One Knoxville - Spokane Velocity: στατιστικά αγώνα
One Knoxville - Spokane Velocity: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
One Knoxville αντιμετώπισε την Spokane Velocity στο USL League One (Ηνωμένες Πολιτείες). Ο αγώνας διεξήχθη στις 11 Οκτωβρίου 2026. Τελικό σκορ: 0:2.
Τρέχουσα φόρμα
One Knoxville: 2-1-2, 1.40 βαθμοί/αγώνα. Spokane Velocity: 2-2-1, 1.60 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
One Knoxville σκοράρει 1.63 και δέχεται 1.13 γκολ ανά αγώνα. Spokane Velocity σκοράρει 1.52 και δέχεται 1.33. Μέσος όρος λίγκας: 2.98 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: One Knoxville 67%, Spokane Velocity 56%. Over 2.5: One Knoxville 67%, Spokane Velocity 63%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 60%, Over 2.5 60%.
xG, σουτ και στυλ
One Knoxville έχει υψηλότερο xG: 1.68 έναντι 1.45. One Knoxville: 14.1 σουτ ανά αγώνα, Spokane Velocity: 12.1.
Ημίχρονα αγώνα
One Knoxville: προηγείται στο ημίχρονο 20%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.93. Spokane Velocity: προηγείται στο ημίχρονο 37%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.78.
Γκολ ανά λεπτό
One Knoxville: 76-90+ (13 γκολ). Spokane Velocity: 31-45+ (9 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
USL League One: 2.98 γκολ ανά αγώνα, BTTS 60%, Over 2.5 60%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 4 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 3-1-0. Μέσος όρος γκολ 2.75, BTTS 25%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η One Knoxville έχει το πλεονέκτημα της έδρας: κερδίζει το 43% των αγώνων της εντός έδρας, ενώ η Spokane Velocity χάνει το 42% των εκτός έδρας αγώνων της. Οι γηπεδούχοι δημιουργούν επίσης καλύτερες ευκαιρίες — ο μέσος όρος xG τους εντός έδρας ανέρχεται σε 1,87, έναντι 1,45 της φιλοξενούμενης ομάδας εκτός έδρας, ενώ καταγράφουν κατά μέσο όρο 5,79 τελικές στην εστία, έναντι 3,75 της Spokane. Η διαφορά στην αποτελεσματικότητα φαίνεται και στα γκολ: η One Knoxville πετυχαίνει κατά μέσο όρο 1,36 γκολ ανά αγώνα στην έδρα της, ενώ η Spokane μόλις 0,92 εκτός έδρας και δεν σκοράρει στο 33% αυτών των αγώνων. Στα πέντε τελευταία παιχνίδια τους, οι γηπεδούχοι κέρδισαν 3 φορές, πέτυχαν 9 γκολ και δέχτηκαν 6, ενώ οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν 2 νίκες, σκόραραν 8 φορές και δέχτηκαν 8 γκολ. Η Spokane παραμένει επικίνδυνη, όμως τα καλύτερα επιθετικά στατιστικά και η ελαφρώς καλύτερη πρόσφατη φόρμα συνηγορούν υπέρ της νίκης της One Knoxville.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Το G/G επιβεβαιώθηκε στο 67% των εντός έδρας αγώνων της One Knoxville και στο 42% των εκτός έδρας αγώνων της Spokane Velocity, ωστόσο στα τελευταία πέντε παιχνίδια κάθε ομάδας το αντίστοιχο ποσοστό ήταν 80% και 60%. Οι γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,0 γκολ εντός έδρας, ενώ οι φιλοξενούμενοι δέχονται 1,33 γκολ κατά μέσο όρο εκτός έδρας, επομένως είναι πιθανό να σκοράρει η One Knoxville. Περισσότερη αβεβαιότητα υπάρχει ως προς την Spokane, η οποία πετυχαίνει κατά μέσο όρο μόλις 0,92 γκολ εκτός έδρας και δεν βρήκε δίχτυα στο 33% αυτών των αγώνων. Υπέρ του γκολ της, ωστόσο, συνηγορούν το μέσο xG των 1,45 και το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι δέχονται 1,33 γκολ ανά αγώνα εντός έδρας και κρατούν ανέπαφη την εστία τους μόλις στο 20% των αναμετρήσεων. Γι’ αυτό επιλέγω BTTS «Ναι» (G/G), αν και η χαμηλότερη αποτελεσματικότητα της Spokane εκτός έδρας περιορίζει την αξία αυτής της επιλογής.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Στους αγώνες της One Knoxville σημειώνονται τουλάχιστον 2 γκολ στο 80% των περιπτώσεων, ενώ στους αγώνες της Spokane Velocity στο 67%, κάτι που παρέχει την ισχυρότερη στήριξη στην επιλογή Over 1,5 γκολ. Οι γηπεδούχοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 2,0 γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι δέχονται 1,33· παράλληλα, η Spokane πετυχαίνει 0,92 γκολ και η One Knoxville δέχεται 1,33. Στα τελευταία 5 παιχνίδια των δύο ομάδων σημειώθηκαν κατά μέσο όρο 3,0 και 3,2 γκολ αντίστοιχα, επομένως και η πρόσφατη φόρμα ευνοεί την επίτευξη τουλάχιστον δύο τερμάτων. Η γραμμή των 2,5 γκολ είναι λιγότερο ασφαλής, καθώς την ξεπερνά το 80% των αγώνων των γηπεδούχων, αλλά μόλις το 42% των αγώνων των φιλοξενούμενων. Γι’ αυτό επιλέγω Over 1,5 γκολ ως την ισχυρότερη ένδειξη, με πρόβλεψη για 2,9 γκολ συνολικά στον αγώνα.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Το πιο πιθανό σενάριο είναι ισοπαλία στο ημίχρονο και νίκη της One Knoxville: οι γηπεδούχοι ήταν ισόπαλοι στο ημίχρονο σε 4 από τα 5 τελευταία παιχνίδια τους, ενώ η Spokane δεν σκόραρε πριν από την ανάπαυλα σε 4 από τα 5. Σε ολόκληρη τη σεζόν, η Knoxville προηγούνταν στο ημίχρονο στο 40% των αγώνων της, επομένως παραμένει ρεαλιστικό και το ενδεχόμενο να βρίσκεται μπροστά ήδη μετά τα πρώτα 45 λεπτά. Υπέρ της έκβασης του αγώνα αργότερα συνηγορεί το πλεονέκτημα των γηπεδούχων μετά την ανάπαυλα: πετυχαίνουν τότε κατά μέσο όρο 1,07 γκολ έναντι 0,42 της Spokane, ενώ στα 5 τελευταία παιχνίδια τους το δεύτερο ημίχρονο είχε πάντα τουλάχιστον ένα γκολ. Η Knoxville κερδίζει το 67% των αγώνων της και σκοράρει κατά μέσο όρο 2,00 γκολ ανά αγώνα, ενώ η Spokane χάνει το 42% και πετυχαίνει κατά μέσο όρο 0,92 γκολ. Και οι δύο ομάδες έχουν ίδιο μέσο όρο xG, 1,45, επομένως το πλεονέκτημα των γηπεδούχων δεν είναι βέβαιο, αλλά η αποτελεσματικότητά τους στα σουτ, 17% έναντι 8% των φιλοξενούμενων, ενισχύει την επιλογή Ημίχρονο/Τελικό X/1.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| One Knoxville | Spokane Velocity | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 37% | 33% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 0.12 | 0.12 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 0.31 | 0.38 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Spokane Velocity είναι 14% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
1.4 π. / αγώνα - One Knoxville · 1.6 π. / αγώνα - Spokane Velocity
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η One Knoxville είναι 7% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
1.63 γκολ / αγώνα - One Knoxville · 1.52 γκολ / αγώνα - Spokane Velocity
Η One Knoxville είναι 18% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
1.13 γκολ / αγώνα - One Knoxville · 1.33 γκολ / αγώνα - Spokane Velocity
One Knoxville σκοράρει στο 83% των αγώνων (25 από 30 αγώνες), ενώ Spokane Velocity κρατά clean sheet στο 26% (7 από 27 αγώνες).
Spokane Velocity σκοράρει στο 78% των αγώνων (21 από 27 αγώνες), ενώ One Knoxville κρατά clean sheet στο 30% (9 από 30 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - One Knoxville
Over / Under - Spokane Velocity
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Spokane Velocity είναι 13% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.27 π. / αγώνα - One Knoxville · 1.44 π. / αγώνα - Spokane Velocity
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
One Knoxville - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 20% των αγώνων και κερδίζει το 47%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
Spokane Velocity - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 37% των αγώνων και κερδίζει το 52%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.00 | 1.60 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.8 | 1.0 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 1.0 | 0.4 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.8 | 1.4 |
| 1 γκολ | 80% | 80% |
| 2 γκολ | 60% | 40% |
| 3 γκολ | 20% | 20% |
| Ανέπαφη εστία | 40% | 60% |
| Χωρίς γκολ | 60% | 40% |
| Διαφορά γκολ | -1 | +3 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.00 | 2.00 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.6 | 1.0 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.8 | 0.8 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.4 | 1.8 |
| 1 γκολ | 60% | 100% |
| 2 γκολ | 60% | 60% |
| 3 γκολ | 20% | 20% |
| Ανέπαφη εστία | 60% | 60% |
| Χωρίς γκολ | 80% | 20% |
| Διαφορά γκολ | -1 | +1 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (13 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 61-75 (8). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +8 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 31-45 (9 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 0-15 (8). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -3 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
One Knoxville
Spokane Velocity
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (USL League One).
Ομάδες vs λίγκα
| One Knoxville | Liga | Spokane Velocity | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▼ 2.77 | 2.98 | ▼ 2.85 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▲ 67% | 60% | ▼ 56% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▲ 67% | 60% | ▲ 63% |
| Clean sheets | ▲ 30% | 23% | ▲ 26% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▼ 53% | 75% | • 74% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | • 80% | 81% | ▲ 89% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Βασική ενδεκάδα
Φιλοξενούμενοι
Βασική ενδεκάδα
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
Διαιτητής και προπονητές
Επιβεβαιωμένα πρόσωπα του αγώνα με συνδέσμους στα προφίλ της σεζόν.
Head-to-head
Προσφατοι αγωνες (4): One Knoxville 3 - 1 - 0 Spokane Velocity. Μεσος ορος γκολ 2.75, σκοραραν και οι δυο σε 25% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα One Knoxville - Spokane Velocity;
Ο αγώνας της USL League One έληξε One Knoxville 0:2 Spokane Velocity. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Ποιο είναι το ιστορικό των αναμετρήσεων One Knoxville - Spokane Velocity;
Στις τελευταίες 4 απευθείας αναμετρήσεις η One Knoxville κέρδισε 3, η Spokane Velocity 0 και 1 έληξαν ισόπαλες. Μέσος όρος 2,75 γκολ, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο 25%.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το One Knoxville - Spokane Velocity;
Η One Knoxville σκοράρει κατά μέσο όρο 1,63 γκολ ανά αγώνα και η Spokane Velocity 1,52. Ο μέσος όρος της USL League One είναι 2,98 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 60% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 67% των αγώνων της One Knoxville και στο 56% της Spokane Velocity.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η One Knoxville και η Spokane Velocity;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η One Knoxville έχει ρεκόρ 2-1-2 (1,40 πόντοι ανά αγώνα) και η Spokane Velocity 2-2-1 (1,60 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για One Knoxville - Spokane Velocity;
Το στατιστικό υπόβαθρο του One Knoxville - Spokane Velocity — φόρμα, head-to-head, γκολ, BTTS και Over/Under — είναι σε αυτή τη σελίδα. Η πρόγνωση με αιτιολόγηση και αξιολόγηση value βρίσκεται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


