Municipal Limeño - Firpo: στατιστικά αγώνα
Municipal Limeño - Firpo: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Municipal Limeño αντιμετώπισε την Firpo στο Salvadoran Primera División (Ελ Σαλβαδόρ). Ο αγώνας διεξήχθη στις 11 Οκτωβρίου 2026. Έδρα: Estadio Dr. Ramón Flores Berríos. Τελικό σκορ: 2:3.
Τρέχουσα φόρμα
Municipal Limeño: 1-0-4, 0.60 βαθμοί/αγώνα. Firpo: 3-2-0, 2.20 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Municipal Limeño σκοράρει 1.36 και δέχεται 1.36 γκολ ανά αγώνα. Firpo σκοράρει 1.77 και δέχεται 0.69. Μέσος όρος λίγκας: 2.62 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Municipal Limeño 57%, Firpo 38%. Over 2.5: Municipal Limeño 50%, Firpo 54%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 55%, Over 2.5 50%.
xG, σουτ και στυλ
Firpo έχει υψηλότερο xG: 1.94 έναντι 1.79. Municipal Limeño: 11.5 σουτ ανά αγώνα, Firpo: 12.8.
Ημίχρονα αγώνα
Municipal Limeño: προηγείται στο ημίχρονο 29%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.79. Firpo: προηγείται στο ημίχρονο 46%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.92.
Γκολ ανά λεπτό
Municipal Limeño: 76-90+ (5 γκολ). Firpo: 76-90+ (7 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Salvadoran Primera División: 2.62 γκολ ανά αγώνα, BTTS 55%, Over 2.5 50%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 5 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-1-3. Μέσος όρος γκολ 2.60, BTTS 60%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Firpo πηγαίνει στον αγώνα σε σαφώς καλύτερη φόρμα: στα τελευταία πέντε παιχνίδια έχει 3 νίκες και 2 ισοπαλίες, ενώ η Municipal Limeño έχει σημειώσει 1 νίκη και 4 ήττες. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν 10 γκολ και δέχθηκαν 3 σε αυτό το διάστημα, ενώ οι γηπεδούχοι σκόραραν 7 και δέχθηκαν 10, γεγονός που υποδεικνύει σημαντική διαφορά στην αμυντική λειτουργία. Εκτός έδρας, η Firpo καταγράφει κατά μέσο όρο 7,4 σουτ στον στόχο ανά αγώνα, έναντι 5,67 της Municipal Limeño εντός έδρας, αν και η υπεροχή στην ποιότητα των ευκαιριών που δημιουργούνται είναι μικρότερη: ο μέσος όρος xG ανέρχεται αντίστοιχα σε 2,01 και 1,85. Υπέρ των γηπεδούχων συνηγορεί το γεγονός ότι δέχονται κατά μέσο όρο 1 γκολ ανά αγώνα στην έδρα τους, ενώ η Firpo δέχεται 1,2 εκτός έδρας· επιπλέον, οι φιλοξενούμενοι έχουν αποσπάσει ισοπαλία στο 60% αυτών των αγώνων. Παρά τον κίνδυνο της ισοπαλίας, η καλύτερη τρέχουσα αποτελεσματικότητα και η πιο σταθερή άμυνα της Firpo συνηγορούν υπέρ της νίκης των φιλοξενούμενων.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Το ισχυρότερο επιχείρημα υπέρ του ενδεχομένου να μη σκοράρει τουλάχιστον μία ομάδα είναι η εντός έδρας επίδοση της Municipal Limeño: κράτησε ανέπαφη την εστία της στο 75% των αγώνων και δέχθηκε κατά μέσο όρο μόλις 0,38 γκολ. Η Firpo έχει μεν υψηλό εκτός έδρας xG, που ανέρχεται σε 2,01, αλλά στα τελευταία 5 παιχνίδια της δέχθηκε κατά μέσο όρο μόλις 0,6 γκολ, περιορίζοντας τις πιθανότητες των γηπεδούχων να σκοράρουν. Η Municipal Limeño πετυχαίνει κατά μέσο όρο 2,0 γκολ εντός έδρας, επομένως είναι πιθανό να σημειωθούν γκολ στον αγώνα. Ωστόσο, G/G σημειώθηκε μόλις στο 25% των εντός έδρας αγώνων της, έναντι 60% των εκτός έδρας αγώνων της Firpo. Τα τελευταία 5 παιχνίδια των γηπεδούχων είχαν μεν G/G σε ποσοστό 80% και μέσο όρο 2,0 γκολ που δέχθηκαν, γι’ αυτό και το προβάδισμα στην επιλογή N/G παραμένει μικρό. Η επιλογή N/G σημαίνει ότι τουλάχιστον μία ομάδα δεν θα σκοράρει· δεν σημαίνει απαραίτητα 0:0 ούτε ότι δεν θα σκοράρει καμία από τις δύο ομάδες.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Στους αγώνες της Municipal Limeño σημειώθηκαν τουλάχιστον 2 γκολ στο 75% των περιπτώσεων, ενώ στους αγώνες της Firpo το ποσοστό ήταν 80%, γεγονός που στηρίζει ισχυρά την επιλογή Over 1,5 γκολ. Οι γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,0 γκολ, αλλά στα τελευταία 5 παιχνίδια δέχονταν 2,0 γκολ ανά αγώνα, ενώ η Firpo πέτυχε 2,0 γκολ ανά αγώνα στο ίδιο διάστημα. Η επιθετική δυναμική επιβεβαιώνεται από τον μέσο όρο xG των δύο ομάδων: 1,89 για τη Municipal Limeño και 2,01 για τη Firpo. Παράλληλα, οι γηπεδούχοι κράτησαν ανέπαφη την εστία τους στο 75% των αγώνων της σεζόν, επομένως η γραμμή των 2,5 γκολ, παρά την καλή πρόσφατη επιθετική φόρμα, είναι λιγότερο ασφαλής επιλογή. Με πρόβλεψη για συνολικά 2,85 γκολ, η ισχυρότερη επιλογή παραμένει το Over 1,5 γκολ.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Το ισχυρότερο επιχείρημα υπέρ του να προηγείται η Municipal Limeño στο Ημίχρονο είναι η εντός έδρας επίδοσή της: οι γηπεδούχοι προηγούνταν στο πρώτο ημίχρονο σε 5 από τους 8 αγώνες, πετυχαίνοντας κατά μέσο όρο 1,13 γκολ και δεχόμενοι 0,25 πριν από την ανάπαυλα. Η Firpo είχε ισοπαλία στο ημίχρονο σε 3 από τα 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, αλλά δεχόταν κατά μέσο όρο 0,8 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, επομένως οι γηπεδούχοι έχουν ρεαλιστικές πιθανότητες να προηγηθούν. Υπέρ της διατήρησης του προβαδίσματος συνηγορούν το ποσοστό νικών 75% της Municipal Limeño εντός έδρας και τα μόλις 0,13 γκολ που δέχεται κατά μέσο όρο μετά την ανάπαυλα. Ωστόσο, η επιλογή 1/1 δεν είναι βέβαιη: στους πέντε τελευταίους αγώνες οι γηπεδούχοι ηττήθηκαν τέσσερις φορές, ενώ η Firpo πέτυχε τρεις νίκες και δεν γνώρισε ήττα, γεγονός που αυξάνει την πιθανότητα σεναρίων ευνοϊκών για τους φιλοξενούμενους.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Municipal Limeño | Firpo | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 57% | 52% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.16 | 0.15 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.21 | 0.26 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Firpo είναι 267% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
0.6 π. / αγώνα - Municipal Limeño · 2.2 π. / αγώνα - Firpo
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Firpo είναι 30% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
1.36 γκολ / αγώνα - Municipal Limeño · 1.77 γκολ / αγώνα - Firpo
Η Firpo είναι 97% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.36 γκολ / αγώνα - Municipal Limeño · 0.69 γκολ / αγώνα - Firpo
Municipal Limeño σκοράρει στο 79% των αγώνων (11 από 14 αγώνες), ενώ Firpo κρατά clean sheet στο 62% (8 από 13 αγώνες).
Firpo σκοράρει στο 85% των αγώνων (11 από 13 αγώνες), ενώ Municipal Limeño κρατά clean sheet στο 29% (4 από 14 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Municipal Limeño
Over / Under - Firpo
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Firpo είναι 37% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.29 π. / αγώνα - Municipal Limeño · 1.77 π. / αγώνα - Firpo
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Municipal Limeño - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 29% των αγώνων και κερδίζει το 36%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.2 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
Firpo - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 46% των αγώνων και κερδίζει το 54%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.00 | 1.00 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.6 | 0.8 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.8 | 1.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.4 | 2.0 |
| 1 γκολ | 80% | 80% |
| 2 γκολ | 40% | 60% |
| 3 γκολ | 20% | 40% |
| Ανέπαφη εστία | 40% | 40% |
| Χωρίς γκολ | 40% | 20% |
| Διαφορά γκολ | -1 | -2 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.80 | 2.20 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.8 | 1.2 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.4 | 0.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.2 | 1.4 |
| 1 γκολ | 80% | 80% |
| 2 γκολ | 40% | 60% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 80% |
| Χωρίς γκολ | 20% | 20% |
| Διαφορά γκολ | +2 | +5 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (5 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (7). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -2 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (7 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 31-45 (3). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +6 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Municipal Limeño
Firpo
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Salvadoran Primera División).
Ομάδες vs λίγκα
| Municipal Limeño | Liga | Firpo | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | • 2.71 | 2.62 | ▼ 2.46 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▲ 57% | 55% | ▼ 38% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | • 50% | 50% | ▲ 54% |
| Clean sheets | • 29% | 29% | ▲ 62% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 71% | 67% | ▲ 77% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▼ 71% | 75% | ▼ 69% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Άλλοι καταγεγραμμένοι παίκτες
Φιλοξενούμενοι
Άλλοι καταγεγραμμένοι παίκτες
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
- FirpoΓκολRafael Águila
- Municipal LimeñoΓκολJuan Carlos Argueta
- Municipal LimeñoΓκολJuan Carlos Argueta
- FirpoΓκολCristian David Gil Hurtado
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (5): Municipal Limeño 1 - 1 - 3 Firpo. Μεσος ορος γκολ 2.60, σκοραραν και οι δυο σε 60% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Municipal Limeño - Firpo;
Ο αγώνας της Salvadoran Primera División έληξε Municipal Limeño 2:3 Firpo. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων Municipal Limeño - Firpo;
Στις τελευταίες 5 απευθείας αναμετρήσεις η Municipal Limeño κέρδισε 1, η Firpo 3 και 1 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 2,60 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 60%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Municipal Limeño - Firpo;
Η Municipal Limeño σκοράρει κατά μέσο όρο 1,36 γκολ ανά αγώνα και η Firpo 1,77. Ο μέσος όρος της Salvadoran Primera División είναι 2,62 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 50% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 57% των αγώνων της Municipal Limeño και στο 38% της Firpo.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Municipal Limeño και η Firpo;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Municipal Limeño έχει ρεκόρ 1-0-4 (0,60 πόντοι ανά αγώνα) και η Firpo 3-2-0 (2,20 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Municipal Limeño - Firpo;
Το στατιστικό υπόβαθρο του Municipal Limeño - Firpo — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under — είναι σε αυτή τη σελίδα. Η πρόγνωση με αιτιολόγηση και αξιολόγηση value βρίσκεται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


