Naft Bandar Abbas - Shahrdari Noshahr: στατιστικά αγώνα
Naft Bandar Abbas - Shahrdari Noshahr: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Naft Bandar Abbas αντιμετώπισε την Shahrdari Noshahr στο Azadegan League (Ιράν). Ο αγώνας διεξήχθη στις 9 Ιουνίου 2026. Έδρα: Khalij Fars Stadium. Τελικό σκορ: 1:0.
Τρέχουσα φόρμα
Naft Bandar Abbas: 1-2-2, 1.00 βαθμοί/αγώνα. Shahrdari Noshahr: 0-3-2, 0.60 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Naft Bandar Abbas σκοράρει 0.74 και δέχεται 0.63 γκολ ανά αγώνα. Shahrdari Noshahr σκοράρει 0.56 και δέχεται 0.85. Μέσος όρος λίγκας: 1.51 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Naft Bandar Abbas 44%, Shahrdari Noshahr 30%. Over 2.5: Naft Bandar Abbas 19%, Shahrdari Noshahr 7%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 29%, Over 2.5 21%.
xG, σουτ και στυλ
xG είναι πολύ κοντά και για τις δύο ομάδες. Naft Bandar Abbas: 0.6 σουτ ανά αγώνα, Shahrdari Noshahr: 3.2.
Ημίχρονα αγώνα
Naft Bandar Abbas: προηγείται στο ημίχρονο 30%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.33. Shahrdari Noshahr: προηγείται στο ημίχρονο 4%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.48.
Γκολ ανά λεπτό
Naft Bandar Abbas: 31-45+ (5 γκολ). Shahrdari Noshahr: 61-75 (5 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Azadegan League: 1.51 γκολ ανά αγώνα, BTTS 29%, Over 2.5 21%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 1 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 0-1-0. Μέσος όρος γκολ 2.00, BTTS 100%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Ποντάρω στη νίκη των γηπεδούχων ('1'), διότι η Naft Bandar Abbas έχει σαφές προβάδισμα στη δημιουργία και αξιοποίηση ευκαιριών: εντός έδρας σκοράρει κατά μέσο όρο 0.86 γκολ ανά παιχνίδι με 4 τελικές στο στόχο και ποσοστό μετατροπής περίπου 29%, ενώ η Shahrdari Noshahr εκτός έδρας έχει 0.43 γκολ, 1.43 τελικές στο στόχο και 11% μετατροπή. Οι γηπεδούχοι είναι επίσης πιο συμπαγείς αμυντικά — η Naft δέχεται κατά μέσο όρο 0.57 γκολ εντός και κρατάει clean sheet στο 43% των αγώνων, ενώ οι φιλοξενούμενοι δέχονται 1.0 γκολ εκτός και έχουν 21% clean sheets. Στα τελευταία 5 ματς η Naft έχει σκοράρει 3 γκολ (1 νίκη, 2 ισοπαλίες, 2 ήττες) και μαζεύει κατά μέσο όρο 1.0 βαθμό ανά αγώνα, ενώ η Shahrdari έχει 0 νίκες, 3 ισοπαλίες και 2 ήττες, με μόλις 1 γκολ και 0.6 βαθμό ανά αγώνα. Αξίζει επίσης να σημειωθεί το xG: οι γηπεδούχοι έχουν xG για 1.05 έναντι 0.69 των φιλοξενουμένων, επιβεβαιώνοντας υψηλότερη ποιότητα των δημιουργούμενων ευκαιριών, αν και οι αντίπαλοι της ομάδας εντός έδρας δημιούργησαν κατά μέσο όρο 2.55 xG έναντι 1.31 xG κατά των φιλοξενουμένων, κάτι που μπορεί να υποδεικνύει μεγαλύτερο όγκο ευκαιριών για τους αντιπάλους ή στοιχείο τύχης στη χαμηλή απώλεια γκολ (0.57). Λαμβάνοντας υπόψη το προβάδισμα στις τελικές στο στόχο (4 vs 1.43), τη μετατροπή (29% vs 11%), την καλύτερη άμυνα και το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν ακόμη νίκη εκτός (0% νίκες εκτός), εκτιμώ τις πιθανότητες σε περίπου 44% για νίκη γηπεδούχων, 39% για ισοπαλία και 17% για νίκη φιλοξενουμένων.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Και οι δύο ομάδες έχουν πολύ χαμηλά μέτρα γκολ: η Naft σκοράρει 0.69 γκολ/αγώνα, η Shahrdari 0.43, δηλαδή συνολικά μόλις 1.12 γκολ/αγώνα έναντι μέσου όρου λίγκας 1.48, υποδηλώνοντας χαμηλή πιθανότητα για G/G. Ο εποχιακός δείκτης BTTS των γηπεδούχων είναι μόλις 15% έναντι 43% των φιλοξενούμενων και 30% στη λίγκα· επιπλέον η Naft κρατάει clean sheet στο 46% των αγώνων, οι φιλοξενούμενοι στο 21%, γεγονός που ευνοεί το σενάριο N/G όπου μία ομάδα δεν σκοράρει. Παρόλο που η Naft έχει xG 1.38 με πραγματικά 0.69 γκολ (εκτέλεση ~50%) και η Shahrdari xG 0.69 με 0.43 γκολ (εκτέλεση ~62%), το συνολικό xG 2.07 δεν μεταφράζεται σε γκολ (πραγματικά 1.12, εκτέλεση ~54%). Στους τελευταίους 5 αγώνες η Naft είχε BTTS σε 40% (2/5) και σημείωσε 3 γκολ, ενώ η Shahrdari είχε BTTS σε 20% (1/5) και σημείωσε 1 γκολ, κάτι που επίσης αντιτίθεται στην τακτική του τακτικού αμοιβαίου σκοραρίσματος. Γι' αυτό τείνω ισχυρότερα προς το N/G.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Η ανάλυση των xG και άλλων στατιστικών δείχνει ότι η Naft παράγει επιθετικό xG 1.38 έναντι 0.69 της Shahrdari, ενώ το xG ενάντια είναι 1.09 για τη Naft και 1.31 για τη Shahrdari. Ο μέσος όρος αυτών των ζευγών (1.38 και 1.31 καθώς και 0.69 και 1.09) δίνει αναμενόμενα γκολ 1.35 για την γηπεδούχο και 0.89 για την φιλοξενούμενη, σύνολο 2.24 γκολ. Το μοντέλο Poisson για αναμενόμενο σύνολο 2.24 δίνει περίπου 66% πιθανότητα για Over 1.5, περίπου 39% για Over 2.5 και περίπου 19% για Over 3.5. Ωστόσο ιστορικά το Over 2.5 συμβαίνει σπάνια: η Naft έχει Over 2.5 μόνο στο 8% των αγώνων, η Shahrdari στο 7%, ενώ οι γηπεδούχοι καταγράφουν 46% clean sheets. Επιπλέον η Naft καταγράφει κατά μέσο όρο 9.29 σουτ και 4.29 shots on target ανά αγώνα έναντι 5.0 και 1.43 για τους φιλοξενούμενους, γεγονός που περιορίζει τις πραγματικές ευκαιρίες τερμάτων των αντιπάλων. Για αυτούς τους λόγους το ισχυρότερο σήμα είναι το Under 2.5 — παρότι το αναμενόμενο σύνολο είναι 2.24, η χαμηλή ιστορική συχνότητα του Over 2.5 και το υψηλό ποσοστό clean sheets ευνοούν την πλευρά 'under'.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Στο ημίχρονο περιμένω ισοπαλία, καθώς οι γηπεδούχοι έληγαν ισόπαλοι στο ημίχρονο στο 77% των αγώνων και οι φιλοξενούμενοι στο 64%, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν κατά μέσο όρο 0,0 γκολ στο πρώτο ημίχρονο έναντι 0,14 των φιλοξενουμένων. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι επικρατούν επιθετικά: το xG τους είναι 1,38 έναντι 0,69 των φιλοξενούμενων, και ο μέσος όρος τελικών (on target) σουτ είναι 4,29 vs 1,43, πράγμα που δίνει ουσιαστικό πλεονέκτημα. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν το δεύτερο ημίχρονο στο 38% των αγώνων και συγκεντρώνουν κατά μέσο όρο 1,54 βαθμούς στο δεύτερο ημίχρονο, οπότε μπορούν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα μετά την ανάπαυλα. Επιπλέον οι γηπεδούχοι έχουν χαμηλό δείκτη αμφότερες οι ομάδες να σκοράρουν (BTTS 15% έναντι 43% για τους φιλοξενούμενους), κάτι που αυξάνει την πιθανότητα νίκης των γηπεδούχων χωρίς να δεχθούν γκολ (π.χ. 1:0). Γιʼ αυτό το πιο πιθανό σενάριο Ημίχρονο/Τελικό είναι ισοπαλία στο ημίχρονο και νίκη των γηπεδούχων (X/1).
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Naft Bandar Abbas | Shahrdari Noshahr | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | -48% | 31% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 1.65 | 0.32 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.00 | 0.56 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Naft Bandar Abbas είναι 67% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
1 π. / αγώνα - Naft Bandar Abbas · 0.6 π. / αγώνα - Shahrdari Noshahr
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Naft Bandar Abbas είναι 32% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
0.74 γκολ / αγώνα - Naft Bandar Abbas · 0.56 γκολ / αγώνα - Shahrdari Noshahr
Η Naft Bandar Abbas είναι 35% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
0.63 γκολ / αγώνα - Naft Bandar Abbas · 0.85 γκολ / αγώνα - Shahrdari Noshahr
Naft Bandar Abbas σκοράρει στο 59% των αγώνων (16 από 27 αγώνες), ενώ Shahrdari Noshahr κρατά clean sheet στο 33% (9 από 27 αγώνες).
Shahrdari Noshahr σκοράρει στο 44% των αγώνων (12 από 27 αγώνες), ενώ Naft Bandar Abbas κρατά clean sheet στο 44% (12 από 27 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Naft Bandar Abbas
Over / Under - Shahrdari Noshahr
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Naft Bandar Abbas είναι 78% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.44 π. / αγώνα - Naft Bandar Abbas · 0.81 π. / αγώνα - Shahrdari Noshahr
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Naft Bandar Abbas - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 30% των αγώνων και κερδίζει το 26%. Συνήθως κρατά το προβάδισμα ως το τέλος.
Δέχεται 0.2 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
Shahrdari Noshahr - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 4% των αγώνων και κερδίζει το 19%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.2 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.00 | 1.20 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.2 | 0.4 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.4 | 0.4 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.6 | 0.8 |
| 1 γκολ | 60% | 40% |
| 2 γκολ | 0% | 20% |
| 3 γκολ | 0% | 20% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 80% |
| Χωρίς γκολ | 80% | 60% |
| Διαφορά γκολ | -1 | 0 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 0.60 | 0.80 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.2 | 0.0 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.8 | 0.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.0 | 0.2 |
| 1 γκολ | 60% | 20% |
| 2 γκολ | 40% | 0% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 40% | 80% |
| Χωρίς γκολ | 80% | 100% |
| Διαφορά γκολ | -3 | -1 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 31-45 (5 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 46-60 (4). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +1 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 61-75 (5 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (10). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -6 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Naft Bandar Abbas
Shahrdari Noshahr
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Azadegan League).
Ομάδες vs λίγκα
| Naft Bandar Abbas | Liga | Shahrdari Noshahr | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▼ 1.37 | 1.51 | ▼ 1.41 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▲ 44% | 29% | • 30% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▼ 19% | 21% | ▼ 7% |
| Clean sheets | ▼ 44% | 48% | ▼ 33% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 52% | 45% | ▼ 33% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▲ 56% | 54% | ▲ 67% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προηγουμενος αγωνας: Naft Bandar Abbas 0 - 1 - 0 Shahrdari Noshahr. Μεσος ορος γκολ 2.00, σκοραραν και οι δυο σε 100% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Naft Bandar Abbas - Shahrdari Noshahr;
Ο αγώνας της Azadegan League έληξε Naft Bandar Abbas 1:0 Shahrdari Noshahr. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Naft Bandar Abbas - Shahrdari Noshahr;
Η Naft Bandar Abbas σκοράρει κατά μέσο όρο 0,74 γκολ ανά αγώνα και η Shahrdari Noshahr 0,56. Ο μέσος όρος της Azadegan League είναι 1,51 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 21% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 44% των αγώνων της Naft Bandar Abbas και στο 30% της Shahrdari Noshahr.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Naft Bandar Abbas και η Shahrdari Noshahr;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Naft Bandar Abbas έχει ρεκόρ 1-2-2 (1,00 πόντοι ανά αγώνα) και η Shahrdari Noshahr 0-3-2 (0,60 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Naft Bandar Abbas - Shahrdari Noshahr;
Εδώ ελέγχεις τα νούμερα πριν το Naft Bandar Abbas - Shahrdari Noshahr: φόρμα, H2H, γκολ και Over/Under. Η πρόγνωση, το value και η αιτιολόγηση δημοσιεύονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


