίες έχουν πραγματική πιθανότητα γκολ. Λαμβάνοντας υπόψη το 100% G/G της Molde στα τελευταία 5, τα ισοζυγισμένα xG και το λιγκικό μερίδιο BTTS 55%, προτείνω υπέρ του 'yes' και αξιολογώ το BTTS σε 62% έναντι 38% για 'no'.

Δείτε τα στατιστικά BTTS
Over/Under - ανάλυση αριθμού γκολ

Η εκτίμηση των αναμενόμενων γκολ είναι 1.48 για τη Molde και 1.45 για τη Sarpsborg (σύνολο 2.93), υπολογισμένη ως μέση τιμή xG επίθεσης και xG αντιπάλου: xG επίθεσης Molde 1.45 και xG κατά της Sarpsborg 1.50 δίνουν ~1.48, ενώ xG επίθεσης Sarpsborg 1.35 και xG κατά της Molde 1.56 δίνουν ~1.45. Με σύνολο 2.93, η κατανομή Poisson δείχνει περίπου 79% πιθανότητα για τουλάχιστον 2 γκολ (Over 1.5), 56% για 3+ γκολ (Over 2.5) και 34% για 4+ γκολ (Over 3.5). Η φόρμα επιβεβαιώνει την τάση προς τα overs: η Molde στα τελευταία 5 ματς έχει σκοράρει 10 και έχει δεχθεί 9 (μέσος όρος 3.8 γκολ/αγώνα) και πρόσφατο μέσο xG 1.9, ενώ η Sarpsborg στα τελευταία 5 έχει 6 γκολ υπέρ και 2 κατά (1.6 γκολ/αγώνα) με xG 1.25. Οι σεζονικές στατιστικές είναι ανάμεικτες — η Molde έχει 29% ματς πάνω από 2.5 έναντι 57% της Sarpsborg και μέσου όρου πρωταθλήματος 59% — αλλά το υψηλό αναμενόμενο συνολικό σκορ και το 100% Over 2.5 στα τελευταία 5 ματς της Molde δίνουν πλεονέκτημα στο σενάριο Over. Επομένως, η καλύτερη γραμμή για στοίχημα είναι το Over 1.5, καθώς έχει τη μεγαλύτερη πιθανότητα (~79%) και επιπλέον στήριξη από τη φόρμα της Molde και τη δυναμική του πρωταθλήματος.

Δείτε τα στατιστικά Over/Under
HT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος

Στοπάρνω στο Ημίχρονο/Τελικό 1/1 (Molde προηγείται στο ημίχρονο και κερδίζει), διότι τα στατιστικά για το Ημίχρονο και τα εντός έδρας ευνοούν την γηπεδούχο. Η Molde προηγήθηκε στο ημίχρονο σε 3 από τα 7 παιχνίδια (43%) και ποτέ δεν βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο (0%), ενώ εντός έδρας κερδίζει το 57% των αγώνων και σημειώνει κατά μέσο όρο 2,0 βαθμούς ανά παιχνίδι. Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, η Sarpsborg εκτός έδρας χάνει το 57% των αγώνων και δέχεται κατά μέσο όρο 1,57 γκολ ανά παιχνίδι, ενώ η Molde εντός δέχεται μόνο 0,71 γκολ, έχει υψηλότερο xG (1,45 vs 1,35) και περισσότερα σουτ ανά παιχνίδι (12,86 vs 11,14). Επιπλέον, στα τελευταία 5 παιχνίδια οι γηπεδούχοι σημείωναν κατά μέσο όρο 1,0 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (οι φιλοξενούμενοι 0,2), αυξάνοντας την πιθανότητα διατήρησης/αύξησης του προβαδίσματος από το πρώτο ημίχρονο· γιʼαυτό το ισχυρότερο σήμα από τα δεδομένα δείχνει 1/1 (εκτιμώμενο 27%).

Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνου

Ανα ημιχρονο

1 : 1
1ο ημιχρονο
2 : 2
2ο ημιχρονο

Στατιστικα αγωνα

63Κατοχη (%)37
MoldeSarpsborg 08
19Σουτ14
MoldeSarpsborg 08
9Σουτ στον στοχο4
MoldeSarpsborg 08
2.32xG1.48
MoldeSarpsborg 08
5Κορνερ4
MoldeSarpsborg 08
67Επικινδυνες επιθεσεις44
MoldeSarpsborg 08
14Φαουλ6
MoldeSarpsborg 08
1Καρτες1
MoldeSarpsborg 08

Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;

Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.

1.79Γκολ υπέρ / αγώνα1.07
MoldeSarpsborg 08
1.36Γκολ κατά / αγώνα1.14
MoldeSarpsborg 08
58%Μέση κατοχή44%
MoldeSarpsborg 08
4.93Σουτ στον στόχο / αγώνα4.21
MoldeSarpsborg 08

Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;

Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.

13.79Σουτ ανά αγώνα11.93
MoldeSarpsborg 08
4.93Σουτ στον στόχο4.21
MoldeSarpsborg 08
13%Μετατροπή σουτ9%
MoldeSarpsborg 08
58%Κατοχή44%
MoldeSarpsborg 08
1.57xG υπέρ1.39
MoldeSarpsborg 08
1.43xG κατά1.53
MoldeSarpsborg 08

Ποιότητα σουτ

Molde: Αποτελεσματικό τελείωμαSarpsborg 08: Ισορροπημένη
MoldeSarpsborg 08
Ακρίβεια (σουτ στον στόχο)36%35%
Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ)0.110.12
Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο)0.360.25

xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.

* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.

Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;

Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.

Η Sarpsborg 08 είναι 86% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.

1.4 π. / αγώνα - Molde · 2.6 π. / αγώνα - Sarpsborg 08

Molde
LWDLW
Κατανομή αποτελεσμάτων
50% Ν14% Ι36% Η
Σεζόν (Ν-Ι-Η)
7-2-5
1.64 π. / αγώνα · διαφορά γκολ +6
Τελευταία 5 (Ν-Ι-Η)
2-1-2
1.40 π. / αγώνα
Ρεκόρ εντός έδρας (Ν-Ι-Η)
5-0-2
Τελευταία 5 εντός έδρας
4-0-1
WWWWL
Τελευταία 5 ματς - μέσοι όροι
Γκολ υπέρ: 2.0Γκολ κατά: 1.8xG: 1.93xG αντιπάλου: 1.17BTTS: 100%Over 2.5: 100%
Sarpsborg 08
WWWDW
Αήττητη στα τελευταία 5 ματς
Κατανομή αποτελεσμάτων
43% Ν21% Ι36% Η
Σεζόν (Ν-Ι-Η)
6-3-5
1.50 π. / αγώνα · διαφορά γκολ -1
Τελευταία 5 (Ν-Ι-Η)
4-1-0
2.60 π. / αγώνα
Ρεκόρ εκτός έδρας (Ν-Ι-Η)
2-1-4
Τελευταία 5 εκτός έδρας
1-1-3
LLLWD
Τελευταία 5 ματς - μέσοι όροι
Γκολ υπέρ: 1.2Γκολ κατά: 0.4xG: 1.22xG αντιπάλου: 1.60BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;

Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.

Η Molde είναι 67% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.

1.79 γκολ / αγώνα - Molde · 1.07 γκολ / αγώνα - Sarpsborg 08

Η Sarpsborg 08 είναι 19% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.

1.36 γκολ / αγώνα - Molde · 1.14 γκολ / αγώνα - Sarpsborg 08

Επιθετικό προφίλ Molde: πολύ ισχυρό

Molde σκοράρει στο 86% των αγώνων (12 από 14 αγώνες), ενώ Sarpsborg 08 κρατά clean sheet στο 29% (4 από 14 αγώνες).

Επιθετικό προφίλ Sarpsborg 08: πολύ ισχυρό

Sarpsborg 08 σκοράρει στο 71% των αγώνων (10 από 14 αγώνες), ενώ Molde κρατά clean sheet στο 21% (3 από 14 αγώνες).

25Γκολ υπέρ (σεζόν)15
MoldeSarpsborg 08
19Γκολ κατά (σεζόν)16
MoldeSarpsborg 08
3.14Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα2.21
MoldeSarpsborg 08
10Γκολ υπέρ (τελευταία 5)6
MoldeSarpsborg 08
9Γκολ κατά (τελευταία 5)2
MoldeSarpsborg 08

Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...

86%1 γκολ71%
MoldeSarpsborg 08
43%2 γκολ36%
MoldeSarpsborg 08
21%3 γκολ0%
MoldeSarpsborg 08
21%4 γκολ0%
MoldeSarpsborg 08

Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...

79%1 γκολ71%
MoldeSarpsborg 08
43%2 γκολ21%
MoldeSarpsborg 08
7%3 γκολ14%
MoldeSarpsborg 08
7%4 γκολ7%
MoldeSarpsborg 08

* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.

Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;

Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.

50%
Sarpsborg 08 - BTTSBTTS - percentage of matches where both teams scored.7 από 14 αγώνες
53%
Μέσος όρος λίγκας

Μοτίβα γκολ

36%BTTS στο ημίχρονο43%
MoldeSarpsborg 08
7%BTTS και στα δύο ημίχρονα0%
MoldeSarpsborg 08
36%Γκολ και στα δύο ημίχρονα14%
MoldeSarpsborg 08

BTTS και σύνολο γκολ

57%Τουλ. 3 γκολ και BTTS36%
MoldeSarpsborg 08
0%Τουλ. 3 γκολ χωρίς BTTS7%
MoldeSarpsborg 08
100%BTTS - τελευταία 540%
MoldeSarpsborg 08

Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;

Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.

1ο ημίχρονο

86%Τουλ. 1 γκολ πριν το ημίχρονο86%
MoldeSarpsborg 08
50%Τουλ. 2 γκολ πριν το ημίχρονο57%
MoldeSarpsborg 08
21%Τουλ. 3 γκολ πριν το ημίχρονο14%
MoldeSarpsborg 08

2ο ημίχρονο

86%Τουλ. 1 γκολ μετά το ημίχρονο50%
MoldeSarpsborg 08
36%Τουλ. 2 γκολ μετά το ημίχρονο7%
MoldeSarpsborg 08
14%Τουλ. 3 γκολ μετά το ημίχρονο0%
MoldeSarpsborg 08

Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;

Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.

Molde - κατάσταση στο ημίχρονο
43% προηγείται36% ισοπαλία21% χάνει
Sarpsborg 08 - κατάσταση στο ημίχρονο
36% προηγείται50% ισοπαλία14% χάνει

Πριν το ημίχρονο (1ο)

1.64Πόντοι ανά αγώνα (1ο ημίχρονο)1.57
MoldeSarpsborg 08
0.93Γκολ υπέρ (1ο ημίχρονο)0.93
MoldeSarpsborg 08
0.71Γκολ κατά (1ο ημίχρονο)0.71
MoldeSarpsborg 08
1.64Μέσος όρος γκολ (1ο ημίχρονο)1.64
MoldeSarpsborg 08
50%Ανέπαφη εστία πριν το ημίχρονο43%
MoldeSarpsborg 08
29%Χωρίς γκολ πριν το ημίχρονο29%
MoldeSarpsborg 08

Μετά το ημίχρονο (2ο)

1.36Πόντοι ανά αγώνα (2ο ημίχρονο)0.93
MoldeSarpsborg 08
0.86Γκολ υπέρ (2ο ημίχρονο)0.14
MoldeSarpsborg 08
0.64Γκολ κατά (2ο ημίχρονο)0.43
MoldeSarpsborg 08
1.5Μέσος όρος γκολ (2ο ημίχρονο)0.57
MoldeSarpsborg 08
43%Ανέπαφη εστία μετά το ημίχρονο64%
MoldeSarpsborg 08
50%Χωρίς γκολ μετά το ημίχρονο86%
MoldeSarpsborg 08

Molde - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου

36% Ν29% Ι36% Η
23
Πόντοι ημιχρόνου
13
Γκολ ημιχρόνου
+3
Διαφορά γκολ (1ο ημίχρονο)
19
Πόντοι 2ου ημιχρόνου
+3
Διαφορά γκολ (2ο ημίχρονο)
1.64
PPG πριν το ημίχρονο
Διατήρηση προβαδίσματος116%

Προηγείται στο ημίχρονο στο 43% των αγώνων και κερδίζει το 50%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.

Άμυνα μετά το ημίχρονο-0.1

Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.

Sarpsborg 08 - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου

14% Ν50% Ι36% Η
22
Πόντοι ημιχρόνου
13
Γκολ ημιχρόνου
+3
Διαφορά γκολ (1ο ημίχρονο)
13
Πόντοι 2ου ημιχρόνου
-4
Διαφορά γκολ (2ο ημίχρονο)
1.57
PPG πριν το ημίχρονο
Διατήρηση προβαδίσματος119%

Προηγείται στο ημίχρονο στο 36% των αγώνων και κερδίζει το 43%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.

Άμυνα μετά το ημίχρονο-0.3

Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.

Molde - τελευταία 5 ματς ανά ημίχρονο
1ο ημίχρονο2ο ημίχρονο
Πόντοι ανά αγώνα1.601.40
Γκολ υπέρ / αγώνα1.01.0
Γκολ κατά / αγώνα1.00.8
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα2.01.8
1 γκολ100%100%
2 γκολ80%40%
3 γκολ20%20%
Ανέπαφη εστία20%20%
Χωρίς γκολ20%40%
Διαφορά γκολ0+1
Ημίχρονο: 40% προηγείται - 40% ισοπαλία - 20% χάνει
2ο ημίχρονο: 40% νίκη - 20% ισοπαλία - 40% ήττα
BTTS στο ημίχρονο (τελ. 5): 60% - Σύνολο γκολ ημιχρόνου: 5
Sarpsborg 08 - τελευταία 5 ματς ανά ημίχρονο
1ο ημίχρονο2ο ημίχρονο
Πόντοι ανά αγώνα2.201.40
Γκολ υπέρ / αγώνα1.00.2
Γκολ κατά / αγώνα0.40.0
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα1.40.2
1 γκολ80%20%
2 γκολ40%0%
3 γκολ20%0%
Ανέπαφη εστία60%100%
Χωρίς γκολ20%80%
Διαφορά γκολ+3+1
Ημίχρονο: 60% προηγείται - 40% ισοπαλία - 0% χάνει
2ο ημίχρονο: 20% νίκη - 80% ισοπαλία - 0% ήττα
BTTS στο ημίχρονο (τελ. 5): 40% - Σύνολο γκολ ημιχρόνου: 5

* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.

Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;

Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.

Molde
ΥπέρΚατά
4
5
0-15
2
2
16-30
7
3
31-45
7
4
46-60
1
1
61-75
4
4
76-90

Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 31-45 (7 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 0-15 (5). Ισοζύγιο τέλους (76-90): 0.

Sarpsborg 08
ΥπέρΚατά
3
3
0-15
4
3
16-30
6
4
31-45
1
2
46-60
0
1
61-75
1
3
76-90

Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 31-45 (6 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (4). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -2 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.

* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.

Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;

Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.

Προφίλ αγώνα

2.68
Εκτιμώμενα γκολ
επίθεση vs αντίπαλη άμυνα
1.5 : 1.2
Εκτιμώμενη κατανομή γκολ
εντός : εκτός
90%
Ρυθμός vs λίγκα
100% = μέσος όρος λίγκας
57%
Σκόραραν και οι δύο (BTTS)
μέσος όρος από τις σεζόν των δύο ομάδων
+20%
Φαινόμενο ντέρμπι
Γκολ H2H vs τυπικά ματς
61%
Εκτίμηση BTTS
από τη συχνότητα σκοραρίσματος των δύο ομάδων
4%
Κίνδυνος 0:0
περίπου 1 στα 25 ματς
0-1
Πιο συχνό εύρος γκολ
επίθεση vs άμυνα και στις δύο πλευρές

Molde

Καθαρό ισοζύγιο xG
Η διαφορά ανάμεσα στην ποιότητα των ευκαιριών που δημιουργεί και επιτρέπει ανά αγώνα.
+0.14
Αποτελέσματα σε σύγκριση με το xG
Η διαφορά ανάμεσα στο πραγματικό ισοζύγιο γκολ και σε αυτό που περιγράφει το xG.
+0.29
Πόντοι σε σύγκριση με το ισοζύγιο γκολ
Σύγκριση των πόντων που συγκεντρώθηκαν με όσους υποδηλώνει το ισοζύγιο γκολ της ομάδας.
-3.6 π.
Αποτελεσματικότητα τελειώματος
Μετατρέπει η ομάδα τις ευκαιρίες; Θετικό σημαίνει ότι σκοράρει περισσότερο από όσο υποδηλώνει η ποιότητα των ευκαιριών.
+0.22
Αμυντική αποτελεσματικότητα
Σώζει την ομάδα η άμυνα ή ο τερματοφύλακας; Θετικό σημαίνει ότι δέχεται λιγότερα από όσα υποδηλώνουν οι ευκαιρίες που επιτρέπει.
+0.07
Επίθεση vs λίγκα
Πόσο σκοράρει η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας για τον ρόλο της. 120% σημαίνει 20% πάνω από τον μέσο όρο.
102%
Άμυνα vs λίγκα
Πόσα δέχεται η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας. 80% σημαίνει 20% λιγότερα γκολ κατά.
112%
Τάση φόρμας
Συγκρίνει τους πόντους των τελευταίων 5 αγώνων με τον μέσο όρο όλης της σεζόν.
-0.24
Καλύτερο δεύτερο ημίχρονο;
Πόσα γκολ περισσότερα σκοράρει η ομάδα μετά το ημίχρονο σε σχέση με πριν.
-0.1
Γκολ στο φινάλε
Το 16% των γκολ αυτής της ομάδας έρχεται στα λεπτά 76-90. Συγκριτικά, το 16% έρχεται στο πρώτο τέταρτο.
16%

Sarpsborg 08

Καθαρό ισοζύγιο xG
Η διαφορά ανάμεσα στην ποιότητα των ευκαιριών που δημιουργεί και επιτρέπει ανά αγώνα.
-0.14
Αποτελέσματα σε σύγκριση με το xG
Η διαφορά ανάμεσα στο πραγματικό ισοζύγιο γκολ και σε αυτό που περιγράφει το xG.
+0.07
Πόντοι σε σύγκριση με το ισοζύγιο γκολ
Σύγκριση των πόντων που συγκεντρώθηκαν με όσους υποδηλώνει το ισοζύγιο γκολ της ομάδας.
+1.4 π.
Αποτελεσματικότητα τελειώματος
Μετατρέπει η ομάδα τις ευκαιρίες; Θετικό σημαίνει ότι σκοράρει περισσότερο από όσο υποδηλώνει η ποιότητα των ευκαιριών.
-0.32
Αμυντική αποτελεσματικότητα
Σώζει την ομάδα η άμυνα ή ο τερματοφύλακας; Θετικό σημαίνει ότι δέχεται λιγότερα από όσα υποδηλώνουν οι ευκαιρίες που επιτρέπει.
+0.39
Επίθεση vs λίγκα
Πόσο σκοράρει η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας για τον ρόλο της. 120% σημαίνει 20% πάνω από τον μέσο όρο.
88%
Άμυνα vs λίγκα
Πόσα δέχεται η ομάδα σε σχέση με τον μέσο όρο λίγκας. 80% σημαίνει 20% λιγότερα γκολ κατά.
65%
Τάση φόρμας
Συγκρίνει τους πόντους των τελευταίων 5 αγώνων με τον μέσο όρο όλης της σεζόν.
+1.10
Καλύτερο δεύτερο ημίχρονο;
Πόσα γκολ περισσότερα σκοράρει η ομάδα μετά το ημίχρονο σε σχέση με πριν.
-0.8
Γκολ στο φινάλε
Το 7% των γκολ αυτής της ομάδας έρχεται στα λεπτά 76-90. Συγκριτικά, το 20% έρχεται στο πρώτο τέταρτο.
7%

* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.

Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;

Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Eliteserien).

Ομάδες vs λίγκα

MoldeLigaSarpsborg 08
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα▲ 3.142.97▼ 2.21
Σκόραραν και οι δύο▲ 64%53%▼ 50%
Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5)▼ 57%59%▼ 43%
Clean sheets▼ 21%25%▲ 29%
Γκολ πριν το ημίχρονο▲ 86%84%▲ 86%
Γκολ μετά το ημίχρονο▲ 86%78%▼ 50%

^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.

2.97
Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα
53%
Σκόραραν και οι δύο
59%
Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5)
25%
Clean sheets
1.76
Γκολ εντός / αγώνα
1.21
Γκολ εκτός / αγώνα
+45%
Πλεονέκτημα έδρας στην επίθεση
+31%
Πλεονέκτημα έδρας στην άμυνα
+22%
Συνολικό πλεονέκτημα έδρας
Γκολ στο 1ο ημίχρονο (όλη η λίγκα)
84%
1 γκολ
46%
2 γκολ
14%
3 γκολ
3%
4 γκολ
Γκολ στο 2ο ημίχρονο (όλη η λίγκα)
78%
1 γκολ
50%
2 γκολ
15%
3 γκολ
6%
4 γκολ

Ενδεκάδες και γεγονότα

Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.

Χρονολόγιο αγώνα

Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.

  1. Sarpsborg 08ΓκολDaniel Seland KarlsbakkΑσίστ: Claus Babo Niyukuri
  2. MoldeΚίτρινη κάρταEirik Hestad
  3. Sarpsborg 08ΓκολAndreas Nibe Hansen
  4. MoldeΓκολEirik HestadΑσίστ: Emil Breivik
  5. MoldeΓκολDaniel DagaΑσίστ: Emil Breivik
  6. Sarpsborg 08ΑλλαγήΜπήκε: Eirik WichneΒγήκε: Claus Babo Niyukuri
  7. Sarpsborg 08Κίτρινη κάρταSander Johan Christiansen
  8. MoldeΑλλαγήΜπήκε: Seydina Mohamed DiopΒγήκε: Eirik Hestad
  9. MoldeΓκολAlbert Posiadała

Διαιτητής και προπονητές

Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.

Head-to-head

Προσφατοι αγωνες (5): Molde 0 - 1 - 4 Sarpsborg 08. Μεσος ορος γκολ 3.20, σκοραραν και οι δυο σε 60% αγώνες.

Sarpsborg 08
2 : 1
Molde
Sarpsborg 08 FF
1 : 0
Molde FK
Molde FK
0 : 2
Sarpsborg 08 FF
Sarpsborg 08
2 : 2
Molde
Molde
2 : 4
Sarpsborg 08

Συχνές ερωτήσεις

Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Molde - Sarpsborg 08;

Ο αγώνας της Eliteserien έληξε Molde 3:3 Sarpsborg 08. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.

Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Molde - Sarpsborg 08;

Στις τελευταίες 5 απευθείας αναμετρήσεις η Molde κέρδισε 0, η Sarpsborg 08 4 και 1 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 3,20 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 60%.

Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Molde - Sarpsborg 08;

Η Molde σκοράρει κατά μέσο όρο 1,79 γκολ ανά αγώνα και η Sarpsborg 08 1,07. Ο μέσος όρος της Eliteserien είναι 2,97 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 59% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 64% των αγώνων της Molde και στο 50% της Sarpsborg 08.

Σε τι φόρμα βρίσκονται η Molde και η Sarpsborg 08;

Στους τελευταίους 5 αγώνες η Molde έχει ρεκόρ 2-1-2 (1,40 πόντοι ανά αγώνα) και η Sarpsborg 08 4-1-0 (2,60 πόντοι ανά αγώνα).

Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Molde - Sarpsborg 08;

Αυτή η σελίδα δείχνει όλο το στατιστικό πλαίσιο — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under. Η πρόγνωση, η αξιολόγηση value και η πλήρης αιτιολόγηση βρίσκονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.