Pars Jam Bushehr - Damash Gilanian: στατιστικά αγώνα
Pars Jam Bushehr - Damash Gilanian: φόρμα, γκολ και βασικά στατιστικά
Βασικές πληροφορίες αγώνα
Pars Jam Bushehr αντιμετώπισε την Damash Gilanian στο Azadegan League (Ιράν). Ο αγώνας διεξήχθη στις 11 Ιουλίου 2026. Έδρα: Shahid Dastgerdi Stadium. Τελικό σκορ: 4:0.
Τρέχουσα φόρμα
Pars Jam Bushehr: 3-2-0, 2.20 βαθμοί/αγώνα. Damash Gilanian: 0-2-3, 0.40 βαθμοί/αγώνα.
Στατιστικά γκολ
Pars Jam Bushehr σκοράρει 1.19 και δέχεται 0.66 γκολ ανά αγώνα. Damash Gilanian σκοράρει 0.50 και δέχεται 1.63. Μέσος όρος λίγκας: 1.56 γκολ.
BTTS / Over / Under
BTTS: Pars Jam Bushehr 38%, Damash Gilanian 44%. Over 2.5: Pars Jam Bushehr 28%, Damash Gilanian 31%. Επίπεδο λίγκας: BTTS 30%, Over 2.5 21%.
xG, σουτ και στυλ
Pars Jam Bushehr έχει υψηλότερο xG: 0.93 έναντι 0.82. Pars Jam Bushehr: 0.7 σουτ ανά αγώνα, Damash Gilanian: 1.7.
Ημίχρονα αγώνα
Pars Jam Bushehr: προηγείται στο ημίχρονο 38%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.63. Damash Gilanian: προηγείται στο ημίχρονο 3%, γκολ στο δεύτερο ημίχρονο 0.31.
Γκολ ανά λεπτό
Pars Jam Bushehr: 16-30 (8 γκολ). Damash Gilanian: 76-90+ (8 γκολ). Είναι ιστορική κατανομή, όχι πρόβλεψη λεπτού γκολ.
Πλαίσιο λίγκας
Azadegan League: 1.56 γκολ ανά αγώνα, BTTS 30%, Over 2.5 21%.
Μεταξύ τους
Πριν από αυτόν τον αγώνα υπήρχαν 1 προηγούμενες μεταξύ τους αναμετρήσεις: 1-0-0. Μέσος όρος γκολ 1.00, BTTS 0%.
Αρχειοθετημένη ανάλυση πριν από τον αγώνα
Η ανάλυση συντάχθηκε πριν από τη σέντρα. Τα συμπεράσματα βασίζονται αποκλειστικά στα δεδομένα που ήταν διαθέσιμα πριν από τον αγώνα και δεν περιλαμβάνουν το τελικό αποτέλεσμα ή τα στατιστικά μετά τον αγώνα.
Γενική ανάλυση αγώνα
Η Pars Jam Bushehr (3η στη βαθμολογία) έχει σαφές πλεονέκτημα: στη σεζόν μετρά 14 νίκες, 12 ισοπαλίες και 6 ήττες με τέρματα 38–21, ενώ η Damash (18η) έχει 2 νίκες, 12 ισοπαλίες και 18 ήττες με 16–52. Στον αγώνα εντός έδρας η Pars Jam σκοράρει κατά μέσο όρο 1.06 γκολ και δέχεται μόνο 0.56 γκολ ανά ματς, έχει +8 διαφορά τερμάτων εντός και 63% ματς χωρίς να δεχτεί γκολ· οι φιλοξενούμενοι εκτός έχουν 0.47 γκολ ενεργητικό και 1.73 παθητικό κατά μέσο όρο με ισοζύγιο -19 και μόλις 20% clean sheets. Η φόρμα επιβεβαιώνει το πλεονέκτημα των γηπεδούχων: η Pars Jam στα τελευταία 5 ματς έχει πετύχει 8 γκολ, κέρδισε 3 και ήρθε 2 ισοπαλίες (μέσος όρος 2.2 βαθμών ανά ματς), ενώ η Damash στα τελευταία 5 σκόραρε 3 γκολ, δεν κέρδισε και δέχθηκε 14 τέρματα (μέσος όρος 0.4 βαθμών). Η ποιότητα των ευκαιριών για τους φιλοξενούμενους είναι χαμηλή — το μέσο xG της Damash εκτός είναι 0.85 με xG κατά 1.48 και κατά μέσο όρο 6 τελικές και 3 από αυτές στο στόχο ανά ματς, κάτι που υποδηλώνει δυσκολία στη δημιουργία υψηλής ποιότητας ευκαιριών. Λαμβάνοντας υπόψη τη διαφορά στο συνολικό σκοράρισμα (38 vs 16), την πολύ καλύτερη αμυντική συμπεριφορά των γηπεδούχων εντός (0.56 vs 1.73 γκολ παθητικό ανά ματς) και την απουσία εκτός έδρας νικών της Damash (0% εκτός νίκες), προβλέπω νίκη των γηπεδούχων.
Δείτε τη στατιστική επισκόπησηBTTS - θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Συνιστώ στοίχημα 'no' — εκτιμώ 30% για BTTS (yes) και 70% για μη-BTTS — διότι η συνολική στατιστική ευνοεί σενάριο όπου μόνο μία ομάδα σκοράρει. Τα εποχιακά ποσοστά BTTS είναι 41% για Pars Jam και 47% για Damash, αλλά το επίπεδο BTTS στο πρωτάθλημα είναι χαμηλό (30%), επομένως τα εποχιακά σήματα είναι μέτρια. Στα τελευταία 5 ματς υπάρχει μεγάλη ασυμμετρία: η Pars Jam είχε G/G σε 20%, σκοράρει μ.ο. 1.6 γκολ και δέχεται 0.2, ενώ η Damash είχε G/G σε 60%, σκοράρει 0.6 και δέχεται 2.8. Βάσει αυτών των πρόσφατων μέσων όρων, η πιθανότητα η Pars Jam να σκοράρει τουλάχιστον μία φορά είναι περίπου 80% και η Damash περίπου 45%, δίνοντας συνδυαστικά περίπου 36% πιθανότητα για BTTS πριν από την προσαρμογή με εποχιακές τάσεις. Επιπλέον, η Damash έχει δεχτεί 52 γκολ στη σεζόν (1.73/ματς) και έχει xG ενάντια 1.48, ενώ η Pars Jam έχει σκοράρει 38 γκολ και έχει xG for 0.79, οπότε οι γηπεδούχοι είναι πιο πιθανό να σκοράρουν και το συνολικό ισοζύγιο μαζί με τον χαμηλό πρωταθληματικό δείκτη BTTS συνηγορούν υπέρ του 'no'.
Δείτε τα στατιστικά BTTSOver/Under - ανάλυση αριθμού γκολ
Το μοντέλο βασισμένο σε xG δίνει 1.14 αναμενόμενο γκολ για την Pars Jam (0.79 xG επίθεσης έναντι 1.48 xG κατά από Damash) και 1.00 για την Damash (0.85 xG επίθεσης έναντι 1.14 xG κατά από Pars Jam), συνολικά 2.14 αναμενόμενα γκολ. Οι εποχιακοί δείκτες δείχνουν ότι το Over 1.5 εμφανίζεται στο 59% των εντός έδρας αγώνων και στο 67% των εκτός έδρας αγώνων (μέσος όρος 63%), ενώ το Over 2.5 μόνο στο 18% των αγώνων της Pars Jam και στο 47% των αγώνων της Damash (μέσος όρος ~33%). Στους τελευταίους 5 αγώνες η Pars Jam σκόραρε 8 και δέχθηκε 1 γκολ (μ.ο. 1.6/0.2), ενώ η Damash σκόραρε 3 και δέχθηκε 14 (μ.ο. 0.6/2.8), γεγονός που υποδεικνύει μεγάλη αστάθεια στην άμυνα των φιλοξενουμένων αλλά ασυμμετρική κατανομή τερμάτων. Λαμβάνοντας υπόψη το συνολικό xG 2.14 και το εποχιακό Over 3.5 μόλις 12% για τους γηπεδούχους και 20% για τους φιλοξενούμενους (μέσος όρος ~16%), το ισχυρότερο σήμα από τα δεδομένα είναι το Under στη γραμμή 3.5 (Under ~84%). Επομένως συστήνω το στοίχημα Under 3.5 ως την πιο πιθανή επιλογή, ενώ το Over 1.5 (63%) αποτελεί εναλλακτική για παίκτες που αναζητούν υψηλότερες αποδόσεις.
Δείτε τα στατιστικά Over/UnderHT/FT - σενάριο ημιχρόνου και τελικού αποτελέσματος
Στοιχηματίζω Ημίχρονο/Τελικό 1/1 (οι γηπεδούχοι προηγούνται στο ημίχρονο και κερδίζουν), διότι η Pars Jam είναι σε καλύτερη φόρμα: στα τελευταία 5 ματς οι γηπεδούχοι κέρδισαν το 60% των αγώνων, σκοράρουν κατά μέσο όρο 1,6 γκολ και δέχονται μόνο 0,2 γκολ, ενώ η Damash δεν έχει καταγράψει νίκη (0%) και σε αυτή την περίοδο δέχεται κατά μέσο όρο 2,8 γκολ. Στο ημίχρονο είναι πιο πιθανό να προηγηθούν οι γηπεδούχοι — η Pars Jam προηγήθηκε στο ημίχρονο στο 40% των τελευταίων 5 αγώνων, ενώ η Damash ήταν πίσω στο ημίχρονο στο 60% των δικών της 5 τελευταίων παιχνιδιών. Η ανάλυση xG δείχνει 0,79 xG για την Pars Jam έναντι 0,85 xG για τη Damash, αλλά οι φιλοξενούμενοι επιτρέπουν περισσότερα προσδοκώμενα γκολ από τον αντίπαλο (xG κατά 1,48 έναντι 1,14 για τους γηπεδούχους), κάτι που υποστηρίζει ότι η Pars Jam έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες της. Επιπλέον, η Pars Jam σημείωνε κατά μέσο όρο 0,4 γκολ στο ημίχρονο στα τελευταία 5 παιχνίδια, ενώ η Damash δεχόταν κατά μέσο όρο 1,0 γκολ στο ημίχρονο, επομένως το σενάριο της προφοράς των γηπεδούχων μετά τα 45 λεπτά και της διατήρησης της νίκης είναι το πιο αιτιολογημένο. Για αυτό το λόγο αποδίδω τη μεγαλύτερη πιθανότητα στο 1/1 (36%), με το X/1 (32%) ως ρεαλιστική εναλλακτική και χαμηλότερες πιθανότητες για ισοπαλία (X/X 12%) ή νίκη των φιλοξενούμενων.
Δείτε τα στατιστικά πρώτου και δεύτερου ημιχρόνουΑνα ημιχρονο
Στατιστικα αγωνα
Προφίλ πριν τον αγώνα— τι δείχνουν τα δεδομένα σεζόν;
Το προφίλ βασίζεται σε δεδομένα σεζόν και φόρμα. Τα στατιστικά ροής αγώνα εμφανίζονται μόνο μετά τον αγώνα.
Στατιστικά ομάδων— ποια ομάδα είναι πιο αποτελεσματική;
Σύγκριση επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Ποιότητα σουτ
| Pars Jam Bushehr | Damash Gilanian | |
|---|---|---|
| Ακρίβεια (σουτ στον στόχο) | 29% | 23% |
| Ποιότητα ευκαιριών (xG ανά σουτ) | 1.41 | 0.49 |
| Τελείωμα (γκολ ανά σουτ στον στόχο) | 6.26 | 1.32 |
xG ανά σουτ γύρω στο 0.08 συνήθως σημαίνει προσπάθειες από μακριά· 0.15+ συνήθως σημαίνει ευκαιρίες στην περιοχή. Η ετικέτα στιλ προκύπτει από κατοχή, όγκο σουτ και μετατροπή.
* Το xG (αναμενόμενα γκολ) λέει πόσα γκολ θα έπρεπε να σκοράρει μια ομάδα από τις ευκαιρίες της. Αν τα πραγματικά γκολ ξεπερνούν το xG, το τελείωμα είναι πάνω από τον μέσο όρο· αν μένουν κάτω, χάνονται ευκαιρίες.
Φόρμα ομάδων— ποια είναι σε καλύτερη κατάσταση;
Τα τελευταία πέντε ματς και το συνολικό ρεκόρ σεζόν, εντός και εκτός.
Η Pars Jam Bushehr είναι 450% καλύτερη σε: φόρμα τελευταίων 5.
2.2 π. / αγώνα - Pars Jam Bushehr · 0.4 π. / αγώνα - Damash Gilanian
Γκολ— πώς σκοράρουν και δέχονται γκολ οι δύο ομάδες;
Πόσα γκολ σκοράρουν και δέχονται οι ομάδες, και πόσο συχνά κρατούν clean sheet ή μένουν χωρίς γκολ.
Η Pars Jam Bushehr είναι 138% καλύτερη σε: γκολ υπέρ ανά αγώνα.
1.19 γκολ / αγώνα - Pars Jam Bushehr · 0.5 γκολ / αγώνα - Damash Gilanian
Η Pars Jam Bushehr είναι 147% καλύτερη σε: γκολ κατά ανά αγώνα.
0.66 γκολ / αγώνα - Pars Jam Bushehr · 1.63 γκολ / αγώνα - Damash Gilanian
Pars Jam Bushehr σκοράρει στο 72% των αγώνων (23 από 32 αγώνες), ενώ Damash Gilanian κρατά clean sheet στο 19% (6 από 32 αγώνες).
Damash Gilanian σκοράρει στο 47% των αγώνων (15 από 32 αγώνες), ενώ Pars Jam Bushehr κρατά clean sheet στο 50% (16 από 32 αγώνες).
Πόσο συχνά σκοράρει τουλάχιστον...
Πόσο συχνά δέχεται τουλάχιστον...
* Τα στατιστικά περιλαμβάνουν εντός και εκτός έδρας αγώνες και των δύο ομάδων στην τρέχουσα σεζόν.
Σκοράρουν και οι δύο (BTTS)— πόσο συχνά σκοράρουν και οι δύο ομάδες;
Πόσο συχνά στα παιχνίδια των δύο ομάδων σκοράρουν και οι δύο πλευρές, σε σύγκριση με τον μέσο όρο λίγκας.
Μοτίβα γκολ
BTTS και σύνολο γκολ
Σύνολο γκολ (Over/Under)— πόσο συχνά ξεπερνούν οι αγώνες τις γραμμές γκολ;
Πόσο συχνά τα ματς αυτών των ομάδων περνούν γραμμές γκολ συνολικά και ανά ημίχρονο.
Ολόκληρος αγώνας - σύγκριση ομάδων (Over)
Over / Under - Pars Jam Bushehr
Over / Under - Damash Gilanian
1ο ημίχρονο
2ο ημίχρονο
Ημίχρονα αγώνα— σε ποιο ημίχρονο σκοράρουν συχνότερα;
Πώς μοιράζουν οι ομάδες την απόδοση ανάμεσα σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Η Pars Jam Bushehr είναι 130% καλύτερη σε: φόρμα 1ου ημιχρόνου (πόντοι ημιχρόνου).
1.59 π. / αγώνα - Pars Jam Bushehr · 0.69 π. / αγώνα - Damash Gilanian
Πριν το ημίχρονο (1ο)
Μετά το ημίχρονο (2ο)
Pars Jam Bushehr - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 38% των αγώνων και κερδίζει το 44%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Η άμυνα μένει σταθερή σε όλο τον αγώνα.
Damash Gilanian - αποτελέσματα 2ου ημιχρόνου
Προηγείται στο ημίχρονο στο 3% των αγώνων και κερδίζει το 6%. Κερδίζει και αγώνες χωρίς προβάδισμα στο ημίχρονο.
Δέχεται 0.4 γκολ ανά αγώνα περισσότερα μετά το ημίχρονο - το αμυντικό επίπεδο πέφτει στο δεύτερο μέρος.
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 1.80 | 2.20 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.4 | 1.2 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 0.0 | 0.2 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 0.4 | 1.4 |
| 1 γκολ | 40% | 80% |
| 2 γκολ | 0% | 60% |
| 3 γκολ | 0% | 0% |
| Ανέπαφη εστία | 100% | 80% |
| Χωρίς γκολ | 60% | 20% |
| Διαφορά γκολ | +2 | +5 |
| 1ο ημίχρονο | 2ο ημίχρονο | |
|---|---|---|
| Πόντοι ανά αγώνα | 0.80 | 0.60 |
| Γκολ υπέρ / αγώνα | 0.4 | 0.2 |
| Γκολ κατά / αγώνα | 1.0 | 1.8 |
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | 1.4 | 2.0 |
| 1 γκολ | 80% | 100% |
| 2 γκολ | 20% | 20% |
| 3 γκολ | 20% | 20% |
| Ανέπαφη εστία | 40% | 20% |
| Χωρίς γκολ | 60% | 80% |
| Διαφορά γκολ | -3 | -8 |
* Τα χρώματα στους πίνακες δείχνουν συχνότητα: το πράσινο είναι συχνό, το κίτρινο μέτριο, το κόκκινο σπάνιο. Είναι συχνότητα, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Γκολ ανά λεπτό— πότε μπαίνουν τα γκολ;
Φάσεις του αγώνα στις οποίες οι ομάδες σκοράρουν και δέχονται πιο συχνά.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 16-30 (8 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (5). Ισοζύγιο τέλους (76-90): +2 - κερδίζει τα φινάλε των αγώνων.
Πιο επικίνδυνη στα λεπτά 76-90 (8 goals). Δέχεται τα περισσότερα στα 76-90 (15). Ισοζύγιο τέλους (76-90): -7 - τα φινάλε των αγώνων είναι αδυναμία.
* Τα διαστήματα 31-45 και 76-90 περιλαμβάνουν γκολ των καθυστερήσεων.
Πρόσθετοι δείκτες ομάδων— τι δείχνουν τα xG, η αποτελεσματικότητα και η φόρμα;
Σύγκριση της ποιότητας ευκαιριών, των αποτελεσμάτων και των τάσεων από τους αγώνες της τρέχουσας σεζόν.
Προφίλ αγώνα
Pars Jam Bushehr
Damash Gilanian
* Ο εκτιμώμενος αριθμός και η κατανομή γκολ, η εκτίμηση BTTS, ο κίνδυνος 0:0 και το εύρος γκολ υπολογίζονται από δημόσιους μέσους όρους και συχνότητες της σεζόν. Είναι στατιστικό προφίλ, όχι ιδιωτική πρόβλεψη μοντέλου ή στοιχηματικό προγνωστικό. Οι υπόλοιποι δείκτες περιγράφουν αγώνες που έχουν ήδη παιχτεί.
Πλαίσιο λίγκας— είναι λίγκα με πολλά γκολ;
Πώς συγκρίνονται οι δύο ομάδες με τους μέσους όρους της λίγκας (Azadegan League).
Ομάδες vs λίγκα
| Pars Jam Bushehr | Liga | Damash Gilanian | |
|---|---|---|---|
| Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα | ▲ 1.84 | 1.56 | ▲ 2.13 |
| Σκόραραν και οι δύο | ▲ 38% | 30% | ▲ 44% |
| Τουλ. 3 γκολ (Over 2.5) | ▲ 28% | 21% | ▲ 31% |
| Clean sheets | ▲ 50% | 46% | ▼ 19% |
| Γκολ πριν το ημίχρονο | ▲ 59% | 46% | ▲ 50% |
| Γκολ μετά το ημίχρονο | ▲ 59% | 57% | ▲ 75% |
^ πράσινο = πάνω από τον μέσο όρο λίγκας, ˇ κόκκινο = κάτω από τον μέσο όρο λίγκας. Δείχνει την κατεύθυνση της διαφοράς, όχι βαθμολόγηση ομάδας.
Ενδεκάδες και γεγονότα
Επιβεβαιωμένοι βασικοί, αναπληρωματικοί και γεγονότα του αγώνα.
Γηπεδούχοι
Άλλοι καταγεγραμμένοι παίκτες
Φιλοξενούμενοι
Χρονολόγιο αγώνα
Γκολ, κάρτες και αλλαγές σε χρονολογική σειρά.
- Pars Jam BushehrΓκολHossein Pouramini
Head-to-head
Προηγουμενος αγωνας: Pars Jam Bushehr 1 - 0 - 0 Damash Gilanian. Μεσος ορος γκολ 1.00, σκοραραν και οι δυο σε 0% αγώνες.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο ήταν το αποτέλεσμα Pars Jam Bushehr - Damash Gilanian;
Ο αγώνας της Azadegan League έληξε Pars Jam Bushehr 4:0 Damash Gilanian. Πλήρη στατιστικά, ανάλυση ανά ημίχρονο και head-to-head θα βρεις σε αυτή τη σελίδα.
Τι δείχνουν τα στατιστικά γκολ πριν από το Pars Jam Bushehr - Damash Gilanian;
Η Pars Jam Bushehr σκοράρει κατά μέσο όρο 1,19 γκολ ανά αγώνα και η Damash Gilanian 0,50. Ο μέσος όρος της Azadegan League είναι 1,56 γκολ, με το Over 2.5 να επιβεβαιώνεται στο 21% των αγώνων. Και οι δύο ομάδες σκοράρουν στο 38% των αγώνων της Pars Jam Bushehr και στο 44% της Damash Gilanian.
Σε τι φόρμα βρίσκονται η Pars Jam Bushehr και η Damash Gilanian;
Στους τελευταίους 5 αγώνες η Pars Jam Bushehr έχει ρεκόρ 3-2-0 (2,20 πόντοι ανά αγώνα) και η Damash Gilanian 0-2-3 (0,40 πόντοι ανά αγώνα).
Πού βρίσκω πρόγνωση και ανάλυση για Pars Jam Bushehr - Damash Gilanian;
Εδώ ελέγχεις τα νούμερα πριν το Pars Jam Bushehr - Damash Gilanian: φόρμα, H2H, γκολ και Over/Under. Η πρόγνωση, το value και η αιτιολόγηση δημοσιεύονται στην εφαρμογή NoFluffPicks.


